برگزیده های پرشین تولز

شکایت از سایت کپی کننده

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
سلام
آیا میشه بابت پنج شش خط کپی از یک مقاله کاملاً اختصاصی سایتمون، از فرد کپی کار شکایت کنیم و درخواست مسدودیت سایت طرف رو بدیم؟

در اینترنت که جستجو کردم، چند نفر بودند که بابت کپی مطالبشون شکایت کردند و به نتیجه رسیدند. اما سوال من اینه که فقط برای پنج شش خط کپی عینی که در وسط یک مقاله قرار داده شده میشه به جایی رسید؟

مشکل من این پنج شش خط نیست و قضیه پیچیده است. خیلی مهمه که طرف رو سرجاش بنشونم.

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
آره خیلی راحت میتونی فقد چند تا چیزو باید رعایت کنی تجربه من :

اول اینکه 100% ثابت کنی برای تو هست و اون کپی کرده

دوم اینکه مدارک کامل باشه یعنی عکس و شات مدرک نیست حتی فیلم هم بگیری مدرک نیست

وقتی شکایت کردی و تو دفتر ثبت قضایی کردی میفرستن فتا اونجا خود مامور فتا کسی که پروندتو میگیره به اون نشون بده و تایید کنه که مطلب کپی شده چون طرفت وقتی بفهمه شکایت کردی و بره مطلبو حذف کنه قاضی قبولش نمیکنه ولی وقتی خود مامور فتا تایید کرده باشه دیگه تمومه

سوم اینکه از همه مهمتر برای بستن سایتش باید رعایت کنی اینه که ثابت کنی اون مطلب داره به کارت یا زندگیت یا آبروت لطمه میزنه که اگر بتونی همون لحظه دستور مسدود کردن سایت طرفو اگه ir باشه دامینش سریع بسته میشه ولی اگه com یا ... باشه فقط فیلتر میشه و به هاستینگش نامه میزنن

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
آره خیلی راحت میتونی فقد چند تا چیزو باید رعایت کنی تجربه من :

اول اینکه 100% ثابت کنی برای تو هست و اون کپی کرده

دوم اینکه مدارک کامل باشه یعنی عکس و شات مدرک نیست حتی فیلم هم بگیری مدرک نیست

وقتی شکایت کردی و تو دفتر ثبت قضایی کردی میفرستن فتا اونجا خود مامور فتا کسی که پروندتو میگیره به اون نشون بده و تایید کنه که مطلب کپی شده چون طرفت وقتی بفهمه شکایت کردی و بره مطلبو حذف کنه قاضی قبولش نمیکنه ولی وقتی خود مامور فتا تایید کرده باشه دیگه تمومه

سوم اینکه از همه مهمتر برای بستن سایتش باید رعایت کنی اینه که ثابت کنی اون مطلب داره به کارت یا زندگیت یا آبروت لطمه میزنه که اگر بتونی همون لحظه دستور مسدود کردن سایت طرفو اگه ir باشه دامینش سریع بسته میشه ولی اگه com یا ... باشه فقط فیلتر میشه و به هاستینگش نامه میزنن
ممنون
چطور میشه ثابت کرد که مولف این مقاله من بودم؟
مثلا با رونوشت وردپرس یا سایت آرشیو میشه ثابت کرد؟

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
سلام
برای مقالات علمی برای اثباتش باید قبلا مقالتون تو مجله یا روزنامه معتبری با اسم و امضای شما چاپ شده باشه که از این طریق بتونید ثابت کنید.
اما اگر فقط تو سایت و وبلاگ بوده بعید میدونم به راحتی قبول کنن.

حتی اگر هم بتونید ثابت کنید دوندگی زیاد داره.

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
کپی مطالبی که عمومی شده از لحاظ قانونی مشکلی نداره

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
ممنون
چطور میشه ثابت کرد که مولف این مقاله من بودم؟
مثلا با رونوشت وردپرس یا سایت آرشیو میشه ثابت کرد؟
خو این دیگه بستگی به خودت داره که از چه راهی بخوای ثابت کنی ولی آرشیو و رونوشت وردپرس و اینا نه نمیشه

برای مثال سایت ما سایت گردشگری بود که مطالبشو کپی کرده بودن با منبع یعنی لینک سایت رو هم گذاشته بود ولی که تو 24 ساعت دامینش مسدود شد که تو دادخواست وکیل نوشته بود بازنشر این مطالب بدون اجازه ما بوده و باعث آسیب رسیدن به کسب و کارمون شده و هر دقیقه که میگذره باعث ضرر مالی میشه به خاطر همین سریع درخواست مسدود شدن سایتش و تامین خواسته رو کرده بود البته قبلش ضمانت باید بزاری که اگر نتونستی ثابت کنی جبران خسارت بشه برای طرف

من خودم کاری نکردم همه کارارو وکیل کرد چون از قبل هم تجربه داشت خیلی سریع و درست همه کارارو کرده بود

کپی مطلب و .... زیاد مهم نیست حتی اگر ثابت کنی نهایتش میگه مطالبو حذف کن و تعهد بده ولی اگه بتونی قانعش کنی که کپی مطلبی که ازت کرده داره بهت ضرر میرسونه خیلی سریع رسیدگی میکنن

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
کپی مطالبی که عمومی شده از لحاظ قانونی مشکلی نداره
میشه لطف کنی بگی کجای قانون و تو کدوم بندی اینو نوشته ؟

تا جایی که من میدونم و تجربشو داشتم حتی اگر هزاران بار بازنشر شده باشه شما به عنوان مولف حق داری مثلا بگی نمیخوام تو سایت x مطلبم باشه

حرفت عین این میمونه بگی یه کتابی چاپ شده خب پس تمومه و هرکسی میتونه برداره چاپ و نشرش کنه : )

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
میشه لطف کنی بگی کجای قانون و تو کدوم بندی اینو نوشته ؟

تا جایی که من میدونم و تجربشو داشتم حتی اگر هزاران بار بازنشر شده باشه شما به عنوان مولف حق داری مثلا بگی نمیخوام تو سایت x مطلبم باشه

حرفت عین این میمونه بگی یه کتابی چاپ شده خب پس تمومه و هرکسی میتونه برداره چاپ و نشرش کنه : )
وقتی کتاب کپی بشه ناشر میتونه شکایت کنه چون کتاب ثبت قانونی میشه

ایا مطالب اختصاصی یه وبمستر مراحل قانونی ثبت و چاپ کتاب رو طی میکنه

طبق فتوای مراجع کپی مطالب پیرو قانون هست . توی این زمینه هم قانونی وجود نداره

قانون، کپی کتاب رو منع کرده اما کپی مطالب سایت رو منع نکرده

Last edited:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236

من توی این چند روز تحقیق کردم. وکلا چیز دیگه ای میگن
مقاله سایت هم کپی رایت داره. میتونید خودتون سرچ کنید.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
البته قبلش ضمانت باید بزاری که اگر نتونستی ثابت کنی جبران خسارت بشه برای طرف
ضمانت چی میخوان؟! :(
مطالب کپی کلا و مثلا چندتا خط بود؟
چند درصد تغییرشون داده بود؟

Last edited:

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422

نمیدونم این قانون شما برای کدوم کشوره ولی به اون کسی که فتوا میده بگو از زیر پتو بیاد بیرون یه کم تحقیق کنه که از این فتواها نده توی قانون هیچ ارتباطی به ثبت قانونی یه مطلب نداره و هرچیزی که بتونی ثابت کنی مولفش تو هستی شامل حقوق کپی رایت میشه

ضمانت چی میخوان؟! :(
ضمانت چیز خاصی نیس میتونی فیش حقوقی بزاری یا مثل من که 2 میلیون پول واریز کردیم به حساب دادگستری
این کار رو هم برای این میکنن که شما وقتی درخواست تامین خواسته میدی مثللا مسدود کردن دامینش رو میدی سریع دامینش (اگر ir ) باشه تو 24 ساعت مسدود میشه و این ضمانت رو برای این میگیرن که اگر پرونده به نفع تو نشد جبران خسارت برای اون طرف بشه

مطالب کپی کلا و مثلا چندتا خط بود؟
چند درصد تغییرشون داده بود؟
یه مطلب در مورد مقایسه سفر بود که عنوان رو تغییر داده بود ولی مطلب همون بود

این هم فرقی نداره تو حتی بگو 1 کلمه فقد مهم اینه بتونی ثابت کنی مطلب برای تو هست و اون کپی کرده

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
مطلب رو نمیدونم ولی بعیده بتونید کاری از پیش ببرید . یه مثال دیگه میزنم
شما فکر کن برای سایتت قالب اختصاصی زدی,من میام قالب شما رو میدزدم و میرم تحت عنوان نرم افزار تحت وب توی ارشاد برای خودم ثبتش میکنم
بعد میتونم از شما شکایت کنم که محصول منو دزدید!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
نمیدونم این قانون شما برای کدوم کشوره ولی به اون کسی که فتوا میده بگو از زیر پتو بیاد بیرون یه کم تحقیق کنه که از این فتواها نده توی قانون هیچ ارتباطی به ثبت قانونی یه مطلب نداره و هرچیزی که بتونی ثابت کنی مولفش تو هستی شامل حقوق کپی رایت میشه

ضمانت چیز خاصی نیس میتونی فیش حقوقی بزاری یا مثل من که 2 میلیون پول واریز کردیم به حساب دادگستری
این کار رو هم برای این میکنن که شما وقتی درخواست تامین خواسته میدی مثللا مسدود کردن دامینش رو میدی سریع دامینش (اگر ir ) باشه تو 24 ساعت مسدود میشه و این ضمانت رو برای این میگیرن که اگر پرونده به نفع تو نشد جبران خسارت برای اون طرف بشه

یه مطلب در مورد مقایسه سفر بود که عنوان رو تغییر داده بود ولی مطلب همون بود

این هم فرقی نداره تو حتی بگو 1 کلمه فقد مهم اینه بتونی ثابت کنی مطلب برای تو هست و اون کپی کرده
ولی آخرش نفهمیدم خودت چی جوری ثابت کردی مطالب به نام شما بوده؟ آیا مطالبتون جایی ثبت شده بود؟ مثلا کتاب شده بود؟
باتوجه به اینکه میگی حتی سایت آرشیو هم قبول ندارند!

learndl

کاربر فعال کار و سرمایه
لایک‌ها
3,422
ولی آخرش نفهمیدم خودت چی جوری ثابت کردی مطالب به نام شما بوده؟ آیا مطالبتون جایی ثبت شده بود؟ مثلا کتاب شده بود؟
باتوجه به اینکه میگی حتی سایت آرشیو هم قبول ندارند!
بالا گفتم مطلب در مورد مقایسه سفر بود برای سایت گردشگری که همون رو برداشته بود گذاشته بود تو سایتش
بازم میگم خودت نمیتونی کاری کنی چون آشنا نیستی بسپار به یه وکیل که قبلا تجربه داشته یه چیزایی تو متن درخواست مینویسن که سریع رسیدگی میشه
مثل قضیه آبرو که اگر توی شکایت باشه سریع رسیدگی میکنن سایت هم همینه تو متن درخواست تامین خواسته فوری وختی بزنی و مثلا بگی با کپی کردنش صدمه مالی و خسارت داره وارد میشه سریع رسیدگی میشه
ولی اینا مهم نیس مهم همون مطلبه هستش مثلا تو اومدی نوشتی خاطرات the boy در پاتوق و میتونی اینو ثابت کنی که مطلب برای تو بوده

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
بالا گفتم مطلب در مورد مقایسه سفر بود برای سایت گردشگری که همون رو برداشته بود گذاشته بود تو سایتش
بازم میگم خودت نمیتونی کاری کنی چون آشنا نیستی بسپار به یه وکیل که قبلا تجربه داشته یه چیزایی تو متن درخواست مینویسن که سریع رسیدگی میشه
مثل قضیه آبرو که اگر توی شکایت باشه سریع رسیدگی میکنن سایت هم همینه تو متن درخواست تامین خواسته فوری وختی بزنی و مثلا بگی با کپی کردنش صدمه مالی و خسارت داره وارد میشه سریع رسیدگی میشه
ولی اینا مهم نیس مهم همون مطلبه هستش مثلا تو اومدی نوشتی خاطرات the boy در پاتوق و میتونی اینو ثابت کنی که مطلب برای تو بوده
الان با وجود کانال تلگرام دیگه سایت محتوایی جایی برا کار نداره تو تلگرام هم کپی و اینا مورد بحث نیست

asghari67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من در این مورد تجربه دارم
من یکبار دقیقا همین مورد را به گوگل گزارش دادم
ابتدا اومد حق را به من داد و اون سایت رو از نتیجه گوگل حذف کرد
اما اون سایت برای گوگل پیام داد که این کار برداشت منصفانه از یک مقاله است و گوگل هم رای را برگرداند.

طرف هم اسکرین فرستاد برای مسخره کردن من به همین راحتی

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
من در این مورد تجربه دارم
من یکبار دقیقا همین مورد را به گوگل گزارش دادم
ابتدا اومد حق را به من داد و اون سایت رو از نتیجه گوگل حذف کرد
اما اون سایت برای گوگل پیام داد که این کار برداشت منصفانه از یک مقاله است و گوگل هم رای را برگرداند.

طرف هم اسکرین فرستاد برای مسخره کردن من به همین راحتی
لینک داده بود بهت؟

asghari67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
لینک داده بود بهت؟
نه .
فقط به گوگل پیام داده بود میزان کپی منصفانه بوده .
من اون زمان ( 2 سال پیش ) تحقیق کردم ، میگفتن زیر 10% از متن رو کپی کنن میشه منصفانه

حالا شما میتونی از خوده گوگل هم سوال کنید که منصفانه یعنی چه ؟
کلا کپی خیلی زیاده
الان بیتوته و دلگرم و خیلی از سایت های معروف راحت کپی کاری میکنن

بالا