برگزیده های پرشین تولز

شغل برای بازنشسته چی پیشنهاد می دید؟

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
سلام خدمت دوستان

پدرم به سلامتی داره بازنشسته میشه و این دوران هم همونطور که می دونید برای خودش مشکلات زیادی داره و با حقوق بازنشستگی واقعا زندگی سخته
خلاصه اینکه پدرم سنش که بالا نیست و تازه 52 سالشه.خدا رو شکر سلامت نسبی هم داره

مهمترین نکته اینه که تو فکر شغل آزاد هست (البته گفته میشه شاید محل کارش باز ایشون رو حداقل برای 1 یا 2 سالی جذب کنه)
حالا با احتمالات کاری نداریم. با توجه به اینکه شغلش کاملا اداری بوده و تخصصش تقریبا در اکثر مشاغل آزاد بدرد نمیخوره یکم تو انتخاب شغل گیر داریم

با حدود سرمایه زیر 50 تومن چه کاری پیشنهاد می دید؟ تهران ساکنیم و ترجیحا داخل خود شهر

(پدرم زیاد اهل ریسک و کارهایی مثل بورس بازی و ... نیست.پس لطفا کارهای ثابت و کلاسیک پیشنهاد بدید)

با تشکر از همگی دوستان

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
پیشنهادی نبود؟
حالا هر چی به ذهنتون میرسه بگید :D

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
اگر میتونه تو مغازه کار کنه یه پروتئینی بزنه
میتونه 1-2 تا کارگر هم بگیره که خودش هر وقت خواست بیاد خونه استراحت کنه

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
اگر میتونه تو مغازه کار کنه یه پروتئینی بزنه
میتونه 1-2 تا کارگر هم بگیره که خودش هر وقت خواست بیاد خونه استراحت کنه
ممنون از شما
من زیاد از قیمت مغازه مطلع نیستم.پیشنهاد شما بر مبنای رهن و اجاره بود یا خرید؟(با توجه به بودجه ما)

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
توی تهران با این قیمت برای صنف پروتئینی نمیشه مغازه خرید چون متراژ باید بالا باشه
رهن و اجاره باشه بهتره

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
توی تهران با این قیمت برای صنف پروتئینی نمیشه مغازه خرید چون متراژ باید بالا باشه
رهن و اجاره باشه بهتره
چند متر کافیه؟ خود شما جای مناسبی سراغ دارید که کار بگیره؟ منظورم مثلا خیابون فلان هست

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
سلام
یه مغازه فرش فروشی هم شاید خوب باشه...
بیاد کاشون فرش بخره..بیاره اونجا بفروشه....
هم سودش خوبه و دردسر هم کم داره...
نه فاسد میشه ....
اختلاف قیمت ها تا دو برابر هم هست
مثلا فرش 300 رو 600 هم تو تهران فروختن
بد بخت اون بی اطلاع که پول 2 تا فرش رو داده برای یه فرش...
اگه راهنمایی خواستی پی ام بده..
یکی از آشناها شرکت فرش داره...

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
من راستش خودم تو فکر همین پروتئینی هستم اما در مورد جا باید بگم یه مکان پر رفت و آمد باشه ، نزدیکیش پروتئینی نباشه ، جای پارک اگر داشته باشه عالیه اگر نبود هم مشکلی نیست

در مورد فرش هم من 2 ماه پیش از تبریز یه سری فرش اوردم تهران اینطوری بگم که روی یدونه فرش که تندیس بود 40 تومن سود کردم اون هم با واسطه یعنی خودم از یه واسطه از تبریز گرفته بودم اوردم اینجا مستقیم دادم به مصرف کننده چون نمیشد تو مغازه زد

فرش ها دیگه هم که اکثراً آیه های قرآنی بودن بین 30 تا 60 تومن هر کدوم سود داشت چند وقت بعدش رفتم دیدم فروشنده حداقل 150 تومن روی تمام فرشها کشیده گذاشته برای فروش(بدون تابلو)

پ.ن:البته تابلو هاش رو هم خودم کار میکردم متری 35 تا 55 تومن بسته به نوع گل و کیفیت تابلو میدادم

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
سلام
یه مغازه فرش فروشی هم شاید خوب باشه...
بیاد کاشون فرش بخره..بیاره اونجا بفروشه....
هم سودش خوبه و دردسر هم کم داره...
نه فاسد میشه ....
اختلاف قیمت ها تا دو برابر هم هست
مثلا فرش 300 رو 600 هم تو تهران فروختن
بد بخت اون بی اطلاع که پول 2 تا فرش رو داده برای یه فرش...
اگه راهنمایی خواستی پی ام بده..
یکی از آشناها شرکت فرش داره...
سلام
پیشنهاد جالبیه :D می دونید چرا؟ چون پدربزرگم و حداقل تا چند نسل قبلش تو بازار تهران فرش فروش بودن
البته اینم بگم که متاسفانه چون پسراش کارش رو ادامه ندادن مغازه خیلی وقت پیش فروخته شده(گفتم که فکر نکنید ما الان میلیاردریم :rolleyes: )
پی ام هم مزاحم میشم

من راستش خودم تو فکر همین پروتئینی هستم اما در مورد جا باید بگم یه مکان پر رفت و آمد باشه ، نزدیکیش پروتئینی نباشه ، جای پارک اگر داشته باشه عالیه اگر نبود هم مشکلی نیست

در مورد فرش هم من 2 ماه پیش از تبریز یه سری فرش اوردم تهران اینطوری بگم که روی یدونه فرش که تندیس بود 40 تومن سود کردم اون هم با واسطه یعنی خودم از یه واسطه از تبریز گرفته بودم اوردم اینجا مستقیم دادم به مصرف کننده چون نمیشد تو مغازه زد

فرش ها دیگه هم که اکثراً آیه های قرآنی بودن بین 30 تا 60 تومن هر کدوم سود داشت چند وقت بعدش رفتم دیدم فروشنده حداقل 150 تومن روی تمام فرشها کشیده گذاشته برای فروش(بدون تابلو)

پ.ن:البته تابلو هاش رو هم خودم کار میکردم متری 35 تا 55 تومن بسته به نوع گل و کیفیت تابلو میدادم
خب فرق پروتئینی با فرض فروشی اینه که اولی رو خیلی جاها می تونی بزنی ولی دومی رو فقط جاهای خاصی میشه.درست میگم؟
آخه فرش فروشی خیلی عمومی نیست.البته تو تهران که واقعا هیچ چیز قانون نداره و هر کسی هر جا دلش بخواد مغازه هر چیزی میزنه

راستی پروتئینی مد نظر شما کلا بسته بندی فروشی هست دیگه؟ جنس باز هم میخواد بفروشی؟

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
خب فرق پروتئینی با فرض فروشی اینه که اولی رو خیلی جاها می تونی بزنی ولی دومی رو فقط جاهای خاصی میشه.درست میگم؟
آخه فرش فروشی خیلی عمومی نیست.البته تو تهران که واقعا هیچ چیز قانون نداره و هر کسی هر جا دلش بخواد مغازه هر چیزی میزنه

راستی پروتئینی مد نظر شما کلا بسته بندی فروشی هست دیگه؟ جنس باز هم میخواد بفروشی؟

منظورتون از جنس باز و بسته چیه؟

برای فرش میتونه سیار شروع کنه
هر ماه 30-40 تخته تابلو فرش بگیره بیاره تهران تو بازار بفروشه

بعد که مشتری پیدا کرد بیشتر بیاره
30-40 خیلی هزینش بشه میشه 5 میلیون
کلاً 1 تا 2 تومن هم سودش میشه

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
آخه این مشاغلی که شما میفرمایید با پنجاه تومن میشه به جایی رسوندشون؟ البته کار نشد نداره ولی برای کسی که تجربه نداره چی؟
خدانگهدار

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
اگر فرد خودش بخواد میتونه
همین فرش رو من نه تجربه دارم نه شغل آبا و اجدادی من هست اما من انجامش دادم

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
منظورتون از جنس باز و بسته چیه؟
منظورم پروتئینی بود.فقط جنس آماده و بسته بندی مد نظرت هست؟

برای فرش میتونه سیار شروع کنه
هر ماه 30-40 تخته تابلو فرش بگیره بیاره تهران تو بازار بفروشه

بعد که مشتری پیدا کرد بیشتر بیاره
30-40 خیلی هزینش بشه میشه 5 میلیون
کلاً 1 تا 2 تومن هم سودش میشه
صحبتهای شما خیلی کامله ولی یک نکته ابهام داره.نحوه فروش چطوریه؟ منظورم اینه شما میری دنبال مشتری یا مشتری میاد سراغ شما؟

بازم ممنون

سلام
آخه این مشاغلی که شما میفرمایید با پنجاه تومن میشه به جایی رسوندشون؟ البته کار نشد نداره ولی برای کسی که تجربه نداره چی؟
خدانگهدار
سلام به شما
خوشحال میشم اگر شما هم راهنمایی بفرمایید.البته پدر من دنبال سود کلان نیست.ولی بالاخره یه چیزی باشه که غیر از خرج روزمره تهش چیزی بمونه.حالا برای مسافرتی و ...

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
منظورم پروتئینی بود.فقط جنس آماده و بسته بندی مد نظرت هست؟

صحبتهای شما خیلی کامله ولی یک نکته ابهام داره.نحوه فروش چطوریه؟ منظورم اینه شما میری دنبال مشتری یا مشتری میاد سراغ شما؟

بازم ممنون

سلام به شما
خوشحال میشم اگر شما هم راهنمایی بفرمایید.البته پدر من دنبال سود کلان نیست.ولی بالاخره یه چیزی باشه که غیر از خرج روزمره تهش چیزی بمونه.حالا برای مسافرتی و ...

در مورد پروتئینی هم میتونه خرده فروشی کنه هم نمایندگی بگیره عمده کار کنه

در مورد فرش هم باید بره دنبال مشتری یه 7-8 تا مغازه رو که سرویسداد بعد دیگه به صورت باینری مشتری خودش میاد از طریق معرفی به دیگران

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
ببین در مورد فرش:
فرش با این مشخصات:500 شانه . تراکم 1000 و 12 متری:الان قیمتش 350 هستش
برو ببین قیمتش اونجا چنده
یا این فرش :500 شانه و تراکم 2000 بافت دستگاه شونهر که 12 متریش 480 هستش
این قیمت های کارخونه هستش

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
در مورد فرش هم باید بره دنبال مشتری یه 7-8 تا مغازه رو که سرویسداد بعد دیگه به صورت باینری مشتری خودش میاد از طریق معرفی به دیگران

این هم خوبه...
ببین مثلا 8 تا مغازه رو گرفتی...که اگه پشت کار داشته باشی بیشتر هم می تونه بگیره
هر کدوم هر هفته 5 تا فرش خواست که بیشتر می خوان 100%
میشه 40 تا فرش
هر فرشی هم 30 بگیری...
میشه 1/200/000 برای یه هفته

ولی نباید ریسک کنی و اول کار هر چی داری بریزی تو کار...این خیلی مهمه

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
سلام خدمت دوستان

پدرم به سلامتی داره بازنشسته میشه و این دوران هم همونطور که می دونید برای خودش مشکلات زیادی داره و با حقوق بازنشستگی واقعا زندگی سخته
خلاصه اینکه پدرم سنش که بالا نیست و تازه 52 سالشه.خدا رو شکر سلامت نسبی هم داره

مهمترین نکته اینه که تو فکر شغل آزاد هست (البته گفته میشه شاید محل کارش باز ایشون رو حداقل برای 1 یا 2 سالی جذب کنه)
حالا با احتمالات کاری نداریم. با توجه به اینکه شغلش کاملا اداری بوده و تخصصش تقریبا در اکثر مشاغل آزاد بدرد نمیخوره یکم تو انتخاب شغل گیر داریم

با حدود سرمایه زیر 50 تومن چه کاری پیشنهاد می دید؟ تهران ساکنیم و ترجیحا داخل خود شهر

(پدرم زیاد اهل ریسک و کارهایی مثل بورس بازی و ... نیست.پس لطفا کارهای ثابت و کلاسیک پیشنهاد بدید)

با تشکر از همگی دوستان

کلوپ:blush:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
موبایل فروشی هم گزینه بدی نیست
دردسر نداره ! فروشش خوبه پولشم نقده
سرمایه چندانی هم نمی خواد
توی چند ماه میتونه تجربه لازم رو کسب کنه

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
موبایل فروشی هم گزینه بدی نیست
دردسر نداره ! فروشش خوبه پولشم نقده
سرمایه چندانی هم نمی خواد
توی چند ماه میتونه تجربه لازم رو کسب کنه
ممنون از شما

یکم سخت به نظر میاد.دیگه یه موبایل فروش باید حداقل یه سری کارها مثل برنامه ریختن برای گوشی های مختلف و فلش کردن و ... رو بدونه.اینطور نیست؟

یه چیز دیگه هم اینکه الان اکثر مردم میخوان گوشی بخرن از پاساژهای معروف میخرن مثل علائدین.به نظر شما در سایر جاهای شهر فروش داره؟

Last edited:
بالا