برگزیده های پرشین تولز

شما از کدوم آنتی ویروس برای شبکه استفاده می کنید ؟

roozen

Registered User
لایک‌ها
1

یعنی اینکه Mcafee Enterprise چیز خوبیه چون شرکتی که توش کار می کنم داره استفاده می کنه رو شبکه (رو سیستم منم نصبه) و تا حالا مشکلی نداشته . البته من نمی دونم که کنسول اصلیش که رو سیستم مدیر شبکه نصبه چه جوریه ولی چیزی که ی دونم اینه که با گارانتی و ساپورت خریدن.

یه مشکلی که داره سرویس Mcafee framwork هست که مربوط به update میشه که یه ذره جون سیستمو می گیره.

کسی راجع به NOD 32 اطلاعات داره. (تو ایران نمایندگی داره . خیلی تعریف ازش میکنن);)

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
ما بالاخره جواب سوالمو نتونستم بگیرم
چطوریه یعنی کسی با Update نورتن موردی نداشته ؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من 3 سالی میشه با
Symantec Corporate Edition کار میکنم . راضی هم هستم. مشکلی نداره، همه مدل امکاناتی هم داره
ورژن الان هم 10.1.4 هست.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
من 3 سالی میشه با
Symantec Corporate Edition کار میکنم . راضی هم هستم. مشکلی نداره، همه مدل امکاناتی هم داره
ورژن الان هم 10.1.4 هست.

یه سوال از خدمت جنابعالی داشتم
1- توی یه شبکه ازش استفاده می کنید یا نه ؟
2- اگه تو شبکه استفاده می کنید Update اون چه جوری انجام میدید ؟
3- کلاینتها رو چه جوری Update می کنید ، دستی یا اینکه توسط خود سرور اینکار انجام میشه ؟
4- اگه توسط سرور اینکار صورت میگیره چه جوری اینکار شده من تو اینکار مشکل دارم و کلاینتهای من بایستی دستی Update بشن . برای اتوماتیک Update شدن من مشکل دارم ؟

اکه بشه به سوالات من پاسخ دهید ممنون میشم

P.I.T.A

کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من اصلا آنتي ويروس نصب نميكنم سرعت كامپيوتر را بشدت پايين مياره به علاوه هر وقت مشكلي پيش بياد من خودم تشخيص ميدم

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
یه سوال از خدمت جنابعالی داشتم
1- توی یه شبکه ازش استفاده می کنید یا نه ؟
2- اگه تو شبکه استفاده می کنید Update اون چه جوری انجام میدید ؟
3- کلاینتها رو چه جوری Update می کنید ، دستی یا اینکه توسط خود سرور اینکار انجام میشه ؟
4- اگه توسط سرور اینکار صورت میگیره چه جوری اینکار شده من تو اینکار مشکل دارم و کلاینتهای من بایستی دستی Update بشن . برای اتوماتیک Update شدن من مشکل دارم ؟

اکه بشه به سوالات من پاسخ دهید ممنون میشم

1. بله توی شبکه هست دیگه .. اصلا رو single computer به صرفه نیست استفادش

2و3و4 . ببین 2 مدل نرم افزار هست. یه دونه برا سرور هست و یه مدل برا client ها.
سرور رو که نصب کنی ، وقتی میخوای client ها رو نصب کنی، تو شبکه میگرده و سرور رو پیدا میکنه و باید تحت اون سرور نصب بشه.
پس مثلا 10 تا کامپیوتر داری، یکی میشه سرور ، 9 تا کلاینت که setup سرور رو یه بار انجام میدی و برا اینکه پشت هر کلاینت نری و 9 بار اینستال نکنی، پشت سرور گزینه Deploy client رو انتخاب میکنی، خودش کامپیوتر های تو شبکه رو پیدا میکنه و remote روشون نصب میکنه.
حالا فقط کافیه live update رو روی سرور اجرا کنی.
وقتی update تموم شد. کلاینت ها هم خودشون definition رو از سرور میگیرن و update میشن.

البته یه نرم افزار جانبی هم براش هست که تنظیمات بیشتری میتونی بکنی که تو cd هست.
Symantec System Center Console

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
1. بله توی شبکه هست دیگه .. اصلا رو single computer به صرفه نیست استفادش

2و3و4 . ببین 2 مدل نرم افزار هست. یه دونه برا سرور هست و یه مدل برا client ها.
سرور رو که نصب کنی ، وقتی میخوای client ها رو نصب کنی، تو شبکه میگرده و سرور رو پیدا میکنه و باید تحت اون سرور نصب بشه.
پس مثلا 10 تا کامپیوتر داری، یکی میشه سرور ، 9 تا کلاینت که setup سرور رو یه بار انجام میدی و برا اینکه پشت هر کلاینت نری و 9 بار اینستال نکنی، پشت سرور گزینه Deploy client رو انتخاب میکنی، خودش کامپیوتر های تو شبکه رو پیدا میکنه و remote روشون نصب میکنه.
حالا فقط کافیه live update رو روی سرور اجرا کنی.
وقتی update تموم شد. کلاینت ها هم خودشون definition رو از سرور میگیرن و update میشن.

البته یه نرم افزار جانبی هم براش هست که تنظیمات بیشتری میتونی بکنی که تو cd هست.
Symantec System Center Console

سلام اقا جون ممنون از راهنماییت فقط یه چیز دیگه رو میشه برام بگی
مسیر Deploy client کجاست نتونستم اونو پیدا کنم ؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
ببین اول مطمئن شو که این نرم افزار رو داری:

Symantec Antivirus Corporate Edition

برا من ورژن 10.1.4 هست.
برات عکس از autorun گذاشتم : )

اول این Autorun برات میاد:
2m5hxuf.jpg

بعدش این صفحه هست، که اول میای سرور رو نصب میکنی:
4go7yaq.jpg

حالا اگه خواستی رو هر کامپیوتر ، نرم افزار client رو نصب کنی، از این گزینه استفاده میکنی:
2a6kr3m.jpg

بعد از اینکه سرور رو نصب کردی، روی همون سیستمس که سرور رو نصب کردی، این نرم افزار هم نصب کن:
2mg5lcg.jpg

حالا System Center رو اجرا کن و از این مسیر، Remote install انجام بده : )
2n87xjc.jpg

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6

برا من ورژن 10.1.4 هست.

........
ممنونم عزیز فکر می کنم اشکال از نسخه 9 برنامه باشه
من اون قسمت از برنامه رو نصب کردم ولی روی نام سرور علامت قفل میندازه بایستی رمزش رو بدم که اونوقت
هم فقط قسمتی از کلاینتها رو میاره تازه یه پیام میده که نمی تونه اونا Update کنه .
خیلی ممنونم باید برم سراغ نسخه 10 اون .
راستی شما CD کدوم شرکت رو گرفتین ؟ لایسنس اونچه جوریه ؟ معتبره ؟ خیلی ممنونم

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12

برا من ورژن 10.1.4 هست.

........
ممنونم عزیز فکر می کنم اشکال از نسخه 9 برنامه باشه
من اون قسمت از برنامه رو نصب کردم ولی روی نام سرور علامت قفل میندازه بایستی رمزش رو بدم که اونوقت
هم فقط قسمتی از کلاینتها رو میاره تازه یه پیام میده که نمی تونه اونا Update کنه .
خیلی ممنونم باید برم سراغ نسخه 10 اون .
راستی شما CD کدوم شرکت رو گرفتین ؟ لایسنس اونچه جوریه ؟ معتبره ؟ خیلی ممنونم
پس اگر ورژن جدید رو میریزی "حتما" همه چیز مربوط به ورژن قبلی رو uninstall کن از رو همه دستگاهها

من CD رو گرفتم 9 هزار تومن فکر کنم. برا شرکت خاصی هم نیست ! copy از ورژن اصلی هست.
سعی کن از جای مطمئن بگیری

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
پس اگر ورژن جدید رو میریزی "حتما" همه چیز مربوط به ورژن قبلی رو uninstall کن از رو همه دستگاهها

من CD رو گرفتم 9 هزار تومن فکر کنم. برا شرکت خاصی هم نیست ! copy از ورژن اصلی هست.
سعی کن از جای مطمئن بگیری

خیلی ازتون ممنونم متشکرم

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7
خوب این درست رفتم و دیدم با kaspersky هم بحثی ندارم . این حرفها موقعی درسته که تو ایران بتونی نرم افزار اصلی رو پول بدی بخری نه اینکه با یه CD پنج هزار ریالی بخوای نرم افزار بخری
شما اصلا تونستی kaspersky اصلی رو بخری و امتحان کنی ؟
مطمئن باش هیچ آنتی ویروس با Norton با ریجستری اصلیش قابل مقایسه نیست شاید برای کوتاه مدت خوب باشه ولی در طولانی مدت و در شرایط بخصوص این Norton هستش که پیروز میشه

قبول ندارم بی تعصب kaspersky رو بیشتر قبول دارم ...مخلص همه هم هستم گردنمونم از مو باریکتر:cool:

cheez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از این استفاده میکنم فوق العاده هم راحت هست تمام کارهایش هم اتوماتیک انجام میشه و قابل ابدیت هم هست
symantec anti virus corporate edition 10.0.0.359
این نسخه برای شبکه بهترین است

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
من از این استفاده میکنم فوق العاده هم راحت هست تمام کارهایش هم اتوماتیک انجام میشه و قابل ابدیت هم هست
symantec anti virus corporate edition 10.0.0.359
این نسخه برای شبکه بهترین است

کاملا موافقم

آنتی ویروس های دیگه هستن منکر اونام نیستم ولی نمی دونم شاید اطلاعاتم کمه ولی من کمتر دیدم تو شبکه ای که بخوان از اون استفاده کنن .
امتحانشونو خوب دادن یا نه ولی اعتماد به اونا خیلی خیلی سخته . لااقل تو ایران یه نمایندگی درست وحسابی برای تورتن پیدا میشه ولی اونا چی ؟
نمیدونم !!!!!:wacko:

masoud1361

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها من مسعود هستم
یه مشکل جالب دارم
روی lap top من انتی ویروس نصب نمی شه می گه (error) نصب نمی کنم چون کل حافضه رو تحت اختیار می گیره
کسی راه حلی نداره ممنونم

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
سلام بچه ها من مسعود هستم
یه مشکل جالب دارم
روی lap top من انتی ویروس نصب نمی شه می گه (error) نصب نمی کنم چون کل حافضه رو تحت اختیار می گیره
کسی راه حلی نداره ممنونم

کدوم آنتی ویروس رو نصب می کنی ؟ مشخصات لب تابت چیه ؟

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
از دوستان میدونه ویروسهای نوع شبکه از چه نوعاً ؟ چطوری تو شبکه راه پیدا می کنند ؟
مثلا از یک سیستمی که سرور اینترنت هستش چطوری به شبکه منتقل میشن ؟
سرعت متصل شدن به اینترنت هم نقشی داره ؟ فرقی بین Dial Up و ADSL در مورد ویروسی شدن هست یا نه ؟
اصولا روش کار ویروسها رو در این مورد کسی میدونه ؟ کسی تا حالا موردی این چنین داشته ؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
از دوستان میدونه ویروسهای نوع شبکه از چه نوعاً ؟ چطوری تو شبکه راه پیدا می کنند ؟
مثلا از یک سیستمی که سرور اینترنت هستش چطوری به شبکه منتقل میشن ؟
سرعت متصل شدن به اینترنت هم نقشی داره ؟ فرقی بین Dial Up و ADSL در مورد ویروسی شدن هست یا نه ؟
اصولا روش کار ویروسها رو در این مورد کسی میدونه ؟ کسی تا حالا موردی این چنین داشته ؟
ویروس ها یا worm ها معمولا توسط فایلی که آلوده هست به سیستم راه پیدا میکنن، حتی شما اگه تنظیمات مناسب برا internet explorer نداشته باشید، هنگام دیدن برخی وبسایتها، فایلی روی سیستم شما اجرا میشه و آلوده میشه سیستم. حالا تو شبکه، client ها هم به اینترنت متصل هستند دیگه .. اونا ممکنه ویروس بگیرند.
این ویروس میتونه بسته به میزان هوشمندیش !! فایلهای share شده سیستم آلوده رو هم مبتلا کنه و به این صورت تو شبکه منتقل شه.
یا اگه DC آلوده شه، ویروس یا worm خودشو میرسونه به profile کاربرها، و وقتی رو client ها load میشه ، کارشو رو اونا هم شروع میکنه و ...

عشق مدرن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این نظر من راجع به آنتی ویروس هایی هست که تست کردم:

1- مک آفی که ایرانو تحریم کرده و از آی پی های ایران اصلا آپدیت نمیشه

2- کاسپر اسکای گزینه خوبیه ولی شرکت سیمانتک در دنیا اوله و به روز ترین آنتی ویروس رو داره. در ضمن نسبت به سیمانتک سرعت سیستمو میاره پایین

3- شرکت سیمانتک نرم افزار نورتون خیلی خوبه ولی سرعت سیستمو به شدت پایین میاره و گزینه های اضافی هم زیاد داره. منم از سیمانتک آنتی ویروس هم در شبکه و هم در کام خودم استفاده میکنم و از نظر سرعت آپدیت ، پایین نیاوردن سرعت سیستم، نصب اسان، کرک شده و سهولت استفاده بهترین انتخابه

بالا