برگزیده های پرشین تولز

شوخی با برق !؟

ali_nateghi

Registered User
لایک‌ها
1
شده تا حالا با برق شهر شوخی کنید؟مثلا دوشاخه برق رو بزنی تو پیریز و بعد اون دو سر آزاد رو فرو کنی تو آب یا حالا آب نمک بعدش چی میشه ؟واقعا شما میدونید اگه برق 220 ولت شهری رو با 25 آمپر تو آب نمک فرو کنید چه اتفاقی میافته؟من کنجکاوم ، اگه کسی میدونه چی میشه به من هم بگه!

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
شده تا حالا با برق شهر شوخی کنید؟مثلا دوشاخه برق رو بزنی تو پیریز و بعد اون دو سر آزاد رو فرو کنی تو آب یا حالا آب نمک بعدش چی میشه ؟واقعا شما میدونید اگه برق 220 ولت شهری رو با 25 آمپر تو آب نمک فرو کنید چه اتفاقی میافته؟من کنجکاوم ، اگه کسی میدونه چی میشه به من هم بگه!

chize khasi nemishe :D

vali behtar az on ine ke 3-4 ta 2shakhe etesal kotah ro bekoni to perize barghe madrese ke 3faz hast

onam to sharayeti mese shabe ahya va ina

KhersKuchulu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

:blink:

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگه آب با درصد نمک کم باشه خوب خیلی سادس، مثه دستگاه های بخار ساز شروع به تبخیر میکنه
اگه درصد خلوص نمک بالاتر باشه هم آب به صورت یه تمام رسانا در اومده و اتصال کوتاه رخ میده که از عواقبش میشه از سوختن دوشاخه، سیم، سیم کشی ساختمان، سوختن فیورز، قطع برق توسط فیوز و ... نام برد .

بطور کلی خیلی فاز نمیده

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
تو آب نمک خالی فاز نمیده بنظرم یه وان رو پر آب نمک کنیم بعد یک نفر بره تو وان و سیم برق رو بندازیم تو آب.
حالا کی پایس بره تو وان.سیم برقش هم با من

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
نبايستي با برق شوخي كرد. برق با كسي شوخي ندارد.

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
نبايستي با برق شوخي كرد. برق با كسي شوخي ندارد.
منو تا حالا 6 - 7 بار برق گرفته ولی نمیدونم چرا چیزیم نشده به اون صورت! فقط لرزیدم!!!

یه بار مثلا بچه بودم آرمیچرو برم سیمشو کردم تو پریز بعد گفتم ووو وو وو وو و بد کشیدم بیرون!!! ولی بدجوری تکون دادا! اینگار کمربند پیچوندن تو کلمو سفتش کردن!!!

یا یه بار باز سیم هویم لحت بود آرنجمو گذاشته بودم روش هواسم نبود! :D

هی اینجوری! یا پریز برقو عوض میکردم دسته پیچگوشتی دستم بود!

پس چجوری میشه که برق میگیرتمون؟ من ضد برقم حتما!

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
منو تا حالا 6 - 7 بار برق گرفته ولی نمیدونم چرا چیزیم نشده به اون صورت! فقط لرزیدم!!!

راست می گی من از بچگی ام خاطره ی زیادی ندارم ولی خاطره برق گرفتگی ام رو خوب یادمه بچه بودم فکر می کردم همه دو شاخه ها امن هستند و راحت می شه به برق زد و چیزی نمی شده ولی یه بار یه دو شاخه ی شکسته رو زدم به برق بعد دیگه یادمه صدای اطراف شروع شد کم شدن ولی راحت داشتم سرم رو بر می گردوندم و به اطراف نگاه می کردم ولی حس می کردم دارم می لرزم یهو دیدم مامانم از ته اتاق داره می دوه طرفم بعد دیگه یادم نیست تا اونجا که دیدم تو بغل مامانم هستم

bohran

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقت کنید چی میگم:

حریان موثر برای برق گرفتی در ولتاز220 ولت 0.05 آمپر است یعنی اگر این عدد رو در 1300 اهم که مقاومت متسوط یه شخص هست ضرب کنیم عدد 65 ولت بدست میاد حالا ممکنه یکی بالای1300 اهم بدنش مقاومت داشته باشه و یا یکی مثل بچه ها پایین 1300 اهم هرچی این عدد کمتر بشه خطر برق گرقتگی بیشتر میشه
البته به رطوبت بدن هم بستگی داره کسانیکه زیاد عرق می کنند بیشتر دچار برق گرفتکی میشوند

پس همیشه توصیه های بابا برقی رو جدی بگیرید

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
شما ها رو که برق گرفته احتمالا سرفه زیاد ندارید ؟
نـــه اصلا! :)

من برق هندل تلفن قدیمی هم زیاد گرفتم! از قصد دست میذاشتم رو قطباش بد یه نفر هندل میزد!

بدنت شیانگ مینداخت! البته بچه بودیما!!! کلا 5 ابتدایی بودیم!

خیلی کیف میکردیم! بدش میمردیم از خنده!

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5

یه بار مثلا بچه بودم آرمیچرو برم سیمشو کردم تو پریز بعد گفتم ووو وو وو وو و بد کشیدم بیرون!!! ولی بدجوری تکون دادا! اینگار کمربند پیچوندن تو کلمو سفتش کردن!!!

یا یه بار باز سیم هویم لحت بود آرنجمو گذاشته بودم روش هواسم نبود! :D

هی اینجوری! یا پریز برقو عوض میکردم دسته پیچگوشتی دستم بود!

پس چجوری میشه که برق میگیرتمون؟ من ضد برقم حتما!
آآآی گفتی!
یبار با هویه داشتم کار میکردم و پام روی چارچوب در بود(اتصال به زمین خفن) بعد یه لحظه فکر کردم یکی منو از پشت داره میگیره!!! خیلی بد لرزوند ولی خداروشکر به خیر گذشت..............
جالب اینه که دوباره هویه رو زدم به برق دیدم اصلا هیچ جاش مشکلی نداشته! (دچار خود القایی شده بودم!!)

boros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نـــه اصلا! :)

من برق هندل تلفن قدیمی هم زیاد گرفتم! از قصد دست میذاشتم رو قطباش بد یه نفر هندل میزد!

بدنت شیانگ مینداخت! البته بچه بودیما!!! کلا 5 ابتدایی بودیم!

خیلی کیف میکردیم! بدش میمردیم از خنده!

خیلی با مزه بود . :lol:

یعنی چی ؟

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
خیلی با مزه بود . :lol:

یعنی چی ؟
شیلـــنگ میخواستم بنویسم!

تلفن هندلی ندیدی؟ فیلم جنگی آلمانی نیگاه کن! یکی میره خر خر یه دسته رو میچرخونه میگه تلفنچی.... از اونا :D

sorry :tongue:

دیگه اینکه تو بیکاری میشینی پستای مردمو میخونی غلط املایی بکشی بیرون بد رنگی رنگی کنی... :D

بالا