برگزیده های پرشین تولز

شغل شما چسیت ؟

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
شغل قبلیم: تو دفتر کانون تبلیغاتی به عنوان طراح و مسئول پذیرش کار میکردم

مزایا:
collapse_40b_collapsed.png

lastpost-left.png
همه مشتریامون باکلاس بودن. محیط کارمونم با کلاس بود. خواه ناخواه خودمم باکلاس شده بودم
126fs3315323.gif

lastpost-left.png
تابستون کنار کولر. زمستون کنار بخاری. سر و کارم با کامپیوتر بود. هی یادش بخیر
lastpost-left.png
بعضا با آدمای مهم و مطرح شهر سر و کار داشتم. مثلا کاندیداهای نمایندگی مجلس (بعضیا خودشون ، بعضیا نوچه هاشون) میومدن برا چاپ تراکت و تبلیغ و...
یا طرف سرمایه دار بود. نماینده ی سامسونگ (فرضاً) تو شهرمون بود. میومد پیش ما تبلیغ چاپ کنه
رئیس بانک اقتصاد نوین (رئیس یکی از شعبه هاش منظورمه) میومد سفارش بیلبورد بده
lastpost-left.png
خیلیا پاچه خاری میکردن که آگهیشونو توی آگهینامه جای خوب و صفحه ی خوب چاپ کنم
یا میومد میخواست تبلیغ چاپ کنه ، جاها پر شده بود. طرف التماس میکرد که آگهیش این هفته چاپ بشه. نه هفته ی دیگه. و منم چون ضعف شخصیتی دارم از این کارشون لذت میبردم
crazy.gif

معایب:

lastpost-left.png
اشتباهاتم خیلی گرون تموم میشد. طرف یه تبلیغ برای فروش کولرگازیهاش سفارش میداد ، میشد x تومن. بنده با اجازه تون شماره تلفن طرف رو یه رقم اشتباهاً اینور اونور تایپ میکردم . آگهی دهنده شاکی میشد میگفت فصل گرما اوج کارمونه ، به خاطر اشتباه شما متضرر شدم. بعد ما میباید یه بار دیگه مجانی براش چاپ میکردیم. ینی x تومن ضرر بعلاوه ی کلی اعصاب خوردی. بعد اون فردی که تلفنش چاپ شده بود هم شاکی میشد میگفت از صب تا حالا 50 نفر تماس گرفتن خونه ی ما کولرگازی میخوان. باید رضایت ایشونم جلب میشد. داستانی بود خلاصه

شغل بعدی ئی که داشتم: احداث باغ میوه - باغداری

مزایا و معایبش قاتی پاتیه. هر موردش میتونه برای یه نفر مزیت باشه و برای یه نفر عیب

lastpost-left.png
سود خوب در دراز مدت
lastpost-left.png
فعالیت بدنی زیاد ، درصورتیکه خودت بخوای کارا رو انجام بدی. وگرنه میشه کارگر بگیری
lastpost-left.png
نیاز زمین و چاه آب دارید. اگر ندارید باید سرمایشو داشته باشین که بخرید
lastpost-left.png
تا سه چار سال درآمد مرامد خبری نیس
lastpost-left.png
ریسک داره. جنگ با طبیعته. یهو یه تگرگ میزنه کل محصول یکسالتون ریده میشه توش
lastpost-left.png
اگر به ثمردهی برسه ، فرض 300 تا درخت لیموشیرین داشته باشین. هر درخت در سال 500 کیلو میوه میده ، کیلویی 700 تومنم بخرن میشه 100 میلیون در سال . 600 تا درخت داشته باشی میشه 200 میلیون ...
lastpost-left.png
اگه بچه داهات نباشی. اگه بچگیات تو گرد و خاک بازی نکرده باشی زود زده میشی ازش

شغل فعلیم: سوپرمارکت

مزایا:

lastpost-left.png
میتونه درآمد خوبی داشته باشه
lastpost-left.png
هر موقه هر چی دوس داشته باشی میزنی به بدن. دلستر. بیسکوئیت. لواشک. نون. بستنی. فقط اراده کن
lastpost-left.png
اینجا چون شهر کوچیکیه روال معمولش اینه که وقتی ازدواجی در محل در شُرُف وقوع هست میان پیش ما سوپریا تحقیق میکنن که فلانی چجور آدمیه. میتونی یه نفرو از طویله به اریکه برسونی یا بالعکس

معایب:

lastpost-left.png
با خیلی جاها سر و کار داری. اداره بهداشت. تعزیرات حکومتی. شهرداری حتی. اینا همه شون هدفشون اینه که فقط بهت گیر بدن و اذیتت کنن
lastpost-left.png
ساعات کارش خیلی زیاده. از ساعت 7 صبح باید مغازت باز باشه تا ساعت 11 شب مثلاً
lastpost-left.png
با مواد غذایی فاسد شدنی سر و کار داری. باید حواست به همه چی باشه. چی بخری. چی نخری. از کجا بخری. چقدر بخری که تاریخ انقضاش به مشکل نخوره. کلا باید همه چیو بتونی درست مدیریت کنی. وگرنه ضرر میکنی
lastpost-left.png
بخاطر اینکه یخچال مخچال تو کارته پول برق زیاد میاد
lastpost-left.png
خیلیا انتظار دارن جنس نسیه بهشون بدی. اگر بدی به پاک میری. اگر ندی ناراحت میشن. میخوام بشن. به چیز نداشته ی عرمین

تو که سوپر مارکت داری اینوقت روز اینجا چیکار میکنی ؟:دی

اگر کسی بتونه با باغداری کنار بیاد بهترین شغله هم درآمد هم سلامت

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134

اگر کسی بتونه با باغداری کنار بیاد بهترین شغله هم درآمد هم سلامت

از سوپر مارکت کانکت میشه :دی

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
عمو پستت تو حلقم :D
پستمو دهنیش کردی
denr68pc00k877lcf7pu.gif

چه پستی زدی تاریخی خدایی چه قد وقت گذاشتی
i298960_ddd.gif
پستت به صورت اریب و کاست VHS توی حلقم
i298960_ddd.gif
در موقابل پست شوما که عددی نیس اصن
worship.gif

الان داش ساعادت توضیح میده برات

از سوپر مارکت کانکت میشه :دی
تایید
32988_s1591.gif

۱۶ - ۱۵ سال پیش که هنوز اونقدر کامپیوتر بین مردم رواج نداشت سوپری محلمون یدونه کامپیوتر تو مغازش داشت :دی
بازم تایید
32988_s1591.gif

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

از امروز تا نتایج کامل فوق لیسانس بیاد که حالا یا مهر یا بهمن برم برا فوق کار در آژانس املاک ( بانک اطلاعات املاک )

چون هر جا شرکتی جایی میرفتم میگفتند بعدا بهت مرخصی نمیدیما . ما هم گفتیم بریم اینجا که هم یه مشغولیاتی باشه و هم بعد بتونیم آزمونی جایی کلاسی بتونیم بریم

فقط نمیدونم دقیق باید چیکار کنم ؟
حقوق هم نمیده . گفته پورسانتی هر قراردادی که بستی 30 درصدش برا تو . یعنی درآمدت گفته به خودت بستگی داره

اگر کسی تونست راهنمایی کنه که چجور طرفو راضی کنم حتما فلان خونه رو بخره ممنون

آیا سره کار بدی رفتم ؟ اشتباه کردم /
البته کلاس icdl 2 و همکاران سیستم حسابداری هم میرم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من مهندس سخت افزارم تا دو ماه پيش تو قسمت R&D و تعميرات يك شركت بزرگ كامپيوتري بودم ولي بعد از 6 سال سابقه به دليل تعديل نيرو گفتند خوش اومديد . الان هم بصورت پروژه اي كار ميكنم ولي راضي نيستم . متاسفانه كاش بعضي از شركتها خصوصي يك مقدار شعور داشتند .

iok59

Registered User
لایک‌ها
25
من يك مدت فست فود داشتم ولي ضرر كردم و گذاشتمش كنار
الان هم يك تايپ و تكثيري خيلي خيلي جزمي دارم كه با اينكه خيلي سود ده نيست ولي بهتر از بيكاريه و مواد فاسد شدني هم نداره
مزايا: بي كار نبودن
معايب: مشتري هاي بيشعور زياد به تورم ميخورن
ماليات
عوارض كسب و پيشه
پول برق
استهلاك دستگاه
مصرف پودر و كاغذ
اكثر وقت ها هم سرم خلوته ولي مشتري كه بياد يك هو ده نفر با هم ميريزن سرت و دست تنها بايد هم كپي كني و هم تايپ كني و هم كارت ورود به جلسه بدي و هم غلط گيري تايپ انجام بدي و...
اجاره مغازه

iok59

Registered User
لایک‌ها
25
يه چيزي بگم ناراحت نشي
ولي 80 درصد املاكيا پولشون شبه ناكه

از امروز تا نتایج کامل فوق لیسانس بیاد که حالا یا مهر یا بهمن برم برا فوق کار در آژانس املاک ( بانک اطلاعات املاک )

چون هر جا شرکتی جایی میرفتم میگفتند بعدا بهت مرخصی نمیدیما . ما هم گفتیم بریم اینجا که هم یه مشغولیاتی باشه و هم بعد بتونیم آزمونی جایی کلاسی بتونیم بریم

فقط نمیدونم دقیق باید چیکار کنم ؟
حقوق هم نمیده . گفته پورسانتی هر قراردادی که بستی 30 درصدش برا تو . یعنی درآمدت گفته به خودت بستگی داره

اگر کسی تونست راهنمایی کنه که چجور طرفو راضی کنم حتما فلان خونه رو بخره ممنون

آیا سره کار بدی رفتم ؟ اشتباه کردم /
البته کلاس icdl 2 و همکاران سیستم حسابداری هم میرم

bodyguard

Registered User
لایک‌ها
32
مشاور تبلیغات هستم

Euneed

Registered User
لایک‌ها
17
متفكر و تئوريسين هستم
از صبح تا شب ميشينم فك ميكنم چى كار كنم
ولى جداى از شوخى دانشجوى مكانيك دانشگاه تهرانم ولى بگو يه ذره علاقه ندارم
عاشق كسب و كارم واسه همين ارشد MBA ميخوام بخونم الانم دارم يه كتاب خيلى خوب راجبش ميخونم اگه انگليسيتون خوب باشه (كه اكثرا اينطوره) پيشنهاد ميكنم بخونيدش تو هر كسب و كارى (البته جز صرافى) به دردتون ميخوره

The ten day mba
By: Steven Silbiger

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
متفكر و تئوريسين هستم
از صبح تا شب ميشينم فك ميكنم چى كار كنم
ولى جداى از شوخى دانشجوى مكانيك دانشگاه تهرانم ولى بگو يه ذره علاقه ندارم
عاشق كسب و كارم واسه همين ارشد MBA ميخوام بخونم الانم دارم يه كتاب خيلى خوب راجبش ميخونم اگه انگليسيتون خوب باشه (كه اكثرا اينطوره) پيشنهاد ميكنم بخونيدش تو هر كسب و كارى (البته جز صرافى) به دردتون ميخوره

The ten day mba
By: Steven Silbiger

اتفاقا تئوریسین بودن و همچنین تحلیلگر بودن 2 جز جدا نشدنی از کار صرافی هست
i298960_ddd.gif

moh1370

Registered User
لایک‌ها
15
شغل قبلیم: تو دفتر کانون تبلیغاتی به عنوان طراح و مسئول پذیرش کار میکردم

مزایا:

lastpost-left.png
همه مشتریامون باکلاس بودن. محیط کارمونم با کلاس بود. خواه ناخواه خودمم باکلاس شده بودم
126fs3315323.gif

lastpost-left.png
تابستون کنار کولر. زمستون کنار بخاری. سر و کارم با کامپیوتر بود. هی یادش بخیر
lastpost-left.png
بعضا با آدمای مهم و مطرح شهر سر و کار داشتم. مثلا کاندیداهای نمایندگی مجلس (بعضیا خودشون ، بعضیا نوچه هاشون) میومدن برا چاپ تراکت و تبلیغ و...
یا طرف سرمایه دار بود. نماینده ی سامسونگ (فرضاً) تو شهرمون بود. میومد پیش ما تبلیغ چاپ کنه
رئیس بانک اقتصاد نوین (رئیس یکی از شعبه هاش منظورمه) میومد سفارش بیلبورد بده
lastpost-left.png
خیلیا پاچه خاری میکردن که آگهیشونو توی آگهینامه جای خوب و صفحه ی خوب چاپ کنم
یا میومد میخواست تبلیغ چاپ کنه ، جاها پر شده بود. طرف التماس میکرد که آگهیش این هفته چاپ بشه. نه هفته ی دیگه. و منم چون ضعف شخصیتی دارم از این کارشون لذت میبردم
crazy.gif

معایب:

lastpost-left.png
اشتباهاتم خیلی گرون تموم میشد. طرف یه تبلیغ برای فروش کولرگازیهاش سفارش میداد ، میشد x تومن. بنده با اجازه تون شماره تلفن طرف رو یه رقم اشتباهاً اینور اونور تایپ میکردم . آگهی دهنده شاکی میشد میگفت فصل گرما اوج کارمونه ، به خاطر اشتباه شما متضرر شدم. بعد ما میباید یه بار دیگه مجانی براش چاپ میکردیم. ینی x تومن ضرر بعلاوه ی کلی اعصاب خوردی. بعد اون فردی که تلفنش چاپ شده بود هم شاکی میشد میگفت از صب تا حالا 50 نفر تماس گرفتن خونه ی ما کولرگازی میخوان. باید رضایت ایشونم جلب میشد. داستانی بود خلاصه

شغل بعدی ئی که داشتم: احداث باغ میوه - باغداری

مزایا و معایبش قاتی پاتیه. هر موردش میتونه برای یه نفر مزیت باشه و برای یه نفر عیب

lastpost-left.png
سود خوب در دراز مدت
lastpost-left.png
فعالیت بدنی زیاد ، درصورتیکه خودت بخوای کارا رو انجام بدی. وگرنه میشه کارگر بگیری
lastpost-left.png
نیاز زمین و چاه آب دارید. اگر ندارید باید سرمایشو داشته باشین که بخرید
lastpost-left.png
تا سه چار سال درآمد مرامد خبری نیس
lastpost-left.png
ریسک داره. جنگ با طبیعته. یهو یه تگرگ میزنه کل محصول یکسالتون ریده میشه توش
lastpost-left.png
اگر به ثمردهی برسه ، فرض 300 تا درخت لیموشیرین داشته باشین. هر درخت در سال 500 کیلو میوه میده ، کیلویی 700 تومنم بخرن میشه 100 میلیون در سال . 600 تا درخت داشته باشی میشه 200 میلیون ...
lastpost-left.png
اگه بچه داهات نباشی. اگه بچگیات تو گرد و خاک بازی نکرده باشی زود زده میشی ازش

شغل فعلیم: سوپرمارکت

مزایا:

lastpost-left.png
میتونه درآمد خوبی داشته باشه
lastpost-left.png
هر موقه هر چی دوس داشته باشی میزنی به بدن. دلستر. بیسکوئیت. لواشک. نون. بستنی. فقط اراده کن
lastpost-left.png
اینجا چون شهر کوچیکیه روال معمولش اینه که وقتی ازدواجی در محل در شُرُف وقوع هست میان پیش ما سوپریا تحقیق میکنن که فلانی چجور آدمیه. میتونی یه نفرو از طویله به اریکه برسونی یا بالعکس

معایب:

lastpost-left.png
با خیلی جاها سر و کار داری. اداره بهداشت. تعزیرات حکومتی. شهرداری حتی. اینا همه شون هدفشون اینه که فقط بهت گیر بدن و اذیتت کنن
lastpost-left.png
ساعات کارش خیلی زیاده. از ساعت 7 صبح باید مغازت باز باشه تا ساعت 11 شب مثلاً
lastpost-left.png
با مواد غذایی فاسد شدنی سر و کار داری. باید حواست به همه چی باشه. چی بخری. چی نخری. از کجا بخری. چقدر بخری که تاریخ انقضاش به مشکل نخوره. کلا باید همه چیو بتونی درست مدیریت کنی. وگرنه ضرر میکنی
lastpost-left.png
بخاطر اینکه یخچال مخچال تو کارته پول برق زیاد میاد
lastpost-left.png
خیلیا انتظار دارن جنس نسیه بهشون بدی. اگر بدی به پاک میری. اگر ندی ناراحت میشن. میخوام بشن. به چیز نداشته ی عرمین

سلام داداش دو تا سوال داشتم
اولا میخواستم بپرسم چی شد که از کار اول و دوم کشیدی بیرون؟ (البته اگه فضولی نباشه :blush:)
سوال دوم هم این بود که تو دفتر کانون تبلیغاتی برای طراحی با چه نرم افزاری کار می کردی و میزان سرمایه ای که برای دفتر گذاشته شده بود چه میزان بود؟ (اینو میشه به عنوان سوال سوم در نظر گرفت چون به سوال دوم خیلی ربطی نداره)

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
منم حسابدارم
به نظرم رشته خیلی خوبی هستش هم بازار کار خوبی داره و هم اینکه میتونی در آمد خوبی ازش در بیاری .خوب البته باید زرنگ هم باشی میتونی با بعضی شرکت ها قرارداد ببندی نیمه وقت کاراشونو انجام بدی .یا کار قبول کنی تو خونه انجام بدی که البته من فقط به همون کار شرکت بسنده میکنم و بیشتر خودمو خسته نمیکنم :blush:
معایبی که داره باید دقتت خیلی زیاد باشه تو وارد کردن اعداد تو وارد کردن کدها و همچنین شناور اشخاص کافیه کوچکترین اشتباهی بشه که یا به یکی چک زیاد بدی یا از یکی کمتر پول بگیری .باید حواست به چکها باشه که سررسیداشون نمگذره موقع ارزش افزوده و دارایی حسابی کارا سنگین میشه
من یادمه 2 سال اول کارم واقعا بهم خیلی سخت گذشت چون کارم خیلی زیاد بود هم بهای تمام شده باید در میوردم هم لیست بیمه میزدم کارهای روزانم هم بود
الان یه نیرو آوردن دیگه من راحت شدم .
ولی در کل کار شیرینی هست اگه علاقه پشتش باشه .

iok59

Registered User
لایک‌ها
25
دربين تمام رشته ها در ايران حسابداري تنها رشته ايه كه فارق التحصيل هاش رو زمين نميمونن
موفق باشيد
منم حسابدارم
به نظرم رشته خیلی خوبی هستش هم بازار کار خوبی داره و هم اینکه میتونی در آمد خوبی ازش در بیاری .خوب البته باید زرنگ هم باشی میتونی با بعضی شرکت ها قرارداد ببندی نیمه وقت کاراشونو انجام بدی .یا کار قبول کنی تو خونه انجام بدی که البته من فقط به همون کار شرکت بسنده میکنم و بیشتر خودمو خسته نمیکنم :blush:
معایبی که داره باید دقتت خیلی زیاد باشه تو وارد کردن اعداد تو وارد کردن کدها و همچنین شناور اشخاص کافیه کوچکترین اشتباهی بشه که یا به یکی چک زیاد بدی یا از یکی کمتر پول بگیری .باید حواست به چکها باشه که سررسیداشون نمگذره موقع ارزش افزوده و دارایی حسابی کارا سنگین میشه
من یادمه 2 سال اول کارم واقعا بهم خیلی سخت گذشت چون کارم خیلی زیاد بود هم بهای تمام شده باید در میوردم هم لیست بیمه میزدم کارهای روزانم هم بود
الان یه نیرو آوردن دیگه من راحت شدم .
ولی در کل کار شیرینی هست اگه علاقه پشتش باشه .

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
امنیت و شبکه و مجازی سازی !

مزایا :
1- حقوق خوب ، بعد از چند سال ! ( تصاعدی بالا می ره )
2- موقیعت اجتماعی خوب ( یه مهندس بهت می گن و خرت می کنند )
3- تو اداره ها همه باهات رفیق هستند چون بهت احتیاج دارن
4- وقت آزاد زیاد
معایب :
1- حقوق پایین در شروع ( عدم شناخت شما و عدم تسلط شما روی کار )
2- موقیعت اجتماعی پایین ، چون هنوز تازه کار هستی
3- عدم شغل مناسب ( هرکی یه کابل وصل کرده شده مهندس شبکه )
4-استرس زیاد ! خیلی وقت ها شده ، 2 3 نصف شب پا شدم رفتم سر کار !
5- به روز بودن لازمه کار هست ( شما همیشه دانشجو هستید ! علمی که الان دارید سال دیگه مفت نمی ارزه )
6-انتظارات بالای کارفرما و عدم تعیین بودجه مناسب ! ( البته ایران )
7- عدم مرخصی ( یه وقت می بینید 1 ماه هیچ کاری باهاتون ندارن ، یکباره تو یه 1 روز 1 سال پیر می شید )
8- اشتباه شما سخت تمام می شه ( مثل صراف ها ، یه صفر زیادی بفرستن بدبخت می شن ! این کار هم یه اشتباه برای تمام عمرت سنگین تمام می شه ! )
9 - کار شما روز و شب نمی شناسه ( بقال یا هر کاری وقتی عصر کارش تمام می شه ، دیگه تمام شده و استرسی نداره ، ولی شما همیشه نگران نفوذ و ... هستید )
10 - الان این همه مزایا رو خوندم به غلط کردن افتادم :D !

--
دنبال یه کار راحت تر با استرس پایین ولی حتی حقوق پایین تر هستم

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
نمایندگی خدمان پس از فروش لوازم خانگی
از لحاظ درآمد خوبه بد نیست
همه جور مشتری به تورت میخوره روزش هست مجبوری از پایین ترین نقطه شهر به بالاترین نقطه شهر بری (اختلاف طبقاتی)
چون شماره ات تو دفترچه هست آرامش نداری هر چند من اکثرا گوشیم رو ویبره هست ولی همون جواب ندادن هم میاد رو اعصابت
در عین حال که شغلت آزاده ولی چون نمایندگی داری و باید پاسخگو باشی تقریبا غیر جمعه ها تعطیلی نداری و همیشه باید سرکار باشی
در کل تو این دوره زمونه که اکثر جوونا بیکارن شکر راضیم

poyol

Registered User
لایک‌ها
43
درود به همه من توي كار بازار هاي فصلي هستم:دي
يعني چون كه بچه شمال هستم و توي انتهاي فصل تابستان محصول برنج شمال وارد بازار ميشه با خريد و فروش برنج كاسبي مي كنم البته من به مغازه دار برنج فروش تهران مال نمي دم من برنجو بين كاسبهاي بازار پودر و نسكافه"كافي ميكس" و باتري مي فروشم و با يك تير سه نشون مي زنم هم برنج مي فروشم هم به جاي برنج باتري مي خرم و با پول باتري هم پودر نسكافه يك كم شلوغ پلوغه ولي من راضيم.
مزاياي اين كار
ساعت كارت دست خودته چون تو خريدار و فروشنده اي و پول رو تو داري ميدي شرايط دست خودته
نقدي نقديه.چون برنج رو به صورت شرايطي بايد 10تا15 درصد گرونتر بخري و گرونتر بفروشي مشتري از دست ميره پس نقدي مي خري نقدي مي فروشي.
با تعداد افراد زيادي توي سه تا شغل "پخش باتري"و "پخش پودر نسكافه" و "برنج فروشي"رفيق ميشي كه خيلي جاها كارت رو راه مي اندازند.
اگه پول نقد زياد داشته باشي مي توني توي يك سال سود هنگفتي بكني و با خريد اسكونتي به سود تا 40 درصد توي يك دوره 45 تا 90 روزه برسي كه اون هم نياز به دانش زياد از سه تا كار بالا داره "من خودم توي يك دوره بهش رسيدم"
معايب
همون سرو كله زدن با تعداد زياد افراد كه جزو مزايا بود جزء معايب هم هست يعني شما داري با يكي درباره خريد10 تن برنج صحبت مي كني حضوري پشت خطتت يك نفر زنگ مي زنه ازت مي پرسه يك باكس نسكافه الان فوري نياز دارم"50 تومن پولشه"با پيك بفرست.بعد يكي مياد ازت مي پرسه من باتري مي خوام فوقش100 تومن توش 7 تومن داره و كلن مشغله زياده ولي توي تابستان فقط كار برنج مي كنم توي پاييز و زمستان نسكافه و باتري
نياز به يك مكان داري كه شما رو به نام اون شغل بشناسند وگرنه انواع و اقسام انگ ها به شما مي خوره مثل"حرام خواره دلاله شبهه ناكه حلال وار نيست ربا خواره كلاهبرداره خلافكاره و ....بووووووووووووووووووق"كه اين طرف بيكاره اين پولو از كجا آورده نميدونند كه براي هر ريالش بايد بازاريابي كني و به تمام تالارهاي استان گيلان براي فروش محصولات كافي ميكس و تمام شركتهاي دولتي نيمه دولتي و خصوصي براي فروش باتري و تمام كشاورزها"اووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووف نگو كشاورز برنج كار"براي خريد سرو كله بزني اوجا هم اگه سر پايي باشي بهت انگ مي زنند "بزخر مفت خور و بوووووق..."در كل من كاسب خورده پايي هستم كه از زندگيم راضيم پول هنگفتي ندارم اما حالم خوشه و دارم زندگيمو مي كنم
lمورد اصلي كه حالا به نظرم اومد اينه كه بايد يك نفر توي زندگيت داشته باشي كه موقع مشكلات فكري بتوني بهش تكيه كني "يعني مغز اقتصادي داشته باشه و روي اعصابت نره" وگرنه بايد چندين و چند بار ضرر كني تا گرگ باران ديده بشي

بالا