برگزیده های پرشین تولز

طراحی سایت برای سرگرمی و یا کسب و کار؟

hassanseo

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
16 می 2016
نوشته‌ها
17
لایک‌ها
1
سن
33
محل سکونت
iran
اطلاع درمورد چگونگی طراحی سایت جهت اشخاصی که می خواهند وب سایتی برای کسب کار یا سرگرمی ایجاد نمایند، ضروری است . وب سایت های آنلاین خیلی ی هستند که جهت شما به آسانی توضیح می دهند که جهت طراحی سایت و انجام کارها چه موارد ی را باید در نظر گرفته انجام دهید. ولی تعداد کمی از آنها راه حل های مناسب جهت مبتدیان ارائه می کنند.

به نظر می رسد افراد به نوعی از پیش زمینه و آبرخي کلی درباره بسياري از عوامل تاثیر گذار در طراحی وبسایت نیاز دارند. آن وب وب سایت ها نگاه آسان تری نسبت به آنچه ً هست دارند. مطمئناً هر کسی می تواند وب سایت با ظاهر قابل قبول ایجاد نماید، ولی چگونه می توان طراحی سایت را به صورتی انجام داد که آن وب سایت جهت شما پول ساز باشد بازدیدکننده را به خود جلب نماید؟

این دو زیاد پر ارزش است هر فردی قادر به انجام آن در طراحی سایت نیست. با اهمیت نیست که شما چه فردی هستید و یا وب سایت شما چه مورد استفاده ای دارد. به هر حال یکی از این دو معیار باید در طراحی وب سایت توسط طراح وب سایت تاٰمین شود.

اول از تمام باید وب سایت شما بازدیدکننده را جذب نماید: در غیر این صورت داشتن وب وب سایت هیچ خاصیت ای جهت شما نخواهد داشت. حتی چنانچه شما فقط به منظور داشتن سرگرمی یا رابطه با افراد خانواده، دوست آشنا (بهتر است این کار با فیس بوک انجام شود!) اقدام به تولید و ساخت و طراحی سایت کرده اید تا افراد آن را ببینند؛ اگر مایل به کسب درآمد از طریق وب وبسایت هستید، پس هنوز هم نیاز به بازدیدکننده داشته باید بتوانید آنها را جهت خرید از طریق وب سایت متقاعد نمایید.

این بدان معناست که بایستی با افراد ارتباط را حفظ بکنید ؛ می بایست آدرس ایمیل و نام معین ات بازدیدکنندگان وب سایت خود را نگه داشته با آنها در ارتباط باشید. به بازدیدکنندگان وب سایت پیشنهاد ات برای ارائه بکنید یا به آنها اطلاعات ارائه نمایید تا در نهایت اعتماد ایجاد شده و آنها از شما خرید نمایند.

برای ایجاد شناخت و مواجهه افراد با محصولات شما ایجاد چشـم انداز در وب سایت به منظور فروش و در نهایت بازگشت افراد به وب وب سایت تان، تبلیغات زیاد ضروری است . در اکثر وب وب سایت ها که به شما نحوهء ایجاد وب وبسایت را نشان می دهند، به شما نمی گویند که زمان طراحی سایت بایستی ساختار وب وبسایت به گونه ای باشد که جهت شما به اصطلاح کار نماید .

این کار مانند خرید اتومبیل است. شما فقط برای این اتومبیل نمی خرید که درون اتومبیل درست مانند تاکسی ، فقط بنشینید به مقصد بروید. بایستی یاد بگیرید که چگونه آن را برانید . وقتی که یاد گرفتید می توانید رانندگی بکنید . حال چرا طراحی وب سایت شبیه ه این مثال است! جهت چه که نه؟ چرا که از کوچکترین بخش تا همه بخشهای دیگر، نیاز دارد که به گونه ای طراحی شود که وب سایت برای شما کار نماید .

در اینجا به چند مورد ضروری اشاره می کنیم که در طراح سایت باید رعایت شود تا وب سایت جهت شما منبع درآمد باشد:

میزبان وب سایت شما ارائه دهندهء فضا برای وب وبسایت شما است . دقیقاً مثل دایرکتوری بزرگ که شما می توانید فایل های خود را در آن قرار دهید؛ فایلهایی مثل فایـل صفحات وب سایت، فایـل های گرافیکی، محصولات و غیره… میزبان وب شما و یا ارائه دهندهء خدمات میزبانی وب بدان مفهوم است که شما را به جهان ی Www رابطه می دهد.

نام دامنه شما نام وب وبسایت شماست : در واقع کلماتی که بعد از http://www می آیند نام وب وبسایت شما خواهد بود. قبل از طراحی سایت و تهیه و تولید آن وب سایت، شما نیاز به نام دامنه دارید. می توانید نام هایی که هنوز استفاده نشده و در دسترس است برای وب سایت خود گزینش نمایید و پس آنرا با DNS خود (خدمات نام دامنه) ثبت نمایید. نام دامنه برای شما سالیانه ۱۰ دلار تعرفه خواهد داشت – هرگز مالک نام آن دامنه نخواهید بود در واقع فقط هر سال آن را اجاره می بکنید . همچنین می توانید جهت چند سال تعرفه ء آن را بپردازید.

بعلاوه برای این کار نیاز به پروگرام گزینش کلمه کلیدی، جهت گزینش نام دامنهء مناسب برای وب سایت خود دارید. شما برای ویرایش متن HTML نیاز به یک پروگرام ساخت و طراحی سایت دارید. HTMLزبان برنامـه نویسی است که برای تهیه و تولید webtarahan به کار می رود بسیار زیاد ی از ویرایشگر های متنی HTML كار به ارائه عملکرد Wysiwyg کرد و نیازی نیست که دیگر درباره HTML چیزی بدانید فقط کافی است آنچه را می خواهید تایپ نمایید.

با این وجود چنانچه می خواهید به صفحات دیگر از وب سایت لینک شوید یا می خواهید گرافیک یا تصاویر گرافیکی به وب وبسایت خود یا چیزهای دیگری به غیر از متون آسان اضافه نمایید، نیاز به کمی آگاهی دانستن درباره HTML دارید.

شما نیاز به پست الکترونیکی تجاری برای ارائهء خدمات وب سایت خود دارید. چنانچه در وب خود از ایمیل های آزاد استفاده نمایید، هیچ کس از شما خرید نخواهد کرد! سیسـتم پاسخگوی اتوماتیک : باید از این سیستم برای پاسخگویی و ارسال ایمیل ها استفاده نمایید مگر در موارد ی که بخواهید تا انتها عمر به صورت دستی و شخصاً ایمیل بنویسید ارسال نمایید. سیسـتم پاسخگوی اتوماتیک می تواند جهت افرادی که درخواست ارسال اطلاعات کرده اند، پست الکترونیکی ارسال نمایید، سفارش بگیرد، تحویل سفارش برای کالاهای الکترونیکی ، ارسال فاکتور رسید ها ارسال یادداشت تشکر و قدردانی را انجام می دهد.

همين طور ارسال پست الکترونیکی های هفتگی و ماهیانه به صورت دوره ای که امید به تبدیل شدن آنها به مشترکان و مشتریان دائمی شما را دارند، انجام می دهد. چنانچه در وب وب سایت شما کالا به فروش می رسد، بایستی كار به تعبیه “سبد خرید” در وب سایت نمایید. حتی چنانچه کالا های شما کتاب الکترونیک و یا پروگرام است ، برای ارائهء کالا به مشتری باید محیط سفارش را برای آنها تعریف نمایید. همچنین در طراحی سایت خود اگر بیش از محصول به فروش می رسانید، نیاز به تولید و ساخت ء کاتالوگ کالاها جهت وب سایت خود دارید.

پردازشگر پرداخت در وب وب سایت به معنای پذیرش کارت اعتباری برای پرداخت و نرخ های خرید است . اگر قادر به انجام چنین کاری در وب سایت نیستید، خوب است اصلاً کار فروش کالا را در وب سایت خود را شروع نکنید.

برای تجزیه ارزیابی ترافیک وب سایت، نیاز به نرم افزار ترافیک جهت آنالیز ترافیک وب سایت مناسب بوده و می توانید دریابید که چه صفحه ای از وب وب سایت شما محبوب تر است یا چه کلمه کلیدی، افراد را جذب وب وب سایت شما می نماید. یا خواهید دانست که افراد از چه صفحه ای بدون خرید کردن آن صفحه را ترک می کنند.

پس با این آنالیز می توانید صفحه های ضعیف تر را بازبینی بخشیده تا بازدیدکنندگان وب سایت را حفظ نمایید.بقیه نرم افزار ها یا وظایف دیگر نیاز به ساخت و طراحی سایتی دارد که برای موتورهای جستجو سئو وب وبسایت شده به درستی کار می نماید .

جهت اطمینان از این که وب وبسایت شما در لیست رتبه بندی موتورهای جستجو مانند گوگل و دیگر موتورهای جستجو قرار گرفته و جهت پیشرفت وب وبسایت از پروگرام های صوتی عکس ی، پروگرام های گرافیکی یا بلاگ برای ایجاد بازار (بازاریابی) مصرف نمایید.

همهء این نکات ملزوماتی جهت یادگیری استفاده ساخت و طراحی سایت است . این امکان وجود دارد که یک ورژن ء رایگان جهت دریافت خدمات هاستینگ برای وب وبسایت های ارزان تر ایجاد شود. ولی برخي از آنها فاقد امکانات ی هستند که بتوانند به وب وبسایت شما ظاهری پیشرفته دهند قادر به متقاعد کردن افراد جهت ادامه حضـور در وب سایت خرید از آنها ناست .

در صورتی که برای مواجه با همه این نکات و رعایت آنها در طراحی سایت خود ترس دارید، حق با شماست. زیرا برای یادگیری به کارگیری همه اینها نیاز دارید. برای این کار جوابی برای شما وجود دارد که سیسـتم آنلاینی هست که به وب وب سایت شما، همه این نکات را با برای طراحی سایت به شما ارائه می نماید .

بعضی از آنها ً همهء نیازهای یک وب سایت را برطرف می کنند و تمام کاری که باید انجام دهید این است که محتوای وب سایت را به آن اضافه نمایید. با این حال باید یاد بگیرید که چگونه هر یک از خصوصیات ی ارائه شده را به طور جداگانه بکار ببرید. بعداً این سیـستم امکانات می تواند به وب وب سایت شما اضافه نماید.

سابقاً به شما اجازه داده می شد تا بدون اطلاعات اولیه از موضوع، سایتی ساخته طراحی وب نمایید. با این سیـستم شما با انتخاب قالب سایت خود و پر کردن جاهای خالی که کمی شبیه نقاشی با اعداد است ، می توانید طراحی سایت را انجام دهید.
 
بالا