برگزیده های پرشین تولز

سی دی رام کامپیوترم را درست کردم اما؟!!!

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام
من سی دی رام کامپیوترم Asus 52Xیه چند روزی بود که سی دی نمی خوند.اول فکر کردم که شاید لنزش کثیف شده برا همین هم از لنز پاک کن استفاده کردم اما فایده ای نداشت. با کمی دقت متوجه شدم که سی دی در دستگاه نمی چرخه. دستگاه رو باز کردم و دیدم که بلبرینگ دستگاه گیر داره منظورم قسمتی است که یک پین استوانه ای داره و در داخل دایره سیدی چفت می شه واون رو می چر خونه که گمان کنم شامل موتور و بلبرینگ باشه.
بعد از رفع عیب سرعت خواندن سی دی رام رو با نرم افزار NERO SPEED چک کردم و دیدم که سرعت با لاتر از 24x نمی ره. %100 مشکل از همین قسمت است.
حالا از دوستان حرفهای در امر سی دی رام یک سوال دارم. این بلبرینگ و موتورش رواز کجا می شه در تهران تهیه کرد.

آیا این قطعه امکان روغن کاری برای چرخش بهترش داره یا نه قطعه باید به صورت خشک چرخش داشته باشه؟

با تشکر
آریاَ;)

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از aria_irani :
با سلام
من سی دی رام کامپیوترم Asus 52Xیه چند روزی بود که سی دی نمی خوند.اول فکر کردم که شاید لنزش کثیف شده برا همین هم از لنز پاک کن استفاده کردم اما فایده ای نداشت. با کمی دقت متوجه شدم که سی دی در دستگاه نمی چرخه. دستگاه رو باز کردم و دیدم که بلبرینگ دستگاه گیر داره منظورم قسمتی است که یک پین استوانه ای داره و در داخل دایره سیدی چفت می شه واون رو می چر خونه که گمان کنم شامل موتور و بلبرینگ باشه.
بعد از رفع عیب سرعت خواندن سی دی رام رو با نرم افزار NERO SPEED چک کردم و دیدم که سرعت با لاتر از 24x نمی ره. %100 مشکل از همین قسمت است.
حالا از دوستان حرفهای در امر سی دی رام یک سوال دارم. این بلبرینگ و موتورش رواز کجا می شه در تهران تهیه کرد.

آیا این قطعه امکان روغن کاری برای چرخش بهترش داره یا نه قطعه باید به صورت خشک چرخش داشته باشه؟

با تشکر
آریاَ;)
خوب سیدی رام اونقدر ارزش نداره که قطعات یدکیشو بخوان بفروشن !
13 - 14 تومن افتادی !
بعدم سیدی ای که میزاری تو اگه 24 رایت شده باشه نرو سرعت 24 بیشتر رو نشون نمیده ! به اینم توجه کن !

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
خب راستش یک سی دی رایتر HP دارم که سرعت رایتش 16 و سرعت خوندن سیدی اون32 است. وقتی یک سیدی دیتا در HP می ذارم در نرو تا32 رو برا خوندن میره بالا ونشون می ده این سرعت رو. ولی برای سی دی رامه
تا24 به بالا نمیره خب سر عتی هم که سیدی رو رایت کردم 16 بوده .حالا نظرت چیه؟

aria_irani

Registered User
لایک‌ها
3
در ضمن این رو هم بد نیست ازت بپرسم.

یه مارک خوب برای سدی رام یا دی وی دی رام هم اگر آشنایی داری بهم معرفی کن. Sony مارک ردیفی برم سراغش یا نه؟;)

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
برای خرید دیگه صرف نمیکنه سی دی رام بخری
دی وی دی رام هم همینطور
الان میتونی یه کمبو با حدود 50 تومن بخری

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
کمبو هم سرف نميکنه به dvd رايتر بنکيو بگير 58.
اونم با روقن ممکن هست بهتر بشه.شايدا پيليسه يا گرد و
قبار جم شده يه اسپره تميز کننده يا ادکلنی چيزی بزن روون ميشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
73.gif
شما بودی تاپیک زده بودی گفتم امکان داره از ضعیف شدن موتورش باشه؟

بنظر به گفته دوستان یک نو بخری بهترین کاره.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
لوازم جانبي كه ميخواي رو ميتوني با بردن نمونه از پاساژ اعلاع الدين بخري

بالا