برگزیده های پرشین تولز

طرح حذف 3 صفر از واحد پولي كشور در سال 86 !!!

Lolitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کی گفته باید انجام بشه؟
127fs1194685.gif
چنین حرکتی طبق معمول فقط پاک کردن ظاهری صورت مسئله ست و هیچ کمکی هم به بهبود وضع اقتصادی نمی کنه!
263cylj.gif
واقعاً باید به بنیانگذارانش تبریک گفت!!
4htdily.gif

یاشار جان ...جوش نزن ! حالا کجاش درسته که اینجاش خرابه ! :D

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
اصولا سیاستهای پولی بیهوده هستند، پول چیزی به جز یک ابزار یا واسطه نیست، وقتی تورم کالا، تولید انحصاری، خصوصی سازی بی قانون و اقتصاد الیگارشیک به شدت فاسد بر کشور حاکم است، افزایش حقیقی ارزش ارز ناممکن می شود، قبلا اینرا در ترکیه و روسیه دیده ایم. مونتاریستها می خواهند به ما بقبولانند یک فضای مجازی برای ثروتی که واقعا نیست، اما محسوب می شود، می تواند قیمتها را از بیرون کنترل و تثبیت بکند، این سیاست در کره جنوبی، فرانسه، روسیه و آمریکا در قالبهای متفاوت آزمایش شده و شکست خورده...

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
اصولا سیاستهای پولی بیهوده هستند، پول چیزی به جز یک ابزار یا واسطه نیست، وقتی تورم کالا، تولید انحصاری، خصوصی سازی بی قانون و اقتصاد الیگارشیک به شدت فاسد بر کشور حاکم است، افزایش حقیقی ارزش ارز ناممکن می شود، قبلا اینرا در ترکیه و روسیه دیده ایم. مونتاریستها می خواهند به ما بقبولانند یک فضای مجازی برای ثروتی که واقعا نیست، اما محسوب می شود، می تواند قیمتها را از بیرون کنترل و تثبیت بکند، این سیاست در کره جنوبی، فرانسه، روسیه و آمریکا در قالبهای متفاوت آزمایش شده و شکست خورده...
همینطور هست، همینطور هست.

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
در این که وضعیت ریال ایران بده شکی نیست و اگر روی رشد ارزش ریال کار کنیم بسیار خوب میشه. اما این طرح هم به نظر من طرح خوبیه! یعنی حداقل ضرری نداره...

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
اول اینکه نتایج این کار رو عاقلان دانند و من شخصا ایده ای ندارم !! دوم اینکه خیلی کشور ها مثل چین که میخوان صادراتشون رشد کنه خودشون شخصا ارزش پول رو پایین میارن !! کاری که ایرانی ها کردن و دلار 300 تومانی رو کردن 1000 تومن !! چون با دلار 300 تومنی فقط واردات صرف داره !! نه صادرات !! حالا بگذریم که این کار اصلا ربطی به افزایش ارزش پول نداره !!

یعنی حداقل ضرری نداره...
بحث دولته ها !! نمیهش هرکی هر چی به مغزش رسید اجرا کنه بعد بگه تست میکنیم حالا ضرری که نداره !! هر حرکت کوچیکی میتونه اقتصاد رو تحت تاثیر قرار بده !!

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
کار خوبیه. ولی فقط اندازه ی واحد بزرگتر میشه. تاثیری تو ثروت و دارای کشور نمیتونه داشته باشه. کسی رو نمیتونیم گول بزنیم که. فقط به اندازه ی طلایی که داریم میتوانیم پول داشته باشم. حالا بر فرض اگر الان 10000 ریال الان موجودیه کشور باشد (برای مثال گفتم. کوچک گفتم که درکش راحت باشد برای خودم) بعد از کم کردن 3 صفر دیگر ما 10000 فلان (واحد پولی جدید) نداریم. بلکه 10 فلان داریم.

اینکار فقط برای سهولت شمردن پول و ... خوب است. ایده جالبیست. من میپسندم. دیگر برای خرید بستنی 3000 واحد پولی نمیپردازم. مانند آمریکا یا بقیه کشورهای صنعتی نیم واحد پول یمیدهم و بستنی میخورم.

Amir_2591

Registered User
لایک‌ها
0
این کلماتی که گفتی یعنی چی ؟! :blink: میشه یه کم زیردیپلم حرف بزنی ما بفهمیم جریان چیه ؟!!! :blush:

بله، مونتاریسم سیاستهای پول گرایانه است که بیان می کند خود پول نه یک کالای مستقل و به خودیِ خود فاقد ارزش برای سهولت تبادل کالا، که چیزی در جایگاه یک ارزش اقتصادی دارای قدرت اهرم واری برای تنظیمات اقتصادی(کنترل قیمت، توازن نیروی تولید، گردش سرمایه و ارزش افزونه)در دست بانک مرکزی یا دولت است، طبق این ایده اگر بانک مرکزی حجم پولی را در اقتصاد افزایش بدهد می تواند بیکاری و تورم را به صورت ادواری کنترل بکند. اقتصاد الیگارشیک هم یعنی یک **** اقتصادی بسیار متمرکز که تحت اختیار عده معدودی از حاکمان سیاسی، یا نظامی، یا سرمایه داران است و از توازن طبیعی خود به نفع طبقه اجتماعی خاصی، خارج شده.

پ.ن:
اینهم البته هست که زدن یک صفر و حذف واحد عجیبِ "ریال" که سالهاست ناکارآمد شده، از چرخه اقتصادی کشور به خودی خود(و مستقل از ادعاهایی که درباره "نتایج مثبت اقتصادی" آن ممکن است بشود)چیز بدی نیست، یا بهتر است بگویم هیچ اثرگذاری مثبت یا منفی ندارد ؛ فقط خرج تولید و جایگزینی واحد جدید خودش یک هزینه اضافه است.

leylax

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
البته کار خوبیه و لی با این کار ارزش پول بالا نمیره .
پول باید پشتوانه داشته باشه که ریال ما از پشتوانه ضعیفی برخورداره . یعنی به ازای تمام پولهایی که در جامعه وجود داره باید بانک مرکزی ثروتهایی مثل طلا و الماس داشته باشه . در غیر این صورت اسکناس کاغذ باطله ای بیش نیست .
آقایون تو این چند سال بعد از انقلاب هر وقت پول کم آوردند کاغذ (پول بدون پشتوانه)چاپ کردند . این شد که الان برای خرید یک ریال عبرستان باید چندین هزار تومان بدیم .
جوابه شما!!!
اول اینکه نتایج این کار رو عاقلان دانند و من شخصا ایده ای ندارم !! دوم اینکه خیلی کشور ها مثل چین که میخوان صادراتشون رشد کنه خودشون شخصا ارزش پول رو پایین میارن !! کاری که ایرانی ها کردن و دلار 300 تومانی رو کردن 1000 تومن !! چون با دلار 300 تومنی فقط واردات صرف داره !! نه صادرات !! حالا بگذریم که این کار اصلا ربطی به افزایش ارزش پول نداره !!
اینکه پول ما به اینصورت در آمد قسمت اعظمش کاذب و بر مبانی همان پول نفت بود!

شما نفت رو 40 دلار بفروشی بخوای توی داخل خرج کنی , ارزش 40 دلار 4000 تومن باشه بهتره یا 16000 تومن؟
در حالت اول نرخ برابری تومان به دلار 100 است و در حالت دوم 400

ولی خوب سیاست اشتباهی بود(به نظر من)

Lolitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بحث دولته ها !! نمیهش هرکی هر چی به مغزش رسید اجرا کنه بعد بگه
تست میکنیم حالا ضرری که نداره !! هر حرکت کوچیکی میتونه اقتصاد رو تحت تاثیر قرار بده !!

شرلوک عزیز ... در شور ما خیلی از طرحها به صورت ازمایش و خطاست ! شما فکر میکنی همه چیز از پیش تعیین شده است ... بعضی از مدیران در کشور ما به صورت تجربی مدیر شدن ! ( یعنی با همون سعی و خطا)

Piter1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول اینکه نتایج این کار رو عاقلان دانند و من شخصا ایده ای ندارم !!
(

در صورت امکان جمله زیر را کامل کنید
عاقلان نتایج این کار را میدانند و ........... ایده ای ندارند و نادانان نتایج کار را نمی دانند .

سیامک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امیدوارم که هر غلطی دوست دارند بکنند و فقط افتضاحی مثل 5 هزار تومانی رو به بار نیاورند!
دوستان کسی میدونه چرا دیگه 5 هزاری پیدا نمیشه؟!

GreenRoad

Registered User
لایک‌ها
79
حذف کنند- نکنند / بازم گرونی گرونیه - بهتره مشکل گرونی رو حل کنند تا حذف 4 تا دونه صفر!

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
این طرح فقط جهت سهولت شمارش هست! همین...
و می تونه مفید باشه!
کی گفته که با این طرح ارزش پول بالا می ره که شماها نفی می کنید؟

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
این طرح فقط جهت سهولت شمارش هست! همین...
و می تونه مفید باشه!
کی گفته که با این طرح ارزش پول بالا می ره که شماها نفی می کنید؟
در کل از نظر اقتصادی نه پول بزرگ چاپ کردن نه صفر حذف کردن ارزش پول رو جابجا نمیکنه!

با این شرط که تاثیرات روانی رو در نظر نگیریم.این حالت یکم بحث در موردش پیچیدس و نیاز به پیشگو !!! داره

Bili_Joe

Registered User
لایک‌ها
19
دو سه ماهه پيش همين طرح توي بانك مركزي تصويب شد . الان يه چند وقتيه كه در مورد اين طرح به صورت جدي تري دارن بحث ميكنن . من هنوز متوجه نشدم كه اين طرح واقعا قراره اجرا بشه يا نه ؟

بالا