برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد کیف پول نرم افزاری Coinomi

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
با سلام
بنده یک کیف پول نرم افزاری با برنامه Coinomi ایجاد کردم روی گوشیم
الان هم با استفاده از اون 24 تا کلمه ای که داده تونستم روی کامپیوتر و نرم افزار تحت ویندوز Coinomi اون کیف پول رو باز کنم (یعنی هم روی گوشی و هم روی کامپیوتر)

سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که من باید چطور این privite key مربوط به بین کوین و دیگر ارزهایی که در کیف پولم هستو پیدا کنم

این متنو یه جا دیدم
Coinomi wallet does not let you extract private keys but they do provide mnemonic phrase that can be used to extract private keys.

که داره میگه به واسطه لینک زیر میتونید کلید خصوصی رو پیدا کنید یا همچین چیزی

https://iancoleman.io/bip39/

اینجا دیگه کلید خصوصی کاربرد نداره ؟
منظورم کلیدی مثل کلید زیر

index.png

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
سلام و درود

بعضی از کیف پول ها به شما پرایوت کی رو نمیدن و فقط همون 12-24 کلمه هست که میتونید برای بازیابی والت مورد استفاده قرار بدید و مشکلی هم نداره اما برای پرایوت کی به شخصِ تاحالا استفاده نکردم ولی خیلی حواستون باشه که هر جایی 24 کلمه رو وارد نکنید به نیت دریافت PrivateKey چون امکان داره حسابتون خالی بشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اصلا بصورت آنلاین seed رو وارد نکنید. البته اون سایت معتبره ولی آنلاین وارد نکنید. سید (seed) کافی هست ولی اگر لازم میدونی که private key هم بگیری از گیت هاب اون سایت به لینک زیر دانلودش کن و بصورت آفلاین استفاده کن:

و اگر رقم درشتی داری در حسابت بهتره حتی نت رو هم موقع استفاده قطع کنی. چه بهتر اصلا با یک لینوکس لایو بیای بالا و افلاین generateکنی.

ولی بازم میگم لازم نمیشه جایی. همونطور که توی لینکش هم هست الان دیگه اکثر والت ها از استاندارد bip32 پیروی میکنن و اگر یکی دیگه پشتیبانی ارائه نده میشه seed رو توی والت های مشابه زد. کلا سید ۱۲ یا ۲۴ کلمه چیه؟ این استاندارد اومده generate کردن کلید خصوصی و عمومی رو راحت کرده. با ۱۲ یا ۲۴ کلمه ای که میدی یه master private key ساخته میشه که هر والت یه مسیر برای خودش داره فکر میکنم برای coinomi و trust و الکتروم اگر اشتباه نکنم استاندارد m/0 هست. حالا اینو توی تب bip32 اون سایت بصورت آفلاین وارد میکنی و سید رو وارد میکنی یه شمارنده میاد از یک به اون master private key اضافه میشه و هرکدوم میشه یک private key جدید. اینطوری والت ها میتونن کل تراکنش ها رو پیدا کنن. با سعی و خطا میشه مسیر درست رو برای هر والت پیدا کرد فکر میکنم تو قسمت ساپورت coinomi مسیر صحیح رو گفته باشه ...

ادیت:
الان نگاه کردم خود اون سایته مسیر coinomi رو داره توی تب bip32میتونی انتخاب کنی..

Last edited:
بالا