برگزیده های پرشین تولز

سوال و جواب تبلیغات در گوگل - google adwords

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
سلام
این پست رو درست کردم تا شاید بشه به تعداد زیاد سوالات موجود در این بخش که در باره گوگل ادوردز می باشد پاسخ داده شود و تبدیل به یک FAQ کامل در مورد Google Adwords بشود. تا شاید بتوان آن را ویرایش کرد و در Wikipedia قرار دارد.
فقط از تمامی دوستان می خواهم از مطرح کردن موارد غیر مرتبط خوداری نمایند - Don't Spam
همچنین از تمامی دوستانی که در این زمینه تخصص دارند استدعا دارم در این امر کمک نمایند.
اینجانب هم با اطلاعات کمی که دارم سعی می کنم به سوالات پاسخ بدهم.

توجه: این تاپیک تنها ماهیت فنی دارد. لطفا از انجام هرگونه تبلیغات تجاری خودداری نمایید و برای آن منظور یک تاپیک دیگر در بخش بازارچه ایجاد نمایید

Last edited:

babak123

Registered User
لایک‌ها
2
سوال من اینه که چطوری حساب میشه ؟ آیا تعرفه دارن ؟ مثلا به ازای هر کاربری که میفرستن به سایت ما چقدر از اکانت ما کم می کنند؟

من توی انجمن های خارجی تعریف ppc و adwords گوگلو زیاد میبینم... تبلیغای فارسی چطور هست ؟ تبلیغ دهنده ها راضی هستند ؟

OurPars

Registered User
لایک‌ها
7

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
تبلیغات در قسمت جستجوی گوگل تنها به صورت ppc - pay per click می باشد به این معنی که شما تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات خود هزینه پرداخت می نمایید و نمایش تبلیغ رایگان است.
بله معمولا حداقل هزینه هر کلیک 5 سنت یا همان 0.05 دلار می باشد
بله کلا تبلیغات در گوگل معمولا برای اغلب موضوعات به طرز چشم گیری نیجه بخش می باشد اما این کاملا به مهارت شما در انتخاب متن تبلیغ مناسب و کلید واژه های مناسب بستگی دارد.

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
اگه من موفق بشم تبلیغ مورد نظر خودمو به اونها بدم...کاربرائی که ایران هستند مشکلی برای دیدن و کلیک کردن اونها ندارند...من تاپیک های قبلی که با جستجو پیدا کردم خوندم ولی درست متوجه نشدم که مشکلی وجود داره یا نه... منظورم این هست که سرویس ندادن گوگل به ایرانی ها اینجا مشکل ایجاد نمیکنه؟

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
گوگل - زبان فارسی - ایران

خب سوال بالا رو کلی جواب می دهم که همه استفاده نمایند

به صورت کلی با توجه به محدودیت(تحریم) انجام هرگونه معامله با ایران توسط وزارت بازرگانی آمریکا ، گوگل و تمام شرکت های آمریکایی دیگه نمی توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به ایران خدمات ارائه نمایند و جهت جلوگیری از جریمه شدن توسط دولت آمریکا از خدمات دادن به ایران خود داری می کنند اما ...

این به این معنی نیست که نمی شود از خدمات تبلیغات گوگل استفاده کرد.
شما برای استفاده از خدمات گوگل حتما باید IP خودتون رو تغییر بدهید و از یک IP غیر اشتراکی و تمیز استفاده نمایید
منظور از تمیز IP می باشد که قبلا توسط آن به کاربر دیگری به گوگل ادوردز وصل نشده باشد.
معمولا نمی توان از نرم افزارهای ف ی ل ت ر شکن ، و ی پ ی ان و یا پ ر و ک س ی برای این منظور استفاده کرد زیرا آنها دارای ip تمیز نیستند
(اینکه از چه روشی باید این کار رو انجام بدهید بدلایلی نمی توانم توضیح بدهم)
پس از پیدا کردن یک ای پی مناسب شما نیاز به یک کارت اعتباری (ویزا کارت یا مستر کارت) خوب دارید
منظور از خوب این است که کارت شما بهتر است فیزیکی باشد و از بانک معتبر در کشور معتبری تهیه شده باشد.
درحال حاضر به سختی می توان از کارت مجازی برای گوگل استفاده کرد زیرا گوگل بسیاری از آنها را تشخیص داده و نمی پذیرد. همچنین کارت شما باید به میزان مناسبی پول در آن وجود داشه باشد زیرا گوگل برای فعال سازی 5 دلار از حساب شما کسر می نماید
پس استفاده از کارت های مجازی بدون شارژ عملا غیر ممکن است.
در صورتی که در هر یک از موارد بالا موفق نشوید حساب شما ابتدا (Under Review) می شود و به احتمال قوی بعد از حدود یک ماه بسته خواهد شد.
در زمانی که حساب شما (Under Review) باشد تبلیغات شما به هیچ وجه نمایش داده نمی شود و شما نمی توانید تنظیمات مالی مانند شماره کارت اعتباری خود را تغییر دهید

انجام صحیح تمامی موارد بالا در حال حاضر با توجه به افزایش تحریم ه بسیار سخت شده است و من کلا به افرادی که در این زمینه متخصص نیستند توصیه نمی کنم که به دنبال تهیه اکانت برای خود باشند زیرا مبلغ زیادی صرف تهیه کارت اعتباری می نمایند و در پایان کارت آنها و حسابشان مسدود می شود و پول آنها هدر می شود.

در پست بعدی در مورد گوگل ادوردز در ایران توضیح می دهم.

OurPars

Registered User
لایک‌ها
7
در مورد انتخاب ایران
چندین راه هست
یا اینکه تمام دنیا رو انتخاب کنید و کیورد فارسی بدید که در این صورت 90% از ایران هست
و یا اینکه خاورمیانه رو انتخاب کنید که ایران در اون قرار داره
و یا اینکه با گوگل مپ
ایران و حواشی اون رو انتخاب کنید
:blush:

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
گوگل - زبان فارسی - ایران

خب سوال بالا رو کلی جواب می دهم که همه استفاده نمایند

به صورت کلی با توجه به محدودیت(تحریم) انجام هرگونه معامله با ایران توسط وزارت بازرگانی آمریکا ، گوگل و تمام شرکت های آمریکایی دیگه نمی توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به ایران خدمات ارائه نمایند و جهت جلوگیری از جریمه شدن توسط دولت آمریکا از خدمات دادن به ایران خود داری می کنند اما ...

این به این معنی نیست که نمی شود از خدمات تبلیغات گوگل استفاده کرد.
شما برای استفاده از خدمات گوگل حتما باید IP خودتون رو تغییر بدهید و از یک IP غیر اشتراکی و تمیز استفاده نمایید
منظور از تمیز IP می باشد که قبلا توسط آن به کاربر دیگری به گوگل ادوردز وصل نشده باشد.
معمولا نمی توان از نرم افزارهای ف ی ل ت ر شکن ، و ی پ ی ان و یا پ ر و ک س ی برای این منظور استفاده کرد زیرا آنها دارای ip تمیز نیستند
(اینکه از چه روشی باید این کار رو انجام بدهید بدلایلی نمی توانم توضیح بدهم)
پس از پیدا کردن یک ای پی مناسب شما نیاز به یک کارت اعتباری (ویزا کارت یا مستر کارت) خوب دارید
منظور از خوب این است که کارت شما بهتر است فیزیکی باشد و از بانک معتبر در کشور معتبری تهیه شده باشد.
درحال حاضر به سختی می توان از کارت مجازی برای گوگل استفاده کرد زیرا گوگل بسیاری از آنها را تشخیص داده و نمی پذیرد. همچنین کارت شما باید به میزان مناسبی پول در آن وجود داشه باشد زیرا گوگل برای فعال سازی 5 دلار از حساب شما کسر می نماید
پس استفاده از کارت های مجازی بدون شارژ عملا غیر ممکن است.
در صورتی که در هر یک از موارد بالا موفق نشوید حساب شما ابتدا (Under Review) می شود و به احتمال قوی بعد از حدود یک ماه بسته خواهد شد.
در زمانی که حساب شما (Under Review) باشد تبلیغات شما به هیچ وجه نمایش داده نمی شود و شما نمی توانید تنظیمات مالی مانند شماره کارت اعتباری خود را تغییر دهید

انجام صحیح تمامی موارد بالا در حال حاضر با توجه به افزایش تحریم ه بسیار سخت شده است و من کلا به افرادی که در این زمینه متخصص نیستند توصیه نمی کنم که به دنبال تهیه اکانت برای خود باشند زیرا مبلغ زیادی صرف تهیه کارت اعتباری می نمایند و در پایان کارت آنها و حسابشان مسدود می شود و پول آنها هدر می شود.

در پست بعدی در مورد گوگل ادوردز در ایران توضیح می دهم.

این پست بعدی کجاست؟؟

پس چرا نمیزنید!!

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
ببخشید ه یکم فاصله این دو پست زیاد شد علت اصلیش مشغله زیاد کاری بود اما
متاسفانه کسی سوال خوب هم نمی پرسه تا آدم انگیزه پیدا کنه بهتر و بیشتر بنویسه.
دوستان اگر کسی سوالی تو زهنش داره بپرسه تا اینجا یکم رونق پیدا کنه
م هم بزودی ادامه پست ها رو می نویسم

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
متاسفانه در حال حاضر بیشتر روش های ذکر شده توسط دوستمون غیر فعال شده و تنها راه حل نمایش تبلیغ در ایران این هستش که شما تنظیم سرار دنیا را فعال نموده و کلمه فارسی انتخاب نمایید و یا اینکه در ترکیب دو یا چند کلمه شما یکی از آنها فارسی باشد. مثلا عبارت زیر
host ارزان
در این حالت تبلیغ شما در سرار جهان نمایش داده می شود ولی چون عبارت آن فارسی می باشد در نتیجه تنها فارسی زبانان دنیا آن را جستجو می نمایند و ملاحظه خواهند نمود اما این موضوع مزایا معایبی نیز ندارد
نکته اول اینکه تقریبا تمامی افرادی که در اینترنت عبارت فارسی جستجو می نمایند ایرانی می باشند که ممکن است در ایران یا خارج از ایران باشند که درصد افراد خارج از ایران بسیار ناچیز بوده و عملا به حساب نمی آید همچنین دو کشور مهم فارسی زبان دیگر نیز داریم. افغانستان و تاجیکستان در حال حاضر با وجه به وضعیت کشور افغانستان عملا کاربران آن بسیار ناچیز بوده و به حساب نمی آیند و تاجیکستان نیز از رسم الخط روسی و نه فارسی استفاده می نماید پس مشکلی برای شما ایجاد نخواهد نمود پس شما براحتی می توانید از کلمات فارسی و یا ترکیب فارسی مانند بالا استفاده نمایید و تنظیم سرار جهان را انتخاب نمایید و تبلیغ شما با کیفیت بسیار عالی به نمایش درخواهد آمد (این هم از مزایای عدم گسترش زیاد زبان فارسی!)
از مزایای دیگر این روش کاربرانی می باشد که از روش هایی مانند وی-پی-ان و یا پروکسی و یا هر روش دیگری استفاده می نمایند. ای پی این کاربرن ای پی خارج از ایران تعریف می شود و گوگل آنها را ایرانی نمی شناسد پس در صورتی که شما به هر طریق فقط ایران را انتخاب نمایید این افراد که درصد قابل توجهی نیز می باشند از دیدن تبلیغ شما محروم می شوند پس انتخاب کلمه فارسی و تنظیم تمام دنیا یک مزیت دیگر هم دارد.

نکته خیلی مهم دیگر که معمولا تبلیغ کنندگان در گوگل به آن دقت نمی نمایند این است که شما بصورت معمول حتما باید کلمات فارسی و یا ترکیب فارسی استفاده نمایید زیرا هنگامی که کاربر مثلا کلمه اتومبیل را جستجو می نماید به دنبا یک وب سایت فارسی زبان و یا ایرانی می گردد که در مورد اتومبیل مطلب ارائه نموده و یا فروشنده اتومبیل است اما هنگامی که کاربر فارسی زیان و یا ایرانی به جای کلمه فارسی کلمه automobile را جستجو می نماید پس حتما به دنبال یک سایت غیر فارسی زبان و یا خارجی بوده است که این کلمه را به انگلیسی جستجو نموده است پس انتظار سایت شما که یک سایت فارسی زبان و یا ایرانی می باشد را ندارد پس این کاربر یک کاربر خوب و یا مشتری بلقوه شما نخواهد بود پس لازم نیست بر روی آن سرمایه گزاری نمایید پس بهتر است همیشه کلمات شما فارسی یا ترکیبی از فارسی مانند مثال بالا باشد زیرا هنگامی که فردی این کلمه و یا عبارت را جستجو می نماید به دنبال یک سایت فارسی زبان یا ایرانی می گردد پس این کاربر جستجو کننده می توانید یک کاربر خوب یا مشتری بلقوه شما باشد.
(بطور کل این یک نکته طلایی در تبلیغات در گوگل این است که بهترین محل تبلیغ شما محلی است که رقبا و همکاران شما قرار دارند و نه جایی که رقبا و همکاران شما حضور ندارند زیرا در آنجا مشتری نیز احساس نیاز به محصول و یا خدمات و یا وب سایت شما نمی نماید پس یک مشتری بلقوه و یا کابر خوب برای شما نمی باشد )
(اصل دیگر تبلیغ در گوگل این است که بیشتر سرمایه گزاری خود را بر روی کاربرانی انجام دهید که قبلا نسبت به محصول و یا خدمات شما احساس نیاز نموده اند که در حال حاضر آن را در اینترنت جستجو کرده اند و کمتر سرمایه گزاری خود را برای ایجاد احساس نیاز به محصول و یا خدمات خود از طریق تبلیغات در گوگل نمایید برای این سیاست از روش های دیگر تبلیغاتی مانند بیل بورد، روزنامه و غیره استفاده نمایید)
(نکته طلایی دیگر در تبلیغات در گوگل این است که در صورتی که محلی(کلمه و یا عبارتی) با ارزش باشد رقبا و همکاران شما هم به آنجا خواهند آمد(چه در جستجوی رایگان و چه در تبلیغ در گوگل) و در صورتی که در محلی که هم اکنون هستید رقیبی وجود ندارد به احتمال زیاد (و نه همیشه) آن محل (کلمه و عبارت) محل با ارزشی نمی باشد)
(نکته کلیدی دیگر تبلیغات در گوگل این است که به رقبای خود سلام کنید و به آنها خوش آمد بگویید و هرگز با رقبای خود درگیر نشوید زیرا رقبا در دراز مدت به نفع شما خواهند بود)
اما معایب این روش
یکی از مهمترین معایب این روش کلمات مشترک در فارسی و عربی می باشد که عملا شمارا وادار می نماید که از خیر آن کلمه بگزرید
مشکل مهم دیگر این روش عدم امکان تبلیغ در ناحیه خاص از ایران مثلا شهر خاصی می باشد و ایراد مهم دیگر آن عدم امکان تبلیغ بر روی کلمات انگلیسی می باشد که معادل فارسی مناسبی ندارد
مثلا کلمه whmcs
این کلمه اسم یک نرم افزار مدیریت مالی مخصوص شرکتهای اینترنتی می باشد که در میان شرکتهای ایرانی بسیار رایج می باشد اما معادل فارسی خاصی ندارد و شما هم نمی توانید هنگامی که تنظیم سراسر جهان را انتخاب می نمایید کلمه خالص انگلیسی وارد نمایید زیرا در این حالت وارد رقابت با کل جهان می شوید و بودجه شما شدیدا افزایش خواهد یافت که برای شما به صرفه نخواهد بود و بدتر از آن هم کلیک شدن بر روی تبلیغ شما از سراسر جهان در صورتی که سایت شما احتمالا تنها به زبان فارسی بوده و آنها از آن سر در نخواهند آورد و همچنین احتمالا شما صادر کننده آن محصول به خارج از کشور نمی باشد پس مجبور خواهد بود از آن کلمه صرف نظر نمایید.

Last edited:

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
ممکن است در جاهایی خوانده باشید که با روش هایی می توان تبلیغ را فقط در ایران نمایش داد
متاسفانه ای روش ها معمولا قدیمی بوده و دیگر قابل استفاده نمی باشد روش هایی مانند
1. ورود طول و عرض جغرافیای ایران
2. انتخاب ایران از روی نقشه
3. انتخاب خاور میانه برای نمایش در ایران
و تمامی روش هایی مانند اینها

در حال حاضر تنها یک روش برای نمایش تبلیغ فقط در ایران حتی با کلمات انگلیسی وجود دارد که ان هم استفاده از حساب های خاصی که این موضوع در آنها فعال می باشد این حساب ها تنها در اختیار افراد و شرکت های خاص و بسیار معدودی می باشد که آن هم بصورت تجاری ارائه می شود.

Last edited:

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
در زیر تکرار چند نکته طلایی را می نویسم
این نکات کاملا بر اساس تجربه و مهارت شخصی بوده و ترجمه شده و یا کپی شد از جای دیگر نی باشد
لطفا کاملا قوانین حق تالیف را رعایت نمایید و در صورت نقل این نکات و نکات کیلیدی بعدی که خواهم گفت حتما نام نویسنده (برتینا) آدرس وب سایت نویسنده (bertina) رو قید نمایید در صورتی که حق تالیف رو رعایت نکنید دیگه از ادامه نوشتن نکات خودداری خواهم کرد

(بطور کل این یک نکته طلایی در تبلیغات در گوگل این است که بهترین محل تبلیغ شما محلی است که رقبا و همکاران شما قرار دارند و نه جایی که رقبا و همکاران شما حضور ندارند زیرا در آنجا مشتری نیز احساس نیاز به محصول و یا خدمات و یا وب سایت شما نمی نماید پس یک مشتری بلقوه و ی کابر خوب برای شما نمی باشد )
(اصل دیگر تبلیغ در گوگل این است که بیشتر سرمایه گزاری خود را بر روی کاربرانی انجام دهید که قبلا نسبت به محصول و یا خدمات شما احساس نیاز نموده اند که در حال حاضر آن را در اینرنت جستجو کرده اند و کمتر سرمایه گزاری خود را برای ایجاد احساس نیاز به محصول و یا خدمات خود از طریق تبلیغات در گوگل نمایید برای این ورد از روش های دیگر تبلیغاتی مانند بیل بورد، روزنامه و غیره استفاده نمایید)
(نکته طلایی دیگر در تبلیغات در گوگل این است که در صورتی که محلی(کلمه و یا عبارتی) با ارزش باشد رقبا و همکاران شما هم به آنجا خواهند آمد(چه در جستجوی رایگان و چه در تبلیغ در گوگل) و در صورتی که در محلی که هم اکنون هستید رقیبی وجود ندارد به احتمال زیاد (و نه همیشه) آن محل (کلمه و عبارت) محل با ارزشی نمی باشد)
(نکته کلیدی دیگر تبلیغات در گوگل این است که به رقبای خود سلام کنید و به آنها خوش آمد بگویید و هرگز با رقبای خود درگیر نشوید زیرا رقبا در دراز مدت به نفع شما خواهند بود)

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
خب حالا وقت پرسیدن سوالات با ارزش شماست
لطفا سوال کند تا رشته کلام ادامه پیدا کنه

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
از استارتر تاپیک ممنونم چون واقعا وجود این بخش میتونه خیلی مثمر ثمر باشه
من یه سوال دارم و اونم این که بعضی ها میگن نمیشه مشخص کرد واسه هر کلیک چقدر گوگل کم میکنه از حساب
قضیه چیه
گوگل به چه شکل مشخص میکنه که بابت هر کلیک چقدر هزینه بگیره

با تشکر

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
ببخشید ه یکم فاصله این دو پست زیاد شد علت اصلیش مشغله زیاد کاری بود اما
متاسفانه کسی سوال خوب هم نمی پرسه تا آدم انگیزه پیدا کنه بهتر و بیشتر بنویسه.
دوستان اگر کسی سوالی تو زهنش داره بپرسه تا اینجا یکم رونق پیدا کنه
م هم بزودی ادامه پست ها رو می نویسم

:D

خب حالا وقت پرسیدن سوالات با ارزش شماست
لطفا سوال کند تا رشته کلام ادامه پیدا کنه

من چند تا سوال دارم
شرمنده اگه مقدار ی مبتدی هست!

در حال حاضر تنها یک روش برای نمایش تبلیغ فقط در ایران حتی با کلمات انگلیسی وجود دارد که ان هم استفاده از حساب های خاصی که این موضوع در آنها فعال می باشد این حساب ها تنها در اختیار افراد و شرکت های خاص و بسیار معدودی می باشد که آن هم بصورت تجاری ارائه می شود.

1-منظور چه جور حسابی هست (نمایندگی)
اصلا گوگل آیا نمایندگی میده به شرکتی یا جای
اگه این طور هست اسامی این نماینده هار و در کجا میشه دید (نمایندهای ایران اصلا وجود داره یا یه ادعاست)

من یه سوال دارم و اونم این که بعضی ها میگن نمیشه مشخص کرد واسه هر کلیک چقدر گوگل کم میکنه از حساب
قضیه چیه

با تشکر

2- بالاخره گوگل بر حسب یه سیاستی این قیمت ها رو مشخص میکنه
میشه این روش نامه رو پیدا کرد ( یا همه چیز سری هست)

3- آیا تبلیغات در جی میل هم بر اساس روش بالا قیمت گذاری میشه یا متفاوتر از اونه؟؟؟

4- میشه در مورد کوپن / و یا تخفیف های که گوگل میده هم توضیح بدین؟؟!!

5- سوالای دیگه ای هم داشتم که اینترنت قطع شد و منم یادم رفت پیشاپیش ممنونم:f34r:

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
قضیه چیه

با تشکر

نه این که نمی توان تعیین کرد صحیح نیست
شما دو روش برای تعیین هزینه هر کلیک در گوگل دارید
1. خودکار
2. دستی
روش دوم توصیه می شود. در این روش شما حداکثر هزینه مورد تمایل برای یک کلمه را تعیین می نمایید که به آن Maximum CPC Bid گفته می شود. در این حال شما اعلام میدارید که مثلا حداکثر 5 سنت به ازای هر کلیک بر روی فلان کلمه پرداخت خواهید نمود. اما چرا حداکثر؟
زیرا گوگل یک سیستم discounter دارد که معمولا هزینه کلیک شما را کمتر از حداکثر تعیین شده محاسبه خواهد کرد اما الگوریتم آن بسیار پیچیده بوده و متاسفانه من هم به صورت دقیق نمی دانم به چه نحوی عمل می نماید
حداقل هزینه قابل تنظیم برای هر کلیک با ارز دلار 1 سنت و حداکثر (اگر اشتبا نکنم! چون هیچ وقت امتحان نکردم و توصیه هم نمی کنم که شما امتحا نمایید!!!) 20 دلار می باشد. دقت داشته باشید این مقادیر در ارز های دیگر مانند درهم متفاوت می باشد. مثلا حداقل هزینه کلیک در ارز درهم 0.04 و در ارز یورو 0.01 می باشد.

خب اینجا سوال پیش میاید که خب همیشه همه کاربران حداقل هزینه که همان 1 سنت باشد را تعیین می کنند
اما موضوع به این شکل نمی باشد. گوگل برای هر کلمه شما یک حداقل هزینه کلیک تعیین می کند که به آن minimum first page bid گفته می شود.
این مقدار برای یک کلمه خاص ثابت نمی باشد مثلا مکن است این حداقل در کلمه اتومبیل برای شما 20 سنت باشد اما برای فرد دیگری 5 سنت.
تعیین این حداقل توسط گوگل برای شما به پارامترهای زیادی مانند Quality score کلمه شما، تاریخچه تبلیغ شما،CTR (Click trough rate)، شما ، میزان رقبا در آن کلمه و تعدادی پارامتر دیگر می باشد.
نکته کلیدی:
حداقل هزینه کلیک در Google Search(آنجایی که کاربرن جستجو) می نمایند هیچگاه کمتر از 2 سنت نخواهد شد اما در Google Network (سایتهای که تبلیغات گوگ در آنها وجود دارد) این حداقل در موارد خاصی تا 1 سنت نیز خواهد شد.
نکته کلیدی:
بطور کل متوسط هزینه کلیک در جستجوی گوگل بالاتر است سایتهای تبلیغ کننده گوگل می باشد

جدول حدودی حداقل هزینه کلیک در کلماتی که رقابت در آنها شدید نمی باشد
Quality Score
10 = 2 سنت
9 = 3 سنت
8 = 4 سنت
7 = 5 سنت
6 = 20 سنت
5 = 30 سنت
6 = 40 سنت
5 = 100 سنت (1 دلار)
4 = نمایش به تعداد کم
3 = نمایش به تعدا کم
2 = عدم نمایش
1 = عدم نمایش

بعدا در یک پست مجزا بصورت مفصل داستان quality score و نحوه تعیین نحوه افزایش آن را خواهم گفت

نکته طلایی:
یکی از مهمترین پرامترهای موفقیت یک تبلیغ در گوگل بالا بودن quality score و ctr شما خواهد بود زیرا با افزایش آنها هزینه شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد. اما انجام این کار تا حدودی تخصصی می باشد و کمتر فرد و یا شرکتی در ایران توانایی آنجام آن را دارد

نکته کلیدی:
گوگل امکان افزایش quality score تا 6 و 7 را با کمی زحمت و تخصص شما به شما خواهد داد اما افزایش این پارامتر به 10 کاری بس سخت و تخصصی می باشد(بلاخره گوگل هم خرج دارد و باید تامینش کنه!!!)

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
اینکه نوع حساب چه تفاوتی دار موضوعی تجاری می باشد و نمی توانم آنرا در اینجا مطرح کنم

اما در مورد نمایندگی
در واقع گوگل به هیچ شرکتی درجهان نمایندگی نمی دهد اما تعداد معدودی شرکت در جهان توسط گوگل به صورت مستقیم تایید شده اند که این شرکتهای Qualified نامیده می شوند
در حال حاضر در ایران تنها یک شرکت می باشد که دارای گواهی معتبر و به مستقیم از گوگل می باشد و شرکت های دیگر یا این گواهی را ندارند و به دروغ اعلام می کنند و یا گواهی آنها به نام خودشان نیست و از نام شرکتهای خارجی استفاده می کنند.
بدلیل تبلیغ شدن من نام شرکت رو نمیارم اما اگه بگردید سریع پیدا می کنید!!! ;););)
قبلا یک شرکت دیگر ایرانی نیز این گواهی را داشت که بنظر می رسد به دلایلی گواهی آن شرکت باطل شده و یا مننقضی گردیده درحال حاضر گواهی ندارد.

برای پیدا کردن اسامی نماینده ها به آدرس زیر بروید و نام شرکت را به انگلیسی سرچ کنید و دقت نمایید خود اصل نام شرکت را جستجو کنید چون ممکن است بعضی افراد از نام شرکتهای دیگر دارای گواهی استفاده کنند

https://adwords.google.com/professionals/search/

نوه گرفت این گواهی چندان آسان نیست و همچنین در صور گرفتن با کوچکترین اشتباه گوهی باطل خواهد شد.

در رابطه با تعیین قیمت کلیک بله این موضوع سری می باشد اما شما می توانید آنرا تعیین کنید و حتی تا حداقل ممکن کاهش دهید اما این کار در به تجربه و مهارت فراوان نیاز دارد

بطور کل قیمت گزاری تبلیغ در گوگل با یک فرمت شبیه به هم با گوگل و سایت های دیگر شبکه گوگل می باشد اما تفاوت های جزئی نیز دارد اما در کل هزینه تبلیغ در جی میل یا همان شبکه گوگل که شامل چند 10 هزار سایت می باشد کمتر از خود گوگل می باشد.

در مورد کوپن های باید در یک پست مجزا بطور کامل توضیح بدهم چون تقریبا دیدگاه همه نسب به آنها قلط می باشد حتی افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند و به عبارتی این کار هستند نیز اطلاعات نادرستی در این زمین ندارد

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
من خیلی خوشحالم چون سوالات شما سوالات بسیار خوبی می باشد اما جواب به هرکدام از سوالات کلی طول میکشه مشغله کاری کمی کار رو سخت می کنه
این گفتم که اگر بعضی وقتها با تاخیر جواب دادم شما به بزرگواریتون منو ببخشید.
یا حق

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
اکانت ادورز بعد از ایجاد نیاز به فعال کردن داره

این فعال کردن رو با چه جور کارتی میشه انجام داد؟؟؟

مجازی /فیزیکی و...

a_bertina

Registered User
لایک‌ها
14
اکانت ادورز بعد از ایجاد نیاز به فعال کردن داره

این فعال کردن رو با چه جور کارتی میشه انجام داد؟؟؟

مجازی /فیزیکی و...

این سوال رو قبلا در پست شماره 6 جواب دادم اما می دونم چون سوال بسیاری از کاربران می باشد مجددا جواب می دهم.

بطور معمول اکانت گوگل رو با هر دو نوع کارت اعتباری فیزیکی و مجازی می توان فعال نمود اما معمولا کارتهای مجازی برای این کار مناسب نبوده و کارتهای فیزیکی لازم است.
معمولا کارت های مجازی غیر قابل شارژ می باشد و این اولین مشکل شما خواهد بود زیرا شما می خواهید در صورت موفقیت بصورت ممتد به تبلیغات در گوگل ادامه دهید و هنگامی که شارژ کارت شما پایان یافت شما با مشکل مواجه خواهید شد.
شاید به نظرتان برسد که خب پس از پایان کارت از یک کارت مجازی دیگر استفاده می کنم اما موضوع به این سادگی نیست. در صورتی که شما کارت اعتباری خود را تغییر دهید سیستم خودکار گوگل به حساب شما شک می کند و حساب شما به وضعیت Under Review می رود تا کارمندان گوگل بصورت دستی حساب شما را بررسی نمایند که معمولا پس از بررسی حساب شما بسته خواهد شد.
اما بعضی کارتهای مجازی قابلیت شارژ دارند که شاید بتوان از آنها استفاده نمود
به طور کل استفاده از کارتهای مجازی برای گوگل کلا توصیه نمی شود.
همچنین گوگل بسیاری از این کارت ها را اصلا در همان ابتدا قبول نمی نماید زیرا بسیاری از آنها از طرف صادر کنندگان نا معتبر صادر می شوند گوگل بطور کل هیچ کارتی از آن صادر کننده را تایید نمی نماید.
این موضوع را باید از صادر کننده کارت بپرسید که ایا قابل استفاده برای گوگل می باشد و یا نه که معمولا کارتهای مجازی توسط گوگل قابل پذیرش نیستند.
این مسئله در مورد بسیاری از کارتهای فیزیکی نیز صادق می باشد زیرا گوگل صادر کننده آن کارت ها را نیز قبول ندارد پس صرف اینکه کارت فیزیکی باشد مشکل شما را حل نمی نماید و شما باید با پرسیدن از صادر کننده کارت از این موضوع مطمئن شوید.
به طور کل برای تبلیغات در گوگل شما باید از کارتهای معتبر(معمولا فیزیکی) استفاده نمایید. بسیار بهتر خواهد بود اگر این کارتهای از بانکهای معتبر در کشور های معتبر آسیای و یا اروپایی و یا آمریکا صادر شده باشند و بسیار بهتر خواهد بود که این کارتها به یک حساب بانکی نیز متصل باشند.
معمولا قیمت این کارتهای معتبر از 150 تا 450 هزار تومانمی باشد که این مبلغ برای یک دوره زمانی مثلا سالانه و یا سه ساله و یا 5 ساله و شما باید سر موعد مثلا سالانه مجددا مبلغی پرداخت نمایید.این مبلغ شارژ کار نبوده وتنها قیمت کارت می باشد و هزینه شارژ و کارمزد شارژ نیز بصورت مجزا می باشد.

نکته کلیدی:
در صورتی قصد تبلیغ در گوگل بصورت مستقیم را دارید برای کارت اعتباری خوب هزینه نمایید و حتما قبل از تهیه کارت از قابل پذیرش بودن توسط گوگل و میزان اعتبار کارت مطمئن شوید.

Last edited:
بالا