برگزیده های پرشین تولز

شروعی به نوشتن شعر !

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
باسلام

میخواستم بدونم برای اینکه بتونم من هم شعر بنویسم باید چه مراحلی رو طی کنم و تقریبا چه مدت طول میکشه ؟

پ.ن: تو کل وب جستجو کردم ولی آموزش خاصی پیدا نکردم و چون دیدم اینجا عده ای خودشون هم شعر مینویسن برای همین بهترین مکان برای پرسیدن این سوال رو تو این بخش دیدم.

باتشکر از دوستان :)

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
بنظرم(من اطلاعات انچنانی ندارم) اول باید از خود ادبیات و ضرب المثل ها وشعرهای شعرای معرووف رو مطالعه کنی
بعدش موضوع های که میخای درموردشون شعر بگی رو انتخاب کنی

مثلا حماسی و عشقو عاشقی و....

کاربر
Old Ali

کارش درسته:)

Last edited:

Faridbahrami

Registered User
لایک‌ها
144
باسلام

میخواستم بدونم برای اینکه بتونم من هم شعر بنویسم باید چه مراحلی رو طی کنم و تقریبا چه مدت طول میکشه ؟

پ.ن: تو کل وب جستجو کردم ولی آموزش خاصی پیدا نکردم و چون دیدم اینجا عده ای خودشون هم شعر مینویسن برای همین بهترین مکان برای پرسیدن این سوال رو تو این بخش دیدم.

باتشکر از دوستان :)

دوستم اين كه مثل حرفه اى شدن تو وردپرس يا جوملا (فرضا) نيست كه منبع اموزش داشته باشه
اول بايد ببينى به شعر علاقه دارى يا اينكه صرفا ميخواى شاعر باشى
من پيشنهاد ميكنم از مجله ها و ماهنامه هاى ادبى و نقد خوندن (البته در كنار تجربه خوندن و تامل كردن روى اشعار) شروع كنى به مرور مياد دستت كه دنبال چى برى
يه نكته هم از من داشته باش، شايد برات پيش بياد كسايى كه قبولشون دارى ( چه دوست چه يه شخصيت محبوب يا كسى كه افكارش برات قابل احترامه ) يه شاعر رو بى ارزش و ظعيف بشمره، وظيفه تو تجربه ى خوندن و بررسى كردن تام و تمام اون شاعره، نه تاثيرپذيرى كوركورانه و رد اون شاعر و شعرهاش. براى خودم اتفاق افتاد و مدتى نسبت به اخوان بدبين بودم و نهايتا فهميدم كار بيهوده و مخربيه. در مورد سهراب هم به همين شكل. امكان داره در اينده شعرى از يك شاعر كشف كنى كه تمام مفروضاتت بر باد بره
موفق باشى

Dorhato

Registered User
لایک‌ها
15
کلا تاحالا شعر گفتی؟
استعدادشو توی خودت میبینی؟ یا نه ؟
چون شعر چیزیه که باید اول استعداد داشته باشی.

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
کلا تاحالا شعر گفتی؟
استعدادشو توی خودت میبینی؟ یا نه ؟
چون شعر چیزیه که باید اول استعداد داشته باشی.
حقیقا من همون موقع که دوستمون اشاره کردن شعر گفتن مثل وردپرس و جوملا نیست که منبع آموزش داشته باشه و ... دیدم که استعداد و یک جوشش درونی میخواهد که من ندارم.
برای همین کلا بیخیال شدم و ترجیح میدم از خوندن شعر شاعرهای دیگه لذت ببرم

بالا