برگزیده های پرشین تولز

سوال مهم: دوستان زندگیم رو هواست خواهش می کنم جواب بدید

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
خودم تو ذهنم هست یا قاچاقی برم آلمان یا با این چندر غازی که دارم برم ترکیه un خودم رو معرفی کنم یه 3 4 سالی که میخوام اینجا حمالی کنم اونجا تلاش کنم تا بلکه از این منجلاب بدبختی که خودمو توش گرفتار کردم راحت کنم برم ترکیه احتمال کانادا رفتن هم بالاست البته هزینه یه کیس خوشگل هم باید بهش اضافه کرد... شما منبع یا تجربیاتی در این زمینه دارید... هیچ وقت نمیبخشم اونی که ما جوونا رو به این منجلاب کشوند... منتظر جوابتون هستم...
با تشکر
بله . بنده دبیرستان خوبی درس خوندم و 17 -18 تا از همشاگردی هام از هر طبقه اجتماعی رفتن . ما هم هر روز داریم تو اینستا لایک میکنیم . منم دارم جمع میکنم برم . کیس هم پوله دیگه . ( البته خیلیاشون بورسیه شدن بعد از کارشناسی )

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
جناب @amirswedian عزیز

خدمتتون عرض کنم که الان شما پیش از هر چیز و اول از همه نیاز به منطقی کردن توقعاتتون منطبق بر واقعیت ملموس خودتون و جامعه _نه اون چیزی که در ذهن دارید یا اون چیزی که فکر می کنید باید باشه_ ،دارید
من در نوشته های شما این واقع گرایی رو ندیدم
همین محدوده پولی که برای درآمد خودتون در نظر گرفتید یا کارهای گوناگون و غیر مرتبطی که تو فکرتون هست که انجامشون بدید گویای این هست که هنوز دارید از دریچه ذهنیاتی که دوست دارید بشه ، به قضیه نگاه می کنید نه واقعیات ملموسی که جلوی پای شما هست از قبیل سن خودتون / شرایط کار و جامعه و ...

چند مورد مثل شما دور و برم هست،گفتنی ها زیاده نمی خوام سرتو درد بیارم فقط بدون عمر مثل برق میگذره سر برگردونی 30 که هیچی خیلی بالاترشم رد کردی و هنوز ...........

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
جناب @amirswedian عزیز

خدمتتون عرض کنم که الان شما پیش از هر چیز و اول از همه نیاز به منطقی کردن توقعاتتون منطبق بر واقعیت ملموس خودتون و جامعه _نه اون چیزی که در ذهن دارید یا اون چیزی که فکر می کنید باید باشه_ ،دارید
من در نوشته های شما این واقع گرایی رو ندیدم
همین محدوده پولی که برای درآمد خودتون در نظر گرفتید یا کارهای گوناگون و غیر مرتبطی که تو فکرتون هست که انجامشون بدید گویای این هست که هنوز دارید از دریچه ذهنیاتی که دوست دارید بشه ، به قضیه نگاه می کنید نه واقعیات ملموسی که جلوی پای شما هست از قبیل سن خودتون / شرایط کار و جامعه و ...

چند مورد مثل شما دور و برم هست،گفتنی ها زیاده نمی خوام سرتو درد بیارم فقط بدون عمر مثل برق میگذره سر برگردونی 30 که هیچی خیلی بالاترشم رد کردی و هنوز ...........
پیش از هر چیز ازتون تشکر میکنم و اما بعد دوست گلم بنده اومدم اینجا نظرخواهی کنم تا مشکلاتم رو شناسایی کنم و با توجه به تجربیات شما دوستان فورا فکر چاره باشید اگه لطف کنید دقیق تر راهنمایی کنید و چند تا پیشنهاد بدید ممنون میشم.
با تشکر

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بله . بنده دبیرستان خوبی درس خوندم و 17 -18 تا از همشاگردی هام از هر طبقه اجتماعی رفتن . ما هم هر روز داریم تو اینستا لایک میکنیم . منم دارم جمع میکنم برم . کیس هم پوله دیگه . ( البته خیلیاشون بورسیه شدن بعد از کارشناسی )
شما هم قاچاق میرید یا قانونی... اگه قاچاق میرید شماره تماستون رو بدید با هم بیشتر صحبت کنیم شاید با هم همسفر شدیم...

yp097

Registered User
لایک‌ها
146
سلام . پستتون رو کامل خوندم ولی پست های بقیه رو فقط تا وسط صفحه دو خوندم
در مورد وضعیتتون بگم که من حدود 8 سال قبل شما هستم و از الان استرس وضعیت فعلی شما رو دارم :(
ولی خوب طبق چیزایی که دیدم یک حرفی زده باشم بد نیست .
در مورد برنامه نویسی ، کار سختیه ، من خودم به صورت تجربی از مقاله های فارسی و کمک های یه دوست تونستم مقداری
از اچ تی ام ال و سی اس اس یاد بگیرم و با این دو زبان شروع کردم برای صفحات چت روم ها قالب درست کردن
از معایبش برات بگم : 1- به قول دوستمون زبان برنامه نویسی همش در حال تغییر و اپدیت شدنه و اگر شما به چشم شغل اول به این کار نگاه کنید همواره باید همزمان با کار کردن ، روی یادگیری و به روز رسانی دانشتون هم تمرکز کنید تا از بقیه عقب نیوفتید !
2- بازاریابی و پیدا و متقاعد کردن مشتری که کار اسونی هم نیست پای خودتونه به همین دلیل درامد ثابتی هم نخواهید داشت که نکته منفی هست .
3- دردسر های گرفتن پول و رضایت مشتری و ...
4- فرسودگی بالای کار ( به دلیل نشستن های طولانی پشت سیستم ) در مورد چشم و کمر و اعصاب :oops:
5- نداشتن بیمه و بازنشستگی
به نظرم در مورد برنامه نویسی توی ایران اگر بخواهید به عنوان شغل اول بهش نگاه نکنید خیلی ریسک پذیری بالایی میخواد:general505:
در مورد کنکور مجدد ! رشته های پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری و ... خوب هستند چون تقریبا دولت با کنترل میزان دانشجویان این رشته ها
یه جورایی اینده کاریشون رو تضمین میکنه و فکر میکنم شما نهایتا یک یا دوساله به کمک مشاوره خوب و ... بتونید موفق بشید
که البته در این بین یا باید یکی دو سال از جیب پدر عزیز استفاده کنید یا به ناچار یه شغل نیمه وقتی پیدا کنید ( حتی کارگری ) که بتونید این دوره به اصطلاح پشت کنکوری بودن رو تموم کنید .
مزایا : به احتمال خیلی قوی در اینده شغل مناسبی دارید با حقوق کافی
معایب : طول دوره رشته های ذکر شده در بالا از 4 تا 7 سال هست که با توجه به سنتون یکم زیاده به علاوه مدت پشت کنکور و طرح پزشکی رو هم باید بهش اضافه کنیم . ( البته نا امید نباش ، همسایه ایی داشتیم که تازه 33 سالگی کنکور داد و پزشکی هم قبول شد :cool: )

:)در مورد پناهندگی هم کلا ریسکه دیگه
از نوع زندگیت در اونجا ، کاری که قراره بکنی برای امرار معاش بگیر تا هزار مثال دیگه / همه چیز خیلی شانسی و ریسکی میشه البته این نظر منه

از بورس هم اطلاعاتی ندارم . والا هر کس که توش بود مینالید o_O ولی کم ندیدیم از این راه به درامد رسیدن . خلاصه اطلاعی ندارم در این زمینه

در کل ارزو میکنم که راهتون رو پیدا کنید و موفق باشید :general310:

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
شما هم قاچاق میرید یا قانونی... اگه قاچاق میرید شماره تماستون رو بدید با هم بیشتر صحبت کنیم شاید با هم همسفر شدیم...
با این وضع کاری و پس اندازی بنده 5 سال دیگه باید کار کنم تا هزینه سفرم مهیا بشه . خیر . قانونی میرم و الانم چند ماه دیگه به امید خدا راهی خدمتم .

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
من که میگم اصلا سمته کاره اینترنتی و طراحی سایتو ... نرو
الان تا بری یاد بگیری میشی سه سال دیگه مثله کلی از بچه های اینجا مثله من . کلی کار طراحی بلدم ولی مشتری نیست باشه ۵۰۰ ت بت میده و کلی کار ازت میخواد اخرشمپخودتو بلانسبت پاره میکنی میگه ناراضیم و میاد اینجا از تجربیاتش میگه توی طراحیی ۵۰۰ ت دادم پولمو خوردن حرومش یه قالب زپرتی بم پداد که توی نت شبیهش پر بود .
کاره نت اکثرا حخالت تفریحی داره
حالا استثنا زیاد هست ولی همه افراد پی تی طرذحن نصفشون و تقریبا زیره ۱ ت درامد دارن
تو همسنه منی و شرایطط مثله منه فرقه من اینه کارشناسی ارشد مهندسی نفت خوندم والا پدرو داداشم شرکت نفتی بودن ولی پارتی کلفت ندارم اینقدر داره بمپفشار میاد از این درسایی که خوندم به سختی اخرش هیچی جوری که میخوابم ارزو میکنم بمیرم . بخدا الان ۱۲۰ روزی هست موقع خواب این ارزو رو میکنم تو خواب بمیرم شاید بخندی قبله خواب همیشه اشهد میخونم و این ارزو رو میکنم ولی فایده نداره
ولی جدیدا یکمی بلند شدم و دارم دور خیز میکنم و برسی برم توی یک کاری ماهی ۱ت درارم حداقل این ارزو رو شبا نمیکنم و با ماهی ۱ت میتونم ماشینمو تعمیر کنم بیمش کنم خونه نخواستم مستقلی نخواستم میتونم برم بگردم و کلی چیزه دیگه
تو خونه موندن عاقبش میشه دافکاره بیخوده من
سلام دوست ناامید من خخخخخ
دوست عزیز برو پالایشگاه نفت ستاره بندرعباس

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
الان تا بری یاد بگیری میشی سه سال دیگه مثله کلی از بچه های اینجا مثله من . کلی کار طراحی بلدم ولی مشتری نیست باشه ۵۰۰ ت بت میده و کلی کار ازت میخواد اخرشمپخودتو بلانسبت پاره میکنی میگه ناراضیم و میاد اینجا از تجربیاتش میگه توی طراحیی ۵۰۰ ت دادم پولمو خوردن حرومش یه قالب زپرتی بم پداد که توی نت شبیهش پر بود .
حالا استثنا زیاد هست ولی همه افراد پی تی طرذحن نصفشون و تقریبا زیره ۱ ت درامد دارن
تو همسنه منی و شرایطط مثله منه فرقه من اینه کارشناسی ارشد مهندسی نفت خوندم والا پدرو داداشم شرکت نفتی بودن ولی پارتی کلفت ندارم اینقدر داره بمپفشار میاد از این درسایی که خوندم به سختی اخرش هیچی جوری که میخوابم ارزو میکنم بمیرم . بخدا الان ۱۲۰ روزی هست موقع خواب این ارزو رو میکنم تو خواب بمیرم شاید بخندی قبله خواب همیشه اشهد میخونم و این ارزو رو میکنم ولی فایده نداره
ولی جدیدا یکمی بلند شدم و دارم دور خیز میکنم و برسی برم توی یک کاری ماهی ۱ت درارم حداقل این ارزو رو شبا نمیکنم و با ماهی ۱ت میتونم ماشینمو تعمیر کنم بیمش کنم خونه نخواستم مستقلی نخواستم میتونم برم بگردم و کلی چیزه دیگه

سلام دوسن ناامید شما به جای خونه نشینی یکم تلاش کن
الان پالایشگاه بندرعباس به رشته شما نیاز داره

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
سلام دوست من
صحبت من تکمیل تجربیات دوستانه
منم لیسانس دارم و بیکارم ولی داستان زندگی هر کسی رو شنیدم فقط یه چیز رو فهمیدم هدف هدف و هدف
اول هدف دوم امید به رسیدن به هدف سوم برنامه ریزی چهارم بازبینی ماهانه (ببینی این راه به هدف میرسه یا نه اگه میرسه ادامه بدی اگه نه راهتو عوض کنی) و پنجم رسیدن به هدف
هر کسی به چیزی علاقه داره و مطمئنا با کارگری و کارمندی نمیشه به جایی رسید ولی ولی با پس انداز و سرمایه گذاری صد در صد میشه به همه جا رسید الان چند تا مثال برای سما و همه دوستان میزنم (ضمنا یک آدم با فکرش زندگی میکنه آدمی که فقیره چه اینجا چه آلمان همه جا فقیره تازه مردم کشور ما خیلی احساساتی هستن ولی اگه توی آلمان به حال مرگ باشی طبق قانون باهات برخورد میکنن نه طبق آدمیت و احساس)
مثال اول:::::
یه نفر توی شهر ما حسابدار بود اما حسابدار یه مرغداری:general112: اما فکرش کار میکرد میدونی الان همین آدم سه تا مرغداری داره چطوری یه رازه :general406: بیا پی وی تا بهت بگم
دوستم فقط یک ونیم میلیون داشت ولی توی سه ماه شش میلیون درآورد اونم با همین یک و نیم میلیون میدونی چطوری ؟؟؟ این یه رازه بیا پی وی:general506:
رازهای بیشتری هم هست ولی مفت به کسی نمیگم چون اون قدر مفت کار کردم ارزش کار خودمو آوردم پایین

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141

سلام دوسن ناامید شما به جای خونه نشینی یکم تلاش کن
الان پالایشگاه بندرعباس به رشته شما نیاز داره

نمیگیره داداش کجاش گفتن میگیرن ؟ من که نه اگهی ای دیدم نه چیزی . شما میگین هست لطفا کامل قرارش بدید

الان دو سه ساله نفتو کلا نمیگیرن ازمونی و همش شیمی و پالایش و ایمنی و ... و کلی مکانیک رو عمران رو اگهی میکن ان . نفت که حدا شده اصلا پالایشگاه ها نیست تو لیستشون نفت ! مهندسی گازو بیشتر دارن تا اینو .
من که در جریانم اینه و فکر نمکنم حرفتون درست باشه دوستم گلم
ولی چرا با پارتی برم الان با همین نفت بی هیچی میگیرنم ولی کو وپارتی

Last edited:

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
@amirswedian عزیز
به نظر من شما اول از همه باید این نکته رو برای خودت و نه من یا هر کس دیگه ای روشن کنی که هدف نهایی یا لااقل هدف مطلوب زندگیت چه باید باشه؟ و مهمتر اینکه با توجه به شرایط سنی /اجتماعی/ توانایبی فردی خودت چقدر می تونی به اون هدف نزدیک بشی؟
برای مثال در مرحله اول باید تکلیف اینو روشن کنی می خوای بری یا بمونی ؟ جواب این انتخاب هست که مرحله دوم رو تعیین می کنه

الان یه دلت میگه برو یه دلت میگه بمون یه دلت میگه دوباره برو سراغ درس و دانشگاه یه دلت میگه بزن به کار بیرون و بورس و غیره یه دلت میگه تو شهر خودت بمونی یه دلت میگه بری تهران و ...

این تضاد ایده ها و ذهنیات گوناگون داره از تو شما رو مثل خوره و نمی زاره به تصمیم قطعی برسی و از فکر کردن به عمل کردن برسی
استرس بالا رفتن سن هم هر روز داره این چرخه رو تقویت می کنه الان به نظر من گیر اصلی شما اینجاست
هنوز هدف گذاریتونو مشخص نکردید دنبال چیزای پس از اون مثل میزان حقوق و سختی کار و غیره ش هستید .
اول باید این چرخه رو بشکنی، فکر و ذهنت رو کانالیزه کنی به یه سمت مشخص به یه هدف معین بعد به فکر مزایا یا معایب اون باشید

هیچ کسی هم به غیر از خودت نمی تونه در گذر از این مرحله بهتون کمکی بکنه و انصافا هم بیرون رفتن از این چرخه شجاعت می خواد
من الان افرادی با سن سی و خورده ی سال دور وبرم هست که هنوز به این نقطه نرسیده! عاطل و باطل منتظره شاید فردا معجزه ای بشه
ولی مطمئن باش هیچ معجزه ای در کار نیست نه برای این افراد نه برای شما
فقط باید تصمیم بگیری و خودت شروع کنی هر چی زودتر بهتر

پ ن :

چقدر زر زدما :eek::general707:

:)

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
نمیگیره داداش کجاش گفتن میگیرن ؟ من که نه اگهی ای دیدم نه چیزی . شما میگین هست لطفا کامل قرارش بدید

الان دو سه ساله نفتو کلا نمیگیرن ازمونی و همش شیمی و پالایش و ایمنی و ... و کلی مکانیک رو عمران رو اگهی میکن ان . نفت که حدا شده اصلا پالایشگاه ها نیست تو لیستشون نفت ! مهندسی گازو بیشتر دارن تا اینو .
من که در جریانم اینه و فکر نمکنم حرفتون درست باشه دوستم گلم
ولی چرا با پارتی برم الان با همین نفت بی هیچی میگیرنم ولی کو وپارتی
آره راست میگی ولی منم نگفتم آگهی استخدامی؟؟؟!!!!
اصلا من خودم به آگهی استخدامی اعتقاد ندارم

starshop

Registered User
لایک‌ها
595
آقایون برنامه نویس که میگن کارشون خوبه و تجربه دارند. لطفا نمونه کار و سطح کلاس علمیشون رو پ.خ بدن خودم کلی کار میریزم پشت دستتون من برنامه نویسم. پس مثل یک مشتری آماتور نه آه و ناله میکنم/نه بهونه الکی میگرم/نه توقع نا معقول میکنم
الگوریتم یا بهتر بگم کار رو تا سطح دو(الگوریتم و چارچوب) میدم خدمتتون سطح 4 تحویل میگیرم. خیلی راحت پشتیبانی هم نمیخوام اگر با چهارچوب من برید جلو
یا حق.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
فعلا توی این شرایط رکود و عدم رشد اقتصادی آدم باید به ماهی 2 تومن هم راضی باشه. وقتی درآمدت صفر هست نباید برای ماهی 2- 3 تومن برنامه ریزی کنی اول برای ماهی 500 هزار تومن تلاش میکنی هر وقت رسیدی میری تلاشت را بیشتر میکنی برای یک میلیون. وقتی درآمدت به ثبات رسید روی یک تومن اون موقع می تونی استارت 2 تومن و بیشتر را بزنی. از استثناها که بگذریم حقوق 7-8 میلیونی نیاز به برنامه ریزی بلند مدت و کار و تلاش خیلی زیاد داره.

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
دقیقا درست مییگه پست بالا شما میخوای جهش کنی به اینده که زندگیتو بستی یهویی
اول ماهی ۵۰۰ در بیار شش ماه بعد بکنش یک و پله پله برو
شایدم کاری زدی یهوی ماهی ۲ ت اولش داشت و دیگه رشد نکرد
کلا منظورم اینه سطح توقعتو بیار پایین
شما ماهی دو تومن هم در بیاری میتونی زندگیتو ببندی و رو پات وایسی
یک سال جمش کنی ماشین میخری اللان سمنده ۴ سال کار کرده تمیززز ۲۰ تومنه ! بگردی هست سمند بسه توی این اوضاع بد ؟ پارسو ۴۰۵ که اتاقاشون ضعیفترن موتوراشونم و یدکیشونم که یکیه . نخواستی پراید صفر که میری میمیری باش احتم میشی خخخ شومی کردم
دو سال جمعش کنی میشه ۴۰ ت و ۴۰ ت هم وام یک خونه توی کلان شهرای توی محیط پیرامون شهر میدن ۵۰ متری طبقه سوم بی اسانسور یا حتی هم کف که ادم صاب خونست عشق میکنه ۵۰ متر ماله خودته زنم گرفتی ۵۰ متر والا بسته بهتره اینه خونه بابا با مادر شوهر زندگی کنه یا کرایه بدی خرکی
دقت کردی؟ با دو تومن توی ۶ سال همه چی دارا شدی !
ولی پول خوردو خوراکتو زن گیتو نزدم توی این محاسبات فرضا ۳ ت دراری میبینی ۶ ۷ ساله میشه ادم زندگیشو ببنده
پس میشه زن گی کرد ولی باید کارو ثابت داشت
ببخشید ادم پول دار فرقش با این مثالی که زدم چیه
اون هیوندای سکوار میشه تو سمند هر دو کآلر دارن و راه میرنو ... اون ایمنتر و بهتر ولی هر دو یک کارو میکن ان
اون خونه یه میلیرادی داره شما خونه ۸۰ تومنی که یه ده سالم قسطشو مسدی . هر دو بی نیاز از کسی هستین و خونه خودتونه . اون متراژش بیشتر حاش بهتره ولی شما هم خونه دارید و مستقلید
اون میره خارج از کشور تفریح میکنه
شما ۱ ت پول میدی میری شمال ۳۰۰ کرایه میدی سه روز اتاق میگیری ۲۰۰ بزنین ۵۰۰ میزنی به رگه خودتو زنو بچت

میخوام بگم پرواز کردن خوبه پرواز کن ولی خدایش ادم باید اول دپله این ۲ ۳ ت در ماه رو بره زن گیشو ببنده ماشین خونه نقلیشو بخره بعد یا در حینش پراواز کردن اوج بگیره
خدایش من تو اصفهان اهواز توی حومه شهر دیدم خونه ۸۰ تومنی هست ۵۰ متر . ببخشید ۵۰ خیلیم خوبه با یه قالی تمومه . یه کولر کوچیک بسشه . و راحت پر میشه
موبایلت سوخت راحت ۶۰۰ ت از حقوقتو میدی نو میخری . لباس خواستی راحت بی پول گرفتن از بابا میخری . مستقل میشی . میدونی مستقل شدن والا مرد میخواد . فقط زن گرفتن سخته چون زنا هی پول میخوانو طلا و لباس و ... ولی من میگم ما دهه شصتیا مستقل بشیم یعنی خیلی مردیم توی این دنیای سخت و کثیف زن گرفتن پیشکش
میگم اول کم کم برو جلو نه اینکه تصورت این باشه سه سال دیگه یه میلیارد داشته باشه توی این کشور که همون ماهی ۳ تت هم گفتم جدا یک ارزوهه برا خیلیا یکیش خودم

اخرت غلط املایی ببود این تبلت سره ناسازگاری دارد با من

Last edited:

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دقیقا درست مییگه پست بالا شما میخوای جهش کنی به اینده که زندگیتو بستی یهویی
اول ماهی ۵۰۰ در بیار شش ماه بعد بکنش یک و پله پله برو
شایدم کاری زدی یهوی ماهی ۲ ت اولش داشت و دیگه رشد نکرد
کلا منظورم اینه سطح توقعتو بیار پایین
شما ماهی دو تومن هم در بیاری میتونی زندگیتو ببندی و رو پات وایسی
یک سال جمش کنی ماشین میخری اللان سمنده ۴ سال کار کرده تمیززز ۲۰ تومنه ! بگردی هست سمند بسه توی این اوضاع بد ؟ پارسو ۴۰۵ که اتاقاشون ضعیفترن موتوراشونم و یدکیشونم که یکیه . نخواستی پراید صفر که میری میمیری باش احتم میشی خخخ شومی کردم
دو سال جمعش کنی میشه ۴۰ ت و ۴۰ ت هم وام یک خونه توی کلان شهرای توی محیط پیرامون شهر میدن ۵۰ متری طبقه سوم بی اسانسور یا حتی هم کف که ادم صاب خونست عشق میکنه ۵۰ متر ماله خودته زنم گرفتی ۵۰ متر والا بسته بهتره اینه خونه بابا با مادر شوهر زندگی کنه یا کرایه بدی خرکی
دقت کردی؟ با دو تومن توی ۶ سال همه چی دارا شدی !
ولی پول خوردو خوراکتو زن گیتو نزدم توی این محاسبات فرضا ۳ ت دراری میبینی ۶ ۷ ساله میشه ادم زندگیشو ببنده
پس میشه زن گی کرد ولی باید کارو ثابت داشت
ببخشید ادم پول دار فرقش با این مثالی که زدم چیه
اون هیوندای سکوار میشه تو سمند هر دو کآلر دارن و راه میرنو ... اون ایمنتر و بهتر ولی هر دو یک کارو میکن ان
اون خونه یه میلیرادی داره شما خونه ۸۰ تومنی که یه ده سالم قسطشو مسدی . هر دو بی نیاز از کسی هستین و خونه خودتونه . اون متراژش بیشتر حاش بهتره ولی شما هم خونه دارید و مستقلید
اون میره خارج از کشور تفریح میکنه
شما ۱ ت پول میدی میری شمال ۳۰۰ کرایه میدی سه روز اتاق میگیری ۲۰۰ بزنین ۵۰۰ میزنی به رگه خودتو زنو بچت

میخوام بگم پرواز کردن خوبه پرواز کن ولی خدایش ادم باید اول دپله این ۲ ۳ ت در ماه رو بره زن گیشو ببنده ماشین خونه نقلیشو بخره بعد یا در حینش پراواز کردن اوج بگیره
خدایش من تو اصفهان اهواز توی حومه شهر دیدم خونه ۸۰ تومنی هست ۵۰ متر . ببخشید ۵۰ خیلیم خوبه با یه قالی تمومه . یه کولر کوچیک بسشه . و راحت پر میشه
موبایلت سوخت راحت ۶۰۰ ت از حقوقتو میدی نو میخری . لباس خواستی راحت بی پول گرفتن از بابا میخری . مستقل میشی . میدونی مستقل شدن والا مرد میخواد . فقط زن گرفتن سخته چون زنا هی پول میخوانو طلا و لباس و ... ولی من میگم ما دهه شصتیا مستقل بشیم یعنی خیلی مردیم توی این دنیای سخت و کثیف زن گرفتن پیشکش
میگم اول کم کم برو جلو نه اینکه تصورت این باشه سه سال دیگه یه میلیارد داشته باشه توی این کشور که همون ماهی ۳ تت هم گفتم جدا یک ارزوهه برا خیلیا یکیش خودم

اخرت غلط املایی ببود این تبلت سره ناسازگاری دارد با من
گل گفتی عزیزم تو این شرایط 3 تومن که هیچ 1 میلیونم برای خیلی ها آرزو شده یکیش خود من الان دو ماه دارم میگردم طرف واسه کارگم حاضر نیست این پولو بده اما با گفته های شما موافقم از همون ماهی 700 شروع میکنم ببینم چی میشه 1 سال اینطوری میگذرونم بعد که روحیم برگشت میشینم شب و روز زحمت میکشم تا بتونم انشالله سه چهار ساله یه آپارتمان بگیرم زن که اصلا قیدش رو زدم بهترین روزای عمرم که باید به عشق و عاشقی میگذشت تو نگرانی بود دیگه چرا باید زن بگیرم و یه بچه معصوم رو بیارم تو این کشور خراب شده زجر بکشه همین که خودم زندگی آرومی داشته باشم کافیه.
ممنون از تموم دوستان

ahwazdev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم
من چند سال پیش به واسطه جو موجود در ایران کنکور دادمو رفتم دانشگاه مهندسی خوندم اما الان تو 28 سالگی بیکار موندم هیچ استخدامی در کار نیست و متاسفانه رشته من رو حتی شرکت های خصوصی هم نمی خوان علت بیکاریم 30 درصد تقصیر خودمه و 70 درصد اوضاع نابسمان اقتصاد این روزهای کشورم مطمئنم خیلی ها هم شرایط من رو دارن و به اشتباه تمام تخم مرغ هاشون رو تو سبد درس و تحصیل گذاشتن و الان عین من از لحاظ اقتصادی به شدت ضربه خوردن.
رک بگم دیگه اصلا به رشتم امیدوار نیستم و اینو میدونم که با کارگری و امثالهم 100 سال دیگه هم نمیتونم به هدفام برسم حالا دوستان غرض از مزاحمت این بود که بنده چند تا هدف بر حسب علایق برای خودم در نظر گرفتم که اینجا با شما در میون میزارم میخوام نظر شما رو بدونم تا تصمیم نهایی رو بگیرم چون اینبار دیگه بحث کل زندگیم در میونه و دیگه نمیتونم اشتباه کنم:
1-به طراحی وب سایت، برنامه نویسی و کار تو فضای مجازی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم آیا برای تسلط به برنامه نویسی آیا لازمه بریم دانشگاه یا با توجه به اینکه به زبان انگلیسی مسلطم میشه با منابع موجود در فضای مجازی یه برنامه نویسی حرفه ای شد که هم بشه شرکت راه اندازی کرد پروژه گرفت و هم اینکه به صورت فردی روی ایده های شخصیم کار کنم دوستان اگر کتاب با منبع مفیدی تو این حوزه سراغ دارند معرفی کنند.
2-با خودم فکرر میکنم دوباره بشینم برای کنکور بخونم و دندانپزشکی قبول شم البته با توجه به اینکه چند سالیه از درس دور بودم باید دو سال براش وقت بزارم و اگر قبول شم تو 30 سالگی تازه دانشگاه رو شروع میکنم و 36 سالگی تازه طرحم شروع میشه با توجه به اینکه به برنامه نویسی و تحصیل دوباره به یک میزان علاقه دارم شما کدوم رو توصیه میکنید.
3-بعضی وقت ها هم فکر میکنم کلا از اینجا بکنم و قاچاقی برم آلمان و یه زندگی دوباره رو شروع کنم هزینه این سفر رو هم دارم.
4-به سرمایه گذاری تو بورس هم خیلی علاقه دارم و دوست دارم بعد از گذروندن دوره ها این کار رو شروع کنم و تا آخرین لحظه زندگیم ادامه بدم.
5-نمیدونم چرا اصلا دوست ندارم برای دیگران کار کنم به نظر شما اشتباه میکنم و آیا این موضوع توی بلند مدت به زندگیم و آیندم آسیب میزنه به عنوان مثال ترجیح میدم ماشین بخرم و مسافرکشی کنم تا اینکه تو یه مغازه کار کنم و ماهی 1 میلیون بگیرم میدونم تو اون مغازه حداقل فرصت یادگیری یه حرفه یا خرید و فروش یه محصول وجود داره اما تو مسافرکشی چیز خاصی واسه یادگیری نیست اما باز همون مسافرکشی رو ترجیح میدم به نظر شما اشتباهه البته مشکلم فقط ساعت کاریه طرف میگه از 7 صبح تا 7 غروب باید بیای نمیدونم طبق چه منطقی.

دوستان طبق گفته های موجود نظر شما چیه؟ اولا بمونم ایران یا با توجه به شرایط اقتصادی موجود خطر سفر قاچاق رو به جون بخرم و برم؟ دوما بین یادگیری برنامه نویسی-بورس و کنکور دندان پزشکی دو سال بعد که نتیجش هم معلوم نیست کدوم رو توصیه میکنید؟

ناگفته نماند بنده مجردم و با این اوضاع خبری هم از ازدواج نخواهد بود.

مرسی
پیشنهاد من مورد 1 و 2 هست

برنامه نویسی خیلی خوبه، من خودم توی این چند ماه حدود 50 کار کردم، البته الان وب کار گرفتن خیلی سخته اندروید الان رو بورسه و احتمالا تا زمانی که شما حرفه ای بشی ios

هیچ نیازی هم به دانشگاه و ... نداره (معلم بی منت، اینترنت)

uncox.com
nikandroid.com
7learn.com
androidhive.info
ncis.ir
و ....

و اما مورد دوم رو هم از دست نده، برای درآمد ماهی 4-5 توی اندروید قطعا به کار بیشتر از 2-3 ساعت در روز نیازی نداری (توجه کن کار رو میگم، وگرنه برای آموزش باید دو سه ماهی کامل وقت بزاری)، پس:
هدفت رو بزار روی اون دندانپزشکی، اما تا 36 سالگی خیلی وقته، برنامه نویسی (منظور من اندروید نویسیه چون از درآمد شاخه های دیگه چندان مطلع نیستم)، رو هم به عنوان مکمل در کنارش داشته باش تا اون زمان

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10

برنامه نویسی خیلی خوبه، من خودم توی این چند ماه حدود 50 کار کردم، البته الان وب کار گرفتن خیلی سخته اندروید الان رو بورسه و احتمالا تا زمانی که شما حرفه ای بشی ios

uncox.com
nikandroid.com
7learn.com
androidhive.info
ncis.ir
و ....

و اما مورد دوم رو هم از دست نده، برای درآمد ماهی 4-5 توی اندروید قطعا به کار بیشتر از 2-3 ساعت در روز نیازی نداری (توجه کن کار رو میگم، وگرنه برای آموزش باید دو سه ماهی کامل وقت بزاری)، پس:
هدفت رو بزار روی اون دندانپزشکی، اما تا 36 سالگی خیلی وقته، برنامه نویسی (منظور من اندروید نویسیه چون از درآمد شاخه های دیگه چندان مطلع نیستم)، رو هم به عنوان مکمل در کنارش داشته باش تا اون زمان
ممنون دوست گام، برای معرفی منابع هم یه دنیا تشکر
جایی خوندم برای اندروید باید به زبان جاوا مسلط باشیم اما تو منابعی که معرفی کردید آموزش جاوا وجود نداشت آیا لازمه جاوا رو یاد بگیرم؟!!!!! اگه لازمه لطفا چند تا کتاب یا منبع مفید معرفی کنید.
ممنون

ahwazdev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
ممنون دوست گام، برای معرفی منابع هم یه دنیا تشکر
جایی خوندم برای اندروید باید به زبان جاوا مسلط باشیم اما تو منابعی که معرفی کردید آموزش جاوا وجود نداشت آیا لازمه جاوا رو یاد بگیرم؟!!!!! اگه لازمه لطفا چند تا کتاب یا منبع مفید معرفی کنید.
ممنون
نخیر نیازی به مسلط بودن نیست
اما نیاز به آشنایی هست
که توی اون منابع فارسی ویدئویی که معرفی کردم همشون در ابتدا جاوا رو در حد نیاز توضیح میدن

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
آقایون برنامه نویس که میگن کارشون خوبه و تجربه دارند. لطفا نمونه کار و سطح کلاس علمیشون رو پ.خ بدن خودم کلی کار میریزم پشت دستتون من برنامه نویسم. پس مثل یک مشتری آماتور نه آه و ناله میکنم/نه بهونه الکی میگرم/نه توقع نا معقول میکنم
الگوریتم یا بهتر بگم کار رو تا سطح دو(الگوریتم و چارچوب) میدم خدمتتون سطح 4 تحویل میگیرم. خیلی راحت پشتیبانی هم نمیخوام اگر با چهارچوب من برید جلو
یا حق.
من برنامه برات مینویسم فقط یک شرط
برنامه یکبار نوشته میشه و تغییر دوباره کدها دستمزد جداگانه داره
--------------
برنامه تا یک هفته حق باگ گیری داره

uncox.com
nikandroid.com
7learn.com
androidhive.info
ncis.ir
و ....

نخیر نیازی به مسلط بودن نیست
اما نیاز به آشنایی هست
که توی اون منابع فارسی ویدئویی که معرفی کردم همشون در ابتدا جاوا رو در حد نیاز توضیح میدن

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
جوء الکی نده اگر از چیزی اطلاع نداری راهنمایی اشتباه نکن
نمیبینی یه جوون داره اه و ناله میکنه که کار ندارم و . . . بعد با این اراجیف ( روزی 2-3 ساعت درامد ماهی 4-5 میلیون ) زندگیش رو خراب تر نکن
----------------
استارتر تاپیک => برنامه نویسی یکی از مشاغل فوق العاده سخته به این راحتی ها نیست ظاهر خوبی داره اما باطنی نداره

بالا