برگزیده های پرشین تولز

سوال راجع به طراحی منوها

resident

Registered User
لایک‌ها
2
سلام.
بچه ها من نمیدونم بر چه اساس باید منوی یک برنامه رو طراحی کرد. منوها رو بر اساس فرمهای شرکتی که نرم افزار رو براشون تهیه می کنیم باید طراحی کنیم یا بر اساس چیز دیگه؟
از طریق منو باید بشه به تمام فرمها به صورت مستقیم دسترسی داشت؟
اگه لطف کنید و راجع به طراحی منوها هر نکته ای به ذهنتون میرسه بگید ممنون میشم.

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خب از اون جایی که همه ما داریم با محصولات مایکروسافت کار می کنیم فکر کنم همه با چیدمان منوهای برنامه های موجود خو گرفتن . می تونی مثل منو های یکی از محصولات آفیس عمل کنی.
مثلا : فایل | وبرایش | گزارش | تنظیمات |مدیریت | راهنما | ...

resident

Registered User
لایک‌ها
2
خب از اون جایی که همه ما داریم با محصولات مایکروسافت کار می کنیم فکر کنم همه با چیدمان منوهای برنامه های موجود خو گرفتن . می تونی مثل منو های یکی از محصولات آفیس عمل کنی.
مثلا : فایل | وبرایش | گزارش | تنظیمات |مدیریت | راهنما | ...

amin_liliجان ممنون از پاسخت.منظور من اینه که ساب منوها رو بر چه اساس طراحی کنم؟ و آیاباید از منو به تمام فرمها لینک مستقیم داشته باشم؟

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ببین عزیزم تقزیبا واضح هست . اگه بخوای به همون شکلی که گفتم الگوبرداری کنی خب همه فرم های اصلی که امکان ایجاد یک چیز جدید رو به کاربر می دن بهتره تو "فایل" استفاده بشن و یا همه گزارشات در منوی "گزارشات و ...
اگه به موضوعی که فرمها دارند توجه کنی می تونی پیدا کنی جاشون رو .
در مورد اینکه باید برای هر فرمی یه لینک در منوها داشته باشیم یا نه هم به نظر من اینطوریه که اصولا اگر یه فرم می تونه مستقلا عمل کنه و نیازی نیست که حتما از درون یه فرم دیگه صدا زده بشه باید درون منوها قرار داشته باشه ...

resident

Registered User
لایک‌ها
2
amin_liliجان لطف می کنی بگی تو مدیریت و تنظیمات چه مواردی رو قرار میدی؟اصلا کار اصلی این دو چیه؟
ممنون.

amin_lili

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خب شما اگه بخوای امکان مدیریت بر روی داده هات رو به افراد خاصی بدی می تونی توی این منو قرار بدی . مثلا تعریف یوزرها و سطح دسترسی اونها . یا مدیریت نامه ها و گزارش ها و داده های اطلاعاتی و ...!
در منوی تنظیمات هم امکان تنظیم یک سری چیزها مثل امکانات ظاهری فرم ها . مثلا تغییر رنگ فرم ها و یا تنظیمات دیتابیس برای ست کردن کانکشن استرینگ یا امکان پشتیبان گیری از اطلاعات و ...
بستگی داره چقدر امکانات می خوای به پروژه اظافه کنی ...

resident

Registered User
لایک‌ها
2
خب شما اگه بخوای امکان مدیریت بر روی داده هات رو به افراد خاصی بدی می تونی توی این منو قرار بدی . مثلا تعریف یوزرها و سطح دسترسی اونها . یا مدیریت نامه ها و گزارش ها و داده های اطلاعاتی و ...

ممنون. جوابت خیلی مفید بود.
مدیریت نامه ها و گزارش ها و داده های اطلاعاتی چه امکاناتی به کاربر میده؟ کاربر در این قسمت چه کارهایی می تونه بکنه؟

بالا