برگزیده های پرشین تولز

شبیه سازی GameCube!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
سلام.
من بالاخره بعد از ور رفتنهای بسیار با برنامه ی شبیه ساز و همچنین بازی که به صورت فایل ISO بود تونستم اون رو به طور کامل اجرا کنم!
متاسفانه بر روی کامپیوتر من با Athlon XP 1700+ و Geforce fx 5200 128 MB و Ram 512 MB بازی بسیار کند انجام شد که این اتفاق اصلا بعید نبود! بالاخره GameCube از Power PC استفاده می کنه.
خلاصه خواستم این خبر رو بدم و بگم اگر افرادی علاقه مند هستن من آموزشش رو با تصاویر بنویسم؟!
اگر موافقید بگین لطفا. :)

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من البته از علاقه من های شبيهه ساز ها نيستم اما جالبه که روی کامپيوترت کم اورده....يعنی gamecube اينهمه خفنه؟
مگه خيلی وقت نيست که امده بيرون؟

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
چرا چند سالی هست اومده اما دستگاه خیلی قوی هست. سیستم مورد نیاز برای اجرای بازیهای Gamecube توسط شبیه ساز dolphin اینه:
CPU: هرچی سریعتر پیدا کردید!
VGA: کارت گرافیک Radeon 9500 به بالا یا سری Geforce FX
Ram: حداقل 256 مگابایت به بالا.
Sound: یه کارت صدای سازگار با Directx
Directx 9.0 b or higher
خلاصه اگر کامپیوتری با این مشخصات دارید شانس بازی کردن بعضی بازیها رو دارید!
دلیل اصلی این موضوع همونطور که گفتم شبیه سازی Power PC هست. به عنوان مثال در راهنمای برنامه نوشته این برنامه رو اگر برای Apple Mac بنویسیم بسیار سریعتر و بهتر خواهد بود چون نیازی به شبیه سازی Power PC نیست. اما ار خیلی علاقه مند به این کار هستید یه Power Mac G5 برای ما بخرید!!!!

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
سي پي يوش 128 بيتي هست درسته؟اينم ميتونه يك دليل براي كند بودن اين emulator باشه.

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
اینم مشخصات کامل دستگاه از سایت nintendo:
# MPU ("Microprocessor Unit")* : Custom IBM Power PC "Gekko"
# Manufacturing process : 0.18 micron IBM copper wire technology
# Clock frequency : 485 MHz
# CPU capacity : 1125 Dmips (Dhrystone 2.1)
# Internal data precision : 32-bit Integer & 64-bit floating-point
# External bus : 1.3GB/second peak bandwidth (32-bit address space, 64-bit data bus 162 MHz clock)
# Internal cache L1: instruction 32KB, data 32KB (8 way) L2: 256KB (2 way)
# System LSI : Custom ATI/Nintendo "Flipper"
# Embedded frame buffer : Approx. 2MB sustainable latency : 6.2ns (1T-SRAM)
# Embedded texture cache : Approx. 1MB sustainable latency : 6.2ns (1T-SRAM)
# Texture read bandwidth : 10.4GB/second (Peak)
# Main memory bandwidth : 2.6GB/second (Peak)
# Pixel depth : 24-bit color, 24-bit Z buffer
# Image processing functions : Fog, subpixel anti-aliasing, 8 hardware lights, alpha blending, virtual texture design, multi-texturing, bump mapping, environment mapping, MIP mapping, bilinear filtering, trilinear filtering, anisotropic filtering, real-time hardware texture decompression (S3TC), real-time decompression of display list, HW 3-line deflickering filter​

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
برا منم جالبه ! البت خیلی دنبال امولیتور نیستم . ولی برام عجیب بود این 128 بیتی بودن cpu اش !
یعنی با یک امولیتر قوی میشه هر چیزیو مدل کرد رو پی سی ؟ منظورم اینه که اشکال مال نرم افزارهاست ؟ نه ؟ وگرنه تئوریک باید امکان پذیر باشه !

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
این دو سوال و جواب در فایل راهنما خیلی چیزارو روشن می کنه:

Q: Why not a Mac version? It has a PowerPC too so it will be fast!
A: Feel free to donate a couple of G5 workstations for us to develop a DolphinMac on.
Q: It runs slow on my 4.8GHz PenthloniumXT64++ Pro!!! What's wrong?
A: The Nintendo Gamecube is a very advanced platform and computers are not fast enough yet to emulate it with the techniques we use. Expect speed improvements in the future, though.

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
اما اينکه 128 بيتی نيست....32 بيتی هست...

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :
سلام.
من بالاخره بعد از ور رفتنهای بسیار با برنامه ی شبیه ساز و همچنین بازی که به صورت فایل ISO بود تونستم اون رو به طور کامل اجرا کنم!
متاسفانه بر روی کامپیوتر من با Athlon XP 1700+ و Geforce fx 5200 128 MB و Ram 512 MB بازی بسیار کند انجام شد که این اتفاق اصلا بعید نبود! بالاخره GameCube از Power PC استفاده می کنه.
خلاصه خواستم این خبر رو بدم و بگم اگر افرادی علاقه مند هستن من آموزشش رو با تصاویر بنویسم؟!
اگر موافقید بگین لطفا. :)
سلام.
اره بنويس.من طالبم...,البته با تشكر.
.شنيدم بازياش خيلي گرونه ,من خرابه اون resident evil zero ام,خدايه گرافيكه, تا حا لا
بازي با اون گرا فيك نديدم ,واقعا گرافيكش ديدني بود .
از همون موقعه كه اين بازي رو ديم منتظر بودم كه براي كامپيو تر هم بياد, ولي تا حالا كه خبري نشده. :( :( :(
به نظرتون رويه اين سيستم خوب اجرا مي شه.
cpu:amd opteron 3200 64
VGA: radeon 9800 256mb .256bit
ram:3.256mb ddr 400MHz
البته وقتي كه داشتم اين سيستم رو مي خريدم فروشندش گفت همه بازي ها رو اجرا ميكنه.
من هم ازش راضيم سيستم خوبيه.حداقل از سيستم قبلي كه ذاشتم بهتره. راستشو بخاين از سخت افزار چيزي سرم نميشه براي همين بود كه سوال كردم. :wacko: :wacko: :wacko:
...
<<خرابه game >>(سيسيل)

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
سلام.
چشم حتما می نویسم.
کامپیوتر شما بسیار قوی هست و فکر نکنم توی شبیه سازیش کم بیاره.
موفق باشی.

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
خيلي ممنون.
ولي ميشه بگين بازياشو از كجا مي تونم گير بيارم , ميگن ميني dvd هستش .
متاسفانه من dvd rom ندارم .اگه رو سي دي با شه كه خيلي عاليه.
راستي,منظور از power pc چيه, ميشه توضيح بدي...
خرا ب game ,سيسيل!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
سیسیل جان والا اول میخواستم یه راهنما طولانی بنویسم اما دیدم کار شما رو چرا سخت کنم الکی. شما از طریق شبکه های اشتراک یا هرطریق دیگه بازیهای Gamecube رو دریافت کنید.باید پسوند .GCM داشته باشن اما اگر .iso بودن خیلی راحت rename کنید به .gcm و وقی برنامه ی dolphin رو اجرا کنید آدرس فولدری که قایل توش هست رو بهش بدید.
بعد خیلی راحت بازی رو اجرا کنید! البته اول باید بدونید بازی سازگار هست یا نه. برای اینکار برنامه GCM Compsearch رو دریافت کنید بازیهایی که جلشون نوشته Boots,Playable رو می تونید اجرا کنید.
از GCM Shrinker در Dolphin هم برای فشرده سازی فایل بازی استفاده کنید تا هاردتون پر نشه.
و اما Power PC. یک معماری پردازنده محصول مشترک Apple,Motorola و IBM هست که از ویژگی های خاصی هم برخورداره. RISC هم هست. خودش انواع مختلف داره. مثلا پردازنده های Power PC که Apple و Amiga استفاده می کنن اینجوری نامگذاری میشه: Power PC G3,G4,G5. اما IBM در server هاش از اصطلاح Power 4 و... استفاده می کنه. Gamecube هم از نوع دیگر این پردازنده ساخت IBM استفاده می کنه.

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از irgamer :
سیسیل جان والا اول میخواستم یه راهنما طولانی بنویسم اما دیدم کار شما رو چرا سخت کنم الکی. شما از طریق شبکه های اشتراک یا هرطریق دیگه بازیهای Gamecube رو دریافت کنید.باید پسوند .GCM داشته باشن اما اگر .iso بودن خیلی راحت rename کنید به .gcm و وقی برنامه ی dolphin رو اجرا کنید آدرس فولدری که قایل توش هست رو بهش بدید.
بعد خیلی راحت بازی رو اجرا کنید! البته اول باید بدونید بازی سازگار هست یا نه. برای اینکار برنامه GCM Compsearch رو دریافت کنید بازیهایی که جلشون نوشته Boots,Playable رو می تونید اجرا کنید.
از GCM Shrinker در Dolphin هم برای فشرده سازی فایل بازی استفاده کنید تا هاردتون پر نشه.
و اما Power PC. یک معماری پردازنده محصول مشترک Apple,Motorola و IBM هست که از ویژگی های خاصی هم برخورداره. RISC هم هست. خودش انواع مختلف داره. مثلا پردازنده های Power PC که Apple و Amiga استفاده می کنن اینجوری نامگذاری میشه: Power PC G3,G4,G5. اما IBM در server هاش از اصطلاح Power 4 و... استفاده می کنه. Gamecube هم از نوع دیگر این پردازنده ساخت IBM استفاده می کنه.
irgame جان يه سوال داشتم.
cpu من power pc رو داره يه نه؟

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
power pc اسم اونه....نه مال تو p4 هست.....
شبيه سازی يعنی همين ديگه مثلاً power pc(فکر کن يک چيز تو مايه های commodor,atari)رو داری اجرا ميکنی اما روی کامپيوتر خودت....

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از en2fa :
power pc اسم اونه....نه مال تو p4 هست.....
شبيه سازی يعنی همين ديگه مثلاً power pc(فکر کن يک چيز تو مايه های commodor,atari)رو داری اجرا ميکنی اما روی کامپيوتر خودت....
ممنون از راهنماهيت .
خراب game سيسيل!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
en2fa جان CPU ایشون Amd64 هست البته به نظرم از نوع Athlon 64 باشه نه Opteron.

بالا