برگزیده های پرشین تولز

سیستم از ابتدا تا انتها

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام من برگشتم میخوام یه سیستم جمع کنم بره خودم گفتم یه کمکی بگیرم و یه تاپیک بزنم در مورد قطعاتی که میخوام بخرم گفتگو کنیم.
از شروع خرید اولین قطعات تا اسمبل و تست و اورکلاک و نتایج اون پیش میریم امیدوارم بتونم یه کوچولو هم که شده که باعث بشم که دوستان یه چیزی یاد بگیرن یا اینکه به من یچیزی یاد بدن البته یکمی مشغله هم دارم تا جایی که وقت کنم حتما میام اینجا شاید اخره شبا .

خوب کارایی که من میخوام با سیستم بکنم تقریبا شامل تمام مواردی که فکرشو ممکنه بکنید میشه . بازی میکنم خیلی , کار گرافیکی میکنم سنگین , برنامه نویسی میکنم , کار انمیشن که نه ولی یه کارای رندرینگ هرچند ناچیز هم با 3Ds Max انجام میدم , فیلمم که نمیشه ادم نبینه و چیزهای معمولیه دیگه .

بودجه 1,650,000 تومن بگو هزار تومن بالاتر نه راه نداره من مایه دارم نیستم این پول رو کلی پس اندازم کردم تا جمع کردم .

دوستان میشه یکمی راهنمایی کنید لطفا. من خودم این قطعات تا حدودی مد نظرمه ولی متاسفانه از بازار یه زمان کوتاهی دور بودم فقط چندتا تونستم Review بخونم .

CPU : E6550 یا اگه بودجه راه بده E6750 . قیمت E6550 حدود 180 تومنه قیمت E6750 رو نمیدوم .
MainBoard : خوب خیلی جستجو کردم انواع Review ها رو خوندم این ور اونور تو فرومم های دیگه هنوز تصمیم نگرفتم دقیقا چه مدلی رو بگیرم ولی P35 میخوام بگیرم از گیگا یا abit .اینم تا 220 تومن میشه هزینه کرد .
VGA : احتمال زیاد میخوام یه 8800GTS بگیرم ولی سره برندش موندم .تا 330-340 می خوام هزینه کنم .
Hard : هم خوب فعلا مجبورم به یک 320 هیتاچی / وسترن قناعت کنم گرچه یه ارشیو عظیم فیلم دارم که رو هواست .
Ram : به نظرم سخترین انتخاب سره رمه ممکنه Corsair بگیرم XMS2 4-4-4-12 قیمتش حدود 200 تومن البته تو رایان صبا اینو پیدا کردم شایدم برم یه Gskill CL4 بگیرم .
Monitor : میخواستم 205BW بگیرم ولی منتظرم ببینم تا وقتی میخوام سیستم رو جمع کنم مانیتور بهتری پیدا میکنم یا نه چون زیاد از این مانیتور خوشم نمیاد .قیمتش رو نمیدونم
Power : هم یه پاور کولر مستر یا ترمال تیک میخوام بگیرم در اخر ممکنه به سمت پاورهای EPS گرین هم برم .
CPU Cooler : هم احتمالا V1 یا CoolerMaster Hyper 6 بگیرم . قیمت نمیخوام بالاتر از 50 بره .
DVD-RW : هم میخوام یه ساتا بگیرم ولی نمیدونم اصلا چی باید بگیرم . اینم حدود 40 تومن .
کیس هم دارم برای سیستم فعلیم هست نمیخوام الکی هزینه اضافه کنم .
میمونه مایس و کیبورد که اونم یه مایس کیبورد خوب میگرم باید تستش کنم قبلش مخصوصا کیبورد چون خیلی برام مهمه که ارگونومیک و نرم باشه .
اسپیکر هم هنوز تصمیم نگرفتم ولی احتمال خیلی زیاد به یه اسپیکر ارزون قناعت میکنم شایدم یه اسپیکر اشغال گرفتم یه هدفون درست حسابی گرفتم چون نمیتونم تو خونه خیلی صداش رو زیاد کنم .

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
206bw اینجا اومده ولی نمیدونم سام سرویس وارد کرده یا نه قیمتشم انگار زیر 400 هست
هم کنتراست بهتر و هم response پایینتری از 205 داره
کلا منم 205 رو توصیه نمیکنم

برای مادربرد تو اون هزینه ها شاید بتونی ASUS P5K Deluxe تهیه کنی البته من قیمت دقیق ندارم ولی با توجه به قیمت این سایت با قیمتهای کمتری در بازار قابل تهیه هست
انتخاب ثانویه رو MSI P35 Platinum توصیه میکنم هر چند که خبر از قیمت و نه موجود بودنش در اینجا ندارم ولی بعید بدونم نتونی اینجا گیر بیاری

P5K Deluxe طرح بندی بسیار خوب و بهتر و اورکلاک پذیری بالاتریو نسبت به برد P35 Platinum داره

P35 Platinum در اکثریت مشکلات طرح بندیش مطرحه که سینک تراشه پل جنوبی برد کمی بزرگه و هنگام نصب بردهای گرافیکی بلندی مسه سری 8800 کمی باید با دقت بیشتری رو برد سوار بشه
نکته دیگه در مورد طرح بندی به نصب حافظه مربوط میشه که پیش از نصب کارت گرافیک و هنگام جابجایی حافظه ها باید حتما کارت گرافیک هم جابجا بشه
نکته مثبت به طراحی roller coaster خنک کننده چیپست مربوط میشه که فوقالعاده موثره در عین چشمگیر بودن کاملا p35 رو خنک میکنه

در مورد حافظه مدلهای patriot هم در نظر داشته باش یحتمل با قیمتهای پایینتری از Corsair با زمانبندی مشابه بتونی تهیه کنی, برای صرفه جویی بیشتر تو هزینه ها G.SKILL F2-6400CL4D-2GBHK با زمانبندی 5-3-4-4 یک انتخاب عالیه
G.SKILL به تازگی یه نسخه اصلاح شده از این مدل رو زده که اورکلاک پذیری بالاتر و سینک دفع حرارتی بهتری نسبت به نسخه پیشین داره:
ویرایش جدید
sticks_thumb.jpg

مدل اولیه
0-gskill1_thumb.jpg

مدل اولیه رو من از کیوان عزیز(kakihot) تهیه کردم:) اینجا در موردش یه چیزایی گفتم

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام مرسی ممنون بازم شما Xradical عزیز .
در مورد 206 خیلی خوشحال شدم حالا کدوم پنلش وارد شده اگه S یا A باشه حتما میگرمش .

در مورد Asus P5K خوب Asus یکی از بهترین هاست شکی درش نیست ولی این سری P5K مشکل گرمایی دارن مثل اینکه با این حال مشکل اصلی من با طراحی PCB این مینبورد اینه که احتمالا میخوام از سه تا اسلات PCI در اینده استفاده کنم کارت TV و کارت DVB و احتمالا کارت صدا هم شاید بگیریم ولی با وجود یه کارت 8800 احتمالا فقط یک جای PCI باقی میمونه مشکل دیگه اینه که یه کارت 8800 تو P5k نصف ساتاها رو میگیره .
در مورد Msi P35 هم همچین مشکلی وجود داره ولی بازم انتخاب بهتریه .

ddr3p35_05s.JPG

Xradical عزیز نظرت در مورد این مینبورد چیه : Abit IP35-Pro میدونی که Abit همیشه مینهای خوبی میزنه مخصوصا برای اورکلاک .

image3.php

http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/abit-ip35-pro.html

Gigabyte P35- DS3 چطور یا مدل P35C که DDR3 هم پشتیبانی میکنه اونا چطورا نظرت چیه .

kamellia64

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
در مورد رم هم شما بهترین پیشنهاد رو دادی این رم Gskill رو هم فکر کنم یه پک دو گیگش 200 تومن قیمت گذاشته باشه کیوان خان ولی این رم Corsair هم همین قیمته خیلی و خیلی وسوسه انگیزه هرچی باشه اسم Corsair رو یدک میکشه . پتریوت هم خوب اگه کمتر بخوام هزینه کنم مناسبه . در هر صورت من یه رمی میخوام بگیرم که بتونم اورکلاکش کنم راحت .

بالا