برگزیده های پرشین تولز

شکسته شدن بینی و سوالات

"AmirHesam"

Registered User
لایک‌ها
439
درود
خسته نباشید
دوستان بینی من شکست امروز
میخواسم بدونم چی کار باید کرد ؟
باید جراحی کنم ؟ چه قد هزینه میبره ؟
چند روز باند پیچی میشه ؟

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
یکی از دوستای ما شیکست دماغش . یک ساله چسب روشه و هنوز که هنوزه خودشم دست به دماغش نمیزنه! بستگی داره ممکنه یکی 3 ماه شل بشه بینیش ( بعد عمل ) ، یکی 1 سال عین رفیق ما . ضمنا اینم بدون امکان نداره دماغ به حالت اولیه از نظر سفتی برگرده . میشه بدونم چجوری شکست و چقد درد داری؟ حتما مراجعه کن به پزشک!

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
بانداژ اصلیش و محافظت شدیدش . 2 هفته هستش

Dr.Cnet

Registered User
لایک‌ها
2,181
متاسفانه بنده هم مث شما در سن 7 تا 9 سالگی از ناحیه بینی دچار شکستگی شده بودم :(
همون ابتدا بهم گفتند که سریعن باید عمل بشه وگرنه استخوان بینی زود جوش میخوره و دردسر ساز میشه
متاسفانه یا خوشبختانه بینی ام رو عمل کردم اوایلش خوب بود یعنی تا همین الانش هم خوبه اما خوب میتونست بهتر از این هم باشه یعنی اونی که شکستگیش رو رفع کرد خیلی نتونسته بود ظریف کاری کنه هر چند که در سال 70 هم چندان انتظار ظرافت نباید میداشت :)
در هر صورت بینیم حدود 2 تا 3 ماه تو کچ بود. ولی سریعن برو دنبالش تا دیر نشده

hossein1376

Registered User
لایک‌ها
2,872
درود
خسته نباشید
دوستان بینی من شکست امروز
میخواسم بدونم چی کار باید کرد ؟
باید جراحی کنم ؟ چه قد هزینه میبره ؟
چند روز باند پیچی میشه ؟
سلام.
داداش بینیت شکسته اونوقت نشستی اینجا تاپیک می زنی.....
مگه درد نداره!

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
شکستگی استخوان بینی حداکثر به مدت 7 روز قابل جا اندازی هستش و بعد از اون استخوان جوش میخوره و دیگه نمیشه جا اندازی کرد و برای اصلاح شکستگی باید عمل رینوپلاستی یا همون جراحی زیبایی با مبلغ گزاف رو انجام بدی. الان هم هرچه زودتر برای جا اندازی مراجعه کنی بهتره، تو اتاق عمل با یک داروی ضد درد + خواب آور یا بی هوشی مختصر جا اندازی انجام میشه. هزینه این جا اندازی هم خیلی خیلی کمتر از هزینه عمل زیبایی هستش. یک مدتی هم یک فیکساتور روی بینی شما قرار میگیره بعد از جا اندازی که در واقع مشابه گچ هستش و مانع حرکت استخوان و جوش خوردن در جای خودش میشه. هرچه سریعتر به متخصص ENT یا همون گوش و حلق و بینی مراجعه کنید. باز هم تاکید میکنم حداکثر بمدت یکهفته قابلیت جا اندازی داره و بعدش باید جراحی انجام بشه و هرچه سریعتر هم اقدام کنید بهتره.

"AmirHesam"

Registered User
لایک‌ها
439
مرسی از جواب دوستان
دماغ من مشت خورده
یه مشت محکم خورد و خون فوران زد
واسه خیلی از دوستان من اینطور شده ولی نه عمل کردن نه هزینه ای زیادی خرج کردن..
الان ما باید چی کار کنیم و هزینه چه قد در میاد؟

"AmirHesam"

Registered User
لایک‌ها
439
و دوستان یه سوال داشتم بخوان جا بندازن و باندپیچی کنن حجم باندپیچی چه قد فضای صورت رو میگیره و این کبودی ها تا چند روز میمونه
ممنون میشم واضج بگید که تا چند روز حداقل اجزای دیگه صورت شکلشون میزونه (منظورم اینه به جز باندپیچی بینی ، دیگه جایی از صورت کبود نمونه و شکل خودشو داشته باشه
یکی از دوستان ما اخه قدیما دماغش شکست ، نمیدونم چرا بعدش ما دیدیم لب بالاش یه مدل شده بود :دی میگم ما اونطور نشیم :دی ؟

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
با جراح پلاستیک زیبایی بینی مشورت کن

lasholoosh

Registered User
لایک‌ها
236
به خاطر شدت ضربه بوده . دفرمه شدن صورت نهایتا تا یک روزه بعدش بیشتر بشه مشکلات دیگه ای هستش!
دعوا کردی؟ :D
جراحی که الزاما لازم نیس! رفتی دکتر بالاخره؟ آقا درد نداره مگه؟:|

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
فک کنم طرف باید هفشده میلیون دیه بده

dreamypixy

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
12,610
عزیز نیاز به باندپیچی نیست. توی اتاق عمل جااندازی بسته انجام میشه یعنی اصلا جراحی و باز کردن بینی انجام نمیشه و توسط یک گچ مخصوص فیکس میشه. این گچ یک کم بیشتر از بینی رو میگیره و وقتی اون رو روی بینی قرار میدن و حالت میدن، سفت میشه و باعث میشه شکستگی خوب جوش بخوره. البته اون گچ رو با چسب فیکس میکنن. در رابطه با کبودیهای دور چشم که اکیموز نامیده میشه هم بزودی خوب میشن نگران نباشید. فقط زودتر به متخصص گوش و حلق بینی مراجعه کنین تا اگه جابه جایی صورت گرفته باشه واستون جا اندازی کنن وگرنه استخوان جوش میخوره و دیگه نمیشه جا اندازی کرد و باید طی یک عمل رینوپلاستی مجددا استخوان شکسته شده و در محل درست قرار بگیره.

بالا