برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد domain controller

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
من یک سرور جدید برای شرکتمون خریده ام که تمایل به جایگزین کردن سرور جدید با سرور قدیم دارم و لازم به ذکره که بر روی هر دو سرور ویندوز سرور 2003 نصب می باشد و همچنین نام دومین کنترلر سرور جدید رو هم همون نام قبلی گذاشتم چون تعداد یوزر هامون کمه (حدود 20 نفر) لذا برای این کار می خواستم یوزرها رو بصورت دستی در دومین جدید بسازم و این کار رو برای یک یوزر انجام دادم و تمام مشخصات اونو دقیقا مشابه سرور قدیم ایجاد کردم ولی پس از Log in شدن به سرور جدید ( البته ابتدا از سرور قدیم dis-join و به سرور جدید join کردم) یک user profile جدید ایجاد کرد مثلا اگر نام user profile قبلی User باشه جدید شد User.DomainName و لذا کاربر می بایست مجددا تنظیمات کاربریشو بر روی این اکانت انجام بده و دستکتاپ و داکیومنتاشو منتقل کنه که من تمایل دارم دقیقا به همو یوزر اکانت قبلیش Login بشه !
آیا بجز عملیات Back , Restore از دومین کنترلر راه دیگه ای هم وجود دارد ؟
لطفا در این خصوص راهنمایی فرمایید
با نشر

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
دوست من profile برای هر دومین و برای هر ویندوز فرق خواهد کرد چون اون ویندوز قدیمی و دومین قدیمی یه چیز دیگه ای هستش و این ویندوز و دومین جدید هم یه چیز دیگه .
توی A.D هر یوزر برای خودش با توجه به ویندوز و دومین یه کد شناسایی بخصوصی داره که با اون شناسایی میشه وقتی ویندوز عوض میشه اون فرق میکنه . حتی اگه ویندوز سرور رو هم عوض کنی بعد بخوای کلاینها رو Joinکنی بازهم profile عوض خواهد شد . چون تمام سرویس های اون از نو نصب میشن .

میدونم یه فایلی هستش بنام NTuser.dat که تمام مشخصات هر یوزر توی اون نوشته میشه .
این فایل برای هر ویندوزی که عوض بشه از اول ایجاد میشه . شما اول فایل جدید رو یه جایی ذخیره کن که اگه دچار مشکل شدی برگردونی .
اگه فایل قدیمی NTuser.dat رو داری اونو جایگزینش کن من تستش نکردم شما امتحان کن ببین چی میشه[/RIGHT]

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست من profile برای هر دومین و برای هر ویندوز فرق خواهد کرد چون اون ویندوز قدیمی و دومین قدیمی یه چیز دیگه ای هستش و این ویندوز و دومین جدید هم یه چیز دیگه .
توی A.D هر یوزر برای خودش با توجه به ویندوز و دومین یه کد شناسایی بخصوصی داره که با اون شناسایی میشه وقتی ویندوز عوض میشه اون فرق میکنه . حتی اگه ویندوز سرور رو هم عوض کنی بعد بخوای کلاینها رو Joinکنی بازهم profile عوض خواهد شد . چون تمام سرویس های اون از نو نصب میشن .

میدونم یه فایلی هستش بنام NTuser.dat که تمام مشخصات هر یوزر توی اون نوشته میشه .
این فایل برای هر ویندوزی که عوض بشه از اول ایجاد میشه . شما اول فایل جدید رو یه جایی ذخیره کن که اگه دچار مشکل شدی برگردونی .
اگه فایل قدیمی NTuser.dat رو داری اونو جایگزینش کن من تستش نکردم شما امتحان کن ببین چی میشه[/RIGHT]

ممنون از راهنماییتون !
البته اگر مشکل طرف دوم قضیه رو بخواهم حل کنم یعنی طرف کلایت ( ویندوز xp ) راه زیاد هست مثلا توسط Files and Settings Transfer Wizard میشه اطلاعات یوزر ها رو جا به جا کرد که در طی این پروسه همون فایل کذایی هم کپی میشه + سایر تنظیمات چون بدون انتقال سایر اطلاعات کپی کردن فایل NTuser.dat کمکی نمیکنه ولی من بیشتر تمایل دارم که طرف اول قضیه رو درست کنم یعنی اصلا کار به یوزر جدید نکشه و یوزر ها بتونن به همون یوزر فعلیشون login بشن در این خصوص لطفا راهنمایی نمایید
باز هم ممنون

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
اخه خودت هم می دونی هر وقت ویندوز سرور رو عوض میکنی تمام سرویسهای اون هم باید از نو نصب بشن و وقتی یه Domain از اول نصب بشه بایستی تمام کلاینتها رو از اول به شبکه Join کرد.و اونوقت تمام مشخصات یوزرها عوض میشن چاره ای فکرنکنم داشته باشه .

بنظرم باید یه BackUp از A.D بگیری میتونی یه سرور دیگه ای رو راه بندازی ( یه کامپیوتر معولی جواب میده ) و دومی رو به اولی متصلش کنی بطوریکه هر تغییر توی A.D دومی بدی روی اولی هم تاثیر بذاره . فکر کنم اینجوری بتونی تمام یوزرهاتو نگه داری

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
به عنوان یک سوال آیا می توان در هنگام نصب اكتيو دايركتوري بر روي سرور جدید ، گزينه دوم يعني additional dc for existence domain را انتخاب نموده و سپس نام دومين فعلي خود را وارد نمايیم (replicate) و سپس سرور قدیم را از شبکه خارج نماییم

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
با سلام
به عنوان یک سوال آیا می توان در هنگام نصب اكتيو دايركتوري بر روي سرور جدید ، گزينه دوم يعني additional dc for existence domain را انتخاب نموده و سپس نام دومين فعلي خود را وارد نمايیم (replicate) و سپس سرور قدیم را از شبکه خارج نماییم

اره اینکار رو می تونی انجام بدی فقط بعد از اینکه A.D رو راه انداختی و تمام یوزرهات به این هم منتقل شد سرور قدیمی رو از سیستم خارج کن
بایستی سرویس DHCP رو هم راه بندازی
IP سرور قدیمی رو هم به این سرور جدید بدی چون IP DNS توی تمام کلاینتها رو اون ست شده .

البته دوست عزیز فکر می کنم زیاد چیز خوبی از آب در نیاد از خیر اینکار بگذر و یه ویندوز جدید با یه نام جدید و تمام یوزرها و سرویسها رو از نو راه اندازی کن .

کار سختی نیست یه 2و روز وقت بذاری مسئله حله . با این کار از دردسر کارهای دیگه و ایراد و اشکالات اون هم راحت میشی

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
دوست عزیز اکتیودایرکتوری خیلی قدرتمند تر از این حرف هاست که فرصت اینهمه تامل را برای شما قرار بده .
از وقتی یادمه هر کاری که می خواستی میشد با اکتیو کرد .

من یک متن انگلیسی از کتاب 70.294 میکروسافت موسوم به ( Active Directory Infrastracture ) را قرار میدهم و زیر توضیح فارسی کوتاهی میگذارم .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To create an Active Directory backup
1. Log on to Server1 as Administrator.
2. Open the Active Directory Users And Computers console. Create a new, empty OU by right-clicking the domain in the console tree, pointing to New, and then clicking Organizational Unit. In the New Object–Organizational Unit dialog box, type TEST1 in the Name box, then click OK. Verify that the TEST1 OU appears in the console tree.
3. Use the procedure provided earlier in this lesson to create an Active Directory backup. Name this backup Active Directory Backup1. Check with your administrator
to ensure the availability of disks or tapes for backup storage.
4. When you have finished the backup operation for Active Directory Backup1, return to Active Directory Users And Computers and delete the TEST1 OU you created
in step 2.

نکات مهم :
On the Type Of Backup page, shown in Figure 3-12, select Normal as the backup type used for this backup job. Normal is the only backup type supported by Active Directory. If the Hierarchical Storage Manager (HSM) has moved data to remote storage and you want to back it up, select the Backup Migrated Remote Storage Data check box. Click Next.

On the How To Back Up page, shown in Figure 3-13, select the Verify Data After Backup check box. This option causes the backup process to take longer but it confirms that files are correctly backed up. If you are using a tape device and it supports hardware compression, select the Use Hardware Compression, If Avail-able check box to enable hardware compression. It’s recommended that you do not select the Disable Volume Shadow Copy check box. By default, Backup creates
a volume shadow copy of your data to create an accurate copy of the contents of the hard drive, including open files or files in use by the system. Click Next.پ

On the Backup Options page, shown in Figure 3-14, select the Replace The Existing
Backups option, then select the Allow Only The Owner And The Administrator
Access To The Backup Data And To Any Backups Appended To This Medium check box. This action saves only the most recent copy of Active Directory and allows you to restrict who can gain access to the completed backup file or tape. Click Next.

موفق باشید

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون از دوستان خصوصا hadi_S
من بلاخره تصمیم گرفتم که جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی آتی و به جهتی که دیگه خیالم کامل راحت باشه بر روی ویندوز سرور جدید مجددا کاربران رو بطور دستی تعریف کنم
با تشکر

بالا