برگزیده های پرشین تولز

سوال مهم در مورد سایت های بزرگ جهانی!

r93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام ببخشید یه سوال دارم هرچی تو نت گشتم پیدا نکردم. این سایت های بزرگ جهانی مثل elance, freelancer,odesk,webtransfer ودیگر سیستم های پول الکترونیکی که بسیار پروژه پیچیده ای هستند رو کیا طراحی می کنند مطمئنا همه صاحبان این سایت ها برنامه نویسی رو بلد نستند مثلا وبترنسفر که طراحی شده و کارمندا از این سیستم استفاده می کنند یا سایت های فری لنسر که صاحباشون از طریق این اسکریپت تمام اتوماتیک کسب درامد میکنند. مطمئنا این پروژه ها رو نمیان بدن این سایت های فری لنسر و بید بدن بده یکی بسازه. به نظر شما کسایی هستند که بتونن این سیستم ها رو طراحی کنند؟:blush:
ممنون.

r93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
کسی نمیتونه جواب بده؟:(

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ببخشید. آخه این چه سوالی هست. یعنی چی کی طراحی می کنه؟
پاسخ: طراح، سایت رو طراحی می کنه! و اکثراً پروژه هاشون به صورت تیمی برنامه نویسی و اجرا میشه. یعنی یک نفر نیست، یه تیم شاید چند صد نفره برای هر پروژه ممکنه وجود داشته باشه.

به صورت کلی شرکت های بزرگ برنامه نویس های حرفه ای رو استخدام می کنند و از اونها استفاده می کنند. اگه منظورتون اینه که این اشخاص چه کسانی هستند و میخواین آدرس سایت یا ایمیلشون رو داشته باشید، کمکی از دست ما ساخته نیست. باید با اون شرکتها تماس بگیرید، شاید پاسختون رو دادند! مطمئناً اون برنامه نویس ها اینقدر سرشون شلوغه که پاسخ ایمیل های شخصیشون رو هم نمیدن!

حالا این شرکتها از کجا برنامه نویس های حرفه ای رو پیدا می کنند؟

1- آگهی میدن که آآآی ما دنبال برنامه نویس هستیم!

2- یه سیستم قوی رو راه اندازی می کنن، بعد آگهی میدن، آآآی هر کی میتونه بیاد تو سیستم نفوذ کنه! هر کی تونست این کار رو انجام بده، فلان قدر پاداش بهش میدیم و شاید استخدامش کنیم.

3- تا حالا فکر کردید، چرا اخیراً اینقدر پروژه های رایگان زیاد شده؟ یکی از دلایل این کار اینه که وقتی نرم افزار یا اسکریپتی رایگان باشه، عده زیادی اونو دانلود می کنند و احتمال محبوبیت اون نرم افزار افزایش پیدا می کنه. وقتی نرم افزار محبوب شد، درحقیقت یک رزومه کاری خوب برای برنامه نویس ایجاد میشه که راه رو برای استخدامش در شرکتهای بزرگ باز می کنه. وقتی هم در شرکت استخدام شد، دیگه برادرش رو هم نمیشناسه!! (قسمت آخر شوخی بود)

اگه منظورتون چیزی غیر از این موارد هست، بگید تا دقیق تر پاسخ داده بشه.

Last edited:

r93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنون منظورم همین بود .من چطور یه برنامه نویس فوق حرفه ای:دی مثل همین چیزی که گفتید پیدا کنم؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ممنون منظورم همین بود .من چطور یه برنامه نویس فوق حرفه ای:دی مثل همین چیزی که گفتید پیدا کنم؟

به سختی! من خودم برای پروژه ای احتیاج به برنامه نویس حرفه ای C++ داشتم. چند نفر رو که حدس میزدم میتونن پروژه رو انجام بِدن پیدا کردم ولی وقتی بهشون ایمیل زدم یا جواب ندادن یا گفتن وقت نداریم! اما چندتایشون علیرغم نداشتن وقت به خوبی راهنمایی کردن. شما برنامه نویس حرفه ای رو برای چه کاری میخواهی؟

r93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
برای یه پروژه cms باید php باشه و خیلی سبک طراحی بشه آخه حدود 30 صفحه و منو داره. این سایت های فریلنسر اگه هم خوب توشون باشه نمیتونی پیداش کنی. حالا دارم تحقیق می کنم ببینم پیدا می کنم یا نه هر چند انقدر دستمزدشون بالاست فکرنکنم بتونم پرداخت کنم:D ممنون از این که جواب دادین خوشحال شدم.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
این چیزی که میخواهید، فکر نکنم زیاد پیچیده باشه. البته شما جزئیات رو مطرح نکردید. از من میشنوید خودتون رو درگیر فری لنسر و دردسرهای پرداخت با پی پال و برنامه نویسان هندی و پاکستانی نکنید. با سایتهای فارسی زبان که برنامه نویسی می کنن تماس بگیرید.

r93

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنون آره واقعا مردم پول دوستی هستند طرحی که با 50 تومن میشه ساخت با 50 دلار انجام میدن یه بار باشون کار کردم واقعا بهم ضرر مالی زدن برای همین خواستم یا با یه شرکت معتبر کار کنم یا از برنامه نویسای ایرانی استفاده کنم .

بالا