برگزیده های پرشین تولز

شبیه سازی انسان موافقيد يا مخالف؟

با شبيه سازي انسان موافقم يا مخالفيد؟

• موافقم

Votes: 22 52.4%
  • مخالفم

Votes: 13 31.0%
  • نظر خاصي ندارم

Votes: 7 16.7%

• Total voters
    42

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
چون هیچ توضیحی نمی تونید برای وجود جرم و انرژی ارائه بدید، ارجاعش میکنید به خدا! (ساده ترین پاسخ برای ندانسته های انسان!)

شما دوست داري به كجا ارجاعش كني؟
يا بايد به هست ارجاع بشه.
يا بايد به نيست ارجاع بشه.

اگه به هست ارجاع بشه كه همه چيز از وجود او هست مي شه.
اگه به نيست ارجاع بشه...
خودتون قضاوت كنيد.
"آیا خدا می تواند سنگی را خلق کند که خود توانایی جابه جایی آن را نداشته باشد؟" مشخصه! حتی اگه از این پرسش ها هم بگذریم، در ته تمامی این استدلال ها به این پرسش بر می خوریم که حالا خدا رو کی خلق کرده؟! جواب این سؤال هم یا پیچوندن مسأله است، یا اینکه به درک ما نمیرسه یا...

همه اين پرسش ها به علت تصور انساني هست كه از خدا وجود داره.همون به درك ما نمي رسه شايد بهترين جوابه.

Last edited:

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
شما دوست داري به كجا ارجاعش كني؟
يا بايد به هست ارجاع بشه.
يا بايد به نيست ارجاع بشه.

اگه به هست ارجاع بشه كه همه چيز از وجود او هست مي شه.
اگه به نيست ارجاع بشه...
خودتون قضاوت كنيد.

همه اين پرسش ها به علت تصور انساني هست كه از خدا وجود داره.همون به درك ما نمي رسه شايد بهترين جوابه.
شما پست منو کامل بخونید، می فهمید که چرا نمیشه به هست و نیست ارجاعش کرد و باید نگرش رو عوض کرد! تقریبا تمام حرفم رو در همون پست قبلی زدم!
اصرار شما برای ارجاع اون به چیزی هم معلوم نیست! مگه همه چیز به یه علت خاص ارجاع شدن؟! مگه ما همه چیز رو کشف کردیم؟! بالاخره یک سری ناشناخته همواره وجود داره که ارجاع اون به وجودی مثله خدا غیر منطقیه...

شاید درک اینکه چطور نگرش نسبت به جهان میتونه "غیر خطی" باشه کمی سخت باشه! به عنوان مثال به نظر من تمامی سریالهایی که شخصی به گذشته/آینده میره و تغییراتی رو ایجاد می کنه، سپس دوباره به زمان خودش بر میگرده و بازتاب تغییرات خودش رو مشاهده میکنه، غیر واقعی اند! من میگم اگه قرار باشه در آینده ماشین سفر به گذشته اختراع بشه، و من در آینده سوار این ماشین بشم و به زمان تایپ این پست برگردم، یهو این ماشین همراه با شخصیت آینده من جلوم ظاهر میشه! یعنی این طوری نیست که من ابتدا این دوران رو تا آینده بگذرونم، سپس سوار ماشین شم و برگردم! همینطور وجود هر شخصی در حال حاضر به این معناست که اون شخص در آینده سوار ماشین سفر به گذشته نشده و نتونسته پدر خودشو بکشه! نمیدونم مثال منو درست متوجه میشید یا نه، چون کمی پیچیدس :D!

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
نمیدونم والله !!!!

ولی فکر نکنم بد باشه .... مبلغان دینی همیشه با پیشرفت علم مخالف بودن ... کلیسا زمانی حتی با پیشرفت علم پزشکی هم در حد درمان سرما خوردگی مخالفت میکرد اما الان ..... یه زمانی میرسه که با شبیه سازی انسان هم کنار میان .

فکر کنم بیشترین مشکلشون این باشه که با شبیه سازی یک انسان مثل خودش دیگه بحث روح و این داستان های مذهبی منتفی میشه ... چون اگر روحی در کار باشه ، چطور تکثیرش کنن ؟ مگه فقط خدا در روح آدم ها از خودش نمیدمه ؟

سلام
منم با اینکار موافقم و اشکالی توش نمیبینم مگر موارد خاص ولی بحث روح چه ربطی به این موضوع داره؟ مگه به وجود اومدن یه انسان از نطفه چه فرقی با این روش داره؟
در ضمن در این روش ، انسان شبیه سازی شده حکم دوقلوی همسان والد رو داره نه کپی برابر اصل اون رو و چهر و خصوصیات ظاهری و اخلاقی و ... بانوع تغذیه و محیط و ... مقداری متفاوت میشه :)
موفق باشید

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
من نمیدونم اینجا داره در مورد شبیه سازی صحبت میشه یا اثبات وجود خدا:hmm:

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
من نمیدونم اینجا داره در مورد شبیه سازی صحبت میشه یا اثبات وجود خدا:hmm:
همه موارد! بالاخره نمیشه همیشه فقط در مورد عنوان تاپیک بحث کرد... بحث های حاشیه ای پیش میاد!

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
مثود بشين بخون انقده هم حرف از من نگير.مي زنم لهت مي كنم هاااااااا:hmm:
E=mc2
اين فرمول نشون مي ده اگر جسمي به جرم m نابود بشه.يعني شكافت هسته اي در اون رخ بده مقدار انرژي توليد مي كنه.و براي تشكيل همون جسم با همون جرم همون مقدار انرزي لازمه.
از طرفه ديگه اين قضيه رو اثبات مي كنه مقدار كل جرم و انرژي در كائنات مقدار ثابتي داره.
يعني انرژي به وجود نمياد جز اينكه جرم نابود بشه و جرم به وجود نمياد جر اينكه انرژي صرف بشه.

البته اين فرمول ارتباط مستقيمي به تبديل انواع انرژي به هم نداره مثل سوختن كه فرايندتبديل انرژي شيميايي به گرماييه چون انرژي آزاد شده در اين فرايند در قياس با انرژي شكافت خيلي كمه.

حالا آقايون مي گن.انسان خيلي پيشرفت كرده تونسته سلول بنيادي تكثير كنه.آدم بسازه.حيوان بسازه.اينجوري پوز خدا رو زده.

من مي گم سلول بنياديش رو كه خدا خلق كرده پس انسان فعلا كه هيچ غلطي نكرده.حتي اگه انسان بتونه يه زماني اتم بسازه كه از اون اتم مولكول بسازه كه از اون مولكول سلول بنيادي بسازه و بعدش اون سلول بنيادي رو تكثير كنه و آدم و حيوان بسازه. حتي اون موقع هم براي ساختن اون اتم انرژي نابود كرده.(طبق فرمول E=mc2
يعني باز هم از انرژي استفاده كرده كه خودش خالق اون نيست.

پس كي خالق اين انرژيه؟
اگه يه ذره باهوش باشي شايد بگي بينگ بنگ منشا تمام انرژي جهانه.
كي اون بينگ بنگ رو آفريده؟

ته خط يكي هست كه از عدم آفريده از هيچ خلق كرده.دست خالي بدون هيچ ماده اوليه.بدون انرژي اوليه.

اگه يه خورده ديگه باهش بازی در بياری ميبينی که خدا رو هم يکی ديگه بوجود اورده
و اونوقت هست که مييفتی تو يه چرخه
اين اينو آفريده پس خدا بوده که نميشه اثبات آخه
در ضمن برو اون کتابی معرفی کردم رو بخون
مثل اين امی ها که ميگن من از اين کتابا تا دلت بخوای خوندم ولی تا حالا خود کتاب دينيشون رو هم نخوندن
برو بخون نگو "ميدونم چی گفته"

Last edited:

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اما مطمئنا رگهای گردن شما و همفکرانتان برای " انرژی " این چنین متورم نخواهد شد .....

مسئله اصلی ایمان هست .... و چنگک های قدرتمند ان .

اگه اين فوروم دکمه تشکر داشت اينقدر ميزدمش تا خراب شه

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
فرض كن يه خوشگل ببيني، DNAش را بدي برات يكي بسازن!! :lol:
حالا جای خوبشه

یه 40-50 سال دیگه اگه زنده موندیم به جایی میرسیم که همه مثل ماشین فقط اموزش های از پیش تعریف شده و جهانی میبینن

بعد مثل ماشین کار میکنن

و به اوج میرسن که اون لحظه باید دید ایا واقعا دارن زندگی میکنن یا زندگی اونا رو ...

این یکی دو قرن اخری انسان خیلی خطر ناک و شدید داره پیشرفت میکنه

به کجا میرسیم فقط خدا میدونه

فکر کن میخوان زمین رو از مدارش جا به جا کنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هیچ موجودی تونسته کره خودش رو جابه جا کنه ؟

حالا گیریم جابه جایی 1 سانت باشه !!! باز هم اینکه چطوری خیلی سخته باور کردنش و اینکه داره تکنولوژی های جدید میاد و نوع زندگی ما باز هم عوض میشه

تولید و شبیه سازی انسان بعد یه مدت عادی میشه و از همین شپیش هایی که تو ایران کم هستن تکثیر میشن به تعداد زیاد ...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

این نقطه چینها حرفهایی که سانسور کردم

با احترام / حجت

tanhai

Registered User
لایک‌ها
16
علما قليلا
ما به انسان از هر دانشي علم كمي داديم:
دو نظريه:
1)انسان فقط به اين علم كم اكتفا كند؛ و پيشرفت در علوم يعني دخالت در كار خد
2)از هر علم كمي به انسان داده شده تا انسان پيشرفت كنه و به جايي برسد كه .... در عقل نگنجد(از خداييم به خدا برسيم)
احتمالا دوستان هركدام يكي از اين نظريات را قبول دارنند
===================

نقد مقاله «مقايسه الله و خدا» (1) كامل بودن و قدرت مطلق خداوند
آيا خدايي را كه فيلسوفان با براهين عقلي ثابت مي‎كنند همان خداوند دين اسلام است؟ در پاسخ به اين پرسش بايد گفت عقل و نقل، دو راه اثبات يك خداست و هيچ تفاوتي ميان خداي فلاسفه و خداوند اديان، به خصوص دين اسلام، نيست.
خداوند مورد پرستش در اسلام همانند خداي فلاسفه، كامل مطلق، قادرمطلق، عالم مطلق، خير محض و ماوراءطبيعي است و هيچيك از آيات قرآن كريم اين صفات را نقض نمي‎كند. هرچند خداوند مختار، كارهاي خود را با هدفي خاص انجام مي‎دهد اما نيازي به نتايج آن ندارد بلكه ديگران از نتايج آن بهره‌مند مي‌شوند. خداوند داراي قدرت كامل است و نبايد سوگند خوردن، لعن و نفرين كردن و نصرت خواستن او را به كارهاي انسان تشبيه كرد. همچنين دستور خداوند به قتل کافران در قرآن کريم، بر عدم قدرت کامل خداي مسلمانان دلالت نمی‎کند.
ادامه مطلب

بالا