برگزیده های پرشین تولز

شستن قطعات با آب

peiman

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
امروز بعد از قرنها کیس رو باز کردم
دیدم رو قطعات بیشتر از 60 من خاک نشسته با جارو برقی و سشوار افتادم به جونشون اما زیاد تمیز نشده
حالا میخوام بدونم
قطعاتی که جزء مکانیکی ندارن مثل کارت گرافیک و رم و cpu و ... رو با آب بشورم و بزارم خشک شه مشکلی پیش میاد؟!

مرسی

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
مگه لباسه با اب بشوریشون :) بابا همشون قطعات مکانیکی که نباشن الکتریکی که هستن میسوزن .

ErfanEa

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
10
وقتی یک پایه یا سوکت قطعه مثل رم رو با آب میشورید . یه لایه ی خیلی نازک اکسیده شده روی پایه ها و کانکشن ها به وجود میاد که باعث میشه مقاومتش هنگام اتصال بالا بره و مشکلات زیادی رو به وجود بیاره . و همینتور آب در جاهایی ممکنه نفوذ کنه که سریع خشک نشه و بعد ها دردسر ساز بشه .

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
هه هه هه:D
تا حالا نشنیده بودم کسی بخواد کامپیوترش رو با آب بشوره.
آقا دمت گرم باز هم از این جوک ها بگو بخندیم
از شوخی گذشته یه موقع همچین کاری نکنی که بد جوری ضرر میکنی.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين كارو نكن . بايد با دستگاهاي باد زن تميزشون كنيد

BlackBest

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
وسیله مخصوص خودش رو داره ،اسمش الآن یادم نیست ، یک دستگاهی کمی بزرگتر از سشوار هم قابلیت فوت کردن داره مثل اسپری و پمپ ( که این قسمت برای کامپیوتر بیشتر بدرد میخوره ) و هم قابلیت مکندگی مثل جاروبرقی. قیمتش هم نباید بیشتر از 20 هزار تومان باشه ،درباره قیمت باز از بقیه دوستان بپرسید شاید ارزونتر یا گرونتر باشه ،البته بستگی به مارک و مدل هم شاید داشته باشه.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
اين دستگاه اسمش BLOWER يا فوتر بهشن ميگن كه با فشار هوا همه خاكهاي روي قطعات رو پاك ميكنن. اسپري خشك فقط براي تميز كردن كانكتورها هست

بالا