منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

شهر قدیمی پوکت + عکس

arin1365

Registered User
تاریخ عضویت
26 مارس 2015
نوشته‌ها
374
لایک‌ها
3
سن
35
شهر قدیمی رنگارنگ پوکت
شهر قدیمی پوکت به عنوان یک جاذبه محبوب در نزد گردشگران تایلند محسوب می شود. این شهر دارای فرهنگی عنی تر می باشد. این شهر دقیقا از ۵ خیابان اصلی و کوچه های کوچک تشکیل شده است. که عبارتند از :خیابان راسادا Rasada Rd، خیابان پانگ نگوا Phang Nga Rd، خیابان کرابی Krabi Rd، خیابان دیبوک Dibuk Rd، خیابان چالنک Thalang Rd.


شهر قدیمی رنگارنگ پوکت

ساختمان های این شهر با معماری باشکوه و دیدنی که طرح و مدل آنها از برخی شهرهای اروپایی مانند انگلیس و پرتغال نشات گرفته است. ساختمان های رنگارنگ که از جمله سبک طراحی جذاب آنها می توان به بناهای که طبقه اول به عنوان مغازه و و طبقه دوم محل زندگی به همراه سالن های بزرگ پذیرایی اشاره کرد. برای دیدن شهر قدیمی پوکت در تور تایلند شرکت کنید.


نمای رنگارنگ در شهر قدیمی رنگارنگ پوکت

در این شهر بناهایی با سبک دیگر معماری چینی که به عنوان خانه های بزرگ با صندلی های قرمز شناخته می شوند. در اینجا ترکیبی از سنت و فرهنگ تایلندی، چینی، مالایی، هندی، نپالی و … را خواهید دید. که هر کدوم با سبک خاص خود به این شهر جلوه زیبایی داده اند. جالب است بدانید خود این شهر قدیمی دارای جاذبه های گردشگری بی شماری است که بازدید از آن ها لذت خاصی دارد.


خانه هایی با نمای صورتی در شهر قدیمی پوکت

یکی از مکان های جذاب این شهر قدیمی بازار بزرگ است. این بازار در میان منطقه تاریخی چینی و پرتغالی شهر پوکت واقع شده است، این خیابان به نام لاردیا (Lardyai یا talaad yai) نیز شناخته می‌شود، در این بازار گردشگران تور پوکت می توانید از کالاهای مغازه‌های صنایع دستی محلی و مغازه‌های کادویی و مغازه‌های اسباب‌بازی فروشی و ترامپولین رایگان برای سرگرم کردن کودکان استفاده کنید و از بودن در این بازار لذت ببرید.


بازار بزرگ در شهر قدیمی پوکت

خیابان تالانگ یکی از اولین خیابان‌های شهر قدیمی پوکت به شمار می‌رود، نمای خانه‌های در مسیر این خیابان با استفاده از تکنیک رنگ‌آمیزی شاد و روشن – از رنگ آبی گرفته تا سبز و سرخ – تزئین شده است، به همین دلیل در هنگام بازدید از این خانه‌ها، احساسی از تلفیق تکنولوژی مدرن و تاریخی به افراد دست می‌دهد. چندین کافی شاپ و رستوران‌ نیز در این خیابان وجود دارد.


خیابان تالانگ شهر قدیمی پوکت
منبع: https://thailandtor.com/
 
بالا