برگزیده های پرشین تولز

سوال مهم: دوستان زندگیم رو هواست خواهش می کنم جواب بدید

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
به هر دوشون علاقه دارم... دوست گلم منظورتون از درآمد مطلوب چقدره؟ اگر در حد حرفه ای مسلط بشم میتونم روی درآمد ماهیانه 5 تا 10 میلیون تومان حساب باز کنم؟!!!!!!!!! منتظر جوابتون هستم
با تشکر

خواهش میکنم.

برنامه نویس حرفه ای + داشتن تجربه کافی + داشتن یه تیم خووب و مــَچ بیشتر از 20 میل هم داره...

• Like
Reactions: a13

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش میکنم.

برنامه نویس حرفه ای + داشتن تجربه کافی + داشتن یه تیم خووب و مــَچ بیشتر از 20 میل هم داره...
در مورد بورس چی... میشه ماهیانه سود 10 درصد داشت... یه جا میخوندم اگه با 10 میلیون تومان شروع کنیم و هر ماه 10 درصد بهش اضافه کنیم فکر کنم بعد از سه سال 1 یا 2 میلیارد تومان سرمایه خواهیم داشت....
میشه به سود 10 درصد رسید؟ البته ماهیانه !!!!!!!

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خب چرا دوست گلم شما تجربه ای داشتید

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
من که میگم اصلا سمته کاره اینترنتی و طراحی سایتو ... نرو
الان تا بری یاد بگیری میشی سه سال دیگه مثله کلی از بچه های اینجا مثله من . کلی کار طراحی بلدم ولی مشتری نیست باشه ۵۰۰ ت بت میده و کلی کار ازت میخواد اخرشمپخودتو بلانسبت پاره میکنی میگه ناراضیم و میاد اینجا از تجربیاتش میگه توی طراحیی ۵۰۰ ت دادم پولمو خوردن حرومش یه قالب زپرتی بم پداد که توی نت شبیهش پر بود .
کاره نت اکثرا حخالت تفریحی داره
حالا استثنا زیاد هست ولی همه افراد پی تی طرذحن نصفشون و تقریبا زیره ۱ ت درامد دارن
تو همسنه منی و شرایطط مثله منه فرقه من اینه کارشناسی ارشد مهندسی نفت خوندم والا پدرو داداشم شرکت نفتی بودن ولی پارتی کلفت ندارم اینقدر داره بمپفشار میاد از این درسایی که خوندم به سختی اخرش هیچی جوری که میخوابم ارزو میکنم بمیرم . بخدا الان ۱۲۰ روزی هست موقع خواب این ارزو رو میکنم تو خواب بمیرم شاید بخندی قبله خواب همیشه اشهد میخونم و این ارزو رو میکنم ولی فایده نداره
ولی جدیدا یکمی بلند شدم و دارم دور خیز میکنم و برسی برم توی یک کاری ماهی ۱ت درارم حداقل این ارزو رو شبا نمیکنم و با ماهی ۱ت میتونم ماشینمو تعمیر کنم بیمش کنم خونه نخواستم مستقلی نخواستم میتونم برم بگردم و کلی چیزه دیگه
تو خونه موندن عاقبش میشه دافکاره بیخوده من

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
الان تا بری یاد بگیری میشی سه سال دیگه مثله کلی از بچه های اینجا مثله من . کلی کار طراحی بلدم ولی مشتری نیست باشه ۵۰۰ ت بت میده و کلی کار ازت میخواد اخرشمپخودتو بلانسبت پاره میکنی میگه ناراضیم و میاد اینجا از تجربیاتش میگه توی طراحیی ۵۰۰ ت دادم پولمو خوردن حرومش یه قالب زپرتی بم پداد که توی نت شبیهش پر بود .
حالا استثنا زیاد هست ولی همه افراد پی تی طرذحن نصفشون و تقریبا زیره ۱ ت درامد دارن
تو همسنه منی و شرایطط مثله منه فرقه من اینه کارشناسی ارشد نفت خوندم
کاره نتو بیخال شو
دوست گلم حالا جدا از طراحی سابت برای دیگران خودمم میخوام وب سایت راه اندازی کنم، خب خیلی از شرکت ها تو تهران و اینا برنامه نویس و طراح سایت استخدام میکنند اونا چطوریه فکر کنم بیشتر از 1/5 میلیون هم حقوق میدن چرا اونجا استخدام نمیشید؟ شرایط خاصی داره که بنده بی اطلاعم.... جدا از برنامه نویسی و طراحی وب شما چه پیشنهادی برای من دارید با توجه به اینکه گفتید شرایطمون شبیه هم هستش؟!!!!!
نظر شما در مورد بورس چیه آیا تا حالا تجربه خاصی تو این زمینه داشتید؟!!!!!.... خوشحال میشم از تجربیات شما استفاده کنم...
با تشکر

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
یکم از مطالبت رو خوندم دیدم ناله کردی حوصله نشد تمامش رو بخونم
یکجا از بی پولی حرف میزنی بعد یکجا صحبت از چند میلیارد میکنی o_O
دوست من پول مفت تو تله موش هست برای بدست اوردن هزار تومن باید ده هزارتومن کار کنی
اینا رو ولش کن صحبت از برنامه نویسی و بورس شد گفتم تجربه ام رو بهت بگم تو چاه نیفتی

خواهش میکنم.

رشته من نرم افزار هست برنامه نویسی حرفه ای هم انجام دادم مطالبی که مینویسم شاید به هم پیوسته نباشه چون دیگه کد نمیزنم - اگر سوال تخصصی تر بود شاید بهتر جواب میدادم چون اطلاعات دقیق (مقدار اطلاعات شما از برنامه نویسی ، حقوق درخواستی و . . . ) از شما نداریم نمیتونم دقیق هم جواب بدم
برنامه نویسی مسئله ای بزرگ داره اون هم اینکه شما باید چند سال فقط کد بزنی (بردگی بدون مزد) تا به تجربه کافی برسی عمر مفیدی که شما میتونی از تجربه اون برنامه نویسی استفاده کنی سه تا پنج سال هست
اگر توی این مدت از تجربه ات استفاده نکنی به کاج میری و باید پروسه قبلی رو باید ورژن جدیدتر یک نرم افزار تکرار کنی
اگر موفق بشی پروسه رو رد کنی باید از اسمت و از توان برنامه نویس های جوان برای پیشبرد کارهات استفاده کنی
پروسه اسونی نیست اما شدنی هست نیاز به پشتکار فراوانی داره و همچنین درامد فراوان
اگر در حد برنامه نویسی معمولی میخواهید زیاد رو درامدهای بالا حساب نکن
برنامه نویسی که برای شرکت کد بزنه عین بدگی میمونه فقط رزومه و تجربه جمع میکنه ( پشت اون صندلی لعنتی دیسک گردن گرفتم )
هر زبان برنامه نویسی که باشه شما میتونید در مدت شش ماه تا یکسال ان را یاد بگیرید از اون به بعدش تجربه هست
برنامه نویسی مثل پرواز پرندگان میمونه توی لانه بزرگ میشن اما یک زمان هست که باید بپرسن اون لحظه اگر درست نپرسی از درخت میوفتی و تمام :general107:
در مورد بورس چی... میشه ماهیانه سود 10 درصد داشت... یه جا میخوندم اگه با 10 میلیون تومان شروع کنیم و هر ماه 10 درصد بهش اضافه کنیم فکر کنم بعد از سه سال 1 یا 2 میلیارد تومان سرمایه خواهیم داشت....
میشه به سود 10 درصد رسید؟ البته ماهیانه !!!!!!!
وای بورس :D
سال ها هست که دارم بورس کار میکنم :D:general208:
ببینید خیلی ها ازم سوال میکنن بورس چطوره
میرن کتاب میخونن روش ها کلاس ها مقالات مختلف رو میخونن و بعد فکر میکنن میتوانند از بورس درامدی داشته باشند
منتهی این موضوع از ریشه خراب هست
بورس جایی برای کسب درامد نیست بورس جایی برای سرمایه گذاری هست
در سال های گذشته متاسفانه یک عده از مسئولین در تی وی شروع به تبلیغ کردن که بورس اینجوری هست و . . . . اما نگفتن مناسب که کسانی هست
من شرایط رو با یک مثال تعریف میکنم
مثال من یک پزشک متاهل هست
یک پزشک در بیمارستان و مطب خصوصی خودش کار میکنه طی چند سال اول زندگی تمام درامدش رو خرج نیاز های زندگی اش میکنه مثلا بعد از پنج سال درامد پزشک مازاد بر نیاز های زندگی اش
پزشک پولی داره که مازاد بر درامدش هست حالا پزشک با این پول مازاد میتونه وارد بورس بشه
و سرمایه گذاری مناسبی انجام بدهد
اما خیلی از جوان های امروز با توهمات مختلف که اره من تو ماه اینقدر سود میکنم وام میگیرم و . . . . وارد بورس میشن سهمی میخرند که سه ماه از سال بسته هست علنا به کاج اباد میری بعد هم که سهم باز میشه با 20 درصد تعدیل منفی :eek:
حالا جالبه بعضی ها با یک میلیون وارد بورس میشن توقع درامد میلیونی دارن بعد اون بابایی که کارخونه به نامش هست اگر 500 میلیون سود کنه میگن حروم و . . . :D
بورس خوبه منتهی برای افرادی که پولی مازاد بر درامدشون دارن
بعضی از افراد سودهای خوبی در بورس میکنند دلیلش سرمایه گذاری هست نه کسب درامد ( البته در موضوع من بند پ رو نادیده گرفتم که هیچ صحبتی درموردش ندارم )
دیگه حوصله ام نمیشه بنویسم:D

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
تو همسنه منی و شرایطط مثله منه فرقه من اینه کارشناسی ارشد مهندسی نفت خوندم والا پدرو داداشم شرکت نفتی بودن ولی پارتی کلفت ندارم اینقدر داره بمپفشار میاد از این درسایی که خوندم به سختی اخرش هیچی جوری که میخوابم ارزو میکنم بمیرم . بخدا الان ۱۲۰ روزی هست موقع خواب این ارزو رو میکنم تو خواب بمیرم شاید بخندی قبله خواب همیشه اشهد میخونم و این ارزو رو میکنم ولی فایده نداره
ولی جدیدا یکمی بلند شدم و دارم دور خیز میکنم و برسی برم توی یک کاری ماهی ۱ت درارم حداقل این ارزو رو شبا نمیکنم و با ماهی ۱ت میتونم ماشینمو تعمیر کنم بیمش کنم خونه نخواستم مستقلی نخواستم میتونم برم بگردم و کلی چیزه دیگه
تو خونه موندن عاقبش میشه دافکاره بیخوده من
اتفاقا منم 6 ماهه عین شما شبا خواب ندارم آرزوی مرگ دارم و اصلا دیگه حال صحبت کردن و راه رفتن هم ندارم... تو این مدت هم داغون شدم وزنم 120 کیلو بود شدم 100 کیلو شبا از استرس و اضطراب خواب ندارم پرت میشم بالا همش نگران آیندم هستم اتفاقا منم همون 1 میلیون رو بهش فکر کردم اما میدونم باز اونم کار کنم فکر آینده ولم نمیکنه کاش یه نفر بود راهی جلو پام میزاشت کاش یه نفر بود کمک میکرد.... من که دیگه داغون داغونم...

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
من توی بورس ایران نبودم ولی بورس بین المللی یعنی فارکس خیلی بودم . خیلیا رو دیدم بودن و همشون باهوش و عالی ولی اخرش هیچی نشدن توی این راه
بورس ایران میشه سود کرد ولی با رانت یعنی یکی کهپبه یهپجایی وصلهد میگه فلانو بخر میخری و دو ماه بعد پولت میشهددو براقبر و تا اخر در غیره رانت در دراز مدت نمیشه پولدار شد مگکر در موارد خاص
نظره منو میخوای یه سرمایه جور کن ۱۵ ت به بالا هر آقدر میتونی ولی قرض نباشه و وامو ... نباشه و برو یک مغازه بزن
ولی اساسی بالا پایین کن برسی کن جستجو کن برو بیا فکر کن
حداقل شش تا یک سال از نظره منپبرای زدن یک مغازهدبرسی نیازه
من مثلا میگفتم پارسال اشپز خانه عجب سودی داره . الان یک سال گزشته از رویاهام و از مغزم رفته بیرون پس این کار کارره من نبوده یک کاری رو باید پیدا کنی که از وقتی بش فکر کردی تاذساله بعد رویاش نخوابه تو کلت و با واقیعیتدجور در بیاد تو جامعه
کلا از امروز توی یک شغل ازاد باش . اگه سرمایه نداری برو اون کارو شاگردی کن . بگو حقوق کم میخوای یا اصلا حقوق نگیر سه ماه کار کن بیاد دستت چی به چیه سه ماهه همش بعدش میگی خودت اررره باید این مغازه رو بزنم شده میری ماشینی بابات برات خریده یا ... رو میفروشی میری توی کار و اگه بعد سه ماه بگکی ای بابا این صاحب مغازه ماهی ۱ ت هم در نمیاوارد که اذینطور که من پیش بودم ولش کن
کلا دیگه نشین تو خونه ولی سرمایه اولیهدپنیازته بش فکر کن .
مثلا من ماهیی ۵۰۰ از بابام میگیر برا خودم خرج کنمو دارم جم میکنم . الان یک ساله شده ۵ ت ساله دیگه میشه ۱۰ ت خوب خیلی کمه درسته؟
ولی گشتم دیدم یه مغازه هایی توی کوچه موچه ها هستن ماهی ۵۰۰ و پیشه ۱۵ ت هستن . پس ساله سوم میتونم این مغازه رو بگیرم نه؟ ولی هر چند پولای دیگه هم دارم تا ۳۰ برن ولی فعلا سهاممو خوردن و پولمو نمیدن پس تو بورس نیا که گیر نکنی مثله من
کلا بنشرم چون اخلاقامون خیلی شبیه به همه از پسته اولت بنظرم همین پسته من کافی باشه برای استارته زهنیت و بری توی کاری که انتخواب میکنی

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
راستش بنشسرم راهو نباید جلوتون بزاره کسی رفیق. باید خودتون برید براش
مغازها رو ببینید . طرف چآی میفروشه
قصابی !
نونوایی!
موبایل فروشی!
و...
برو تو کارشون ببین طرف گوشت کیول چآند میفروشه کیلو چند میده؟ برسی کن و یک کارو بفرشت تو مغزت ببین این کار شبو روز ولت میکنه یا نه؟ من که میگم نباید حوسی رفت توی کاری باید یک سال همش فکرش بیاد جلو مغزت
مثلا من کاره فلان تو کلمه یک ساله دو ساله فکرم نمیکنه فکر کنم مثلا توی این کار بتونم یکم پول دارم ولی توی این آچند سال چند تا کاره دیگه هم اومدن تو کلم ولی شش ماه بعد یادم رفتن
باید ببخشید کرمه اون کار ادمو ول نکنه اون کار تازه ۵۰ ۵۰ سودو ضررشه ولی کاره هوسی حدا ضرر میارهو میشه زمین خوردن که دیکه لح میشیم

• Like

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دوست من پول مفت تو تله موش هست برای بدست اوردن هزار تومن باید ده هزارتومن کار کنی
اینا رو ولش کن صحبت از برنامه نویسی و بورس شد گفتم تجربه ام رو بهت بگم تو چاه نیفتی

رشته من نرم افزار هست برنامه نویسی حرفه ای هم انجام دادم مطالبی که مینویسم شاید به هم پیوسته نباشه چون دیگه کد نمیزنم - اگر سوال تخصصی تر بود شاید بهتر جواب میدادم چون اطلاعات دقیق (مقدار اطلاعات شما از برنامه نویسی ، حقوق درخواستی و . . . ) از شما نداریم نمیتونم دقیق هم جواب بدم
برنامه نویسی مسئله ای بزرگ داره اون هم اینکه شما باید چند سال فقط کد بزنی (بردگی بدون مزد) تا به تجربه کافی برسی عمر مفیدی که شما میتونی از تجربه اون برنامه نویسی استفاده کنی سه تا پنج سال هست
اگر توی این مدت از تجربه ات استفاده نکنی به کاج میری و باید پروسه قبلی رو باید ورژن جدیدتر یک نرم افزار تکرار کنی
اگر موفق بشی پروسه رو رد کنی باید از اسمت و از توان برنامه نویس های جوان برای پیشبرد کارهات استفاده کنی
برنامه نویسی که برای شرکت کد بزنه عین بدگی میمونه فقط رزومه و تجربه جمع میکنه ( پشت اون صندلی لعنتی دیسک گردن گرفتم )
هر زبان برنامه نویسی که باشه شما میتونید در مدت شش ماه تا یکسال ان را یاد بگیرید از اون به بعدش تجربه هست
برنامه نویسی مثل پرواز پرندگان میمونه توی لانه بزرگ میشن اما یک زمان هست که باید بپرسن اون لحظه اگر درست نپرسی از درخت میوفتی و تمام :general107:

میرن کتاب میخونن روش ها کلاس ها مقالات مختلف رو میخونن و بعد فکر میکنن میتوانند از بورس درامدی داشته باشند
در سال های گذشته متاسفانه یک عده از مسئولین در تی وی شروع به تبلیغ کردن که بورس اینجوری هست و . . . . اما نگفتن مناسب که کسانی هست
یک پزشک در بیمارستان و مطب خصوصی خودش کار میکنه طی چند سال اول زندگی تمام درامدش رو خرج نیاز های زندگی اش میکنه مثلا بعد از پنج سال درامد پزشک مازاد بر نیاز های زندگی اش
پزشک پولی داره که مازاد بر درامدش هست حالا پزشک با این پول مازاد میتونه وارد بورس بشه
اما خیلی از جوان های امروز با توهمات مختلف که اره من تو ماه اینقدر سود میکنم وام میگیرم و . . . . وارد بورس میشن سهمی میخرند که سه ماه از سال بسته هست علنا به کاج اباد میری بعد هم که سهم باز میشه با 20 درصد تعدیل منفی :eek:
حالا جالبه بعضی ها با یک میلیون وارد بورس میشن توقع درامد میلیونی دارن بعد اون بابایی که کارخونه به نامش هست اگر 500 میلیون سود کنه میگن حروم و . . . :D
بعضی از افراد سودهای خوبی در بورس میکنند دلیلش سرمایه گذاری هست نه کسب درامد ( البته در موضوع من بند پ رو نادیده گرفتم که هیچ صحبتی درموردش ندارم )
خب دوست گلم الان بنده 28 سالمه تازه میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم و برنامم اینه که تا پایان عمر هم ادامه بدم به نظر شما میتونم رو درآمد 5 تا 8 میلیون تومان در ماه به صورت مستمر حساب کنم البته تا 2 سال بعد در صورتی که هم تیم تشکیل بدم هم به صورت انفرادی کار کنم - از خود تعریف نکنم آدم خلاقی هستم چند تا ایده هم برای راه اندازی وب سایت دارم که اگر دانش برنامه نویسی و سئو داشته باشم کلی از هزینه هام کاسته میشه با توجه به تجربیات شما و شناختی که از فضای مجازی دارید شروع کنم یا خیر؟!!!!
در مورد بورس هم حق با شماست کاملا درست میفرمایید اما خدا نکنه بی پول بمونی هیچ وقت که بعد به هر امید هر چند جزئی چنگ میزنی تا خودت رو از منجلاب فقر و نداری بکشی بیرون حس میکنم تو هم جوونی واسه آدمایی به سن ما نداشتن درآمد یعنی مرگ تو این کشور لعنتی هم زیر 5 تومان نمیشه زندگی کرد یا آینده ای ساخت با 1 میلیون هم وقتی پیر شدی فقط دستت جلو دیگران دراز نیست تازه اگه مجردی طی طریق کنی...
شما پیشنهادی برای من داری؟!!!!!!! کسب و کار خاصی، چیزی...

• Like

a13

Registered User
لایک‌ها
2,263

عجب مسئله ای شده این بیکاری و رکود توی جامعه ما
چقدر جوون (مثل خودم) عمرشون رو پای تحصیلات الکی حروم کردن و الان هیچی که هیچی !
یه مشورت میخواستم از شما که کد زنی کردین و تجربه خوبی دارین .
الان کسی که 27-28 سالش شده (با توجه به دوران لیسانس + سربازی و...) میتونه شروع کنه به کد زنی؟
اصلا میشه چند سال رفت و واسه یه شرکت خصوصی کار کرد؟ ارزشش رو داره؟ (تهران منظورمه)
اگر به صورت فریلنسر کار کنه چطور؟
بنظرتون کد زنی androidو ios بهتره یا بریم سراغ Unity؟ یا هیچکدام !:(

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
خلاصه میگم راخت بخونی و زیاد پردازش نکنی . مملکت رو هواست . برو المان و یک زندگی جدید شروع کن . من کانادا رو توصیه میکنم .

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
راستش بنشسرم راهو نباید جلوتون بزاره کسی رفیق. باید خودتون برید براش
مغازها رو ببینید . طرف چآی میفروشه
قصابی !
نونوایی!
موبایل فروشی!
و...
برو تو کارشون ببین طرف گوشت کیول چآند میفروشه کیلو چند میده؟ برسی کن و یک کارو بفرشت تو مغزت ببین این کار شبو روز ولت میکنه یا نه؟ من که میگم نباید حوسی رفت توی کاری باید یک سال همش فکرش بیاد جلو مغزت
مثلا من کاره فلان تو کلمه یک ساله دو ساله فکرم نمیکنه فکر کنم مثلا توی این کار بتونم یکم پول دارم ولی توی این آچند سال چند تا کاره دیگه هم اومدن تو کلم ولی شش ماه بعد یادم رفتن
باید ببخشید کرمه اون کار ادمو ول نکنه اون کار تازه ۵۰ ۵۰ سودو ضررشه ولی کاره هوسی حدا ضرر میارهو میشه زمین خوردن که دیکه لح میشیم
خب دوست من طبق نظر شما بنده چند مورد رو میگم که الان 5 سال عین خوره افتاده تو وجودم و ول کنم نیست:
کسب و کارهای اینترنتی، طراحی وب سایت، برنامه نویسی، آموزش آنلاین، زبان انگلیسی.... و در نهایت ثروتمند شدن که آرزوی همه ماست... الان به نظر شما بنده چه کار کنم؟!!!!
چه توصیه ای برای من دارید؟!!!!!!!!

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خلاصه میگم راخت بخونی و زیاد پردازش نکنی . مملکت رو هواست . برو المان و یک زندگی جدید شروع کن . من کانادا رو توصیه میکنم .
خودم تو ذهنم هست یا قاچاقی برم آلمان یا با این چندر غازی که دارم برم ترکیه un خودم رو معرفی کنم یه 3 4 سالی که میخوام اینجا حمالی کنم اونجا تلاش کنم تا بلکه از این منجلاب بدبختی که خودمو توش گرفتار کردم راحت کنم برم ترکیه احتمال کانادا رفتن هم بالاست البته هزینه یه کیس خوشگل هم باید بهش اضافه کرد... شما منبع یا تجربیاتی در این زمینه دارید... هیچ وقت نمیبخشم اونی که ما جوونا رو به این منجلاب کشوند... منتظر جوابتون هستم...
با تشکر

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
من توی بورس ایران نبودم ولی بورس بین المللی یعنی فارکس خیلی بودم . خیلیا رو دیدم بودن و همشون باهوش و عالی ولی اخرش هیچی نشدن توی این راه
بورس ایران میشه سود کرد ولی با رانت یعنی یکی کهپبه یهپجایی وصلهد میگه فلانو بخر میخری و دو ماه بعد پولت میشهددو براقبر و تا اخر در غیره رانت در دراز مدت نمیشه پولدار شد مگکر در موارد خاص
نظره منو میخوای یه سرمایه جور کن ۱۵ ت به بالا هر آقدر میتونی ولی قرض نباشه و وامو ... نباشه و برو یک مغازه بزن
ولی اساسی بالا پایین کن برسی کن جستجو کن برو بیا فکر کن
حداقل شش تا یک سال از نظره منپبرای زدن یک مغازهدبرسی نیازه
من مثلا میگفتم پارسال اشپز خانه عجب سودی داره . الان یک سال گزشته از رویاهام و از مغزم رفته بیرون پس این کار کارره من نبوده یک کاری رو باید پیدا کنی که از وقتی بش فکر کردی تاذساله بعد رویاش نخوابه تو کلت و با واقیعیتدجور در بیاد تو جامعه
کلا از امروز توی یک شغل ازاد باش . اگه سرمایه نداری برو اون کارو شاگردی کن . بگو حقوق کم میخوای یا اصلا حقوق نگیر سه ماه کار کن بیاد دستت چی به چیه سه ماهه همش بعدش میگی خودت اررره باید این مغازه رو بزنم شده میری ماشینی بابات برات خریده یا ... رو میفروشی میری توی کار و اگه بعد سه ماه بگکی ای بابا این صاحب مغازه ماهی ۱ ت هم در نمیاوارد که اذینطور که من پیش بودم ولش کن
کلا دیگه نشین تو خونه ولی سرمایه اولیهدپنیازته بش فکر کن .
مثلا من ماهیی ۵۰۰ از بابام میگیر برا خودم خرج کنمو دارم جم میکنم . الان یک ساله شده ۵ ت ساله دیگه میشه ۱۰ ت خوب خیلی کمه درسته؟
ولی گشتم دیدم یه مغازه هایی توی کوچه موچه ها هستن ماهی ۵۰۰ و پیشه ۱۵ ت هستن . پس ساله سوم میتونم این مغازه رو بگیرم نه؟ ولی هر چند پولای دیگه هم دارم تا ۳۰ برن ولی فعلا سهاممو خوردن و پولمو نمیدن پس تو بورس نیا که گیر نکنی مثله من
کلا بنشرم چون اخلاقامون خیلی شبیه به همه از پسته اولت بنظرم همین پسته من کافی باشه برای استارته زهنیت و بری توی کاری که انتخواب میکنی
دوست گلم نمیدونم شما چند سالتونه اما سن من دیگه از این حرفا گذشته که حالا سه ماه برم شاگردی بعد بگم ای بابا این درآمد نداره برم یه جا دیگه شاگردی باز همین آش و همین کاسه من 20 تومن سرمایه دارم اما خودت میدونی آدم نمیتونه روی تنها داراییش بیاد ریسک کنه که حالا همین نیمچه امیدی که داره هم نیست و نابود بشه اما از فردا میرم یه جایی ماهی 1 تومن رو پیدا کنم نمیدونم تو خونه که دارم دیوونه میشم خدا به خیر کنه به تنها چیزی که فکر نمیکردم برام اتفاق افتاد اونم نه به خاطر خودم به خدا طرف ه رو از ب تشخیص نمیده به خاطر پارتی و آشنا بهترین جا استخدامه.... خدا لعنت کنه باعث و بانی این فساد اداری رو...کاش میمردم راحت میشدم...

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
راستش از نظر من نمیتونه چنددتا کار مثله خورده به وجوده ادم بیافتن یکی یا حداکثر دو تا کار باید باشن . بنظرم باید محمدود تر کرد افکارتونو تحقیق بیشتر کرد
راستش هیچ کدومو من مثلا نمیپسندم برای خودم . زبانم که خوب نیست .بقیهپکارا هم مجازیه باز نمیپسندم
بیشتر سعی کن یک کاری باشه یا خدماتی یا واسطه گری
قضابی واسطه گریه میخری گوشتو گرونتر میدیش
تعمیرات موبایل خدماتیه .‌ کارواش خدماتیه
اول بنسرم ادم بره توی کاره یه جور دلالی بهتره . کفش فروشی هم یهپجور دلالیه کاریی نمیکنی میخری گرونتر میفروشی . کلا کاره بازاری چیزی که مردم بخوانش
حالا باید برسی کنی . ریسک مغازه کرایه کردنو بکنی . ریسکه گرفتن نگرفتنشو بکنی . ریکس از دست دادن پولتو کنی . و کلی اذیتای دیگه و شانس که مهمه . شانس داشته باشی یه مغازه بت میخوره صاحب مغازش ماه شش سال میمونی و چه مشتری هایی میاد شانس نداشته باشی مغازه میزنی عروسک ولی کسی نمیاد چون بدشانسی و موب تحقیق نکردی . من که شانسو مهم میدونم
کلا کارایی انتخواب کردی من نمیپسندم
من به تعمیرات موتور ماشین کاملا واردم . میتونم پژو سمندپریدو بجز توی گیربگسشو بریزم زمینو جمش کنم و از همهدتعمیر کارای شهرم بیشتر سرم نشه کمتر سرم نمیشه ولی مکانیکی سخته خیلی سخته ماشینه داغ چکش بکوبی ببندی ضربه بزنی پیچ میبره پیچ سر میشه جنسا بدن و ...
من که میرم توی یه مغازه ساده مثله همین قصابی و چیزایی که از قدیم بودن و ببینم میشه ماهی ۳ ۴ ت در بیارم یا نه
یه روزی زن گرفتم و دیدم مجبورم میرم مکانیک خودرو میزنم بدونه یک ساعت شاگردی میتونم جلوبندی پژو سمند پراید و تعمیرات موتورو کلی بزنم و اون موقع مجبورم و میدونم ماهی ۲ ت داره دیگه برام . چون علاقم ماشینن چپ میرم راست میرم یه پیستون شاتون جلو چشامه داره تاب میخوره و علت خرابیای ماشینو کشف کنمو ... ولی میدونم بدتور عرق ریزیه مکانیکی کلی زور میزنی کمترت درد میاد کثیف میشی پولو اخرشم بعضیا جلوت پرت میکن ان چون گرون گفتی از نظرش و بعضیا هم راضی نیستن میگیم بابا جلو بندیت خرابه اینقدر خرجشه میگه خر حسابمون کردی و ...
ولی بشم قضاب . گوشت میخرم گوشتو میبرم میدم مشتری . از چیش ناراضیه . گوشتم تلخه؟ گوشته کشتار گاهه عرق مثیریزم برای برش یه گوسفند؟ والا خیلی کمتر از مکانیکی عرق ریختن داره . موتور داغه دسته ادم میسوزه توی خوزستان تاول میزنه ولی جلو کولر نشستم یکم بوی گوشت بده ولی دستت نمیسوزه کمرت درد نمیاد و ...
وساطتت . چضماتو بهتر باز کن یا کاره خدماتی یا وسطاتت که واطتت پیشنهاد میشه . کفش فروشی قصابی و هرچیزی که بدون دخل و فرج چاز ججچایی میخری و بدون عملی روش میفروشی
والا از کارایی که گفتی هیچکدومو من دوس ندارم برای خودم که پیشنهادش بدم
کفش و قصابم فقط مثالن خودت برسی کن

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
عجب مسئله ای شده این بیکاری و رکود توی جامعه ما
چقدر جوون (مثل خودم) عمرشون رو پای تحصیلات الکی حروم کردن و الان هیچی که هیچی !
یه مشورت میخواستم از شما که کد زنی کردین و تجربه خوبی دارین .
الان کسی که 27-28 سالش شده (با توجه به دوران لیسانس + سربازی و...) میتونه شروع کنه به کد زنی؟
اصلا میشه چند سال رفت و واسه یه شرکت خصوصی کار کرد؟ ارزشش رو داره؟ (تهران منظورمه)
اگر به صورت فریلنسر کار کنه چطور؟
بنظرتون کد زنی androidو ios بهتره یا بریم سراغ Unity؟ یا هیچکدام !:(

خب دوست گلم الان بنده 28 سالمه تازه میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم و برنامم اینه که تا پایان عمر هم ادامه بدم به نظر شما میتونم رو درآمد 5 تا 8 میلیون تومان در ماه به صورت مستمر حساب کنم البته تا 2 سال بعد در صورتی که هم تیم تشکیل بدم هم به صورت انفرادی کار کنم - از خود تعریف نکنم آدم خلاقی هستم چند تا ایده هم برای راه اندازی وب سایت دارم که اگر دانش برنامه نویسی و سئو داشته باشم کلی از هزینه هام کاسته میشه با توجه به تجربیات شما و شناختی که از فضای مجازی دارید شروع کنم یا خیر؟!!!!
در مورد بورس هم حق با شماست کاملا درست میفرمایید اما خدا نکنه بی پول بمونی هیچ وقت که بعد به هر امید هر چند جزئی چنگ میزنی تا خودت رو از منجلاب فقر و نداری بکشی بیرون حس میکنم تو هم جوونی واسه آدمایی به سن ما نداشتن درآمد یعنی مرگ تو این کشور لعنتی هم زیر 5 تومان نمیشه زندگی کرد یا آینده ای ساخت با 1 میلیون هم وقتی پیر شدی فقط دستت جلو دیگران دراز نیست تازه اگه مجردی طی طریق کنی...
شما پیشنهادی برای من داری؟!!!!!!! کسب و کار خاصی، چیزی...

چنتا لینک قرار میدهم مطاله اش کنید
اگر در اینترنت درمورد بازار کار برنامه نویسی هم سرچ کنید اطلاعات خوبی بدست خواهید اورد
http://info.donyayekar.ir/درآمد-برنامه-نویس-کامپیوتر/

http://alihossein.ir/مشکلات-جسمی-روحی-شغل-برنامه-نویسی/

http://barnamenevis.org/showthread.php?461624-شما-چطور-مشکلات-جسمی-کار-با-کامپیوتر-رو-دفع-میکنید-؟
فعلا سرم شلوغه اما در فرصت مناسب پاسخ دوستان رو شخصا خواهم داد

• Like

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
سلام دوست من شما هنوز قدم اول رو برند اشتی به فکر درامد های آنچنانی آینده هستی.. خونه نشینی برای یه مرد عین مرگ تدریجی میمونه یه کاری شروع کنید حتی کار برای دیگران مطمین باش هزارتا راه جلوت میبنی بعد چند وقت اما تو خونه نشستن و پست زدن تو پی تی فقط باعث افشردگی میشه

بالا