• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

شرايط وام مشاركت مدني؟

avesta64

Registered User
لایک‌ها
23
دوستان كسي از شرايط وام مشاركت مدني و يا وامي مشابه اون خبر داره چطوره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنه

majid2012

Registered User
لایک‌ها
18
سلام
تا چه مشارکت مدنی باشه . ساختمان ، کارخونه و ...

TLSD

Registered User
لایک‌ها
34
اتفاقا چند روز پیش داشتم تو اینترنت دنبال مطلبی در مورد سرمایه گذاری می گشتم که توی سرچ ها از موضوع "صندوق سرمایه گذاری مشترک" هم می اومد. هیچی ازش نمی دونستم . گشتم تا اینو پیدا کردم تماس هم گرفتم خواستی یه سر بزن شاید اونجا علاوه بر این یه چیزهایی هم به دردت خورد. راستی دوستان اگر کسی در مورد مشاورهای سرمایه گذاری اطلاعاتی داره مستفیض میشیم اگر عنایتی بکنن.
rolleyessmileyanim.gif

avesta64

Registered User
لایک‌ها
23
چيو پيدا كردي؟

اتفاقا چند روز پیش داشتم تو اینترنت دنبال مطلبی در مورد سرمایه گذاری می گشتم که توی سرچ ها از موضوع "صندوق سرمایه گذاری مشترک" هم می اومد. هیچی ازش نمی دونستم . گشتم تا اینو پیدا کردم تماس هم گرفتم خواستی یه سر بزن شاید اونجا علاوه بر این یه چیزهایی هم به دردت خورد. راستی دوستان اگر کسی در مورد مشاورهای سرمایه گذاری اطلاعاتی داره مستفیض میشیم اگر عنایتی بکنن.
rolleyessmileyanim.gif

majid2012

Registered User
لایک‌ها
18
سلام
ببین عزیز ، وام مشارکت مدنی یعنی بانک با شما شریک میشه تا یه تولید رو به سرانجام برسونه .
ولی شما اول باید یه سرمایه داشته باشی و قسمتی از کار رو پیش برده باشی . مثلا مشارکت ساختمان شما باید زمین داشته باشی ، مجوز گرفته باشی و حدود یک چهارم ساخت رو انجام داده باشی . فکر کنم باید آهنها رو علم کرده باشی . بانک ساختمان شما رو تو رهن میبره و یک سوم مبلغ وام رو پرداخت میکنه و بعدا هم طی دو مرحله دیگه به شرط پیشرفت کار ساخت بقیه وام رو پرداخت میکنه . شما باید طی یکسال از زمان پرداخت قسط اول وام رو تسویه کنی که اگه نتونی معمولا میتونی درخواست بدی و یکسال دیگه تمدید کنی . اگه بانک مسکن باشه معمولا وام رو براتون تبدیل به فروش اقساطی ده یا پانزده ساله میکنه مثل همین وام مسکن ولی بانکهای دیگه به خصوص بانکهای خصوصی تا اونجا که من میدونم تبدیل به فروش اقساطی نمیکنن و باید یکساله تسویه کنی .
بقیه مشارکت مدنی ها هم مشابه همین هستن . در واقع شما نمیتونی وام رو در راه دیگه ای خرج کنی . من فکر میکنم شما وام رو برای کار دیگه ای میخواهید .

majid2012

Registered User
لایک‌ها
18

نه عزیز ، صندوق سرمایه گذاری مشترک با وام مشارکت مدنی زمین تا آسمون فرق میکنه .

majid2012

Registered User
لایک‌ها
18
دوست عزیز شما بگو وام رو برای چی میخوای شاید بتونم کمکت کنم . برای بخش خدمات هم میشه مشارکت گرفت .

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
Last edited:

majid2012

Registered User
لایک‌ها
18
میشه باهاش کار کنم
50 تا 100 تومن
؟

تا چه کاری باشه . ببین دوست من از زمانی که سود وام های مبادله ای پایین اومده بانکها سعی می کنن وامهاشون رو در قالب وام مشارکت مدنی یا مضاربه بدن تا سود دلخواه بگیرن . خیلی از وامهایی که قبلا در قالب فروش اقساطی داده میشد الان در قالب مشارکت مدنی داده میشه . مثلا یه بنده خدایی سراغ دارم طبخ غذا داره برای خرید وسایل وام مشارکت مدنی گرفت ! در حالیکه قبلا این وامها در قالب فروش اقساطی لوازم کار داده میشد .
اینهایی که گفتم مربوط به بانکهای دولتیه . یه سری بانکهای خصوصی و به خصوص موسسات که فقط سود میخوان و کاری ندارن چی کار میکنی . مثلا ممکنه با یه قولنامه صوری هم مبلغ خوبی وام بدن . ولی وام مبلغ بالا مثلا پنجاه میلیون به احتمال خیلی بالا ازتون وثیقه غیر منقول ( ملک ) میخوان و بعید میدونم بانکی با ضامن این مبلغ رو پرداخت کنه .

بالا