برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد هاردهاي Sata

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
سلام خدمت دوستان

من چند وقت پيش دو تا هارد ساتا گرفتم . يكي 300 گيگا بايت و يكي 160 گيگا بايت . الان هر دو هارد را وصل كرده ام . يكي را به ساتا شماره يك مادربورد و دومي را هم به ساتا شماره دو مادربورد . فروشنده بهم گفت وقتي داري ويندوز نصب ميكني بايد F6 را فشار بدي و برنامه هارد ساتا را كه از روي سي دي مادربورد كپي كردي را بهش معرفي كني . از طرفي يكي از دوستان گفت كه براي مادربوردهاي جديد لازم نيست اينكار را بكني . در نهايت من هم اينكار را نكردم و موفق شدم ويندوز را نصب كنم . مشكلي كه الان دارم اينه كه در زمان بوت شدن دستگاه بعد از نشان دادن لوگوي ويندوز صفحه سياه ميشه و خيلي طول ميكشه تا صفحه User هاي ويندوز ظاهر بشه . در صورتي كه زماني كه هارد IDE داشتم اين مشكل را ابدا نداشتم و دستگاه به 3 شماره بالا مي آمد . ممنون ميشم از دوستان كه مرا راهنمايي كنند و مراحل نصب درايور ساتا را به من آموزش بدهند .
ممنون از دوستان .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
آقا f6 بزن چرا!!! نمیزنی اینطوری که شما نصب کردی با درایور استاندارد ویندوز نصب میشه اینطوری میشه.دیسکت ساتا مینتو داری؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
F6 برای وقتیه که بخوای درایور RAID یا SCSI بریزی که Windows قبل تصب اونارو Detect کنه و بتونی رو اونا Win بریزی!;)
شما که هاردت RAID نیست مطمئنن! (چون هم حجم نیستن) پس اصلا نیازی به F6 و دیسکت SATA نداری!:D
اگه Win SP2 بریزی، همینجورب خودش جفت هارد هات رو Detect میکنه، میتونی کاملا عادی Win نصب کنی! :happy:
در ضمن یادت باشه بری تو BIOD و RAID رو Disable کنی که بیخود 2ساعت برای Detect اش سیستمت الاف نشه!:blink: اگه بازم مشکل داشتی، Chip SATA یا حداقل مدل مینت رو بگو که بشه کمکی کرد....;)

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
ممنون از راهنمايي شما دوستان عزيز
پس با اين حساب نيازي نيست من درايور ساتا را نصب كنم ؟؟؟

پسر خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
درایور f6 ساتا برای انویدیا چجوریه ؟

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از پسر خوب :
درایور f6 ساتا برای انویدیا چجوریه ؟

برای SATA هیچ درایوری نیاز نیست.... :happy: بازم میگم، F6 فقط برای مواقعی کاربرد داره که شما بخواین رو هارد RAID یا SCSI ویندوز رو نصب کنین! حالا هر نوع RAID...چه SATA، چه PATA !;) ولی برای SATA که RAID نیاشه، درایوری نیاز نیست! کاملا عادی Win نصب میشه..... :D

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
پس چرا سرعت بالا آمدن ويندوز اينقدر پايين است . در ضمن وقتي ميخوام از سي دي رام چيزي روي هارد كپي كنم خيلي كند كپي ميكنه دوست عزيز .

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اون دیگه مشکل SATA و درایور نیست... دلیل زیاد میتونه داشته باشه...Defrag میکنی؟ شاید هم هاردت اصلا مورد داره.... بهرحال مطمئن باش مشکل از درایور نیست... کار درایور فقط شناسوندن هارد به ویندوزه! که خب میشناسه! :D

بالا