برگزیده های پرشین تولز

سيستم جديد سايت ابزارهاي فارسي (نسخه آزمايشي)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
بعد از چند روز ور رفتن با سيستم Invision Board و تلاش براي فارسي کردن تمپليت و زبان کل سيستم ، اونو به يه جاي قابل ارايه رسوندم که نمونه رو ميتونيد توي آدرس زير ببينيد.
<a href='http://ib.persiantools.com' target='_blank'>http://ib.persiantools.com</a>

اول اينکه فعلا نسخه آزمايشي رو شما مي بينيد و فرومها و قسمتها همه در حالت Read Only هستن و کسي نميتونه مطلبي توش بنويسه. ممکنه هنوز ايرادات زيادي داشته باشه که از شما ميخوام گوشزد کنيد. بعد از اينکه کارهاي نصفه نيمه روي اون سيستم انجام شد و مورد رضايت خودم و بقيه دوستان بود ، کل سيستم رو مجددا Convert خواهم کرد و کار سايت رو روي سيستم جديد ادامه خواهيم داد.

حالا درخواست من از دوستان اينکه که يه سري بهش بزنن (با استفاده از اکانت خودتون ميتونين توش Login کنيد) و در قسمتهاي مختلف به گشت و گذار بپردازند و ايرادها و اشکالات ، پيشنهادات و نکات اصلاحي خودشون ، همچنين برتري اون نسبت به سيستم کنوني (phpBB) بنويسند. يا اگه احيانا به نظر اونا سيستم phpBB بهتر از اين جديده است باز هم بنويسيد. يه چيزي هم اضافه کنم که در نماي اول ، Invision Board پيچيده تر از phpBB است و براي اولين مراجعه زياد User Friendly نيست ولي بعد از دو سه بار مراجعه و تسلط به اون از قدرت بسيار زياد اين سيستم کيف خواهيد کرد!!
از لحاظ فارسي سازي تمپليتها 70% کار و از لحاظ فارسي سازي زبان 50% کار انجام شده است.

تاحالا اينقدر از زبان فارسي و خصوصا راست به چپ بودن اون متنفر نشده بودم. از لحاظ حجم کاري و همچنين محتوا ، به جرات مي تونم بگم که Invision Board صد برابر سنگين تر از phpBB است. توي اين مدت هم يه چرخي توي وب زدم و سايتي که به صورت کاملا فارسي با Invision Board کار کنه و تمپليتهاش به درستي فارسي شده باشه پيدا نکردم. (بلکه بتونم از کارهاي اونا کمک بگيرم) :( :( :evil:

تا آماده سازي کامل اون سيستم ، سايت فعلي (phpBB) فعاليت خودش رو ادامه ميده ، بعد از اتمام کار ، تمام نوشته ها و اطلاعات اعضا تا اون تاريخ (تاريخ اتمام آماده سازي سيستم جديد) منتقل خواهند شد و هيچ نوشته يا عضوي از قلم نخواهد افتاد. سپس فايلها به آدرس <a href='http://forums.persiantools.com' target='_blank'>http://forums.persiantools.com</a> منتفل خواهد شد. آدرس <a href='http://ib.persiantools.com' target='_blank'>http://ib.persiantools.com</a> تنها جنبه تست و آزمايش دارد.

منتظر نظرات دوستان و راهنماييهاي اونا هستم. ;)

kourosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احسان جان دست شما درد نكنه، خيلي با حاله ولي راستش رو بخواي چون فارسي شده يه خرده تازه و عجيبه كه احتمالاَ به خاطر اينه كه به فرم اين جا عادت كرده بوديم.
در قسمت تاريخ عضويت روز رو فارسي نشون مي ده و سال و ماه رو انگليسي. يا فارسيش كن يا انگليسي ;) .
اگه عنوان روي آيكون ها رو هم كه انگليسي هستند بتوني يه معادل خوب فارسي براشون بگذاري شايد بهتر باشه.
توي نظرخواهي هم شركت نكردم چون با اين جواب هايي كه گذاشتي بيشتر به يه شوخي شبيهه تا اين كه خيلي جدي باشه. (معلومه كه خودت هم خيلي جدي نگرفتي مساله رو 8) )

موفق باشيد

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
براي نظر دادن، بايد آدم بتونه مقايسه كنه. مزيت‌هاي اين سيستم جديد به قبلي چيه؟ من كه چيز خاصي نديدم. بگو شايد مشتري شديم!

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
براي نظر دادن، بايد آدم بتونه مقايسه كنه. مزيت‌هاي اين سيستم جديد &nbsp;
به قبلي چيه؟ من كه چيز خاصي نديدم. بگو شايد مشتري شديم!
نظر من هم همين است و تفاوتي به غير از رنگ و يك صفحه شدن آن نديدم ( البته من فكر مي كنم ديد من كمي غير حرفه اي باشد )به هر حال موفق باشيد سايت جالبي است

dashamir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احسان جان :
1 ) از نظر ظاهر كه فكر مي كنم خيلي بهتر شده است ....
2 ) بعد هم اينكه چون كاملا فارسي شده خوب شده ... حداقل فارسي تر از اينجاست . . .
3 ) اينكه خودش تنوعه ! ديگه اين بي بي حالمونو بد كرده بووود . . . .!
4 ) يكي از خوبياش تيتر آهرين نوشته ي هر برده . . . با اين حال كردم . . .
5 ) الان كلا توش يه جولوني داديم خوووب بود اما بايد بتونيم مطلب بفرستيم و اينا تا بفهميم چي ميشه ...
ضعف :
1 ) كوييك ريپلاي نداره ... اصلا حال اين برد به اينش بود !
2 ) آواتارها رو همه رو جمع مي كنه و كوچيك نشون ميده ! نمي دونم چرا !

اما كار كلا خوب شده ... موفق باشي و خسته هم نباشيد !!

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
ببين احسان،

من قبلاً هم به یکی اینجا گفتم، فونت tahoma از 10 که بزرگتر بشه بیریخت میشه مخصوصاً اگه bold باشه، ببین برای سرتیرها مثلا اون بالا که نوشته راهنما ، جستجو .. میتونی از arial استفاده کن، البته 2 فنته میشه و ممکنه یکم بد شکل بشه اما باید امتحان کنی چون نمیشه پیش بینی کرد،

2.همونطور که امیر هم گفت اواتور ها انگار کوچیک شدن،

3.ببین این دکمه های اینجا مثل profile , email, post reply... خیلی از دکمه های اونجا قشنگتره،

ببین میدونم هنوز کارش تموم نشده اما حقیقتش رو بخوای من در کل قیافه اینجا رو ترجیح میدم، راستش اصلاً با قیافش حال نکردم، یه جوریه ، البته ببخشیدها میدونم کلی براش وقت گذاشتی، حالا فعلاً صبر میکنم ببینم چه طور میشه، تو تغییرات رو بده، شاید بهتر شد.

البته این فقط در مورد قیافشه و کاراییش رو هم تا راه نیفته نمیشه چیزی در موردش گفت.

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
راستی من با اون 2 مورد اخر نظر خواهی شدیداً موافقم!!

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من يه خورده سعي كردم روش كا كنم ولي خيلي پيچيدست .. دركت مي كنم ! ;)
و اما در مورد اشكال اينكه رنگ لينك ها با فونت عادي يكيه و يه خوده تشخيصشون رو سخت كرده!
در هر حال مباركه !

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
منم با persian_londoner موافقم .. آقا در اين بورد جديدت يه بخش جدا درست كن كه ما محاكمات رو ببريم در اونجا و مستقلا و بدون وابستگي به بخش گفت و گو آزاد انجام بديم..
:D

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
راستي شما تقويمشم شمسي مي كنيد !؟(اگه بشه مهشر ميشه ...)

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
يك چيز ديگه.. اگر اسكينش هم عوض كني بد نيست.. يه كمي اين رنگ فعليش توي ذوق مي زنه .. مثلا در مقايسه با رنگ و روي همين بورد فعلي كم مياره ;) ديگه اينكه نمي دونم امكانش هست يا نه ولي اگر در يك روز معين تولد هيچ كدوم از اعضا نباشه بهتره اصلا اون پايين چيزي در اين مورد ننويسه نه اينكه بگه امروز تولد هيچ كس نيست.. البته نمي دونم امكان تنظيم اين مورد اصلا هست يا نه..

kourosh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
براي نظر دادن، بايد آدم بتونه مقايسه كنه. مزيت‌هاي اين سيستم جديد به قبلي چيه؟ من كه چيز خاصي نديدم. بگو شايد مشتري شديم!

:D مگه تو خداحافظي نكرده بودي؟
:D نتونستي تحمل كني يا جريان چيز ديگه ست؟
:D نكنه يك ماه شده و ما خبر نداريم؟
;) ناراحت نشي. دارم شوخي مي كنم.

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من كه خيلي با اين Invision Board حال كردم
فقط بايد كمي روش كار بشه
مثلا در مورد اندازه آواتارها و چند تا چيز كوچيك ديگه
در ضمن سرعت باز شدن Invision Board خيلي خوبه

Registered User
لایک‌ها
49

halazoon3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من رأی به گزينهء اولی دادم، هر چند که هم از لحاظ ماه پری و هم از لحاظ سيبيل احتياج خاصی احساس نميکنم! دستتون درد، نکنه، خيلی شيک و خوشگله.

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
زيادم بي ربط نبود كه پاك شه ...

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اين عضو برترش چه حالي ميده. بخصوص اينكه از صاحب سايت (ممد رضا) بالاتر باشي :D :D

arash_kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
راستي كاشكي ميشد امكانات اديتورش را هم ببينيم

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
بابا اين (اسمش چي بود (هر چي بود)) خيلي با حاله
بعضي كارها كه من دلم مي خواست توي اين phpbb انجام بدم اونجا اضاف كردند

مطلب كلوم احسان جون خيلي حال دادي

فقط يك موضوع : خيلي شبيه ويندوز XP هست (اين قالب خودته يا قالب پيش فرض؟)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا