برگزیده های پرشین تولز

شبیه سازی انسان موافقيد يا مخالف؟

با شبيه سازي انسان موافقم يا مخالفيد؟

• موافقم

Votes: 22 52.4%
  • مخالفم

Votes: 13 31.0%
  • نظر خاصي ندارم

Votes: 7 16.7%

• Total voters
    42

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
ذهن ما نمی تونه خدا رو درک کنه.اما باور داشتن به خدا با شناخت خدا فرق می کنه.همه اینهایی که من تو این تاپیک گفتم در مورد باور به خداست نه شناخت خدا.باور به خدا هم نیازی به معجزه نداره از اول تاپیک هم من بر اساس علم و فیزیک و پیشرفتهای انسان وجود خدا رو اثبات کردم.
اما در مورد شناخت خدا بگم که ما فقط می تونیم به گوشه ای از قدرت و عظمت خدا که یکی از صفات خداست با دیدن یه مستند حیات وحش از بی بی سی ببریم:دی

غیر ممکنه بدون شناخت از یک پدیده بتونیم بهش باور پیدا کنیم ، مگر از طریق ایمان و اینجور چیزا ...

آدرس جایی که از طریق علم فیزیک وجود خدا رو اثبات کردی بده که برم بخونم ، فکر کنم تو دنیا نفر اول باشی :D

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
آدرس جایی که از طریق علم فیزیک وجود خدا رو اثبات کردی بده که برم بخونم ، فکر کنم تو دنیا نفر اول باشی :D
من این کار نکردم.خدا بیامرز انیشتین از دهنش پرید E=mc2 منم بازگو کردم. انسان هر چقدر هم پیشرفت کنه تو محدوده ی جرم و انرژی محبوسه.تو همین تاپیک در موردش بحث شد.
غیر ممکنه بدون شناخت از یک پدیده بتونیم بهش باور پیدا کنیم ، مگر از طریق ایمان و اینجور چیزا ...
این حرف تو در مورد پدیده های طبیعی صادقه اما خدا یه پدیده طبیعی نیست که اول شناخته بشه بعد باور.

Last edited:

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
من این کار نکردم.خدا بیامرز انیشتین از دهنش پرید E=mc2 منم بازگو کردم. انسان هر چقدر هم پیشرفت کنه تو محدوده ی جرم و انرژی محبوسه.تو همین تاپیک در موردش بحث شد.

خب این که ربطی نداره به اثبات وجود خدا ... خود اینشتین هم به خدایی که اشاره میکنی اعتقاد چندانی نداشته .

این فرمول هم که گذاشتی داره رابطه جرم هم جسم رو با مقدار انرژیش نشون میده ... فرمول اثبات خدا فکر کنم یکم فرق داشته باشه :D

من وجود خدا رو رد نمیکنم اما دلایلی غیر منطقی مثل اینکه : ما آفریده شده ایم ، پس خدا هست ! اصلا قابل قبول نیست .

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
خب این که ربطی نداره به اثبات وجود خدا ... خود اینشتین هم به خدایی که اشاره میکنی اعتقاد چندانی نداشته .

این فرمول هم که گذاشتی داره رابطه جرم هم جسم رو با مقدار انرژیش نشون میده ... فرمول اثبات خدا فکر کنم یکم فرق داشته باشه :D
مثود بشين بخون انقده هم حرف از من نگير.مي زنم لهت مي كنم هاااااااا:hmm:
E=mc2
اين فرمول نشون مي ده اگر جسمي به جرم m نابود بشه.يعني شكافت هسته اي در اون رخ بده مقدار انرژي توليد مي كنه.و براي تشكيل همون جسم با همون جرم همون مقدار انرزي لازمه.
از طرفه ديگه اين قضيه رو اثبات مي كنه مقدار كل جرم و انرژي در كائنات مقدار ثابتي داره.
يعني انرژي به وجود نمياد جز اينكه جرم نابود بشه و جرم به وجود نمياد جر اينكه انرژي صرف بشه.

البته اين فرمول ارتباط مستقيمي به تبديل انواع انرژي به هم نداره مثل سوختن كه فرايندتبديل انرژي شيميايي به گرماييه چون انرژي آزاد شده در اين فرايند در قياس با انرژي شكافت خيلي كمه.

حالا آقايون مي گن.انسان خيلي پيشرفت كرده تونسته سلول بنيادي تكثير كنه.آدم بسازه.حيوان بسازه.اينجوري پوز خدا رو زده.

من مي گم سلول بنياديش رو كه خدا خلق كرده پس انسان فعلا كه هيچ غلطي نكرده.حتي اگه انسان بتونه يه زماني اتم بسازه كه از اون اتم مولكول بسازه كه از اون مولكول سلول بنيادي بسازه و بعدش اون سلول بنيادي رو تكثير كنه و آدم و حيوان بسازه. حتي اون موقع هم براي ساختن اون اتم انرژي نابود كرده.(طبق فرمول E=mc2
يعني باز هم از انرژي استفاده كرده كه خودش خالق اون نيست.

پس كي خالق اين انرژيه؟
اگه يه ذره باهوش باشي شايد بگي بينگ بنگ منشا تمام انرژي جهانه.
كي اون بينگ بنگ رو آفريده؟
ته خط يكي هست كه از عدم آفريده از هيچ خلق كرده.دست خالي بدون هيچ ماده اوليه.بدون انرژي اوليه.

Last edited:

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
منم موافقم از کجا معلوم ما هم شبیه سازی نشده باشیم علم نامتناهی هست و دین محدود و شاید افسانه

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
E=mc2
اين فرمول نشون مي ده اگر جسمي به جرم m نابود بشه.يعني شكافت هسته اي در اون رخ بده مقدار انرژي توليد مي كنه.و براي تشكيل همون جسم با همون جرم همون مقدار انرزي لازمه.
از طرفه ديگه اين قضيه رو اثبات مي كنه مقدار كل جرم و انرژي در كائنات مقدار ثابتي داره.
يعني انرژي به وجود نمياد جز اينكه جرم نابود بشه و جرم به وجود نمياد جر اينكه انرژي صرف بشه.

البته اين فرمول ارتباط مستقيمي به تبديل انواع انرژي به هم نداره مثل سوختن كه فرايندتبديل انرژي شيميايي به گرماييه چون انرژي آزاد شده در اين فرايند در قياس با انرژي شكافت خيلي كمه.

حالا آقايون مي گن.انسان خيلي پيشرفت كرده تونسته سلول بنيادي تكثير كنه.آدم بسازه.حيوان بسازه.اينجوري پوز خدا رو زده.

من مي گم سلول بنياديش رو كه خدا خلق كرده پس انسان فعلا كه هيچ غلطي نكرده.حتي اگه انسان بتونه يه زماني اتم بسازه كه از اون اتم مولكول بسازه كه از اون مولكول سلول بنيادي بسازه و بعدش اون سلول بنيادي رو تكثير كنه و آدم و حيوان بسازه. حتي اون موقع هم براي ساختن اون اتم انرژي نابود كرده.(طبق فرمول E=mc2
پس كي خالق اين انرژيه؟
ته خط يكي هست كه از عدم آفريده از هيچ خلق كرده.دست خالي بدون هيچ ماده اوليه.بدون انرژي اوليه.

خب ببین این که میگی چون در جهان انرژی هست پس خدا این انرژی رو خلق کرده دلیل منطقی نیست ... مثلا من یه اسباب بازی پیدا میکنم ، بعد میگم اینو اصغر آقا ساخته !! ممکنه بگی اصغر آقا کیه ؟ من میگم همونی که اسباب بازی رو ساخته . تو از کجا میدونی اصغر آقا ساخته ؟ خب وقتی اینجا اسباب بازی هست ، پس حتما اصغر آقا ساخته دیگه :D من میگم این انرژی بی حد و مرز که در جهان وجود داره مطمئنا یک منشائی داره اما نسبت دادنش به خدای مذاهب یک مقدار ثقیل الباوره :eek: مثلا اگر به جای واژه خدا از واژه "منشاء انرژی" صحبت کنی منم با تو هم عقیده میشم ...

در مورد شبیه سازی هم حرف من اینه که اگر انسان بتونه یک کودک رو در آزمایشگاه تولید کنه بازم داستان دمیده شدن روح خداوند در جسم اعتبار داره یا نه ؟ :D

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
E=mc2

پس كي خالق اين انرژيه؟

فعلا که بیگ بنگ در حد نظریه هستش بعد از این همه مدت و هنوز اثبات نشده
اگرم از هیچ افریده شدم احتمالا پوچیم اگر هم نه انسان هم از هیچ داستانها درست میکند

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
ربط اینکار به خدا و روح و اینها چی هست نمیدونم! ولی از نظر من اونی که بوجود میاد با بقیه انسانها فرقی نداره و من از این جهت اشکالی نمیبینم. اتفاقا به همین دلیل که انسان هست و به راحتی میتونه مورد سوء استفاده قرار بگیره نباید اینکار انجام بشه.

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
خب ببین این که میگی چون در جهان انرژی هست پس خدا این انرژی رو خلق کرده دلیل منطقی نیست ... مثلا من یه اسباب بازی پیدا میکنم ، بعد میگم اینو اصغر آقا ساخته !! ممکنه بگی اصغر آقا کیه ؟ من میگم همونی که اسباب بازی رو ساخته . تو از کجا میدونی اصغر آقا ساخته ؟ خب وقتی اینجا اسباب بازی هست ، پس حتما اصغر آقا ساخته دیگه :D من میگم این انرژی بی حد و مرز که در جهان وجود داره مطمئنا یک منشائی داره اما نسبت دادنش به خدای مذاهب یک مقدار ثقیل الباوره :eek: مثلا اگر به جای واژه خدا از واژه "منشاء انرژی" صحبت کنی منم با تو هم عقیده میشم ...

در مورد شبیه سازی هم حرف من اینه که اگر انسان بتونه یک کودک رو در آزمایشگاه تولید کنه بازم داستان دمیده شدن روح خداوند در جسم اعتبار داره یا نه ؟ :D

من كاري به مذهب ندارم.اصلا من اين همه گفتم حرفي از مذهب نزدم.تو دوست داري اسمش رو بذار منشا انرژي دوست داري بهش بگو خدا بهش بگو الله يا گاد يا هر چيز ديگه اي.مهم اينه كه همه چيز خودشه.هيچ پديده اي نيست كه خدا رو نشون نده.همه چيز خداست.تك تك سلولهاي ما.تك تك اتمها و تك تك پديده هاي اين دنيا.

پ.ن:از بس به اسم خدا به مردم ظلم كردن ملت به اين كلمه حساس شدن.:eek:

pany

Registered User
لایک‌ها
19
من كاري به مذهب ندارم.اصلا من اين همه گفتم حرفي از مذهب نزدم.تو دوست داري اسمش رو بذار منشا انرژي دوست داري بهش بگو خدا بهش بگو الله يا گاد يا هر چيز ديگه اي.مهم اينه كه همه چيز خودشه.هيچ پديده اي نيست كه خدا رو نشون نده.همه چيز خداست.تك تك سلولهاي ما.تك تك اتمها و تك تك پديده هاي اين دنيا.

پ.ن:از بس به اسم خدا به مردم ظلم كردن ملت به اين كلمه حساس شدن.:eek:

اما مطمئنا رگهای گردن شما و همفکرانتان برای " انرژی " این چنین متورم نخواهد شد .....

مسئله اصلی ایمان هست .... و چنگک های قدرتمند ان .

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
اما مطمئنا رگهای گردن شما و همفکرانتان برای " انرژی " این چنین متورم نخواهد شد .....

مسئله اصلی ایمان هست .... و چنگک های قدرتمند ان .

شما هم اگه تو اين مملكت بودي متورم مي شدي.وقتي مي ديدي جووناي مملكت به خاطر ظلم يه عده دارن از حقيقت محض رو بر مي گردونن.

مسئله انرژي نيست.مسئله اصلي خالق انرژي و ماده و عظمت و بزرگي اوست.

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
صحبت از انرژی شد باید بگم که انرژی هسته ای حق مسلم ماست
پ ن : بهر حال هر چی تکرار بشه بهتره تو ذهن ها موندگار میشه

pany

Registered User
لایک‌ها
19
شما هم اگه تو اين مملكت بودي متورم مي شدي.وقتي مي ديدي جووناي مملكت به خاطر ظلم يه عده دارن از حقيقت محض رو بر مي گردونن.

مسئله انرژي نيست.مسئله اصلي خالق انرژي و ماده و عظمت و بزرگي اوست.

فکر میکنم رگهای گردنم با دیدن افرادی مثل شما بیشتر متورم میشد..... :happy:

در مورد مطالب عنوان شده نیز به دلیل همان ایمان ویرانگر اشاره شده صحبتی نمیکنم..... شما در حال بازگو کردن باورهای "خارج از قلمروی علم" خود هستین و به دلیل نااشنایی با ساز و کار علم سعی

در پیوند این دو دارید . طبیعیست که ان را حقیقت محض نیز بدانید .

Last edited:

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
فکر میکنم رگهای گردنم با دیدن افرادی مثل شما بیشتر متورم میشد..... :happy:

سعي كنيد كمتر به رگهاتون فشار بياريد.

در مورد مطالب عنوان شده نیز به دلیل همان ایمان ویرانگر اشاره شده صحبتی نمیکنم..... شما در حال بازگو کردن باورهای "خارج از قلمروی علم" خود هستین و بس, جایی برای گفتگو نیست .

من جز خدا كه از طريق عقل و علم ثابت شده و اينجا هم بازگو كردم به هيچ چيز ديگه اي ايمان ندارم.و باز هم تاكيد مي كنم كه خداوند حقيقت محض است و هيج چيز جز خدا نيست.
پ.ن:منم جاي شما بودم بحث نمي كردم.
علی آقا زیاد با اینگونه افراد بحث نکن که مثل انان مثل این آیات الهیست که می فرماید:
لیکن کسیکه شرح صدر درباره کفر پیدا کند و سینه خود را به کفر باز کند، بر ایشان غضبی است از جانب خدا، و عذابی است بزرگ. و این به جهت آنستکه آنان زندگی و حیات دنیوی را بر زندگی و حیات اخروی ترجیح دادند، و آن را در هنگام اختیار، دوست داشته و پسندیدند؛ و البته خداوند گروه کافران را هدایت نمی فرماید. آنانند آن کسانیکه خداوند بر دلهایشان و بر گوش و چشم هایشان مهر زده است، و ایشانند البته غافلان
فكر نكنم شما هيچ نقطه مشتركي با من و افكار من داشته باشيد كه من رو خطاب قرار داديد.
خداوند غضب نمي كند.و همه را دوست دارد.

mahkom

Registered User
لایک‌ها
12
و اما شيبيه سازي انسان ................
من نميدونم چراي بعضي ها فکر ميکنن از خدا کم ميشه اگر اين کار صورت بگيره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ببينيد اصلا اينجوري نيست انسان خيلي خود برتر بيني داره و خلق انسان نسبت به کل جهان هستي هيچه و واقعا انسان خودش جز اي از زير مجموعه است که ميتونه در قالب مجموعه اصلي پيشرفت کنه................پس اگر انسان شبيه سازي بشه هيچ چيز از خدا کم نميشه چون مخلوق خودش داره اينکارو ميکنه که جزء اي از نمود قدرت خودشه............
از نظر من شبيه سازي انسان ميتونه از جهت اخلاق و عرف اجتماعي بحث بشه در موردش و مورد کاربردش حالا اينکه خوبه يا بد بستگي به شرايط و نوع نياز به اين کار داره...............

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
باز هم تاكيد مي كنم كه خداوند حقيقت محض است و هيج چيز جز خدا نيست.

واو ... اصلا فکرشو نمیکردم چنین طرز فکری داشته باشی ...:happy:

پ.ن: در راستای تاپیک ... اااا ...چی بگم والا... مخالفتی ندارم. هر چی بزرگترا بگن :دی

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
ببینید مساله نگران کننده به نظر من چیزی که دین دارها می گن از نظر شریک پیدا شدن برای خدا در آفرینش و این حرفها نیست. مساله نگران کننده نوع استفاده آدم ها از این تکنولوژیه. حقیقت اینه که ما آدم ها موجودات خوب و اخلاق مداری نیستیم! وقتی تصور می کنم که انسان ها و احیانا دولت های قدرت طلب با در اختیار داشتن چنین ابزاری بتونن راحت نیروهای انسانی مورد نیازشون را به شکل کاملا سفارشی و تیراژ خیلی بالا در جهت رسیدن به اهداف نامیمونشون تولید کنن مو به تنم سیخ میشه! تصور کنید ارتش مدرن پیاده سوار تربیت شده ای عظیم با قیافه ها و اندام و خصوصیات کاملا یکسان نیروها را در حال حمله کردن. یا تصور کنید مجهز شدن ج.ا را به این تکنولوژی. وحشتناکه نه؟! بی خود نبود که آلفرد نوبل انقدر از اختراع دینامیت پشیمان بود!

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
من جز خدا كه از طريق عقل و علم ثابت شده و اينجا هم بازگو كردم به هيچ چيز ديگه اي ايمان ندارم.و باز هم تاكيد مي كنم كه خداوند حقيقت محض است و هيج چيز جز خدا نيست.

خب ببین این که میگی چون در جهان انرژی هست پس خدا این انرژی رو خلق کرده دلیل منطقی نیست ... مثلا من یه اسباب بازی پیدا میکنم ، بعد میگم اینو اصغر آقا ساخته !! ممکنه بگی اصغر آقا کیه ؟ من میگم همونی که اسباب بازی رو ساخته . تو از کجا میدونی اصغر آقا ساخته ؟ خب وقتی اینجا اسباب بازی هست ، پس حتما اصغر آقا ساخته دیگه :D من میگم این انرژی بی حد و مرز که در جهان وجود داره مطمئنا یک منشائی داره اما نسبت دادنش به خدای مذاهب یک مقدار ثقیل الباوره

منم دقیقا نظر بالا رو دارم!! شما هی تأکید میکنید که از طریق علم اثبات شده! ولی شما چیزی جز پایستگی جرم+انرژی رو اثبات نمیکنید! دلیل شما برای وجود خدا هم تنها همون چیزی هست که قبل تر بهش اشاره کردم، چون هیچ توضیحی نمی تونید برای وجود جرم و انرژی ارائه بدید، ارجاعش میکنید به خدا! (ساده ترین پاسخ برای ندانسته های انسان!)

پس كي خالق اين انرژيه؟

همین طرز تفکر هست که باعث پیدایش وجودی دارای تمامی ویژگیها میشه! مثال خودتون/ این استدلال که هر پدیده یه علت داره و ما همه پدیده ایم، پس خدایی وجود دارد که علت همه پدیده هاست / یا استدلالی که به انگلیسی میشه Watchmaker Analogy ؛ همه اینها باعث پیدایش خدا میشن. نقص این استدلال ها هم به وضوح در پرسش هایی مانند "آیا خدا می تواند سنگی را خلق کند که خود توانایی جابه جایی آن را نداشته باشد؟" مشخصه! حتی اگه از این پرسش ها هم بگذریم، در ته تمامی این استدلال ها به این پرسش بر می خوریم که حالا خدا رو کی خلق کرده؟! جواب این سؤال هم یا پیچوندن مسأله است، یا اینکه به درک ما نمیرسه یا...

آیا استناد به خود بیگ بنگ راحت تر نیست؟ علم میگه همه چیز از بیگ بنگ به وجود اومده و خود بیگ بنگ هم به درک ما نمیرسه (فعلا)، دین همینو میگه، فقط به جای بیگ بنگ میذاره خدا!

به نظر من تمامی این تناقض ها به خاطر طرز تفکر "خطی" درباره این مسائل هست! چه در علم و چه در دین ما میتونیم این پرسش ها رو تا ابد ادامه بدیم! بیگ بنگ از کجا اومده؟ از ایکس! ایکس از کجا اومده؟ از ایگرگ و ...

طرح زیر در عین حال که کارتونی و ساده به نظر میرسه، تونست نگرش "خطی" منو نسبت به این مسائل عوض کنه! (نمونه های این طرح رو به وفور در فیلم ها و سریال هایی که کسی به گذشته/آینده سفر میکنه حتما دیدید!)

نگرش خطی:
1e.jpg

نگرش غیر خطی! :
1f.jpg

edit: تو کتابهای درسی تا اونجایی که یادم میاد (ممکنه کاملا غلط باشه!) می گفتن کلمه خدا از واژه پهلوی خوتای به معنای صاحب/مالک/ تو این مایه ها، هست!

Last edited:
بالا