آژانس هواپیمایی
pop up

شنیدید و دیدید بلوتوثی که بدون سی دی نصب بشه ؟

شروع موضوع توسط mt33 ‏1 آپریل 2008 در انجمن موضوعات متفرقه - مرتبط با کامپيوتر

1. mt33

mt33 Registered User

سلام

من یه سری راهنمایی میخواستم درباره بلوتوثی که اتوماتیک بدون سی دی نصب میشه برای تبادل اطلاعات از کامپیوتر به موبایل؟

سوالم اینه ایا وجود داره چنین بلوتوثی تو ایران؟

ایا با سی دی بایدحتما بلو توث نصب بشه یا بدون سی دی هم هست؟

توضیحات جامع میخواستم برام بدید

متشکرم

2. parsa

parsa Registered User

3. igimax

igimax کاربر فعال کامپیوتر

سلام [​IMG]

. دوست عزيز، اگر روي سيستم خود ويندوز XP سرويس پك 2 داريد، اين ويندوز تا حدود زيادي اكثر BlueTooth ها را شناسايي و نصب مي‌كند. البته براي نصب بعضي‌هايش نياز به درايور دارد، اما براي هيچ يك از Blouetoothها نيازي به نصب برنامه موجود برروي CD نداريد. خود ويندوز يك برنامه ساده و بسيار ابتدايي براي استفاده از حداقل امكانات Bluetooth را در اختيارتان قرار مي‌دهد. اگر چه برنامه همراه Bluetooth بسيار كاملتر و با امكانات بسياري است، اما خود XP SP2 تا حدودي كار شما را راه مي‌اندازد. (معمولن يكي از برنامه‌هاي Widcomm Bluetooth يا IVT BlueSoleil همراه Bluetooth هست)
    . براي من 2 نوع Bluetooth آوردند كه CD هر دو مشكل داشت، اما XP SP2 آنها را شناخت و بدون نيازبه درايور راه اندازي نمود. اما همانطور كه عرض كردم امكانات برنامه XP براي Bluetooth بسيار اندك است. سايت مايكروسافت در صفحه معرفي امكانات SP2 پشتيباني از Bluetooth را ذكر كرده است:

. اما اگر نيازي به توضيح بيشتر براي نصب Bluetooth داشتيد در لينك زير از سايت مايكروسافت موجود است:

موفق باشيد. [​IMG]

خداحافظ
    IgImAx
    87/01/15
    [​IMG] [​IMG]

4. m.shabani

m.shabani Registered User

بله وجود داره قیمتش هم 12 تومن هست فقط کافیه روی فایل مورد نظر کلیک راست کنی و علامت بلو توث رو کلیک کنی بعد ....... در ضمن من با سرویس پک 2 تست کردم الان هم استفاده میکنم

5. panizgraphic

panizgraphic Registered User

موجوده
    قیمت دقیق نمیشه داد چون بازار روزی 100بار بالا پایین میشه اما این چیزا کمتر
    اندازه بنده انگشت هم هست
    موفق باشید

6. parsa

parsa Registered User

7. boxilink
  8. rasoooli

rasoooli Registered User

8 هزار تومان

در بازار علاء الدین تهران به وفور پیدا میشه

9. pilot

pilot مدیر بازنشسته

این مدلش رو من گرفتم Bluetooth Dongle دیگه مینیاتوری شده ! :D
    بدون سی دی هم هست
    قیمت هم از 5 تا 10 ! بسته به نقاط مختلف تهران

# Bluetooth 2.0 compliant
    # USB 2.0 compliant
    # Plug-and-play
    # Driverless installation (for Windows XP and Vista only)
    # LED indicator lights up when plugged
    # Supports Bluetooth voice (A2DP)/data
    # Enables wireless Personal Area Network (PAN

10. hesamsh

hesamsh Registered User

همینی که pilot عزیز خریده رو از ایران خریدم 4 تومن ولی وقتی می خوای از pc به موبایل یا بر عکس فایلی رو بفرستی ارور می ده! کسی نمی دونه چرا؟

11. sokOoooot

sokOoooot همکار انجمن سینما همکار انجمن

همشون بدون سی دی ویندوز xp من میشناسه تا حالا چند مدل گذاشتم روش شناخته ولی اگه با برنامه ایی که روی سی دی هست اطلاعات رو بفرستی هم سریعتره و هم راحتره چون میشه مثله درایوای ویندوز ولی اون طوری با خود ویندوز باید تک تک فایلها رو انتخاب کنی بعد بفرستی

12. hesamsh

hesamsh Registered User

این مشکلی که برای من هست مشکل از بلوتوثه یا نصب شدنه؟

13. ataamini

ataamini Registered User

آره هست 12 تمن

14. avajang.com .leftavajang.com.right
  15. igimax

igimax کاربر فعال کامپیوتر

سلام hesamsh عزيز [​IMG]

. همانطور كه sokOoooot جان هم گفتند مشكل از ناتواني برنامه XP هست. در حقيقت درايوري كه XP براي بعضي از مدل‌هاي Bluetooth مي‌شناسه براي كار كردنشان كافيه ولي برنامه Utility ويندوز XP براي كار‌هاي حرفه‌اي با BTها جوابگو نيست. براي مثال يكي از BT هاي من XP آن را ميشناسد و درايورش را خودش نصب مي‌كند، ولي براي Utility آن از برنامه Widcomm Bluetooth Software Drivers v5.1.0.1100 (Incl License Patcher)o استفاده مي‌كنم و نه برنامه ويندوز. من با اين Patchي كه اين برنامه داره نوع BT شناسايي شده توسط ويندوز را به اين برنامه شناسايي مي‌كنه و از اين به بعد با اين Utility كار‌هاي BT را انجام مي‌دهم و نه با ويندوز. حالا شايد اين برنامه گيرتان نيايد ولي يه پيشنهاد دارم. البته راه حل ساده‌اي نيستا و اصلن راه حل نيست! بلكه فقط يه پيشنهاد هست.

. دوستان در اين زمينه تست كردند و متوجه شدند كه ويندوز 7 به خوبي و بدون نياز به هيچ درايوري و برنامه جانبي BT آنها را كه نه XP بدون نصب درايورشان ميشناخته و نه اصلن در ويستا كار مي‌كرده، مي‌شناسه و به خوبي هم كار مي‌كنه. البته سخت افزار‌هاي BT با هم متفاوتند و دليل نميشه كه همه آنها شناسايي شوند و اصلن شايد ساخت كمپاني معتبري نباشه و از اين شركت‌هاي چيني درپيتي باشند. ولي اين نكته كه ويندوز7 از همه ويندوز‌هاي ديگه در شناسايي سخت افزار بهتره و خوبتره حداقل در اين مدت و در تست دوستان در اين تاپيك ثابت شده. (به خصوص پست 279 دوست خوبمان Shervin جان را در اين صفحه و BTشان مطالعه بفرماييد)

. برنامه‌هاي مخصوص BT در بازار ايران موجودند. مشهورترين و بهترينشان يكي همين Widcomm Bluetooth و ديگري IVT BlueSoleil هستند. اگر به هر دليل زحمت نصب ويندوز 7 را به خودتان داديد، خوشحال مي‌شوم كليه نتايج تستتان را در آن تاپيك به اطلاع ما برسانيد.

موفق باشيد. [​IMG]

خداحافظ
    IgImAx
    88/03/07
    [​IMG] [​IMG]

Last edited: ‏28 می 2009
  16. hesamsh

hesamsh Registered User

ممنون igmax،
    به ویندوز هقت دسترسی ندارم و وقت نصب آن را نیز ندارم. با برنامه bluesoleil تا حدی حل شد چون منوی این برنامه به زبان چینی است و فقط می توانم از طریق گوشی به کامپیوتر فایل بفرستم.