برگزیده های پرشین تولز

طراحي سيستم مديريت نشريات الکترونيک ، توسط موويبل تايپ

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متاسفانه من مطالبي رو كه در زمينه نشريات الكترونيك تو اينجا نوشته شده رو نخوندم يعني كامل نخوندم ولي تا اونجا كه خوندم فهميدم كه به جاي مشخصي نرسيده ولي من يك روشي رو طراحي كردم كه ميشه باهاش هر نوع نشريه اي رو ساپورت كرد و الانم دارم باهاش كار كاملا حرفه اي انجام ميدم . توضيحات كاملش رو هم گذاشتم تو وبلاگم نوشتم.
http://gallery.shamsozoha.com/archives/000197.php
و اين بخش رو با اجازه شما باز كردم كه سوالاتي كه در مورد امكانات نشريه مطرح ميشه رو جواب بدم .

در ضمن طبق قولي كه به همه نشريات الكترونيك ( بچه هاي خودمون فقط مثلا كاپوچينو . هفت سنگ . شاتوت و... ) تو جشنواره كذايي وبلاگها دادم ميتونم نحوه كار رو براشون توضيح بدم البته فقط تلفني يا حضوري . اگر هم خواستن كه براشون طراحي كنم كه در خدمتشون هستم. مخلص همگي

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
با اجازه نریمان خان مشخصات این سیستم رو که در وبلاگ ایشون اورده شده رو برای اشنای بقیه با این سیستم بسیار جالب اینجا میزارم!!با اجازه نریمان خان

مشخصات سيستمي که من طراحي کردم بعلاوه مشخصات و توانايي هايي که موويبل تايپ در اختيار مي گذارد به شرح زير است :
1- تمام صفحات نشريه ، پويا ( ديناميک ) مي باشد يعني بصورت اتوماتيک آپديت ميشود و فقط کافي است در مديريت آن مطالب اضافه شود که به اين ترتيب صفحه اصلي و کليه آرشيو ها و صفحات داخلي بطور اوتوماتيک آپديت مي شود . (يکي از ضعف هاي اساسي نشريات الکترونيک که با ام تي کار مي کنند همين است يعني تمام و يا قسمتي از صفحه اول دستي آپديت مي شود و اصولا آرشيو ندارند و يا اگر هم باشد ، خيلي مخدوش و به هم ريخته است)
2- اين سيستم براي روزنامه ها ، هفته نامه ها ، ماهنامه ها ، فصلنامه ها ، گاهنامه ها و با هر دوره تناوبي قابل استفاده مي باشد . ( اين همه انعطاف در هيچ يک از نشريات موويبل تايپي وجود ندارد )
3- امکان تهيه نسخه pdf از کليه صفحات نشريه ؛ يعني علاوه بر اينکه مطالب بطور مجزا در سايت قرار مي گيرند آن دسته از کساني که مي خواهند روزنامه را بصورت همان روزنامه يعني ظاهر روزنامه اي مطالعه و يا آرشيو کنند هم مي توانند از سايت استفاده کنند. ( اين قسمت نيز کاملا ديناميک است )
4- قرار دادن عکس صفحه اول نشريه يا جلد مجله در سايت ؛ يعني عکس صفحه اول يا جلد نشريه هم بطور اوتوماتيک در سايت قرار ميگيرد و به همان ترتيب در آرشيوها هم عينا قابل مشاهده است .
5- آرشيو هر شماره دقيقا شبيه به صفحه اول مي باشد يعني مطالب با همان مشخصاتي که در صفحه اول بودند دقيقا با همان مشخصات نيز در صفحه آرشيو قرار مي گيرند . ( اين امکان براي هيچ کدام از نشريات موويبل تايپي قابل تصور نيست )
6- امکان ايجاد آرشيو موضوعي يعني به غير از آرشيو هر شماره اين امکان نيز وجود دارد که مقالات و مطالب را بصورت موضوعي نيز آرشيو کرد مثلا : فرهنگي ، علمي ،تاريخي ، ..... ( بسياري از نشريات از ايجاد اين امکان محرومند )
7- امکان ايجاد مشخصات نويسندگان نشريه به اين ترتيب که مشخصات نويسندگان از قبيل مشخصات شخصي نام ، ايميل ، سايت ، زمينه کاري ،عکس و ... در صفحه اي مجزا قرار مي گيرد .
8- امکان ايجاد آرشيو نويسندگان ؛ در اين آرشيو مطالب بر اساس نويسنده آن طبقه بندي مي شود که به اين ترتيب مشخص مي گردد که هر نويسنده چه مقالاتي را نوشته است( هيچيک از نشريات اين امکان را يا ندارند و يا بصورت ديناميک ندارند )
9- امکان ايجاد خبرنامه براي نشريه الکترونيک به اين صورت که بازديدکنندگان با وارد کردن ايميل خود در بخش مربوطه عضو خبرنامه مي شوند و هر باري که شماره جديد نشريه روي سايت قرار گرفت بصورت اتوماتيک اين خبرنامه به اعضاء ارسال مي گردد . از اشکالات ديگر نشرياتي که با ام تي کار مي کنند نداشتن خبر نامه است و اگر هم باشد با خبر نامه خود ام تي نيست چرا که از يک وبلاگ استفاده نمي کنند يعني براي هر شماره و يا هر بخش يک وبلاگ درست مي کنند يعني حجم بسيار زيادي اشغال مي شود و مديريت فوق العاده وقت گير و سختي پيدا مي کند که اصلا مرقوم به صرفه و معقول نيست .
10- امکان جستجوي فوق العاده قوي و پيشرفته که تمام آرشيو و صفحات را جستجو مي کند و در اختيار کاربر قرار مي دهد .اين قسمت براي روزنامه ها خيلي مهم است من خودم بارها مطلبي را در روزنامه اي ديده بودم و مي خواستم آرشيو آن مطلب را در سايت آن روزنامه هم پيدا کنم ولي تاريخ انتشار مطلب را نمي دانستم پس از چند ساعت صرف وقت آخر هم آن چيزي که مي خواستم به دست نياوردم . ولي اين سيستم با داشتن جستجوي قدرتمند و همچنين آرشيو موضوعي به اين نياز پاسخ گفته است .
11- امکان ارسال هر مقاله به دوستان يعني بازديدکنندگان اين امکان را دارند که اگر خواستند هر کدام از مقالات نشريه را به دوستان خود ارسال کنند .
12- امکان قرار دادن مطالب مرتبط ؛ يعني اگر مقاله اي با مقاله ديگر ارتباط مستقيم داشته باشد و در همان راستا مطلب نوشته شده باشد مي توان بصورت اتوماتيک لينک مطلب را در بخش مطالب مرتبط قرار داد .
13- امکان ارسال نظرات بازديدکنندگان براي هر مقاله ؛ يعني خوانندگان نشريه اين امکان را دارند که براي هر مقاله اي بصورت مجزا نظرات خود را ارسال کنند که البته مي توان اين نظرات براي ديگر بازديدکنندگان قابل مشاهده کرد و همچنين هم ميتوان بصورت مخفي و فقط براي مدير نشريه ارسال گردد .
14- توليد خروجي RSS 01 - RSS 02- RSD- ATOM که انواع مختلفي از XML هستند و به اين طريق ميتوان عنواين نشريه را بوسيله موبايل و يا مسنجر و يا ... به خوانندگان ارسال نمود .
15- ايجاد وبلاگ و يا قسمتي که مطالب منتشر نشده در روزنامه ( به هر دليلي ) را در آنجا منتشر نمود و به خاطر اينکه لينک مطالب بسيار کوتاه است براحتي مي توان لينک مربوطه را در روزنامه هم درج نمود.
16- مطالب را مي توان دقيقا به همان شکل روزنامه اي در نشريه الکترونيک نيز تحرير کرد ؛ يعني مي توان مطالب را به ترتيب تيتر ، روتيتر ، متن و حتي سوتيتر در نشريه الکترونيک درج نمود که به اين طريق مطالب دقيقا شکل روزنامه اي پيدا مي کند .
17- هيچگونه تخصص خاصي براي آپديت کردن و اضافه نمودن مطلب جديد نياز نيست و فقط کافي است آشنايي خيلي کمي با اينترنت داشته باشيد تا بتوانيد اين نشريه الکترونيک را مديريت کنيد .
18- يکي از ويژگي هاي خيلي مهم سيستم اين نشريه اين است که با موويبل تايپ يعني با php طراحي شده و امنيت فوق العاده اي دارد ويژگي که تعداد اندکي از نشريات معتبر آنرا دارند و خبر هک شدن هر روز سايت روزنامه ها و نشريات را حتما شنيده ايد .
19- قابليت گرفتن نسخه پشتيبان ؛ يعني لازم نيست بصورت دستي از مطالب پشتيان گيري کنيد و فقط کافيست به بخش مربوطه در موويبل تايپ برويد و از تمامي مطالب نشريه نسخه پشتيبان تهيه کنيد.
و امکانات بسيار زيادي که بر حسب مقتضيات هر نشريه مي توان به آن اضافه کرد .

توضیحات بیشتر رو می تونید در وبلاگ ایشون ببینید یا اینکه سوالاتتونو از ایشون بپرسید!!!!!!!!
قابل توجه امین عاصمی که دنبال ایه همچی سیستمی می گشت ;)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
نریمان جان مطلب جالبی بود, دستتون درد نکنه.
مهرداد جان شما هم بعد از این سعی نکن مطالبی که به صورت لینک اینجا معرفی شده رو دوباره تمامی مطالب کپی کنید چون شاید دوست عزیز این کار رو دوست نداشته باشه و بعد هم قصد داره با این کار هم وبلاگش رو به دیگران معرفی کنه و هم تعداد ویزیتورش رو بالا ببره...

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از Mashaheer :
نریمان جان مطلب جالبی بود, دستتون درد نکنه.
مهرداد جان شما هم بعد از این سعی نکن مطالبی که به صورت لینک اینجا معرفی شده رو دوباره تمامی مطالب کپی کنید چون شاید دوست عزیز این کار رو دوست نداشته باشه و بعد هم قصد داره با این کار هم وبلاگش رو به دیگران معرفی کنه و هم تعداد ویزیتورش رو بالا ببره...
البته من فقط قسمت مشخصات رو کپی کردم اینجا چون واقعا سیستم جالبی هست و خواستم بقیه بیشتر باهاش اشنا بشن چون ممکنه بعضی ها زورشون بیاد تا وبلاگ ایشون برن و یه همچین سیستم جالبی رو از دست بدن ولی اینجوری وقتی علاقه مند میشن واسه خودن مطالب تکمیلی و نمونه کار میرند تو وبلاگش ! و فکر کنم ویزیتور سایتشون اینجوری بالاتر هم بره
ایشون همونطور که گفتن این قسمت رو برای پرسشو پاسخ درمورد این سیستم گزاشتن!
امیدوارم که باعث ناراحتیشون نشم! اگه ناراحت شدن پاکش می کنم یا خودتون جناب مشاهیر اگه ناراضی بودن پستو ادیت کنین!

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
مورد شماره پنجم یه خورده خنده دار هستش.. با عرض شرمندگي :)

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از aaber_piade :
مورد شماره پنجم یه خورده خنده دار هستش.. با عرض شرمندگي :)
عزیزم با عرض شرمندگی یکی از سخت ترین مراحل طراحی این نشریه همین قسمت بود یعنی خیلی مشکله که مثلا آرشیو فلان تاریخ دقیقا مثل همون زمانی که در صفحه اول بوده بازم باشه من دقیقا نمیدونم با چه ادبیاتی منظورمو بگم ولی تقریبا به دو قسمت مساوی تقسیم شدم تا اینو بدست آوردم . چرا نشریات دیگه که با ام تی کار می کنن این قسمت رو یا ندارن یا دستی انجام میدن در حالیکه این سیستم همش دینامیکه .... همششششششش

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
شما سبزينه رو نگاه کنيد.. صفحات آرشيوش مثل صفحات اصلي هست.. شما نوشتيد که با ام تی اين کار ممکن نيست و اين قدري عجیب بود.. در نشرياتي که اينطور نيست و الگوي آرشيو با صفحات ديگه فرق داره خود طراح اينطور خواسته.. سبزينه هم به عنوان مثال نقض..

البته سبزينه رو با ie ببينيد با gecko engine مشکل داره ..

http://www.sabzine.com

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
به نقل از nariman :
متاسفانه من مطالبي رو كه در زمينه نشريات الكترونيك تو اينجا نوشته شده رو نخوندم يعني كامل نخوندم ولي تا اونجا كه خوندم فهميدم كه به جاي مشخصي نرسيده ولي من يك روشي رو طراحي كردم كه ميشه باهاش هر نوع نشريه اي رو ساپورت كرد و الانم دارم باهاش كار كاملا حرفه اي انجام ميدم . توضيحات كاملش رو هم گذاشتم تو وبلاگم نوشتم.
http://gallery.shamsozoha.com/archives/000197.php
و اين بخش رو با اجازه شما باز كردم كه سوالاتي كه در مورد امكانات نشريه مطرح ميشه رو جواب بدم .

در ضمن طبق قولي كه به همه نشريات الكترونيك ( بچه هاي خودمون فقط مثلا كاپوچينو . هفت سنگ . شاتوت و... ) تو جشنواره كذايي وبلاگها دادم ميتونم نحوه كار رو براشون توضيح بدم البته فقط تلفني يا حضوري . اگر هم خواستن كه براشون طراحي كنم كه در خدمتشون هستم. مخلص همگي
رديفه روح‌الله جان. كارت حرف نداره.

rouhollah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از aaber_piade :
شما سبزينه رو نگاه کنيد.. صفحات آرشيوش مثل صفحات اصلي هست.. شما نوشتيد که با ام تی اين کار ممکن نيست و اين قدري عجیب بود.. در نشرياتي که اينطور نيست و الگوي آرشيو با صفحات ديگه فرق داره خود طراح اينطور خواسته.. سبزينه هم به عنوان مثال نقض..

البته سبزينه رو با ie ببينيد با gecko engine مشکل داره ..

http://www.sabzine.com

من هر چی فکر کردم نفهمیدم که کجا گفتم ام تی توانایی این کار رو نداره والا ما
که هر چی گفتیم مبنی بر این بود که این کارها توانایی بی نظیر ام تیه
اونوقت شما یهو می فرماییید که من گفتم این کار با ام تی ممکن نیست
بابا ای ولا .. در ضمن سبزینه هم از همون روشی که من استفاده
کردم استفاده کرده ولی چون طراحیش یه جورایی مخدوشه و دقیقا نمیدونم صفحه های هر شمارش دستیه یا دینامیک چرا که شماره هم داره
البته به فارسی ( مثلا شماره اول ، دوم ، سوم و..) که این یه کم تشخیص رو سخت می کنه
و همچنین نمیدونم که عکس جلد هم دستیه یا نه و امکان هم داره که از دستوری خارج از ام تی استفاد ه شده باشه
البته تقسیم بندی موضوعی که صورت گرفته احتمال نودو نه درصد دستیه یعنی اگر یک کتگوری دیگه اضافه بشه
دیگه تو صفحه نشون داده نمیشه مگر اینکه اون کتگوری رو هم به صفحه اضافه کنن
ولی ایکاش این هم راهی داشت اونوقت دیگه عالی میشد هر چند خیلی هم مهم نیست
چون دستی هم میشه برای هر نشریه این کار رو کرد چرا که موضوعات هر نشریه هر دفعه که اضافه نمیشه
.
در ضمن نوکرتم آخه نشریات دیگه ( منظورم موویبل تایپی ) چطوری میتونن آرشیو شماره ای داشته باشن
که شما میفرمایید که دلشون نخواسته داشته باشن بعنوان مثال
هفت سنگ اولا کاملا دستیه و ثانیا هشتصد تا وبلاگ درست کردند و یا کاپوچینو چون مبتنی بر کتگوری هست پس باز هم ممکن نیست
نشریات دیگر هم همچنین مگر اینکه از همین روش آرشیو روزانه استفاده کرده باشند .

من یک توضیح کلی هم بدم برای اینکه اگر شما هم کمی فکر کنید میتونید خیلی راحت این سیستم رو راه اندازی کنید
ببینید آرشیوها رو روزانه در نظر میگیریم و هر روز رو یک نشریه در نتیجه همه مشکلات حل میشه .
اوکی شد ؟
این مسئله از اون دسته از چیزاییه که معما چو حل شود آسان شود هستش ولی تا حل نشده آدم رو به دو نیم تقسیم میکند به خدا . .و لی انصافا خیلی ساده و آسونه و راحت میتونید درست کنید.

بالا