منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

شرایط ثبت شرکت در کرج

sabtehoma

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 آپریل 2016
نوشته‌ها
47
لایک‌ها
8
سن
33
شرایط ثبت شرکت در کرج
یکی از مهمترین مواردی که موسسه همای راستین میهن در آن تخصص و تبحر دارد ثبت شرکت در کرج می باشد به عبارتی دیگر برای ثبت شرکت در کرج و سایر شهرها بایستی به اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید اما اشخاص حقیقی قبل از تبدیل شدن به شخص حقوقی باید به فرایند ثبت شرکت آگاهی داشته باشند و در زمینه ثبت شرکت و شرایط ثبت شرکت اطلاعات لازم را کسب نمایند به طوریکه اگر برای ثبت شرکت, شرایط لازم را نداشته باشند نمی توانند شرکت به ثبت برسانند به عبارت دیگر برای این مهم باید شرایط لازم را داشته باشید.

در این متن درباره شرایط ثبت شرکت توضیحات مختصری ارائه شده است تا برای اشخاص حقیقی ملموس تر شود , متقاضیان ثبت شرکت برای این مهم بایستی به موسسات معتبر که فرایند ثبت شرکت را انجام می دهند مراجعه کنند در این موسسات که در زمینه های اداری ثبتی فعالیت می کنند اشخاص متقاضی می توانند کلیه امور اداری – ثبتی شرکت خود را به موسسه هما واگذار کنند تا این موسسه به بهترین نحو و در کمترین زمان شرکت شما را به ثبت برساند.

شرایط و مراحل ثبت شرکت

برای ثبت شرکت نیز همانند بسیاری از امور دیگر بایستی شرایطی را داشته باشید, یکی از این شرایط مشخص نمودن فعالیت شرکت می باشد به عبارت دیگر قبل ازهراقدامی می بایست نوع فعالیت خودرا مشخص کنید تا برحسب نوع فعالیتی که به آن مشغول می باشید نوع شرکت را مشخص کنید, در گام بعدی بایدبرای شرکت خویش ۵ نام انتخاب کنید, حال نوبت به ثبت سامانه ای از طریق سایت اداره ثبت شرکتها موسسات غیرتجاری می رسد این امر مستلزم تجربه و تخصص می باشد.

شریک خوب پیدا کنید

حداقل تعداد سهامداران برای ثبت شرکتی با مسئولیت محدود، ۲ نفر و در شرکت‌های سهامی خاص ۳‌نفر می باشد, در گام اول باید شریک مناسبی برای خود پیدا کنید, مسئولیت هر سرمایه‌گذار در شرکتی با مسئولیت محدود، به اندازه میزان سرمایه اوست, کسی که سرمایه بیشتری در شرکت دارد حق رأی بالاتری نیز دارد و به همین نسبت مسئولیت بالاتری در پرداخت دیون و بدهی‌های شرکت نیز دارد.

انتخاب نام شرکت

در این مرحله باید به ‌ترتیب اولویت ۵ نام برای شرکت انتخاب نمایید تا از بین آنها یکی تأیید شود. انتخاب اسم برای شرکت باید و نباید‌های خاص خود را دارد, اول اینکه این نام ها نباید تکراری باشد, استفاده از اسامی مخفف شده که مربوط به اداره‌های دولتی و… است تنها با کسب مجوز از آنها امکان‌پذیر می باشد, در این مرحله یک کد رهگیری به شما داده می‌شود.

موضوع فعالیت تان را مشخص کنید

مدت و موضوع فعالیت ، اطلاعات مورد نیاز در مرحله بعدی است, در مورد این اطلاعات قبلا با شرکای خود مشورت کنید. برای مشخص کردن مدت فعالیت شرکت یکی از ۲گزینه محدود یا نامحدود را باید انتخاب کنید, اما برای راحتی در انتخاب موضوع فعالیت ، سامانه فهرستی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

سرمایه شرکت را تامین کنید

در بخش سرمایه شخص حقوقی سایت اداره ثبت‌ شرکت‌ ها باید تکلیف میزان سرمایه شرکت را مشخص کنید, در شرکت‌های سهامی ، تعداد سهم و ارزش اسمی آن هم در این فرم وارد می‌شود. برای ثبت یک شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ هزار تومان می باشد با این حال مبلغ سرمایه اولیه تا حدودی نشانه‌ای از اعتبار شرکت است, بنابراین عده‌ای برای آغاز به‌ کار شرکت سرمایه ۱۰میلیون تومانی درنظرمی‌گیرند.

شرکای خود را معرفی کنید

حالا باید در فرمی که در مرحله بعد پیش رویتان قرار می‌گیرد مشخصات سهامداران و اعضای اصلی شرکت را وارد کنید, اگر تعداد این افراد بیش از ۱۵۰نفر باشد باید فرمی را که از پیش در سایت بارگذاری شده دریافت و اسامی و مشخصات افراد را در آن وارد کنید. در این بخش اطلاعات شناسنامه‌ای و همچنین آدرس پستی و شماره تماس این افراد ثبت و ذخیره می‌شود.
 
بالا