برگزیده های پرشین تولز

سوني آلفا 100 يا كانن 400دي؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pr. Baltazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من كانن 350d داشتم حالا مي خوام عوض كنم...بين آلفا 100 سوني و 400d كانن گير كردم.راهنمايي كنيد لطفا...

lordofpersia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول از همه دلیل عوض کردنت چی هست؟

چون دو دوربین دیگه در همون کلاس از لحاظ طبقه بندی قرار داره و d400 فرق چندانی با d350 نداره بجاش میتونی لنز بهتری برایدوربینت تهیه کنی!
در رابطه با a100 هم همینطور تفاوتهای چشمگیری ندارد فقط نقاط مثبت لنز کیت بهتر و لرزشگیر هست!

دلیلت رو برای عوض کردن بگو اینجور راحت تر میشه راهنماییت کرد!

pr. Baltazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
350 d من آب خورده است.براي تعمير هم حدود 200 تا خرج داره كه نمي خوام اينجوري بسلفم.تصميم دارم جديد بخرم.انتخاب هام هم همين دوتاس 400d , a100.روي آلفا خيلي مطلب خوندم اما 400 دي رو خبر ندارم چه جورياست؟ از نظر لنز هم برام فرقي نداره چون نه لنزهاي كانن رو خريدم نه سوني...

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
d400 تفاوتی با 350d ندارد، فقط مگاپیکسل بالاتر و غبار روب!! سنسور.
از اونجاییکه پیکسلهای بیشتر در همون اندازه سنسور 350d قراردارند، این امر باعث نویز بیشتر در 400d به نسبت 350d شده است.
اون غبار روب!!! هم زیاد کارایی ندارد، کلا معیار خیلی مهم و اصلی نیست.

من بین 350d و 400d باز هم 350d رو پیشنهاد میکنم.

اما سونی آلفا هم دوربین خوبی است، روی بدنه لرزشگیر دارد.
لنزهایش درایران به فراوانی لنزهای کنن و سیگما و نیکون شاید نباشد ولی بالاخره گیر میاید (شاید کمی سخت تر)، به نسبت کنن نویز بیشتر دارد.

حالا چرا فقط این دو گزینه؟ اگر عکاسی آسمان شب نمیکنید به d80 هم فکر کنید که میشه یک آپگرید نسبت به دوربین قبلیتون. لنزهای کیت خوبی هم دارد. البته خوب گرانتر هست، ولی لنز کیت 400d همان 55-18 معروف 350d هست که باهاش کار کردید و دیدید که کیفیت خیلی خوبی ندارد، بخصوص اگر به فکر خرید لنز جایگزین برای اون افتاده اید، d80 با لنز کیت خوب به قیمتش هم میارزد.

چرا دو تا تاپیک زدید؟ اینجوری دنبال کردن مطلب برای خودتون هم سخت تر میشه.

pr. Baltazar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما تازه كاريم. تا حالا تو فوروم موروم نپلكيديم.ديگه تكرار نيميشه
بعد التحرير:اين تاپيك هم كه ميگين هميناس ديگه؟.همين سوالا ... عجب...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا