برگزیده های پرشین تولز

شبکه هاي BBS قديم

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
وای وای ! داغ دلم رو تازه کردی ! میتونم بگم بهترین سالهای زندگی من همون دوران بود ! با یه مدم 9600 ! اکسترنال و یه کامپیوتر که با داس کار میکرد !
من توی خانه کتاب خیلی فعال بودم آیدیم هم Zeus بود ، احتمالا اگه توی خانه کتاب فعال بوده باشید ممکنه امضام رو یادتون بیاد !

خدای خدایان
zeus

البته گنده تر بود ! :D عجب دورانی بود ! دوستی ها خیلی واقعی و صیمی بود. آدم باید خیلی خوش شانس باشه که اولین تجربه زندگیش از یه دنیای مجازی بهترین تجربه زندگیش باشه ! دیگه نه اون جمع صمیمی رو میشه جایی پیدا کرد و نه اون دوستی های صادقانه رو !

شبکه ما PC ANYWHERE ای بود (یعنی خیلی با کلاس بود )مثل ندا ، فقط فرقش این بود که مجانی بود ، اون موقع که توی بقیه شبکه های انزی باید با PEnglish - که بعدا که اینترنت مد شد یه سری آدم بیسواد اومدند و فیلگلیش ! رو جا انداختن (و خدا میدونه این کلمه عجب روی اعصابم میره ) - چیز مینوشتن ما به خط روان فارسی ! با کدینگ ایران سیستم برای خودمون دنیایی داشتیم !

یه برنامه داشتیم به اسم قاصدک که وصل میشد به انجمن ها و همه نامه های انجمن ها رو میگرفت و نامه های خدت رو هم میگیرت بعد میتونتستی به صورت آفلاین توش جواب ها رو بدی و دوباره وصل بشی ، PM فرستادنش خیلی باحال بود حتی رو یاینترنت هم این قضیه رو ندیدم ، Pm که میفرستادی درجا زیر صفحه نمایش طرف ظاهر میشد و با زند یکی از این f ها (F3 ) اگه اشتباه نکنم میتونستی بدون اینکه از جایی که هستی تکون بخوری جواب بدی !

خط هاش همیشه اشغال بود ، با اینکه بدونه 45 دقیقه و یدونه 15 دقیقه و بقیش 5 دقیقه 5 دقیقه توی روز حق داشتی وصل بشی بازم نمیتونستی وارد بشی ! فکرش رو بکن نیم ساعت شماره میگرفتی تا 5 دقیقه بری توش شبکه ! حتما می ارزیده !
عجب دورانی بود ! از خانه کتاب چند تا اینجان ؟؟

اینم یه عکس سادگاری توی پارک ملت ! کنار مجسمه مادر (پاتوق ثابت خودمون ! ) البته پست به دریاچه !

khaneketab.jpg

DRSaeid

Registered User
لایک‌ها
44
آقا من یه CD داشتم که کلی addon و کرک و خود WG 3.20 داشتم گم شد :(
کسی داره WG رو برام بفرسته ؟

makanmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من ماکان هستم. با اکانت MAKAN توی خانه کتاب، پاشا، نابغه، مجلس و چندجای دیگه فعال بودم.
کسی از دوستان سابق اینجا هست؟

hdtv_master

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام
ببخشید این تاپیک خیلی قدیمی رو بالا آوردم
به نظرم جالب اومد . الان حدود 10 11 سالی از
اون زمان میگذره .
خاطرات شبکه های

آیندگان - هدف - پیام - دانش - صدا و سیما -

یادش بخر. اصل شبکه بازی اون موقع بود.
دیگه این مبتذل بازی ها اون زمان نبود.
یوزر ها یوزر بودن . شبکه ها هم شبکه واقعا

ashk_aman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من آیدی ashk تو شبکه آیندگان بودم
منو یادتون هست ؟
خیلی روزای خوبی بود
کاش زمان بر می گشت

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
من آیدی ashk تو شبکه آیندگان بودم
منو یادتون هست ؟
خیلی روزای خوبی بود
کاش زمان بر می گشت
درود
لطفا تایپک های قدیمی رو بالا نیارید. این تایپک مربوط ب 7 سالِ پیش هستش و استارترِ تایپک، از 5 سالِ پیش واردِ پی تی نشده.
لطفا ب تاریخِ تایپک ها نیز نگاهی بیندازید.
سپاس

Meg

Registered User
لایک‌ها
29
من شبکه کشتیرانی و آیند گان بودم
محل شارژ آیندگان یه مغازه تو ‍ایتخت بود

DRSaeid

Registered User
لایک‌ها
44
دوباره یاد اون موقع ها افتادم این تاپیک بیاد بالا شاید خیلی ها یادشون رفته باشه.
ما باید از تاریخ و تمدن BBS دفاع کنیم و نزاریم فراموش بشه:rolleyes:

Amir2x4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوباره یاد اون موقع ها افتادم این تاپیک بیاد بالا شاید خیلی ها یادشون رفته باشه.
ما باید از تاریخ و تمدن BBS دفاع کنیم و نزاریم فراموش بشه:rolleyes:

میدونین چرا میگین یادش بخیر چون هیچکس فیک نبود ، هرکس و ناکسی وصل نمیشد فقط کسایی استفاده میکردن که تو خونواده ای بودن که سطح فرهنگیشون بالا بود خدایی حتی یه نفر اوباش توش نبود

emadjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یادش بخیر شبکه آیندگان و باران
من ای دی Newking , dalton-04 , dalton03 , dalton-02 , dalton01 بودم یادش بخیر قرار پارک ملت
راستی من بعضی از ad-don و WG 3.20 دارم اگه کسی خواست

DRSaeid

Registered User
لایک‌ها
44
من حاضرم نصف عمرم رو بدم برگردم به اوون دوران ‌‌BBS یا برگردم به اون دوران که توی پرشین تولز ساین آپ کردم . اصلا برگردم به وقتی که اولین بار به این تاپیک ریپلای زدم حتی.

بالا