برگزیده های پرشین تولز

سوال

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام اگر کسی جواب این سوال ها رو میدونه لطفا راهنماییم کنه
چگونه می توان فونت فارسی در word نصب کرد
اگر lap top را به برق وصل کنیم آیا باز هم عمر باتری کم می شود و lap top باز هم برق را از باتری می گیرد
وقتی از تمام فایل های درایو c ،property می گیرم ظرفیت 7G را نشان می دهد اما زمانی که از آیکون درایو c، property می گیرم ظرفیت G 12 را نشان می دهددلیل این اختلاف چیست

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
سؤال اول :
برای نصب فونتها در ویندوز ، کافی است آنها را در شاخه زیر نصب کنید :
C:\WINDOWS\Fonts
و بدین ترتیب فونتها در هر برنامه ای قابل استفاده هستند .

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در مورد نصب فونت: شما به Control Panel برید و در اونجا به دنبال آیکون fonts بگردید، آن را باز کنید و از روی منوی فایل گزینه Install New Font را انتخاب کنید. در صفحه باز شده آدرس فونت یا فونتهای خود را مشخص کنید. اول درایو را مشخص کن بعد فولدر و در پایان فونتهای نمایان شده در لیست را انتخاب کن و Ok را بزن. بعد در Word باید در لیست فونتها فونت نصب شده را پیدا کنی.
در مورد باتری LapTop بهتر است که ابتدا از باتری استفاده کنی، هنگامی که پیام خالی شدن باتری نمایان شد آنگاه باتری را به شارژ بسپار. اینطوری عمر باتری بیشتر میشه.
در مورد درایو باید بگم که وقتی شما از همه آیکون ها Property میگیری حجم کل محتویات C نشان داده میشه، شما درون خود فولدر هم بدون انتخاب فولدرها با کلیک راست Property بگیر ببین همونطوره؟ شاید چند فولدر Hidden داشته باشی!
در انتخاب عنوان تاپیک بیشتر سلیقه به خرج دهید.

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
در مورد سوال اول و دوم دوستان جواب دادند ولی در مورد سوال سوم:
شما در درایوهاتون علی الخصوص C فایلهای سیستمی و هیدن زیاد دارید که به صورت معمولی دیده نمیشود!!! مثل پیج فایل.
اگر می خوام تمام آنها را ببینی برو در مسیر زیر:
TOOLS==>folder optiond==>view
بعد در قسمت hidden files and folders دکمه رادیویی را به show hidden file and folder تغییر بده و بعد در پایینش تیک گزینه hide operating system files را بردار
اینجوری هر چی فایل داری دیده میشود البته توصیه میشود این کار را نکنی!!!!

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از persian-earning :
در مورد سوال اول و دوم دوستان جواب دادند ولی در مورد سوال سوم:
شما در درایوهاتون علی الخصوص C فایلهای سیستمی و هیدن زیاد دارید که به صورت معمولی دیده نمیشود!!! مثل پیج فایل.
اگر می خوام تمام آنها را ببینی برو در مسیر زیر:
TOOLS==>folder optiond==>view
بعد در قسمت hidden files and folders دکمه رادیویی را به show hidden file and folder تغییر بده و بعد در پایینش تیک گزینه hide operating system files را بردار
اینجوری هر چی فایل داری دیده میشود البته توصیه میشود این کار را نکنی!!!!
بعضی از فایلهای سیستمی هم هستند که اصلاً دیده نمیشوند ، :blink: با اینکه فضا هم اشغال میکنند ;)
مثل فایل MFT در درایوهای NTFS :D

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mynobar :
سؤال اول :
برای نصب فونتها در ویندوز ، کافی است آنها را در شاخه زیر نصب کنید :
C:\WINDOWS\Fonts
و بدین ترتیب فونتها در هر برنامه ای قابل استفاده هستند .

سلام اول تشکر که وقت کذاشتی وجواب دادی
اما بعدش من این کار رو کردم همه فونت ها تو C:\WINDOWS\Fonts به درستی نصب شد اما وقتی رفتم تو برنامهword این فونت برای حالت فارسی اجرا نمی شد اما در حالت انگلیسی کار میکرد منتها کی بوردم همش قر وقاطی شد

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از rezadignity :
در مورد نصب فونت: شما به Control Panel برید و در اونجا به دنبال آیکون fonts بگردید، آن را باز کنید و از روی منوی فایل گزینه Install New Font را انتخاب کنید. در صفحه باز شده آدرس فونت یا فونتهای خود را مشخص کنید. اول درایو را مشخص کن بعد فولدر و در پایان فونتهای نمایان شده در لیست را انتخاب کن و Ok را بزن. بعد در Word باید در لیست فونتها فونت نصب شده را پیدا کنی.
در مورد باتری LapTop بهتر است که ابتدا از باتری استفاده کنی، هنگامی که پیام خالی شدن باتری نمایان شد آنگاه باتری را به شارژ بسپار. اینطوری عمر باتری بیشتر میشه.
در مورد درایو باید بگم که وقتی شما از همه آیکون ها Property میگیری حجم کل محتویات C نشان داده میشه، شما درون خود فولدر هم بدون انتخاب فولدرها با کلیک راست Property بگیر ببین همونطوره؟ شاید چند فولدر Hidden داشته باشی!
در انتخاب عنوان تاپیک بیشتر سلیقه به خرج دهید.

سلام دوست عزیز از این که جواب دادی ممنونم
در مورد لپ تاپ من شنیدم که زمانی که به برق وصل است دیگه از باتری هیچ جریانی نمیگذرد و در واقع باتری شما انگاری که دست نخورده باقی میماند البته به شرطی که باتری فول شارژ باشد حالا نمیدونم این حرف صحت داره یا نه
د رمورد تاپیک هم به رو چشم این دفعه یه چیز با حال انتخاب می کنم :D :p :lol:

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در مورد لپ تاپ من شنیدم که زمانی که به برق وصل است دیگه از باتری هیچ جریانی نمیگذرد و در واقع باتری شما انگاری که دست نخورده باقی میماند البته به شرطی که باتری فول شارژ باشد حالا نمیدونم این حرف صحت داره یا نه
بهتره که باتری همیشه پر و خالی بشه برای همین باید هنگام روشن کرد لپ تاپ اول از باتری استفاده کرد و زمانش که باتری در آستانه تمام شدن قرار گرفت لپ تاپ رو زد به برق.

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از rezadignity :
بهتره که باتری همیشه پر و خالی بشه برای همین باید هنگام روشن کرد لپ تاپ اول از باتری استفاده کرد و زمانش که باتری در آستانه تمام شدن قرار گرفت لپ تاپ رو زد به برق.

سلام

دوست عزيز اين مطلب شما كاملا درسته ، نه تنها در مورد لب تاپ بلكه ميشه گفت در مورد كليه دستگاه هايي كه با باطري شارژ ي كار ميكنند صدق ميكنه و اينكار طول عمر مفيد باطري را بيشتر ميكنه .

موفق باشي

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :
سلام دوست عزیز از این که جواب دادی ممنونم
در مورد لپ تاپ من شنیدم که زمانی که به برق وصل است دیگه از باتری هیچ جریانی نمیگذرد و در واقع باتری شما انگاری که دست نخورده باقی میماند البته به شرطی که باتری فول شارژ باشد حالا نمیدونم این حرف صحت داره یا نه ....:D :p :lol:

سلام

دوست عزيز قانون كلي همينه كه شما ميفرماييد ، با وصل شدن جريان برق به چنين دستگاه هايي مصرف از طريق باطري متوقف ميشه ، و در صورت نياز باطري شروع به شارژ شدن ميكنه ( به عبارت صحيحتر جريان باطري معكوس ميشه ، اشتباه نشه منظور اين نيست كه قطب ها معكوس ميشه !) .
اگر علاقمند به اين مسائل هستي ميتوني توسط يك مولتيمتر ( و تنظيم آن روي آمپرمتر و اتصال آن بصورت سري با باطري) اين كار را شخصا تجربه كني ولي چنانچه آشنايي با الكترونيك نداري بهتره كه اين آزمايش فراموش كني .

موفق باشي

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Sherpa :

سلام

دوست عزيز قانون كلي همينه كه شما ميفرماييد ، با وصل شدن جريان برق به چنين دستگاه هايي مصرف از طريق باطري متوقف ميشه ، و در صورت نياز باطري شروع به شارژ شدن ميكنه ( به عبارت صحيحتر جريان باطري معكوس ميشه ، اشتباه نشه منظور اين نيست كه قطب ها معكوس ميشه !) .
اگر علاقمند به اين مسائل هستي ميتوني توسط يك مولتيمتر ( و تنظيم آن روي آمپرمتر و اتصال آن بصورت سري با باطري) اين كار را شخصا تجربه كني ولي چنانچه آشنايي با الكترونيك نداري بهتره كه اين آزمايش فراموش كني .

موفق باشي

دستت درد نکنه وقت گذاشتی جواب دادی راستی من یکی دوتا سوال در مورد ریکاوری و بک آپ ویندوز دارم اگه اطلاعاتی در این مورد داری لطفا یه حالی به حول ما هم بده واما سوال
اگر من با ویندوز برم و یک دیسک ریکاوری درست کنم بعدش اگه یه موقعی ویندوز من بالا نیامد این دیسک ریکاوری کمکم می کنه یا نه
توخود اپشن های ویندوز نوشته از تمام کامپیوتر بک آپ می گیره و یک دیسک ریکاوری می سازه اما آپشنی نداره که فقط دیسک ریکاوری درست کنه آیا راه حلی وجود داره که فقط دیسک ریکاوری بسازه و بک آپ رو بی خیال شه
آیا این راه حل نمی تونه بک آپ گرفتن از SYSTEM STATE باشه
حالا راسته شو بخوای من این کار رو کردم اما متوجه شدم که از فایل نمیدونم چی چی 32 بک آپ نگرفت این مساله مشکل ساز نیست
:p :lol: :f34r: :eek:

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
در مورد باطری لپتاپ به نظرم دوستان اشتباه میکنن و اینکه مدام باطری رو پر و خالی کنیم کار درستی نیست چون باطری های لتیوم تعداد محدودی قابلیت شارژ و دشارژ رو دارن و بعد از اون مقدار ظرفیت و کیفیتشون کمتر و کمتر میشه. شما اگه از باطری نمیخوایی استفاده کنی بهتره وقتی شارژ اون حدود 40% شد باطری رو از لپ تاپ جدا کنید
و در محلی که گرم هم نباشه (20 تا 30 درجه) نگهداری کنین

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از tkavosh :
در مورد باطری لپتاپ به نظرم دوستان اشتباه میکنن و اینکه مدام باطری رو پر و خالی کنیم کار درستی نیست چون باطری های لتیوم تعداد محدودی قابلیت شارژ و دشارژ رو دارن و بعد از اون مقدار ظرفیت و کیفیتشون کمتر و کمتر میشه. شما اگه از باطری نمیخوایی استفاده کنی بهتره وقتی شارژ اون حدود 40% شد باطری رو از لپ تاپ جدا کنید

سلام

عزيز من ممنونم كه نظر دادي ولي بفرما چه كسي در مورد باطري ليتيوم و قابل شارژ بودن آن صحبت كرده ؟!

موفق باشي

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :
دستت درد نکنه وقت گذاشتی جواب دادی راستی من یکی دوتا سوال در مورد ریکاوری و بک آپ ویندوز دارم اگه اطلاعاتی در این مورد داری لطفا یه حالی به حول ما هم بده واما سوال
اگر من با ویندوز برم و یک دیسک ریکاوری درست کنم بعدش اگه یه موقعی ویندوز من بالا نیامد این دیسک ریکاوری کمکم می کنه یا نه
توخود اپشن های ویندوز نوشته از تمام کامپیوتر بک آپ می گیره و یک دیسک ریکاوری می سازه اما آپشنی نداره که فقط دیسک ریکاوری درست کنه آیا راه حلی وجود داره که فقط دیسک ریکاوری بسازه و بک آپ رو بی خیال شه
حالا راسته شو بخوای من این کار رو کردم اما متوجه شدم که از فایل نمیدونم چی چی 32 بک آپ نگرفت این مساله مشکل ساز نیست

سلام

دوست عزيز بروي چشم در فرصتي ديگر در خدمت هستم .

موفق باشي

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
من هم شنیدم که وقتی لپ تاپ به برق وصل باشه و باطری پز باشه جریانی از باطری نمیگذره و فکر می کنم این بهتر از عملیات مداوم پر و خالی شدن باطری باشه

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Sherpa :

سلام

دوست عزيز ***
موفق باشي
از این نوع پست زدنت ، معلومه که خیلی آدم با حوصله ای هستی . :D

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از mynobar :
از این نوع پست زدنت ، معلومه که خیلی آدم با حوصله ای هستی . :D

سلام

دوست عزيز ممنون چشمات قشنگ ميبينه !!!
سواي شوخي عرض كنم وارد بحث و تاپيكي نميشم مگر اينكه حوصله اش را داشته باشم ، اگه وارد شدم با سلام شروع و با احترام هم خداحافظي ميكنم و سعي دارم نوشته هام باعث رنجش كسي نشه ، با تلگرافي نويسي و شكلك پروني هم ميانه اي ندارم . شايد دوستان روش ديگري داشته باشند ولي اين نظر منه .

موفق باشي

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از mehrdad201 :
من هم شنیدم که وقتی لپ تاپ به برق وصل باشه و باطری پز باشه جریانی از باطری نمیگذره و فکر می کنم این بهتر از عملیات مداوم پر و خالی شدن باطری باشه

سلام

دوست عزيز خيلي از يادگيري ما شنيداري است ، گاهي اين با توصيه هاي فني مغايرت داره ، و در اين مورد خاص بهتر به برشور كارخانه سازنده دستگاه ها استناد كنيم .

وقتی لپ تاپ به برق وصل باشه و باطری پر باشه جريانی از باطری نميگذره
اين مطلب شما درسته چون شارژ اضافي ( over charge ) موجب كاهش طول عمر باطري ميشه ، بهمين منظور در اكثر دستگاه هايي كه داراي باطري قابل شارژ هستند مداري براي كنترل وجود داره ( چنانچه نياز باشه باطري شارژ ميشه كه در اين صورت جرياني داريم ) .

فکر می کنم اين بهتر از عمليات مداوم پر و خالی شدن باطری باشه
بطور كلي در مورد باطري هاي قابل شارژ كارخانه هاي سازنده توصيه ميكنند براي افزايش طول عمر باطري حداقل هفته اي يكبار باطري كاملا دشارژ و سپس مجددا شارژ شود .

موفق باشي

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
به نقل از TALEBI59 :

سلام

دوست عزيز من شخصا تجربه خوبي از برنامه هاي ويندوز براي بكاپ گيري و ريكاوري ندارم چون بعد از انجام به اين نتيجه ميرسيدم كه ايكاش اينهمه وقت را صرف نرم افزار ديگري ميكردم !
اساس بك آپ ذخيره مجموعه اطلاعات مورد نياز شما روي محيطي مانند هارد و يا سي دي است( از پارتيشن ويندوز فعال براي اين محيط ذخيره سازي صرفنظر كن چون اكثر مواقع مجبور هستي انرا فورمت كني) .
ساخت يك ديسكت تنها كافي نيست چون اطلاعات مورد نياز شما خيلي بيشتر از اونه كه روي يك ديسكت جابگيره و فقط براي راه اندازي و كمك شما براي اجراي يك برنامه ديگه خوبه . پس شايد بد نباشه شما هم نظري بسمت ساير نرم افزار بك آپ گيري داشته باشي ، تعدادشون هم كم نيست ، اكثرشون خوب و جوابگو هستند و ديسكت راه اندازي هم دارند مثل
Nero
Norton Ghost
PowerQuest Drive Image 2002
يه نگاهي توي تاپيك هاي مربوطه بيانداز مشكلي بود در خدمتم .

موفق باشي

TALEBI59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از tkavosh :

سلام دوست عزیز با توجه به پرس وجو خودم ومطالبی که اینجا دوستان توضیح دادن من به این نتیجه رسیدم که برای اینکه عمر باتری لپ تاپ کم نشه تاجایی که امکان داره اونو به برق وصل کن چون اینجوری باتری خود بخود با ی پس می شه و در حقیقت از برق مستقیم فقط استفاده می شه ضمن این که اگر حین کار هم برق قطع بشه سیستم اتومات میره رو باتری ومشکل از دست رفتن اطلاعات در هنگام قطع برق نیز رفع می شه
البته این مطلب هم در مورد باتری درست است اگه اشتباه نکنم این باتری ها 200 تا 300 با شارژ بشند وخالی شن بعد دیگه باید عوضشون کنی البته این اطلاعاتی نلقص من بود امیدوارم برات تکراری نبوده باشه

بالا