برگزیده های پرشین تولز

صداوسیما چرا چهره خوزستان و مردم آن را مخدوش می کند ؟ مگر مرض دارند ؟

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
بابا راست می گه
خفمون کردن بس که ماها رو این طوری نشون دادن
ایها ناس به خدا همه ی خوزستان بیابون نیست..........
ایها ناس به خدا خوزستانی ها همشون عرب نیستن........
ایها ناس به خدا همه ی خوزستانی ها سیاه نیستن......
ایها ناس به خدا همه ی خوزستانی ها گدا نیستن.........
ایها ناس به خدا همه ی خوزستانی ها دزد نیستن..........
ایها ناس به خدا همه ی خوزستانی ها معتاد نیستن........

این همه ی که گفتم چون همه جا هر چیزی پیدا می شه

حالا مگه كسي همچين حرفي زده؟مگه اين صدا سيما نماينده همه مردم ايرانه؟؟؟
همه ايرانيا ميدونن كه جنوبيا مخصوصا خوزستانيا خونگرم و بسيار شريف هستند.

jerii

همکار بازنشسته
لایک‌ها
9,663
حالا مگه كسي همچين حرفي زده؟مگه اين صدا سيما نماينده همه مردم ايرانه؟؟؟
همه ايرانيا ميدونن كه جنوبيا مخصوصا خوزستانيا خونگرم و بسيار شريف هستند.

حرف ما اینه چرا اینقدر ماها رو بد نشون می ده

به خدا وقتی می ریم سمت تهران /شمال/مشهد.... باورشون نمی شه خوزستانی هستیم می گن چرا سیاه نیستید چرا عرب نیستید..........

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
حرف ما اینه چرا اینقدر ماها رو بد نشون می ده

به خدا وقتی می ریم سمت تهران /شمال/مشهد.... باورشون نمی شه خوزستانی هستیم می گن چرا سیاه نیستید چرا عرب نیستید..........

آخ گفتی ...

یه جوری برخورد می کنن آدم نمی تونه ساکت بمونه :hmm:، یکی از بچه ها اومده بود خوزستان ، از دو سال پیش تا حالا چشماش شبیه هندونه شده :blink: درست هم نمی شه ...

یک زمانی آبادانی وجود داشت ، دومین کانال تلویزیونی ایران کدوم کاناله ؟ آبادان
زمین فوتبال نخستین بار کجای ایران ساخته شد ؟ آبادان
پیش از جنگ بزرگترین پالایشگاه نفت جهان در کدوم شهر بود ؟ آبادان
پیش از پاسارگاد پایتخت هخامنشیان کجا بود ؟ شوش
نخستین دانشگاه پزشکی جهان در کجا ساخته شد ؟ شمال هرمزاردشیر (اهواز کنونی)
مدت اقامت عرب ها در خوزستان چقدر است ؟ 560 سال
خوزستانی های بومی چه کسانی هستند ؟ خوزی ها ، که از قوم های پارت بودند ( بهبهانی های کنونی)
دومین چاه نفت جهان در کدام شهر کنده شد؟ مسجد سلیمان
اصلاً تمام درآمد کشور از کجا تامین می شود ؟ خوزستان
نخستین اثر باستانی ایران که در فهرست یونسکو ثبت شد کدام بود ؟ زیگورات چغازنبیل
تنها کاخ باقیمانده از زمان پیش از پاسارگاد و پارسه کجا است؟ شوش، کاخ آپادانا
تنها نقش های رنگی سربازان هخامنشی در کجا یافت شد ؟ شوش
مجسمه مسی شاهزاده پهلوی کجا یافت شد ؟ شوش
مجسمه داریوش بزرگ کجا یافت شد ؟ شوش
کتیبه های داریوش و شاهان ایلامی در کحا یافت شدند ؟ شوش
کوروش بزرگ هخامنشی کجا زاده شد؟ انشان
کدام شهر ایران جز 8 شهر جهان است که از زمان باستان تا به حال زنده هستند ؟ شوش
بزرگترین رود ایران کدام است ؟ کارون

ناصر تقوایی : آبادان
حمید لبخنده : اهواز
کیانوش عیاری : اهواز
مهر انگیز کار : اهواز
احمد محمود : اهواز
محسن چاوشی : خرمشهر
سامان گلریز : اهواز
عزالله نگهبان : اهواز
پرویز آبنار : اهواز
ووو

آقا من بخوام ادامه بدم احتمالاً صدا و سیما آدم می فرسته من رو از رو زمین محو کنند :wacko:، هر موقع کسی از خوزستانی بودن من چشماش چهار تا می شه من مثلا نوار از پیش ضبط شده این اطلاعات رو می دم، پیشنهاد می کنم همه این کار رو انجام بدهند

در هر حال مشت نمونه خرواره ، اگر وقتی بود اینها رو کامل می کنم.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
شما هام شدين مثل اون ترکه که اومده بود اعتراض کنه به کاريکاتور روزنامه ايران. بهش گفتن برای چی اومدی ؟ گفت والّا نميدونم ميگن اين روزنامه يه چيزی چاپ کرده اومدم ببينم چيه. بعد برای اعتراض رفته بودن دفتر بيمه ايرانو آتيش زده بودن !!!
مشکل از ترک، لر، کرد، خوزستانی، شمالی ، جنوبی بودن نيست. يه مقداريش برميگرده به خودمون و طرز فکر و ذهنيت خودمون که باعث ميشه برداشتهای جورواجور و گاهی عجيب غريب از هر مطلبی بکنيم. يه کمی هم برميگرده به روحيه تهرانی بودن. خيلی از تهرانی ها فکر ميکنن خارج از تهران همش بيابونه و درو دهات و شهر تو مملکت فقط تهرانه و فرهنگ شهرنشينی فقط مربوط به تهران.

Ali Alone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمي دونم چرا خوزستاني ها اجازه ميدن نفتشون غارت بشه و 10 شاهي براي خودشون خرج نكن ؟؟؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
اوه
فکر نمیکردم این همه آدم، برنامه های صدا سیما رو میبینن !! بیکارید مگه ؟
حالا از خوزستان گذشته، تهران رو مگه خوب نشون میده ؟ همه توش فقیرن و معتاد، پولداراش هم همه کلاه بردار و طلاق! 4 نفر هم که برا شاد کردن دل مردم برنامه میسازن، سریع ***** میشن ..

برنامه های صدا سیما رو دیدن ،از بچه های متفکر پی تی بعیده !! :دی

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
عمدی در کار نیست !! همه ی مردم ایران تصورشون از خوزستان اونطوریه !! حتی من حتی با اینکه با بچه های خوزستان حرف زدم در مورد اونجا تصور ذهنیم همینه !! چون تا حالا هرچی دیدیم از خوزستان این بوده !! فقط توی ترانه های در پیتی میشه تصویر مثبت از اونور دید !! در مورد ترک ها هم باید بگم مزخرفه !! فاصله اشون اونقدر دوره و بی ربطه که یه ترک ممکنه هرگز یه جنوبی رو از نزدیک نبینه !!

AntiRel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیتوان از صداوسیما انتظاری جز این داشت
این ارگان حکومتی کارگران زحمتکش را جیره خور استکبار معرفی کرده و تجمعات اعتراضی انان را برهم زدن نظم عمومی توسط عده ای اراذل و اوباش می خواند
دیگر چه رسد به قومیتها و اقلیتها

کاک کوروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

جالبه در پی تی نظرات تند چه راحت بیان میشن

والا این دغدغه همه هست منم خیلی بهم بر میخوره هر کجا توی فیلمشون به یه دزد یا یه آدم ساده لوح احتیاج دارند کسی رو انتخاب میکنند که کرد باشه
شما هیچ کردی رو نمیبینید در سریال های اینا که آدم با شعوری باشه
لهجه ساختگی افتضاحی براش درست میکنند
یه لباس افتضاح تنش میکننند و هر کار خلافی که میخوان میدن این آدم بکنه از اون ور کردا رو آدمای خیلی ساده لوح و بدبختی نشون میدن کاش لااقل یکیش بود که اینقدر تناقض توی حرفاشون نمیدیدم
متاسفانه هون طور که دوستان گفتند که از خوزستانیا تصویری غیر از واقعیت در ذهن مردم ایرانه مثلا انتظار دارند همه سیاه باشند و ..... در مورد ما کرد ها هم همین طوره
متاسفانه نمیدونن یا نمی خوان بدونن که همین اقوامی که اینا دارن معرفیش میکنن فرهنگ صادر میکنند انسانیت صادر میکنند ضعور دارند شخصیت دارند
حالا بله قوم کرد یا عرب و خوزستانیا از لحاظ مالی در سطح پایین تری هستند از آقایون که این هم باز به خاطر سیاست های غلط خودشونه که اینا رو مستضعف نگه میدارند منتهی این اشتباست که فکر میکنند هر کی که از لحاظ مالی ضعیفتره برای رزق روزی باید دزد باشه یا ساده لوح !

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
به نقل از Graveworm :
اوه
فکر نمیکردم این همه آدم، برنامه های صدا سیما رو میبینن !! بیکارید مگه ؟
حالا از خوزستان گذشته، تهران رو مگه خوب نشون میده ؟ همه توش فقیرن و معتاد، پولداراش هم همه کلاه بردار و طلاق! 4 نفر هم که برا شاد کردن دل مردم برنامه میسازن، سریع ***** میشن ..

برنامه های صدا سیما رو دیدن ،از بچه های متفکر پی تی بعیده !! :دی

کاملاً درسته ، اصلاً هیچ کدوم از سریال های تلویزیونی نمی تونن چند دقیقه یک سکانس رو بین مردم توی خیابون ضبط کنند ، همه شات ها توی ساختمون یا توی ماشین یا در نهایتش در خیابان های خیلی خلوت فیلم برداری می شن ، اگر هم نیازی به عابر پیاده و رفت و آمد باشه از عوامل خودشون استفاده می کنند.

شاید جالب باشه برای شما، کسانی که تهرانی نیستند وقتی گزارش های مثلاً مردمی رو از تلویزیون می بینند تعجب می کنند که این مردم کجای تهران بودند که ما ندیدیم ! من واقعاً نمی دونم این تیپ های بچه مثبت قابل پخش رو از کجا تهیه می کنند و جلوی دوربین می برند ! البته زمان انتخاب خوب موضوع فرق می کنه ، از اونا ! میارند جلوی دوربین آدم فکر می کنه تی وی افتاده رو کانال فشن !!!

جالبه در پی تی نظرات تند چه راحت بیان میشن

والا این دغدغه همه هست منم خیلی بهم بر میخوره هر کجا توی فیلمشون به یه دزد یا یه آدم ساده لوح احتیاج دارند کسی رو انتخاب میکنند که کرد باشه
شما هیچ کردی رو نمیبینید در سریال های اینا که آدم با شعوری باشه
لهجه ساختگی افتضاحی براش درست میکنند
یه لباس افتضاح تنش میکننند و هر کار خلافی که میخوان میدن این آدم بکنه از اون ور کردا رو آدمای خیلی ساده لوح و بدبختی نشون میدن کاش لااقل یکیش بود که اینقدر تناقض توی حرفاشون نمیدیدم
متاسفانه هون طور که دوستان گفتند که از خوزستانیا تصویری غیر از واقعیت در ذهن مردم ایرانه مثلا انتظار دارند همه سیاه باشند و ..... در مورد ما کرد ها هم همین طوره
متاسفانه نمیدونن یا نمی خوان بدونن که همین اقوامی که اینا دارن معرفیش میکنن فرهنگ صادر میکنند انسانیت صادر میکنند ضعور دارند شخصیت دارند
حالا بله قوم کرد یا عرب و خوزستانیا از لحاظ مالی در سطح پایین تری هستند از آقایون که این هم باز به خاطر سیاست های غلط خودشونه که اینا رو مستضعف نگه میدارند منتهی این اشتباست که فکر میکنند هر کی که از لحاظ مالی ضعیفتره برای رزق روزی باید دزد باشه یا ساده لوح !

خآسید کوروش جان ؟

به خدمتت عرض کنم که این هم یکی دیگه از دغدغه های من بوده و هست، همیشه پدرایی که اجازه درس خوندن به دخترهاشون نمی دن کرد هستند. همیشه هر کی اخمو و خشن باشه کرد هم هست !

در یک واژه کوچولو .... این صداسیمایی ها "مرض" دارند ! باید کل صداوسیما رو برد دکتر یه آمپولی دارویی چیزی بدند به اینها .

گاهی با خودم فکر می کنم اگر یک لحظه می تونستم ذهن آدمهای دیگه رو بخونم مطمئنا ذهن این مجری های تلویزیون رو می خوندم ، خیلی جالبه آدم بدونه وقتی اینها دارند دروغ می گن در مورد چیزایی که خودشون هم در زندگی باهاش دست و پنجه نرم می کنند چه چیزی در ذهنشون می گذره ، زجر ؟ گناه ؟

مثلاً همین کامران نجف زاده ، دیگه از وقاحت و زشتی دروغ های شاخ داری که می گه نمی شه گذشت ، یا مرآتی یا هزار تا دیگه ، یک جوری گزارش می کنند انگار توی ایران زندگی نمی کنند و صبح به صبح با ماشین 6 در میان دنبالشون و از قیمت پیاز و سیب زمینی و بنزین و آب و برق و کرایه و هزار تا چیز دیگه خبر ندارند که ندارد !

کاک کوروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اس ای عزیز اولندمش که خیلی چاکریم ممنون .
دومندمش که نقل قول اولت از من نیست اصلاحش کن
سومندمش که حق با توه و همون طوری که گفتم یا به عمد یا خیلی ساده اندیشانه دارند این کارو میکنن
امیدوارم یه روزی بفهمن که دارند اشتباه میکنن
البته فهمیدن اونا مهم نیست درک و تصوری که هموطنامون از ما کردا پیدا کنن برام مهمه نمیدونم اونا باورشون میشه که ما اینی هستیم که داره نشون میده یا نه متاسفانه شبکه استانیمونم گل کاشته همین سیاستا رو داره ادامه میده
:hmm:

hyip monitoring

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عمدی در کار نیست !! همه ی مردم ایران تصورشون از خوزستان اونطوریه !! حتی من حتی با اینکه با بچه های خوزستان حرف زدم در مورد اونجا تصور ذهنیم همینه !! چون تا حالا هرچی دیدیم از خوزستان این بوده !! فقط توی ترانه های در پیتی میشه تصویر مثبت از اونور دید !! در مورد ترک ها هم باید بگم مزخرفه !! فاصله اشون اونقدر دوره و بی ربطه که یه ترک ممکنه هرگز یه جنوبی رو از نزدیک نبینه !!

nلیلش اینه که به ما به زور قبولوندن که خوزستانی= عرب و سیاه پوست
من خودم از نزدیک هیچ هم وطن خوزستانی رو ندیدم و هر چی اطلاعات داشتم از چیزایی بود که صدا و سیما به خوردمون میداد و تقریبا منم این طوری فک میکردم ولی بعدا تو نت چند تا دوست خوزستانی پیدا کردم و حرف زدم اول چشم شده بود 4 تا آخه دوستم سفید پوست بود و عرب نبود این شد که من الان دوستای زیادی از اونجا دارم که هیچ کدوم نه عرب هستن نه سیاه پوست
یه نمونه دیگه دقت کردین هرچی ترک نشون میدن یه رفتگر هستن یه کارگر ساختمانی ؟

واقعا نمیدونم چه هدفی رو دارن دنبال میکنن :(

atropat

Registered User
لایک‌ها
2
دوست عزیز من نمیدونم این طرز فکر که دور از واقعیت نشان دادن خوزستان و مردمش کار ترک های صدا و سیماست چه طور تو ذهنتون بوجود امده اما باید بگم اگه صدا و سیما دست ترکها بود تو هر سریالی نمی دیدیم کار های سطح پایین مثل آبدارچی و رفته گر و ... به ترکها نسبت داده بشه.
دوم اینکه تا جاییکه من یادمه توی تبریز ، زمان جنگ ، مردم جنگزده جنوب مهمان ما بودن و شاید اگه از عده ای توی تبریز بودن بپرسین بهتر در مورد برخورد مردم با هاشون براتون توضیح بدن، حالا یه عده هم که بعد از جنگ همینجا موندگار شدن به خوبی و خوشی دارن زندگی میکنن.

همین دیگه ، الان یک سریالی از کانال یک نشون می داد ، برای بار n ام خوزستانی ها همه عرب بودند و خوزستان هم یک بیابان بود .

چه باید کرد ؟

مگر صداوسیما مرض دارد ؟

یک حدس (یا شک) : چند درصد صداوسیما دست ترک ها است ؟ قصد توهین اصلاً ندارم ، ولی ترک ها (برای نمونه ابراهیم نبوی خودمان یا مثلاً سلسله ننگین قاجار) نگاهی بسیار بد و دور از واقعیت نسبت به خوزستان دارند. چند در صد این سازمان دست ترک ها است ؟

چه خاکی به سرمان کنیم که این صدا و سیما خراب شده بفهمد اینجا ، بختیاری دارد ، لر دارد، دزفولی و شوشتری دارد ، بهبهانی دارد ، ترک افشاری و قشقایی دارد.

صدا و سیما کور است یا مرض دارد ؟

+ نظر یک استاد دانشگاه :
اینها خوزستانی ها رو dehumanization ( از بین بردن ارزش انسانی ، یعنی وحشی و بی تمدن نشان دادن ، دقیقاً کاری که 300 و BBC و CNN و بدون دخترم هرگز و غیره در مورد کل ایران انجام می دهند) می کنند تا کسی برای خواسته های نفتی و غیره مردم این استان که کل کشور از اون نون می خورند تره هم خورد نکنه.

+ نظر من :
دقیقاً به دلیل همین dehumanization است که جنگی به ایران تحمیل شد و چند سال طول کشید و نیم میلیون کشته دادیم ولی هیچ موجودی در دنیا حتی یک راهپیمایی هم انجام نداد ، و اشکی هم نریخت.

+ می دونید حاصل این کار صدا و سیما چقدر به سود عرب ها و به زیان من و لر و بختیاری و شوشتری و دزفولی و بهبهانی و ترک های اینجا است ؟

+ استانی که 5 میلیون جمعیت داره و از این تعداد حتی 500 هزار نفر هم بندری نیستند ، و بیشتر از 1.5 میلیون عرب نداره ، چرا باید نماد و سمبولش عرب ها و لنج و ساز بندری باشه ؟

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
به نقل از atropat :
دوست عزیز من نمیدونم این طرز فکر که دور از واقعیت نشان دادن خوزستان و مردمش کار ترک های صدا و سیماست چه طور تو ذهنتون بوجود امده اما باید بگم اگه صدا و سیما دست ترکها بود تو هر سریالی نمی دیدیم کار های سطح پایین مثل آبدارچی و رفته گر و ... به ترکها نسبت داده بشه.
دوم اینکه تا جاییکه من یادمه توی تبریز ، زمان جنگ ، مردم جنگزده جنوب مهمان ما بودن و شاید اگه از عده ای توی تبریز بودن بپرسین بهتر در مورد برخورد مردم با هاشون براتون توضیح بدن، حالا یه عده هم که بعد از جنگ همینجا موندگار شدن به خوبی و خوشی دارن زندگی میکنن.

حالیآقچیدی ؟
من نگفتم 100% درست می گم، ولی به نسبت کسانی که دیدم، ترک ها بیشترین نگرش منفی رو نسبت به خوزستان داشتند ، زمان قاجار که می دونی چه نقشه ای از ایران چاپ شده بود ؟ آخه آبروریزی بالاتر از اون !؟ حالا فراتر از اون رو که نگاه کنی ابراهیم نبوی رو مثلاً می بینی که چند وقت پیش توی یک طنز به صراحت خوزستانی ها رو با عرب ها یکی دونسته بود ، و پارسال هم در یکی از طنز هاش نوشته بود خوزستان یک هفته برق نداشت ! ایشون احتمالاً فکر می کردند خوزستان حدوداً 1000 متر بیشتر نیست ! از اون گذشته ، من یک دوست آذری دارم که حدوداً 10 سالی هست اینجا زندگی می کنه ، اولش که اومده بود اینجا نمی تونست باور کنه اینجا خوزستانه ، اصلا دیوانه شده بود، خط صاف رو نمی تونست راه بره ، در دیوار مغازه بوتیک مدرسه آسفالت گل دار و درخت تاکسی آدم ها ، اصلاً گیج می زد ، نمی دونم شاید من اشتباه می کنم ، ولی بین کسایی که من دیدم، آذری ها بیشترین تفکرات منفی و ساده انگارانه رو در مورد خوزستانی ها دارند ...

اینکه چرا ترک ها آبدارچی و کارگر هستند :
1. این شغل ها آبرومندانه هستند و سبب تفکر بد در مورد کسی نمی شوند.
2. همه فیلم ها که اینجوری نیست، برخی فیلم ها هم مشهدی ها رو آبدارچی نشون می دن.
3. کاش خوزستانی ها رو آبدارچی و کارگر نشون می دادند ولی واقعاً ما خوزستانی ها رو نشون می دادند نه یه مشت آدم که اصلاً معلوم نیست در جهان وجود دارند یا نه ، آخه کدوم احمفی پیتزا رو با نون می خوره ؟؟؟؟
4. این موارد آبدارچی و کارگر هم همان مثال dehumanization است ولی در مورد آذری ها به دلیل نفوذ بسیار زیادشون در بالا ها بسیار کمتر از چیزی است که در مورد خوزستانی ها روا داشته می شه.

توضیح : کسی می دونه نیمی از آذربایجان غربی (بیاید بگیم آذرآبادگان از این پس، باشه ؟) کردها هستند ؟

پی نوشت :
اون لیست +
یک سوم برق کشور در خوزستان تولید می شه .
دو سوم آب های جاری ایران در خوزستان هستند.
لطفاً نقشه ایران رو نگاه کنید تا باور کنید خوزستان جنوب یا جنوب غربی نیست! کاملاً غرب است ! مگر اینکه اینقدر وطن فروش باشید که خلیج پارس را جز ایران ندانید (مثل برنامه پرتو کانال 4 و وب سایت بانک صادرات شعبه امارات)

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
واقعا متشكر بابت ساختن اين تاپيك.دوست عزيز خود من هم كم كم تحت تاثير اين فيلم ها فكر ميكردم واقعا مردم جنوب ايران عربن.البته نميشه گفت تعداد عرب ها كمه چون انصافا خيلي ها رو ميشناسم كه براشون عربي حرف زدن راحت از پارسي حرف زدنه.ولي اين مشكل به دست خود شماها حل ميشه.اگه به مردم اگاهي بديد ميشه جلوي اين انديشه ها رو گرفت.يادمه يه بلاگي بود كه تنها در مورد خوزستان مينوشت و اثار باستانيش و فرهنگش.خوب شما هم البته كم و بيش از اين كار ها ميكنيد ولي اگه اين كار رو گسترش بديد ميشه اين مشكل رو حل كرد.

sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
میهن پرست جان

من یک بار به 3 کیلومتری مرز ایران و عراق در یک روستا رفته بودم، یک بچه خیلی تپل و مپل و مو بور بود ، حدوداً 5 ساله ، وقتی تند تند حرف می زدی نمی فهمید ، کلاً پارسی را خوب بلد نبود ولی "خوب بیدی ؟" " من کایانوش هستم" " یاهاهاها ها تو **** بیدی؟" "هاا ای که وگفتی ای یعنی چه ؟ " همه برره رو از بر بود ، مثل بلبل ...

در کشور ما اگر همان طرح هایی که 50 سال پیش کلنگش بر زمین خورد، ادامه میافت چه خوب و چه بد الان تمام این 70 میلیون برای کوروش و داریوش و غیره جان می دادند و خود را پارسی می دانستند ...

من کاری ندارم این خوب است یا نه ولی همین را بگوییم که این مایه بسی شرمساری است که یک تمدن بزرگ مانند تمدن پارسی نتواند اقوامی را حتی پس از 560 سال جذب خود کند ، ولی یک تمدن به جوانی و ناپختگی اروپا و امریکا بتواند هر جور قوم و نژادی را در کمتر از 6 ماه در خود غرق کند.

کسی که می رود امریکا هنوز 6 ماه نگذشته جان می دهد برای امریکا و مکدونالد در دست آواز بلوز می خواند و با کلاه کابوی ها عکس می گیرد .

آیا در کشور ما کار "فرهنگی" شده در این چند دهه اخیر ؟؟؟

خیر !

این که نشده هیییچ ... بر عکس ، صداوسیما و رسانه های وابسته به آن از خروس خوان تا قرص ماه تمام تلاششان را می کنند که زن ها از مرد ها بدششان بیاید ، ترک ها از پارس ها ، پیر ها از جوان ها ، تهرانی ها از شهرستانی ها ، کارگر ها از پولدار ها ... و بر عکس

بگذریم

در مورد خوزستان و حضور در اینترنت ، با تمام توان ، هم خوزستانی ها و هم کسانی که مدتی خوزستان را دیده اند یا با آن آشنایی دارند تمام تلاششان را می کنند تا چهره این استان در ذهن مردم اصلاح شود. به هر حال کار بسیار زیادی می برد و نیاز به همکاری همه هست ، هر جا که می شود (حتی جاهایی که اصلاً ربطی هم ندارند) در مورد خوزستان حرف بزنید، عکس بگذارید، لینک بدهید. خوشبختانه سال 84 ، استان خوزستان با 5 میلیون مسافر نوروزی مواجه شد. خیلی خوب بود ، گمان می کنم با رشد وبلاگ ها و فروم ها و این مسافرات ها ( بنزین که سهمیه بندی شد، ولی خوب قطار و هواپیما که هست، تشریف بیارید) و مسابقات فوتبال (همین که تماشاچی از شهر های دیگه میاد خیلی خوبه ، کلی آشنا می شن) ، و دانشجویانی که اینجا می آیند، حدوداً گمان می کنم 10 سال دیگر این چهره ای که الان در ذهن مردم هست تقریباً 50 % به واقعیت نزدیک تر شود.

امیدوارم.

بالا