برگزیده های پرشین تولز

شبکه بازاش بیان

Masoud.Amsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

فرض کنید یه اتاق داریم با چند کامپیوتر. من میخوام این کامپیوتر ها رو با داس با هم lan کنم. سوال اول اینکه میشه تو داس چند کامپیوتر را با هم شبکه کرد البته میدونم که میشه ولی میخوام مطمئن بشم. حالا فرض کنید تو داس ما این کارو کردیم. حالا من میخوام از سرور که خودشم تو داسه برای کلاینت ها ویندوز نسب کنم. این مشکل منه. از یکی از اساتید پرسیدم گفت میشه این کارو کرد. یه برنامه داره که تو داس اجرا میشه و از طریق سرور میشه برای کلاینت ها ویندوز نسب کرد. حالا ریشو قیچی دسته خودتون.:blush:

iman_sfm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یادمه تو داس دو تا برنامه بودند به اسم Interlink و Interserver که بریا شبکه کردن کامپیوترها به کار میرفتند.ولی طرز کار باهاش رو بلد نیستم

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
شما میتونین از dos7 استفاده کنین. اگر پیدا نکردین windows98 هم این امکان رو به شما میده.

این ویندوزی که شما میگین چه ورژنی هست؟

Masoud.Amsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینید دوستان من میتونم ویندوز نصب کنم و کارمو مثل معمول انجام بدم. البته اون داس 7 پیشنهاد خوبی بود.

من میخوام تو داس از طریق سرور که خودش از داس استفاده میکنه برای سیستم ها بدون اینکه برم پای اونها براشون ویندوز نصب کنم. این کار خیلی خارق العاده است.

از کسایی که تجربه شبکه دارن به خصوص مدیریت محترم درخواست میکنم به من کمک کنند.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
شما نگفتی چه ویندوزی میخوای نصب کنی

ضمنا عنوان تاپیک رو هم اصلاح کنین

Masoud.Amsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرقی نمیکنه از 98 بگیر تا xp هر کدوم که شد فرق نمیکنه. مهم اینه که من نرم پای کلاینت و مثل سیستم های دیگه سی دی رو بزارم و ویندوز نصب کنم .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
من فکر میکردم شما میخواین remote boot درست کنین. یا جیزی مثل windows 3.1 network که یک نسخه اصلی از ویندوز روی سرور نصب میشد و کلاینتها فقط فایلهای ini خودشون رو داشتن.

در این مورد که شما میگین فکر کنم یک زمانی در مورد نصب ویندوز 98 برای کلاینتها از روی سرور win2000 یک چیزی خونده بودم!

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1
setup manager ویندوز رو پیدا کن
توش یه answer file بساز که بشه باهاش از طریق lan ویندوز نصب کرد

Masoud.Amsh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر میکردم شما میخواین remote boot درست کنین. یا جیزی مثل windows 3.1 network که یک نسخه اصلی از ویندوز روی سرور نصب میشد و کلاینتها فقط فایلهای ini خودشون رو داشتن.

در این مورد که شما میگین فکر کنم یک زمانی در مورد نصب ویندوز 98 برای کلاینتها از روی سرور win2000 یک چیزی خونده بودم!

فکر میکنم شما درست بگین حالا اگه از این ویندوز استفاده کنم میتونم از طریقه شبکه ویندوز برای بقیه نصب کنم؟

بالا