برگزیده های پرشین تولز

شرایط باز کردن مغازه خدمات کامپیوتری ( باتجربه ها کمک کنن )

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
دوستان سلام

راستش من دیگه از مفتی کار کردن واسه این و اون ، چشم انتظار این بمون و کار بکن 40% بگیر و واسطه 60% بگیره خسته شدم .

هر کی به ما رسید خلاصه یه .....

بگذریم ، میخواستم یه مغازه خدمات کامپیوتری باز کنم :
پروژه برنامه نویسی بنویسم - تعمریات کامپیوتر و نصب ویندوز و ایکس باکس و از این نوع خدمات . کلا تا شبکه بندی ، طراحی وب و ترجمه تخصصی در حد کتاب و ... هم بلدم .

حالا یه عده میگن اول برو مغازه رو بگیر ، بعد وقتی اومدن از اماکن برو دنبال کارهای مجوز ، ولی یقین دارم زیرآبم 2 روزه زده میشه { تو این شهر که خدماتی هاش ب رو از پ تشخیص نمیدن ) .

میخواستم ببینم چه کار کنم ؟

اگه اول مغازه بزنم ، بعد اماکن بیاد در مغازه رو میبنده و جریمه میکنه ؟؟

واقعا نمی دونم از کجا باید شروع کنم !

مدرک خاصی نیازه واسه این کار ؟

هزینه اش رو هم حدودی بگید ممنون میشم .

==========
دم همتون گرم :)

Redfild

Registered User
لایک‌ها
205
و هیچ با تجربه ای پیدا نشد ... اینگونه بود که بزرگترین مغازه دار دنیا هیچ وقت مغازه دار نشد ... :rolleyes:

Count.Duckula

Registered User
لایک‌ها
174
یکی از دوستای منم میگه بیا سرمایه بزار و مکان هم از اون و یه دفتر خدماتی اینا بزنیم. ممنون میشم کسی که تجربشو داشته به استارتر و من کمک کنه و راهنمایی کنه.

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
اتفاقا چند روز پیش یکی هم به من پیشنهاد داد که برو خدمات کامپیوتری بزن. من فقط نصب ویندوز بلدم :دی انگلیسی هم بدک نیست. سرعت تایپم بدک نیست. اطلاعاتم از کامپیوتر بدک نیست.

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
خیلی شرایطش سخته باید بری صنفشون امتحان بدی برات کلاس میذارن شهرداری 300 تومن بابت شیرینی افتتاحیه میگیره باید بری تشخیص هویت باید بری آزمایش اعتیاد بدی باید بری فنی حرفه ای امتحان بدی .ولی خوب اگه مغازه از خودته 1 باره دیگه انجام میدی و ایشالا رو به راه میشه میگرده .

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
سلام
مغازه اگر اجارست باید ملکیت باشه اگر سرقفلی باشه به مستاجر جواز نمیدن باید صاحب سرقفلی به نام خودش اینکارو انجام بده هم یکساله صادر میشه و هم 10 ساله 1ساله حدود 400 ت و 10 ساله 1تومن هزینه داره 1ماه آماد میشه
شما مغازه رو باز کن کاری به اینکارا نداشته باش اگر اومدن بهت اخطار دادن 15 روز وقت داری برای تشکیل پرونده (اگر نری باز یک اخطار دیگه برات میاد تو مرحله سوم پلمپ میشه که برای فک پلمپ 200،000 ت باید بدی قبلا 20،000 ت بود ) ممکنه هیچ کسی هم نیاد گیر بده چند سال

قبلش هم حتما داخل اجاره نامه قید کن که مالک برای اخذ جواز در صورت لزوم باید همکاری کنه که بعدا زیرش نزنه

البته راههای دیگه ای هم هست این روال قانونی بود که گفتم :rolleyes:

در کل اول به شغل های دیگه هم فکر کن حتی اگر تخصص نداشته باشی بهتر از این کاری هست که میخوای انجام بدی
موفق باشی

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
سلام
مغازه اگر اجارست باید ملکیت باشه اگر سرقفلی باشه به مستاجر جواز نمیدن باید صاحب سرقفلی به نام خودش اینکارو انجام بده هم یکساله صادر میشه و هم 10 ساله 1ساله حدود 400 ت و 10 ساله 1تومن هزینه داره 1ماه آماد میشه
شما مغازه رو باز کن کاری به اینکارا نداشته باش اگر اومدن بهت اخطار دادن 15 روز وقت داری برای تشکیل پرونده (اگر نری باز یک اخطار دیگه برات میاد تو مرحله سوم پلمپ میشه که برای فک پلمپ 200،000 ت باید بدی قبلا 20،000 ت بود ) ممکنه هیچ کسی هم نیاد گیر بده چند سال

قبلش هم حتما داخل اجاره نامه قید کن که مالک برای اخذ جواز در صورت لزوم باید همکاری کنه که بعدا زیرش نزنه

البته راههای دیگه ای هم هست این روال قانونی بود که گفتم :rolleyes:

در کل اول به شغل های دیگه هم فکر کن حتی اگر تخصص نداشته باشی بهتر از این کاری هست که میخوای انجام بدی
موفق باشی

ببخشید اگه طرف مغازه برای خودش باشه بخواد جواز بگیره اونم 1 ساله و...داره ؟بعد میدونین از چه نرخی شروع میشه تا چه نرخی؟

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
اگر نزدیک دانشگاه باشی برای کارهای تایپ و ... و اگر توی محلی برای تحقیق و ثبت نام اینترنتی و... خوبه وگر نه همون بی سواد ها نمیزارن نان بخوری میدونی منظورم اینه که به هر حال این شغل درامد پایینی داره و باید راضی باشی و همینطور باید یه شش ماهی بخور و نمیر کار کنی تا رو فرم بیفتی...
ضمنا برای مجوز اقدامی نکن تا خودشون بیان مگر اینکه بخوای بعنوان یک مدرک معتبر جاهای دیگه استفاده کنی.
یک ساله هم کلاس رو باید بری و یه 300 حالا 50 بیشتر هم شاید کلا خرج بر میداره.و سال بعد برا تمدید باز باید کلاس بری و روز از نو ...

Eyou

Registered User
لایک‌ها
11
ببخشید اگه طرف مغازه برای خودش باشه بخواد جواز بگیره اونم 1 ساله و...داره ؟بعد میدونین از چه نرخی شروع میشه تا چه نرخی؟

سلام
جواز کسب برای همین شغل ؟ بله فرقی نمیکنه منتهی اگر مالک هستید جواز 10 ساله اقدام کنید بهتره و معمولا به همین شکل صادر میشه چون یکسری مزایا بیشتر داره اگر هم بعد از چند سال شغل و صنف بخواید تغییر بدید مراحل خودش رو داره
جواز یکساله این شغل نهایت 500 هزینه داره و 10 ساله هم نهایت 1 تومن البته هر صنف و اتهادیه تعرفه خودشون دارن کمتر یا بیشتر

درکل چیز خیلی مهمی نیست منتهی پروسه 1ماهی طول میکشه بستگی به پیگیری خودتون داره
ولی جالبیش اینجاست که خانم ها اجبارا باید مستشار (مرد) همراه داشته باشن و نمیتونن تنهایی اقدام کنن این قانونه :blink:

iok59

Registered User
لایک‌ها
25
فقط اينو بدون كه دورازجون شما پوست آدم رو ميكنن
پدر ادم رو درميارن
هر سازماني كه رفتم تا جايي كه تونستن تيغ زدن منو به نحوي كه به غلط كردم افتادم
من هم تو كار كامپيوتر بودم و هم تو كار فست فود
براي جواز هر دوتاش هم جواز گرفتم
ماليات و عوارض شهرداري اومده خدا تومان در صورتي كه من هيچ سودي از اين دو تا كار كسب نكردم و فقط ضرر كردم

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
عجب مملکت مزخرفی داریم واقعا .نه من برای خودم نمیخواستم کلا میخواستم بدونم چه جوریه ممنون از راهنمایی همگی

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
تجربیات خودم رو خدمتتون عرض میکنم . البته من پروانه کسب فروشنده قطعات الکتریکی رو گرفتم که همه جنس الکتریکی میتونم بفروشم . به نظر من شما اول مغازتون رو بگیر بعد که از مجمع اومدن و اولین اخطار رو دادن برو دنبال کاراش . من واسه مجمع 120 تومن دادم ( اولش گفتن 200 تومن ولی بعدش کم کردن ) شهرداری حدود 250 میشد که من با پیدا کردن آشنا 150 تومن دادم ( بسته به محل کسب و شهرتون این مبلغ متغییره ) تست اعتیاد و اثر انگشت و خود صنفتون هم هست که کلاً 100 - 200 تومن بیشتر نمیشه .

اگه اهل حساب کتاب و محکم کاری هستی شدیداً بهت پیشنهاد میکنم خدمات کامپیوتری بزن
. هر سیستمی که بفروشی دست کم 200 تومن سود میبری ، هر از گاهی سیستم دست دوم مفت می خری گرون میفروشی و واسه خدمات هم پول جدا میگیری و . . . البته من خودم کارای خدماتی نمی کنم و قطعات جانبی پخش میکنم و در مدت 7 ماهی که کار میکنم واقعاً راضی هستم . خودم مدرکم مکانیک سیالاته ولی آدمی نیستم که بخوام برم تو یه کارخونه از صبح تا شب کار کنم ، آخرش با منت 500 تومن کف دستم بذارن .

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
تجربیات خودم رو خدمتتون عرض میکنم . البته من پروانه کسب فروشنده قطعات الکتریکی رو گرفتم که همه جنس الکتریکی میتونم بفروشم . به نظر من شما اول مغازتون رو بگیر بعد که از مجمع اومدن و اولین اخطار رو دادن برو دنبال کاراش . من واسه مجمع 120 تومن دادم ( اولش گفتن 200 تومن ولی بعدش کم کردن ) شهرداری حدود 250 میشد که من با پیدا کردن آشنا 150 تومن دادم ( بسته به محل کسب و شهرتون این مبلغ متغییره ) تست اعتیاد و اثر انگشت و خود صنفتون هم هست که کلاً 100 - 200 تومن بیشتر نمیشه .

اگه اهل حساب کتاب و محکم کاری هستی شدیداً بهت پیشنهاد میکنم خدمات کامپیوتری بزن
. هر سیستمی که بفروشی دست کم 200 تومن سود میبری ، هر از گاهی سیستم دست دوم مفت می خری گرون میفروشی و واسه خدمات هم پول جدا میگیری و . . . البته من خودم کارای خدماتی نمی کنم و قطعات جانبی پخش میکنم و در مدت 7 ماهی که کار میکنم واقعاً راضی هستم . خودم مدرکم مکانیک سیالاته ولی آدمی نیستم که بخوام برم تو یه کارخونه از صبح تا شب کار کنم ، آخرش با منت 500 تومن کف دستم بذارن .
راضی هستین تو این اوضاع گرونی ؟ببخشید میپرسم

peyman_sh

Registered User
لایک‌ها
206
هر سیستمی که بفروشی دست کم 200 تومن سود میبری ، هر از گاهی سیستم دست دوم مفت می خری گرون میفروشی و واسه خدمات هم پول جدا میگیری

دوست گلمون راست میگه سودی که تو جنس دست دوم برا ادم میوفته تو هیچی نمیفته

من توی شهر کوچیک مغازه زدم راضی هستم ولی سرمایه هم می خواد من همین الان کم کمش اون اولا 5 تومن اوردم

شما توی شهر باید حداقل 10 الی 20 تومن بزار وسط فکر کنم چون اونجا رقابت خیلی شدید یا اینکه یه جایی رو پیدا کنی که کمتر از این مغازه ها باشه

ولی اگر جدی باشه حتمی می تونی بزنی

momo000000

Registered User
لایک‌ها
385
با سلام
دوستان این تاپیک رو دیدم برای حدود چهار سال قبله
قوانین ایا عوض شدن یا خیر؟
من چیزی راجع به این کلاس ها نشنیدم
میگن مدرک icdlکافیه تو قانون جدید
قیمتا و شرایط جدید رو کسی خبر داره

امین123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام عرض ادب خدمت دوستان
من میخام خدمات کامپیوتری و ویدئو کلوپ بزنم برای مجوز چکار کنم چقد هزینه میخاد پیشاپیش ممنون از راهنمایتون

امین123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خدمات کامپیوتری و ویوئو کلوپ مجوز میدن

davood21

Registered User
لایک‌ها
86
دوستان سلام

راستش من دیگه از مفتی کار کردن واسه این و اون ، چشم انتظار این بمون و کار بکن 40% بگیر و واسطه 60% بگیره خسته شدم .

هر کی به ما رسید خلاصه یه .....

بگذریم ، میخواستم یه مغازه خدمات کامپیوتری باز کنم :
پروژه برنامه نویسی بنویسم - تعمریات کامپیوتر و نصب ویندوز و ایکس باکس و از این نوع خدمات . کلا تا شبکه بندی ، طراحی وب و ترجمه تخصصی در حد کتاب و ... هم بلدم .

حالا یه عده میگن اول برو مغازه رو بگیر ، بعد وقتی اومدن از اماکن برو دنبال کارهای مجوز ، ولی یقین دارم زیرآبم 2 روزه زده میشه { تو این شهر که خدماتی هاش ب رو از پ تشخیص نمیدن ) .

میخواستم ببینم چه کار کنم ؟

اگه اول مغازه بزنم ، بعد اماکن بیاد در مغازه رو میبنده و جریمه میکنه ؟؟

واقعا نمی دونم از کجا باید شروع کنم !

مدرک خاصی نیازه واسه این کار ؟

هزینه اش رو هم حدودی بگید ممنون میشم .

==========
دم همتون گرم :)
سلام
مثل اینکه چند ماه هست که آنلاین نشدید.
لطفاً در صورتی که به سایت سر زدید؛ بفرمایید که آیا مغازه رو راه انداختید یا نه؟
و اگر راه انداختید، تا چه حد موفق بودید؟ و کلاً تجربیاتی که میتونه برامون در شروع کار مفید باشه رو بفرمایید.

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
با سلام خدمت دوستان ، این پستی که گذاشتم یه طورایی حالت نوستالژیک داشت واسم ، سال 2012
من که هنوز تو کار پخش لوازم کامپیوتر هستم و خیلی جالب بود واسم که سال 2012 خیلی راضی بودم - الانم کم و بیش راضی هستم اما همش دنبال نقد کردن چک مشتری و پول گرفتن و شکایت ( همین دیروز از 2 نفر تو شورای حل اختلاف شکایت کردیم ، 8 ماهه پول مارو ندادن) و . . . . بازار هم نسبت به قبل خیلی خراب تر شده و یه طورایی امروزا از جیب داریم میخوریم تا ببینیم چی پیش میاد - از همکارا کسی جنس خواست پیام بده واسش لیست قیمت ارسال کنم

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
با سلام خدمت دوستان ، این پستی که گذاشتم یه طورایی حالت نوستالژیک داشت واسم ، سال 2012
من که هنوز تو کار پخش لوازم کامپیوتر هستم و خیلی جالب بود واسم که سال 2012 خیلی راضی بودم - الانم کم و بیش راضی هستم اما همش دنبال نقد کردن چک مشتری و پول گرفتن و شکایت ( همین دیروز از 2 نفر تو شورای حل اختلاف شکایت کردیم ، 8 ماهه پول مارو ندادن) و . . . . بازار هم نسبت به قبل خیلی خراب تر شده و یه طورایی امروزا از جیب داریم میخوریم تا ببینیم چی پیش میاد - از همکارا کسی جنس خواست پیام بده واسش لیست قیمت ارسال کنم
تازه نظر اکثر بازار کامپیوتر اینه که فعلا تنها کاری که هنوز میشه ازش 2ریال درآورد همین وسایل جانبی است.اگر وسایل جانبی هم اوضاعش خرابه که دیگه هیچی

این چک واقعا چیز بیخودی شده چکی ندی نمیشه اصلا کار کرد چکی بدی تازه میشه اول بدبختی

بالا