برگزیده های پرشین تولز

سیگار فروشی یا موز فروشی ؟

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
رفتم
بخاطر رشته ام، بر نداشتن

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
تعریف از خود نباشه
اما من فوق لیسانس دارم
اما هیچ کاری برای من نیست متاسفانه:(
تو اداره جات هم خیلی دنبالش گشتم
اما هیچ هیچ
فقط کارگری
پشیمونم از این همه درس خوندن و خرج کردن = آخرشم هیچ
ya dorost nagashT ya jat monaseb nist:D emkan nadare begardio peyda nashe shayad time e kari ziad bashe shayad sakht bashe avalesh ama gir miad! mahze ettelae dustan refighe man foghe shimish tamum shod chan mah pish o faregh ol tahsil shod , rafte ye jaye bad! jade makhsuse karaj! ama karesh karie ke ba11 saat kar 4 miliun hughugh migire ke baraye shuru khube! talash va sakht kushi ;)

miim

Registered User
لایک‌ها
451

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
با کمال احترام آخه مرد مومن قحطی رشته بود رفتی باستان شناسی؟
رشته جالبیه ولی تو ایران بازار کارش صفر مطلقه
آره
خیلی موقع ها به این فکر میکنم
راسنش من درسمم خوب بود
تو کنکور هیچی نخوندم، رفتم سر جلسه
سر آخر این رشته برام باز بود
نمیخواستم برم
چون اصلا برنامه ریزی برای اون سال نداشتم
اما با اسرار شدید اطرافیان مجبور شدم:(

miim

Registered User
لایک‌ها
451
آره
راسنش من درسمم خوب بود
نمیخواستم برم
حالا نا امید نباش.خدا بزرگه
تو میراث فرهنگی نمیتونی استخدام بشی؟

MOHAMMAD026

Registered User
لایک‌ها
1,870
حالا نا امید نباش.خدا بزرگه
تو میراث فرهنگی نمیتونی استخدام بشی؟
فعلا استخدام ندارن
تازه باید پارتی باشه
اینجا ایرانه
پارتی نداشته باشی یعنی هیچی
همه در جریان هستن

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
فعلا استخدام ندارن
تازه باید پارتی باشه
اینجا ایرانه
پارتی نداشته باشی یعنی هیچی
همه در جریان هستن

شما میتونید وارد زیرشاخه های زمین شناسی بشید توی دکترا ؟ رشتت رشته خوبیه... حیف که ...حرف سیاسی نزنیم :D

captain_malaki

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
584
حیف پدرم تا انجمن عضو نیس و گرنه تگش میکردم
تا بدونه دلیل اینکه همزمان با درس میخوام مغازه رو را بندازم چیه
مدرک کارشناسی ام تو رشته حقوق قضایی با معدل 18 فقط به درد جلسه خاستگاری میخوره که دختر تحصیلکرده بگیری به خیال خودت... زرشک تو 4 سال رفت و آمد و زحمت

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
آره
راسنش من درسمم خوب بود
نمیخواستم برم

قربان زمین شناسی به هیچ وجه بدرد شما نمیخوره ! چرا چون باستان شناسی زیر مجموعه ی علوم انسانی و هنر هستش ولی علوم زمین زیر مجموعه علوم تجربی و علوم پایه
است . هیچ قانونی مانع شما نمیشه که در چه رشته ای در دکتری میخواید شرکت کنید ولی رفتن از باستان شناسی به زمین شناسی مثل رفتن از ژئومورفولوژی یا آب و هوا
شناسی از زیرمجموعه علوم انسانی به فیزیک گرایش هواشناسی یا اخترشناسی میمونه . در علوم انسانی اگه در جایی در رشته ای مثل جغرافیا یا باستان شناسی با طبیعت
هم تعامل وجود داشته باشه تنها از نقطه نظر تاثیر طبیعت بر انسان در نظر گرفته میشه نه یک بررسی بی طرف طبیعت مثل فیزیک یا زیست شناسی یا زمین شناسی . زمین
شناسی تنها برای خود زمین شناس ها یا رشته های مهندسی معدن یا ژئوفیزیکدان ها بدرد میخوره که پایه ریاضی بسیار قوی دارند . به نظر من شما در دکتری احیا و مرمت آثار
باستانی شرکت کنید یا گرایش حفاری اکتشافی ( البته این گرایش رو دانشگاه های محدودی در جهان دارند و در بسیاری از دانشگاه ها ارائه نمیشه ) . چونکه این دو تا در بازار
کار از اقبال بسیار خوبی برخوردارند و صد البته مشکلات طاقت فرسای خاص خودشون رو هم دارند . من خودم همیشه به علوم انسانی خصوصا فلسفه و روانشناسی و جامعه
شناسی و .... علاقه مند بودم ولی متاسفانه هر موقع کتاب هاشون رو میخوندم احساس میکردم هنوز این رشته ها تا علم تجربی شدن راه درازی در پیش رو دارند و بیشتر توصیف
هستند تا علم . به قول توماس کوهن : " رشته های علوم انسانی در همون مرحله ای هستند که فیزیک قبل از گالیله و کپلر بود "

Last edited:

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
استارتر مطمئنی ندادی دستمون ؟ موز و سیگار بفروشی ؟ اونم تو چادر ؟ تو جاده ؟ تازه داخل چادر نرم افزارهایی رو که نوشتی بفروشی ؟ o_Oo_O
خوبی ؟

بابای سعید

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
204
استارتر موز بفروش, سیگار بده :)
تو چادرت هم درس بخون بعدا دکتر شی

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710

demo13621362

Registered User
لایک‌ها
2,868
سلام . من 25 سالمه و بیکارم ، میخوام کنار جاده چادر بزنم ، کنارش موز یا سیگار بفروشم ، خوبی موز فروشی اینکه برای آدم ها ضرری نداره ولی بدی اش اینکه ممکنه نخرن ، خراب شه ، از سیگار فروشی تا این حد می دونم که به این زودی ها خراب شدنی نیست ولی چیزی که اذیتم می کنه اینکه برای ادما ضرر داره ، تو اون چادر جدا از سیگار نرم افزار هایی رو که نوشتم می فروشم ، این فرصت رو هم دارم که داخل چادر مطالعه کنم ، تجربه ای ندارم ، لطفا" راهنمایی کنین موز فروشی بهتره یا سیگار فروشی ؟ یا کالایی هست مث سیگار سود داشته باشه ولی مضر نباشه

داداش شاگرد خواستی رو ما هم حساب کن !
تازه سابقه ی 5 سال اعتیاد هم توی رزومه ام دارم که برای تصدی شغل سیگار فروشی مزیت بزرگیه !
:p

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
استارتر مطمئنی ندادی دستمون ؟ موز و سیگار بفروشی ؟ اونم تو چادر ؟ تو جاده ؟ تازه داخل چادر نرم افزارهایی رو که نوشتی بفروشی ؟ o_Oo_O
خوبی ؟
سلام ، من بهت حق می دم اینطور فکر کنی
جریان اینکه واقعا خودمم هنگم باس چی کار کرد ، من وقتی فهمیدم با کامپیوتر به جایی نمی رسم کم کم شروع کردم به خوندن درسای تجربی ((تا داروسازی قبول )) شم
، از ترس اینکه مبادا ازمون استخدامی باشه و فرصتی از دست بره هر چند گاهی با همون نرم افزار خودم میخونم ، ولی یه چیزی که ازار دهنده اس من خیلی نیازا دارم که باس امروز براورده شه ،
ادم نیاز داره مسافرت بره ، تغذیه مناسب داشته باشه ، هر چند ماهی دکتر بره ، با یه دختر بیرون بره ، به کسی از لحاظ مالی وابسته نباشه ، حتی همین کنکور هم که میخونم فقط خرید کتاباش پدر ادمو در میاره(( گرونن )) ، البته اوضاع حادتر از ایناست :) ،
جریان فروش نرم افزار هم اینکه اونایی که نمیخوام زحمتی که قبلا برا درست کردن اشون کشیدم حیف بشه ، به هر حال من نتونستم برم تو کار سیگار فروشی ، پدرم به شدت ناراحت شد از این فکرام
ضعفم اینکه زیاد شاخه به شاخه پی برم ولی شرایط هم در رفتارهای غیر عقلانی بی تاثیر نیست .
من یه روز به دوستم می گفتم : پسر خاله ام عجوبه اس ، هم سردخانه داره ، هم باغ کاشته و نهال می فروشه ، هم تو کار کشاورزیه ( یونجه کاشته) ، هم کلاس تئاتر می ره ، از همه مراسمات فامیلی هم جا نمی مونه همه عروسی ها و عزاداری ها رو می ره ، واسه ادامه تحصیل دانشگاه ثبت نام کرده بود ، با این همه مشغله معدل الف شد ! چطوری می تونه این همه کارو مدیریت کنه
دوستم گفت : ساده است ، پول داره مغزش کارش می کنه
هر بار که برا کنکور میخونم بعدش به خودم میگم واقعا با شرایطی که هست نکنه بعد 5 سال با دو مدرک بیکار باشم ، هر بار که فلش کارت های استخدامی رو می زنم به خودم میگم واقعا جلوتر ازمون استخدامی داریم؟ در مورد فروش نرم افزار هم خودتون برین بخونین چقدر واسه گرفتن مجوز نرم افزارا سنگ می اندازن جلوی آدم !

Last edited:

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
سلام ، من بهت حق می دم اینطور فکر کنی
جریان اینکه واقعا خودمم هنگم باس چی کار کرد ، من وقتی فهمیدم با کامپیوتر به جایی نمی رسم کم کم شروع کردم به خوندن درسای تجربی ((تا داروسازی قبول )) شم
دقیقا از کی متوجه شدید؟ مگه امکان داره کسی تخصص داشته باشه و کار گیرش نیاد؟ من فکر کنم شما فقط خوندید ، دیگه دنبال تخصص نبودید. اگه تو زمینه خودتون به HTMLt CSSt و امثالهم مسلط باشید. اگه کد زن نباشید و برنامه نویس باشی. امکان نداره کمتر از ماهی 2 گیرتون بیاد. حالا با این اوصاف هر رشته دیگه ای هم برید همینه. اما انگار تفکرتون اینه که لیسانس بگیرید تا یه جایی استخدام شید.
دوست عزیز الان به مدرک کسی پول نمیدن به تخصصش پول میدن.

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
دقیقا از کی متوجه شدید؟ مگه امکان داره کسی تخصص داشته باشه و کار گیرش نیاد؟ من فکر کنم شما فقط خوندید ، دیگه دنبال تخصص نبودید. اگه تو زمینه خودتون به HTMLt CSSt و امثالهم مسلط باشید. اگه کد زن نباشید و برنامه نویس باشی. امکان نداره کمتر از ماهی 2 گیرتون بیاد. حالا با این اوصاف هر رشته دیگه ای هم برید همینه. اما انگار تفکرتون اینه که لیسانس بگیرید تا یه جایی استخدام شید.
دوست عزیز الان به مدرک کسی پول نمیدن به تخصصش پول میدن.
سلام قربان ، حق با شماست ، اگر پست های قبلی ام یادتون باشه من گفتم خیلی چیزایی رو که یه کارشناس نرم افزار بدونه نمی دونم ، شما هم فرمودین اینا رو یاد بگیر ، من برات کار جور می کنم ؛ من گفتم چشم ! هم یاد می گیرم هم نمونه کار نشون می دم ، من ننوشتم با تخصص کامپیوتر به جایی نمی رسم نوشتم با کامپیوتر

بالا