برگزیده های پرشین تولز

سود انواع کاسبی ها(فروشندگی) در سال چقدر است؟

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
سلام دوستان
میخواستم از دوستانی که در صنف های مختلف کار فروشندگی انجام میدن (در حد داشتن مغازه یا فروشگاه اینترنتی متوسط به بالا) خواهش کنم که لطف کنن و بگن در کل سال چند درصد از سرمایه شون رو سود کسب میکنن به طور میانگین؟ یعنی سود عرف سالانه در اون صنف چقدر هست؟(بدون در نظر گرفتن هزینه ی اجاره ی مغازه یا محل کار).

یعنی اگر شما مغازه فرض کنیم از خودتونه(یا محل فروشگاه اینترنتی) و فرضا 100 میلیون سرمایه وارد کار میکنید، آخر سال 100 میلیونتون چقدر میشه؟ (شرایط میانگین منظورمه. مثل پارسال و پیارسال مثلا. کار به امسال که قیمت ها پرید بالا ندارم).

همچنین لطفا دوستان در صورتیکه اطلاعات دقیقی ندارند از روی حدس و گمان مطلب ننویسند. چون میخوام یک دیدگاه واقعی نسبت به وضعیت کاسبی توی ایران پیدا کنم(و مطمئنا برای عموم مردم مفید خواهد بود).

و نکته آخر هم اینکه، من فقط بحثم فروشندگی هست. حالا مغازه ی فیزیکی و یا فروشگاه اینترنتی(و یا ترکیب هر دو). کار تولیدی منظورم نیست.

با سپاس فراوان از مشارکت شما در بحث

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
این دوستمون نونوائی داره و میگه سود بسیار خوب و راضی کننده ای داره
البته این دوستمون نون تمیز و تازه میده به مشتری
اکانتشو تگ میکنم میتونید خصوصی باهاشون مکاتبه کنید.
@abiabiabi

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
سوال کلا اشتباه هست برای همین فکر کنم کسی جواب نمیده
ببینید بانک که نیست بگیم 100 میلیون گذاشتیم اینقدر آخر سال سودش میشه
شما ممکنه 100 میلیون جنس رو توی یک هفته بفروشی و سود کنی و مجدد جایگزین کنید و ... پس بستگی به فروش داره

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
با وجود اینهمه فروشگاه اینترنتی فکر میکنید فروشندگی در مغازه جواب میده ؟ همچنین تعداد فروشگاه ها نسبت به مردم در ایران قبلا هم از استاندارد های جهانی بیشتر بود .

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
سوال کلا اشتباه هست برای همین فکر کنم کسی جواب نمیده
ببینید بانک که نیست بگیم 100 میلیون گذاشتیم اینقدر آخر سال سودش میشه
شما ممکنه 100 میلیون جنس رو توی یک هفته بفروشی و سود کنی و مجدد جایگزین کنید و ... پس بستگی به فروش داره

بله حرف شما درست. ولی تو بازه های بلندتر اگر نگاه کنیم بالاخره یک میانگینی داره.(مثلا کسی که 5 یا 10 سال هست شغلش توی یک صنف خاص هست میتونه بگه این کار میانگین اینقدر درصد از کل سرمایه رو سود میده)

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
من خودم توی این مدت بواسطه ی یکی از آشناها با مرغداری اشنا شدم. سودش بین 50 تا 100 درصد در سال هست. بسته به وضعیت بازار. و البته این سود بدون در نظر گرفتن ریسک هست. یعنی فرضا همه چیز خوبه و شما 5-6 دوره در سال جوجه میریزید و همش موفق میشه. وگرنه هرچقدر تلفات بدید از این درصد سود کم میشه. حتی ممکنه به سالهای مریضی بخورید و کلی تلفات بدید و بعدشم نتونید برای ماه ها کار کنید تا اوضاع خوب بشه. و کلا میشه گفت یه بخش زیادی از سرمایه تون روی هواست. الان مرغداری 20 هزارتایی حدودا 1.5 میلیارد قیمتشه. و نزدیک 350-400 میلیون هم هزینه ی جوجه ریختن برای هر دوره اش میشه. و کل این 350-400 میلیون رو باید روی هوا در نظر گرفت(درواقع همیشه بین 25 درصد تا کل سرمایه(در صورت اجاره ای بودن مرغذاری) روی هواست و ممکنه یک شبه دود بشه.)

دوستانی که مغازه داری کردن. اطلاعات بدید. چای دوری نمیره! الان من اینارو گفتم باعث نمیشه فردا همه برن مرغذاری بزنن!

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
کاسبی پول در گردش هست
ولی روی هر جنس ۵۰ الی ۱۰۰ درصد سود هست
تا جایی که زورشون برسه
کاسبی مانند صرافی هست یعنی همیشه حاشیه سود و داه
دلار ارزون بشه اونم ارزون میخره و گپ قیمتشو داره
کاسب هم گرون بخره گرون میفروشه
ارزون بخره ارزونتر میفروشه
شکاف سود و دارند
اما چیزی که هست رونقه . رونق که باشه اون گردش مالی و انباشت سرمایه بیشتر میشه

prince0fpersia

Registered User
لایک‌ها
37
کاسبی پول در گردش هست
ولی روی هر جنس ۵۰ الی ۱۰۰ درصد سود هست
تا جایی که زورشون برسه
کاسبی مانند صرافی هست یعنی همیشه حاشیه سود و داه
دلار ارزون بشه اونم ارزون میخره و گپ قیمتشو داره
کاسب هم گرون بخره گرون میفروشه
ارزون بخره ارزونتر میفروشه
شکاف سود و دارند
اما چیزی که هست رونقه . رونق که باشه اون گردش مالی و انباشت سرمایه بیشتر میشه

مسئله این هست که اون حاشیه ی سود، در سال، چند درصد کل سرمایه میشه؟
یعنی فرضا یکی بگه من 100 میلیون گذاشتم یک مغازه رهن کردم. 200 میلیون هم جنس خریدم داخلش ریختم(یعنی جمعا 300 میلیون سرمایه گذاری کردم). و آخر سال 100 میلیون پول رهن که سر جاش بود، و 200 میلیون جنسم هم شد مثلا 300 میلیون(یعنی سرمایه ام جمعا شد 400 میلیون). و این یعنی ظرف یکسال 100 میلیون با 300 میلیون سرمایه سود کردم. که اگر تقسیم کنیم میشه 0.33 = 100/300
یعنی این فرد مثال ما 33 درصد سود کرده در یکسال.

بالا