برگزیده های پرشین تولز

سگی که پدر 15 تا گرگ و در آورده

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
زیاد خودتو تحویل نگیر :lol: :lol: دنبال شما نبوده :p

چرا اونجا نبودي ببيني چه جوري فرار ميكردم حدودا 10 سالم بود از فاصله ي12 متري گذاشت دنبالم يه 15 متري به دنبال من بود ديگه آخر كارا صداي پاهاش رو ميشنيدم فقط شانسي آوردم كه جماعت رو تراس خونه بودن صداي من بيچاره رو شنيدن به فريادم رسيدن صاحب خونه اسمش رو گفت يه ادا اطفاري هم درآورد سگ بيخيال شد البته من همونجور به دويدن ادامه دادم تا شيرجه زدم تو بغل بابام :lol:
ار اونجا بود كه يادگرفتم سرخود نرم تو خونه مردم بچرخم

aka

Registered User
لایک‌ها
0
دابرمن قهوا های سوخته داره سیاه هم داره ولی استانداردش همینه که عکساشو دوستان گذاشتن
به قهواایش اصطلاحا میگن دابرمن آلن

bayazee

Registered User
لایک‌ها
0
این حرفت تو مایه های معجزه است!!

می دونی من چندتا مریض داشتم که سگه یه زخم کوچیک برداشته بود!! اما صاحابش چندتا بخیه!!
دوبر عصبی بشه رد خور نداره که می گیره!! کی و چی شو خدا می دونه!! توی لیست وت کلینیک هم نگاه کن!! دور بالای 10 مشکوک!! 12 به بد رد خورد نداره که باید خلاص بشه !! وگرنه ممکنه یکی رو ...!!

راستی دوبر مشکی نازه!! اما کهربایی رنگش یه چیزه دیگس!

در مورد کینه ای بودن هم !! رد خور نداره!!
طبق همون لیست !! توله دوبری که معاینه کردی و احتمالل واکسینه کردی!! حق نداره وقتی بالغ شد نزدیکش بری!!

سگت رو با پشت پا اروم بزن زیر دمش!! 100% بر می گرده و بهت خرش می کنه!!
اما سفرد انجوری نیست!!

راستی رو وفاداری دوبر اصلا حساب نکن!! چون این یکی اضلا تو پرونده اش نیست!! دوبر فقط قلدر و وحشیه!!

که اونم ذاتیه نژاده!!
و در ضمن نترس هست !! اگر خوب تربیت بشه1

شرمنده ! جمله اشتباه تايپي داره ! منظورم اين سگ فعليمه ! يه نژاد روسه ;) نه دبر من !! اشتباه شده !! با حرفاتون كاملا موافقم ! حتي بقيه حرفامم همينو مي رسونه . خودم موندم چطور شده نوشتم دبر من !!!

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
آقا فرض کنید ما نا وارد
میخوایم یه سگ بگیریم برا باغمون به درد همه چی بخوره گارد - کلاس - ...
چی پیشنهاد می کنین؟

با سلام خدمت دوست عزیز
با اینکه دوبرمن سگ بی نظیریه،ولی من زیاد قبولش ندام،به نظرم گریت دین گزینه خوبی باشه

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
اینم گریت دین

Orkhan1.jpg

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
اینم از رفیق خودم(سگ خودم) جاتون خالی امروز رفته بودیم کوه و در و دشت، روز بی نظیری بود،

2002045291294260180_rs.jpg

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
نژاد

گِرِیت دِین

توضیحات

گریت دین نژادی است که اصالت ، نجابت ، نیرو و ذکاوت را در هم ادغام کرده. یکی از بزرگترین سگهای دنیاست. موهایی زبر و خشن دارد. نگهداری از این نژاد بدلیل جثه بزرگ آن شرایط ویژه ای را طلب می کند. این نژاد به محیط بزرگتری برای زندگی و فعالیتهای بدنی نیاز دارد. میزان تغذیه و خوراک آنها نیز به مراتب از نژادهای دیگر بیشتر است. اصولاً چنانچه آموزش و تعلیم این سگها بدرستی صورت گیرد و سگهای مطیع و آرامی تربیت شوند ، می توانند بعنوان سگهای خانگی نگهداری شوند. رنگ پوشش خارجی آن متغایر است و تقریباً به هر رنگی یافت می شوند. رنگ چشم ها معمولاً تیره می باشد اما گاهی اوقات به رنگ آبی نیز یافت می شود.

خلق وخو

گریت دین نژاد آرام ، مهربان ، شیرین و با محبت است. بازیگوش و مهربان با کودکان. همه را دوست دارد و ترجیح می دهد که همیشه در اطراف مردم باشد. پارس نمی کند مگر در شرایط خاص. سگی مسئول ، باوفا و شجاع است. بدلیل جثه بزرگی که دارد باید از سنین پایین تر مورد آموزشهای لازم قرار گیرد تا بیاموزد که خود را به انسانها خصوصاً کودکان تکیه ندهد. معمولاً نرها با هم جنس خود کنار نمی آید اما اگر از دوران تولگی با سگهای دیگر بزرگ شود می تواند به راحتی با آنها کنار آید. آموزش دادن به آنها می تواند گاهی اوقات مشکل و دشوار گردد.

وزن ، ارتفاع

وزن: در نرها : (54-90) ک.گ ، در ماده ها : (45-59) ک.گ

ارتفاع: در نرها : (76-86) س.م ، در ماده ها : (71-81) س.م

مشکلات سلامتی

این نژاد عمر کوتاهی دارد. در هنگام خرید باید از سلامت و بهداشت محیطی که توله ها در آن پرورش یافته اند اطمینان حاصل کرد. از جمله بیماریها می توان به مشکلات لگن ، بیماریهای خونی ، تومار، بیماری قلبی و عفونت دم اشاره کرد.

شرایط نگهداری
می توان این نژاد را در آپارتمان نگهداری کرد به شرط آنکه اجازه فعالیت بدنی کافی در طول روز به آن داده شود. اصولاً یک حیاط بزرگ می تواند مکان مناسبی را برای زندگی آن فراهم نماید.

فعالیت بدنی

گریت دین به فعالیت زیاد نیاز دارد. حداقل فعالیت بدنی برای آن در طول روز پیاده روی های طولانی است.

طول عمر
بطور متوسط زیر 10 سال عمر می کند اما بعضی از آنها می توانند تا سنین 12-13 سالگی زندگی کنند.

آراستن

موی کوتاه آن برای آراستن مناسب می باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد. برس زدن روزانه کافی است. از آنجایی که شستن این سگ غول پیکر دشوار می باشد ، بنابر این می توان او را فقط در مواقع ضروری استحمام کرد. ناخن هایش را بطور منظم کوتاه کنید.

تاریخچه

نام این نژاد در زبان انگلیسی ترجمه ایست از لغت قدیمی فرانسوی Grand Danois به معنی دانمارکی بزرگ. البته هیچ دلیل قابل قبولی برای ارتباط بین این نژاد و دانمارک وجود ندارد. به اعتقاد برخی از محققین در مقبره های مصریان سه هزار سال قبل از میلاد تصاویر سگهایی وجود دارد که بسیار شبیه به گریت دین است. جانور شناسان عقیده دارند که نژاد Irish Wolfhound اجداد اصلی گریت دین می باشند و برخی Old English Mastiff را در این رابطه معتبر تر می دانند. اصلاح نژاد گریت دین از اواخر قرن نوزدهم ابتدا در آلمان و سپس در انگلیس و آمریکا گسترش یافت.

گروه

سگهای کاری.

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
دوربرمن ماده اون وحشی تره یا نرش
قیمتش رو میخوام چطوری میتونم بخرم و از کجا؟

بستگی داره سگ چطور تربیت بشه من شخصاً جوری تربیت میکنم که به سایه آدم هم حمله کنن

میشه سگ رو حالا گریت دین یا پرمن شپهرد رو طوری تربیت کرد که آدم اطمینان داشته باشه وقتی بسته نیست به کسی حمله نمیکنه تا وقتی که بهش دستور داده نشه و زیاد هم پارس الکی نکنه

آره میشه ولی در مورد پارس کردن بعضی از نژادها هستن که کلاً زیاد پارس میکنن مثل ژرمن شپرد

اینجا همه خطرین :D

سگهاشونو ندیدی !!!

از دوستانیم که اینجا زحمت کشیدند و اطلاعات دادند،بخصوص علی خان واقعا کمال تشکر و دارم،امیدوارم ادامه بدند،یعنی ادامه بدیم

ممنون آقا هادی

من چند سالي سگ داشتم . دبرمن هم داشتم . اما اينو با هيچ كدوم عوض نمي كنم ;) اين يه نژاد روسي هستش و بعد از چند سال واقعا شانس اوردم همچين سگ خوبي گير آوردم . از اين سگاي قبلي واسه نگهباني هم استفاده كردم . الانم همين تقريبا نگهبان خونه هستش . شفرد آلمان و استراليا و دوبر من رو داشتم اما اين يه چيز ديگه هست !!. يكي از آشناهامون عاشق دوبرمن هست و بصورت حرفه اي پرورشش مي ده . چند بار همين سگ با سگ دوردونش و چند تا از سگهاي ديگش دعواش شده ! دوتا دوبر من هم حريفش نشدن ;) دبرمن خودش سگ فوق العادي هست . مخصوصا يه زموني واسه نگهباني ازش استفاده كردم . خيلي سگ خوب و باهوشي هست . اما حاضر نيستم اينو با دبر من عوض كنم . يه جورايي ديونست ! خوشم مي ياد ازش . اين عكس مال يكو نيم سال پيشه ! اون موقع توله بود ! الان خيلي خفن تر شده . مخصوصا بخاطر رنگ سياه ماتش و چشاي قرمز شدش ! ترسناكتر شده اما بر عكس دبرمن شديدا وفاداره يكبارم گازم نگرفته ! من به دبرمن اعتماد كامل نداشتم . خيلي شنيدم و ديدم كه بعدي 3-4 سالگيش قاطي مي كنه ! كينه ايه ! يه باز بزنيش مطمئن باش عوضشو در مي ياره ! (من سگمو تنبيه هم مي كنم !)

دوبرمن خیلی کینه ای هستش یعنی اگر حس کنه صاحبش کوچکترین ترس یا وحشتی ازش داره مطمئنن میگیرش البته نه اینکه همینجوری بیاد گیر بده و گازت بگیره ولی دیگه خوب نمیشه تنبیهش کرد باید همیشه بهش نشون بدی که ازش برتری ولی نباید طوری هم رفتار کنی که از بقیه بترسه تربیت دوبرمن خیلی حساسه واسه همینم اینقدر من به تربیت این نژاد علاقه مندم

این حرفت تو مایه های معجزه است!!

می دونی من چندتا مریض داشتم که سگه یه زخم کوچیک برداشته بود!! اما صاحابش چندتا بخیه!!
دوبر عصبی بشه رد خور نداره که می گیره!! کی و چی شو خدا می دونه!! توی لیست وت کلینیک هم نگاه کن!! دور بالای 10 مشکوک!! 12 به بد رد خورد نداره که باید خلاص بشه !! وگرنه ممکنه یکی رو ...!!

راستی دوبر مشکی نازه!! اما کهربایی رنگش یه چیزه دیگس!

در مورد کینه ای بودن هم !! رد خور نداره!!
طبق همون لیست !! توله دوبری که معاینه کردی و احتمالل واکسینه کردی!! حق نداره وقتی بالغ شد نزدیکش بری!!

سگت رو با پشت پا اروم بزن زیر دمش!! 100% بر می گرده و بهت خرش می کنه!!
اما سفرد انجوری نیست!!

راستی رو وفاداری دوبر اصلا حساب نکن!! چون این یکی اضلا تو پرونده اش نیست!! دوبر فقط قلدر و وحشیه!!

که اونم ذاتیه نژاده!!
و در ضمن نترس هست !! اگر خوب تربیت بشه1

من 2 سال پیش برای عمل یکی از توله هام دوستم رو آوردم کمکم کرد بهش آمپول زدیمو ، دم و گوشش رو عمل کردیم 1 سال بعد دوستم رو بردم پیش سگهام توله که دیگه اون موقع بزرگ شده بود اول یه چند دوری زد من که رفتم واسشون غذا بیارم وقتی برگشتم دیدم دوستمو زده زمین دستهاش روی سینشه و داره واسش پارس میکنه شانس آورد که گازش نگرفت مطمئنن کینشو هنوز به دل داشته

من عاشق دوبرمن شکلاتی هستم
الان هم توله شکلاتی دارم ولی باید بفروشمشون

آقا فرض کنید ما نا وارد
میخوایم یه سگ بگیریم برا باغمون به درد همه چی بخوره گارد - کلاس - ...
چی پیشنهاد می کنین؟

دوبرمن

دابرمن قهوا های سوخته داره سیاه هم داره ولی استانداردش همینه که عکساشو دوستان گذاشتن
به قهواایش اصطلاحا میگن دابرمن آلن

شکلاتیش هم هست که خیلی کمیابه و گرون قیمت
یه رنگ دیگه هم هست که من هنوز توی ایران ندیدم دوبرمن آبی

با سلام خدمت دوست عزیز
با اینکه دوبرمن سگ بی نظیریه،ولی من زیاد قبولش ندام،به نظرم گریت دین گزینه خوبی باشه

من سگی رو دوست دارم که روحیه جنگجویی داشته ولی گریت دین این جنگجویی رو نداره

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
كمك هاي اوليه در هنگام گاز گرفتگی توسط سگ و گربه
دهان حیوانات حاوی میکروبهایی است که بعضی از آنها می توانند سبب عفونتهای خطرناک و حتی کشنده شوند . در موارد گاز گرفتگی توسط حیوانات به نکات زیر توجه کنید :

1- سریعا ناحیه گاز گرفته شده را با آب و صابون تمیز کنید .
2- جلوی خونریزی را نگیرید بلکه اجازه دهید که خون جاری شود و میکروبها را بیرون بریزد.
3- برای جلوگیری از خطر عفونت , از یک گاز آغشته به پراکسید هیدروژن استفاده کنید
4- مصدوم را به پزشک برسانید تا واکسن کزاز و آنتی بیوتیک تجویز کند
5- اگر به هاری مشکوک هستید , مصدوم را به بیمارستان برسانید

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
انتخاب یک سگ

قبل از انخاب باید هدف خود را نسبت به انجام آن بسنجید که توقع شما از یک سگ چیست.امکانات شما برای نگهداری آن تا چه حدی است و چقدر میتوانید برای او وقت و هزینه صرف کنید.معمولا در شهر های بزرگ که روز به روز محل سکونت کوچکتر و کوچکتر میگردند ضرورت دارد که جدی تر تصمیم گیری کنید و ابتدا رضایت همه افراد خانواده را جلب نمائید.توصیه میشود چنانچه در آپارتمان زندگی میکنید انتخاب خود را از سگهایی با جثه ی کوچکتر نمائید تا بتوانید هم خود و هم حیوان از مشکلات دور نمائید.البته تربیت حیوان اولین و مهمترین بخش از این کار میباشد. بسیار کسانی هستند که سگهای بزرگ جثه ای را در محیط کوچک به بهترین وجه نگهداری میکنند.بنابراین باید توجه داشته باشید که خرید سگ یا گرفتن آن بصورت هدیه ابتدای کار است و ضرورت دارد بخشی از وقت وپولتان را صرف او بکنید.در مجموع سگها احتیاج به رسیدگی و گردش روزانه دارند حداقل سالی دو بار معاینه توسط پزشک وسالی یک بار واکسن و دست کم ماهی یک بار شستشو و هفته ای یک بار برس کشیدن کمترین کاریست که باید انجام دهید.معمولا کسانی که علیرغم علاقه ی شدید ناچار میگردند که حیوان را بفروشند یا واگذار کنند سه دسته هستند.

۱)کسانیکه نتوانسته اند سگشان را به نوعی تربیت کنند که در جای مناسب نسبت به دفع فضولات اقدام نماید.

۲)کسانیکه به دلیل پارس های نا به هنکام و بی موقع سگشان آزار میبینند و مورد اعتراض همسایه ها قرار میگیرند.

۳)دسته ی سوم که از تعداد کمتری تشکیل میشوند آن بخش هستند که به لحاظ اقتصادی مجبور به این کار میگردند.

در مورد دو دسته ی اول چنانچه کار را با اصول و آرامش دنبال کنند و برای برخی از موارد از مربی استفاده نمایند

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
انتخاب سگ
چه نوع سگی ازهمه بهتراست ؟ حیوانی ازنژاد خالص یا دورگه ؟

سگهای نژاد خالص

من هیچ تردیدی ندارم که تنها مزیت واقعی سگهای نژاد خالص( به استثنای سه نژاد کاری کولی . اسپرینگراسپانیل . ولابرادور) ظاهرزیبای آنهاست . حقیقتا وانصافا شرمندگی آن بردوش آن دسته ازپرورش دهندگان است که سگها را سالیان سال به خاطرقیافه و ظاهرآنها وبدون هیچ توجهی به خطرات ناشی ازجفتگیری پیوسته فامیلی تکثیر کرده اند. رویهمرفته این پرورش دهندگان نه تنها هوش وذکاوت سگها را نسبت به نژادهای مشابه آنها کاهش داده اند بلکه باعث ایجاد وابقای همیشگی ناهنجاریهای مادرزادی مانند دیسپلازی مفصل لگنی – رانی. آب مروارید مادرزادی. دررفتگی زانو. آتروفی شبکیه وغیره شده اند.

لذا توصیه من این است که درخرید سگی ازنژاد خالص بسیاراحتیاط کنید. اگرتنها به یک حیوان خانگی نیازدارید وشناخته بودن نژاد آن برای شما کمتراهمیت دارد شانس بهتری دارید که حیوانی تندرست وسرزنده وباهوش داشته باشید. طولی نخواهد کشید که گروهی ازپرورش دهندگان آگاه با آمیخته گری انتخابی حیوانات بزرگترو کوچکتردست به تولید نژادهای جدیدی خواهند زد. آنها دراین راستا تنها ازالگوهایی پیروی خواهند نمود که پیش ازاین درگونه های دیگری ازحیوانات مانند اسب. گاو و گوسفند وخوک پیوسته استفاده شده است. به عبارت دیگر سرزندگی وهوش نژادهای دورگه ویژگیهایی خواهند شد که بیشترین اهمیت را دارا هستند وبی گمان باید اینگونه باشد.

نژادهای دورگه

نژادهای دورگه درمقایسه با خویشان خالص خود برتریهای زیادی دارند. آنها معمولا عاری ازنقایص مادرزادی . قویتر. باهوشترو بسیارمقاومترنسبت به بیماریها ومعمولا دارای عمری طولانی ترهستند. به هرحال نژادهای دورگه ای که والدین مشخصی ندارند می توانند زشت وکودن باشد که توله دورگه ای را خریداری نمایید که پدرومادرش شناخته شده است .

خرید سگ ازفروشگاه سگ

بسیاری ازموسسات حمایت ازسگ کارهای عجیبی را به منظوریافتن پناهگاه برای سگهای آواره انجام می دهند. معمولا قیمت ناچیزی برای خرید اینگونه سگها مطالبه می شود. پیشنهاد من دراینجا این است که یک سگ بالغ بخرید مگراینکه سگهای جوانترتوسط دکتردامپزشک معاینه شده باشند وبرعلیه بیماریهای کشنده واکسن خورده باشند. یک سگ بالغ چنانچه سالم به نظربرسد به احتمال بسیارزیادی دربرابر دیستمپرو پارواویروس ایمن می باشد. ممکن است چنین سگی به سرفه لانه ای مبتلا شود ولی این بیماری را می توان درمان کرد. اگرهمانگونه که درمورد بسیاری ازتوله های جوانتری که واکسن نخورده اند رخ می دهد پس ازخرید نشانه های پارواویروس ودپستمپر پدیدارشد ممکن است دوره شدید وطولانی بیماری به تلف شدن حیوان یا دستکم به یک دوره درمانی پرهزینه منجرشود

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
پیشگیری ازبیماریها

پنج بیماری کشنده سگها را مبتلا می کنند وهرصاحب سگ آگاهی باید حیوان خودرا دراولین فرصت ممکن درمقابل آنها حفاظت کند.

این بیماریها عبارتند از:

1- دیستمپر سگ

2- سخت شدن پنجه ها

3- تورم کبد ویروسی

4- یرقان لپتوسپیرایی

5- عفونت پارواویروسی

برنامه عادی برای واکسیناسیون وحفظ سلامت عمومی بایستی بدین گونه باشد:

درسن شش هفتگی

توله را نزد دکتردامپزشک خود ببرید. او حیوان را ازنظرکک. شپش. جربهای گوش وهرناهنجاری آشکاری مانند فتق یا برگشتگی پلکها به داخل(انتروپیون) بدقت معاینه می کند. چنانچه هریک ازاین موارد وجود داشته باشد اوبه شیوه مناسبی با آنها برخورد خواهد نمود انگلها را درمان می کند وزمان مناسبی را برای تصحیح نقایص پیشنهاد می نماید. اودقت درتغذیه را توصیه خواهد نمود وداروی ضد کرم را خواهد خورانید ودرهمان موقع داروی نوبت دوم را نیزنسخه خواهد کرد تا ده روزبعد خورانیده شود.اگرکمترین تردیدی دراین مورد که توله کاملا درمنزل یا باغ صاحب خورمحصوراست وجود داشته باشد دکتردامپزشک واکسن سرخک را به داخل عضله توله تزریق خواهد نمود. واکسن سرخک ایمنی بسیارخوبی را برعلیه دیستمپرو سختی پنجه ها ایجاد می کند ولی این ایمنی تنها چند هفته دوام می یابد ونباید ازآن انتظارمحافظت همیشگی داشت. واکسن پارواویروس رانیز می توان دراین مرحله تجویزکرد ولی دراین صورت بایستی تزریق دوم درسن 15 هفتگی انجام شود.

درسن نه هفتگی

این سن زمان مناسبی برای دومین مراجعه به دکتردامپزشک شما است وشاید مهمترین زمان درزندگی توله سگ شما باشد. اگرتوله کاملا سالم است دکتردامپزشک شما نخستین نوبت" واکسن ترکیبی دیستمپرو سختی پنجه ها / لپتوسپیرا / تورم کبد" را تزریق خواهد کرد. اوهمچنین به شما خواهد گفت که حیوان خود را تا زمانی که تزریق دوم انجام نشده است جدا ازسگهای دیگرنگاه دارید. چنانچه توله درنه هفتگی تب داشته باشد یا سرفه کند یا دچاراختلال گوارشی باشد دکتردامپزشک شما پیش ازتلقیح واکسن این عوارض را معالجه ودرمان خواهد نمود.

درسن 12 – 11 هفتگی

یک باردیگر به دکتردامپزشک که حالا با شما آشنا شده است مراجعه کنید. این مرتبه او واکسن یادآور را برعلیه لپتوسپیروز تجویز خواهد کرد وتوله شما را کاملا معاینه خواهد نمود تا مطمئن شود که کلیه ناهنجاریهایی که درهفته ششم وجود داشت کاملا ازمیان رفته اند.

درسن 15 هفتگی

واکسن پارواویروس تزریق می شود.

درسن شش ماهگی

یک بارمراجعه دیگر به دکتردامپزشک دراین سن بسیار شایسته خواهد بود. او دهان توله را معاینه خواهد کرد تا مطمئن شود که دندانهای همیشگی بدرستی جایگزین دندانهای شیری شده اند وشاید جرم گیری منظم دندانها را برای پیشگیری ازپوسیدگی آنها پیشنهاد نماید. اودرهمین زمان وضعیت عمومی حیوان را بررسی خواهد کرد ورژیم غذایی مناسب وفعالیت جسمانی روزانه را یادآوری خواهد نمود.

سالیانه

اگرچه بعضی ازواکسنهای جدید برای دوسال ایمنی ایجاد می کنند بهترین کاراین است که هر12ماه یک تزریق یادآور برعلیه بیماریهای کشنده انجام شود. مراجعه برای تزریق واکسن یادآوربه دکتردامپزشک شما این فرصت را می دهد تا سلامت عمومی حیوان را بررسی کند وتوصیه هایی را درمورد دندانها. انگلها. اضافه وزن و غیره آوری نماید. بنابراین درمجموع چنانچه شما این برنامه ساده پیشگیری را بدقت انجام دهید مطمئنا عمری طولانی را بدون ابتلا به بیماریهای کشنده که هریک ازآنها حداقل یک ناخوشی طولانی وخطرناک را ایجاد می کنند به حیوان خود هدیه خواهید نمود. درحقیقت علی رغم دسترسی ما به طیف وسیعی ازآنتی بیوتیکهای جدید. درمان دیستمپر. سختی پنجه ها. تورم کبد ولپتوسپیروز بندرت موفقیت آمیزاست. پارواویروس را می توان درسگهای بالغ درمان کرد ولی درتوله ها معمولا کشنده است

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر تمام سگ های دنیا رو جمع کنید نمیتونند حریف اسپری فلفل آلمانی بشن
روی این اسپری ها نوشته: َAnti Dog

aka

Registered User
لایک‌ها
0
جلو دابرمن تا بخوای دستت رو بکنی جیبت ، یه حالی به خرخره مبارک داده !

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز هرکسی میبینه جایی سگ هست قبلش اسپری رو در آورده و به آماده حالت آتش اون موقع دوبرمن میشه موش میوفته زمین و هی زوزه میشنوی

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خود آلمان که این سگ ها رو پرورش داده خودشم چاره کارشونو رو ساخته و بلده
این اسپری تا 20 دقیقه سگ رو روی زمین مینشونه

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
علی جان امروز یکی از تلخ ترین حادثه ها برام اتفاق افتاد
سگم رو از دست دادم
نمیدونم کدوم مادر به خطایی تو گوشت سم ریخته بود داده بود به خوردش
من رفتم دیدم داره استفراغ میکنه،خون بالا اورد و تلف شد
برای من فرقی نمیکنه،من میرم فردا یه سگ دیگه میخرم،ولی بعضیا واقعا بیرحمن،چقدر نا انصاف
واقعا اگه گیرش بیارم باید همونجا کنار سگ خودم چالش کنم
خلاصه امروز خیلی ناراحتیم

Hadi Sedaghat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
عکسهای سگمو تو این تایپیک میبینم واقعا ناراحت میشم،فردا باید برم ببینم چیکار میتونم بکنم،ببینیم میتونیم یه گریت دین بگیریم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا