برگزیده های پرشین تولز

طرح پیشنهاد ایجاد سالن مزایده دومین

آیا با راه اندازی سالن مزایده دومین موافق هستید !؟

• بلی

Votes: 37 86.0%
  • خیر

Votes: 6 14.0%

• Total voters
    43

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
جایی كه خريد و فروش صورت ميگيره مگه نبايد خريدار هم وجود داشته باشه ؟ به نظر شما اينجا چه قدر خريدار دامين وجود داره ؟
اصلاً وجود داره ؟

نکته قشنگی بود :D
دوستانی که در این زمینه فعال هستند نظری ندارند !!؟

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
منظور من هم همین بود! اگر نگاه کنید خیلی ها دامین هارو برای فروش می زارند ولی کمتر از 5 در صد ممکنه فروش بره!

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
حق و الزحمه ؟ :D ... بی خیال آقا :D ( الیته من در این مورد نمی تونم نظر خاصی بدم . )

بله درسته .

اما اول تیم مزایده مشخص بشه تا بعد خود آنها قوانین رو بنویسند و قرار بدند

سلام دوست عزیز
چرا بی خیال آقا؟؟ این قانون مزایده هست کار گزار و حق قانونیشه که درصدی از نرخ معامله رو برداره. :)
در ضمن کار کارگزاری هم به این راحتیام نیست.
بله.
در مورد آی آر هم نه خیلی از دامنه ها هستند که گرفته شدن و قشنگ هستند. مثل این shopkeeper.ir
ببخشیدا در مثل حاجت هیچ مزایده نیست. فقط خواستم مثال بزنم. :)
در ضمن یکی از دوستان گفته بودن که قیمتی داده میشه که فروش نمیره این کاملا درسته. متاسفانه بعضی از برو بچ فکر میکنن حالا چقدر در ایران این فرهنگ جا افتاده.
توی مملکت ما یک شرکت بزرگ که میخواد دامنه ثبت کنه مثلا اسم شرکت هست Amirbahal
اگر دومین amirbahal.com گرفته شده باشه سریع میره سراغ amirbahalonline.com یا یه چیزی شبیه به این و اصلا به خودش زحمت نمیده که یه قیمت پیشنهادی حتی در حد 50 هزار تومن به صاحب دامنه بده. :)
ولی خب یه سالن مزایده داشته باشیم خیلی خیلی خوبه که بتونیم روش دامنه ها رو بفروشیم. به هر حال بچه هایی که حاظرن کارگزار مزایده باشن :rolleyes: بیان اعلام آمادگی کنن. در ضمن شاید کارو مفت انجام بدیم و هیچ حق الزحمه ای در کار نباشه چون جایی که ماهی دو دامنه هم فروش نمیره حق الزحمه مفهومی نداره

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
سلام دوست عزیز
چرا بی خیال آقا؟؟ این قانون مزایده هست کار گزار و حق قانونیشه که درصدی از نرخ معامله رو برداره. :)
در ضمن کار کارگزاری هم به این راحتیام نیست.
بله.
در مورد آی آر هم نه خیلی از دامنه ها هستند که گرفته شدن و قشنگ هستند. مثل این shopkeeper.ir
ببخشیدا در مثل حاجت هیچ مزایده نیست. فقط خواستم مثال بزنم. :)
در ضمن یکی از دوستان گفته بودن که قیمتی داده میشه که فروش نمیره این کاملا درسته. متاسفانه بعضی از برو بچ فکر میکنن حالا چقدر در ایران این فرهنگ جا افتاده.
توی مملکت ما یک شرکت بزرگ که میخواد دامنه ثبت کنه مثلا اسم شرکت هست Amirbahal
اگر دومین amirbahal.com گرفته شده باشه سریع میره سراغ amirbahalonline.com یا یه چیزی شبیه به این و اصلا به خودش زحمت نمیده که یه قیمت پیشنهادی حتی در حد 50 هزار تومن به صاحب دامنه بده. :)
ولی خب یه سالن مزایده داشته باشیم خیلی خیلی خوبه که بتونیم روش دامنه ها رو بفروشیم. به هر حال بچه هایی که حاظرن کارگزار مزایده باشن :rolleyes: بیان اعلام آمادگی کنن. در ضمن شاید کارو مفت انجام بدیم و هیچ حق الزحمه ای در کار نباشه چون جایی که ماهی دو دامنه هم فروش نمیره حق الزحمه مفهومی نداره

راستش من اصلا به حق الزحمه فکر نکرده بودم . فقط دوست داشتم خود بچه های پی تی اینکارو بکنن . حال دیگه هرجور خودتون صلاح بدونید .

در مورد قیمت گذاری هم , گروه مزایده بر اساس قیمت پیشنهادی فروشنده و تیم مزایده یه میانگین میگیرند و قیمت ابتدایی رو اعلام می کنند .

من سعی می کنم یه مجموعه قوانین رو بنویسم به عنوان پایه تا روش کار کنیم و فکر کنیم

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
این قسمت از همش حساس تر و فنی تر میشه! :f34r:
..
اصل کار خیلی جالبه ، اما برای اینکه عدالت رعایت بشه ، باید فرمی هم آماده بشه که همه ی فروشنده ها اطلاعات ثابتی رو ارائه بدن. مثل ترافیک ، عمر دامین ، ویزیتور ، ممبر ، بک لینک ، رنکینگ ، محتویات ( راستی ، دامین خالی یا وبسایت ها هم میتونن وارد بشن ؟! ) و ...
و همینطور یک بازرس نیاز هست تا صحت اطلاعات رو چک کنه و ورود به لیست تا 2 روز قبل از مزایده امکانپذیر باشه.
..
در کل کار جالبیه ...

موافقم . ;)

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
نکته قشنگی بود :D
دوستانی که در این زمینه فعال هستند نظری ندارند !!؟
والا تا آنجايي كه ديده‌ام شايد خريدار كم باشه و در مقايسه با تعداد فروشي خريدارها خيلي كم باشه ولي قسمتي از اين قضيه هم بر ميگرده به ناآگاهي فروشندگان، يعني قيمتها كه معقولانه و مطمئن داده نميشوند خريدار هم اصلآ پيدا نميشه.

اگر قوانين خاصي باشه كه دومينهاي فروشي قيمت متعادل خودشان را بگيرند حتمآ شاهد فروش هم ميشويم، اصلآ اين خريد و فروش الان جديده، انتظار نداريم كه همه‌ي فروشي‌ها به فروش روند، شايد مدتي بكشه كه بازاري كه فكرش را ميكنيم به راه بيفته

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
من یه 10 دقیقه وقت پیدا کردم و گذاشتو رویه متن . اینو به عنوان نمونه نوشتم حالا میشه ادیتش کرد :

=================================
قوانین سالن مجازی مزایده
معرفی :
سالن مجازی مزایده دومین یه محیط کاملا مجازی است و جهت فروش دویمن های با ارزش ,تحت شرایط, به بالاترین قیمت و واسطه بین خریداران و فروشنده ها است .
برنامه :
1-فعالیت سالن مزایده از شنبه تا پنج شنبه , از ساعت 8 صبح تا 23 می باشد .
2-در هر روز یک دامین انتخاب و مورد فروش قرار می گیرد و راس ساعت 23 قیمت نهایی و خریدار اعلام می شود .
3-فروشنده ها در تمامی ساعات روز قادر به ثبت نام هستند .

اولویت ها :
دامین های ثبت نام شده بر اساس اولویت های زیر مرتب شده و به ترتیب به فروش گذاشته می شوند .
1-دامین های 3 حرفی , به ترتیب با معانی و بدون معنی همچنین دارای پسوند های ( به ترتیب ) .Com , .Net , .Org
2-دامین های 4 حرفی , به ترتیب با معانی و بی معنی همچنین دارای پسوند های ( به ترتیب ) .Com , .Ir , .Net , .Org
3-دامین های اسامی , به ترتیب با معنای تکنولوژی , علمی , فلسفی , عمومی , اقتصادی و ...
4-دامین های فروشگاهی , تجاری , با وجود کلمات Shop , Forooshgah و ...

تیم مزایده :
تیم مزایده شامل 4 نفر می باشد که دو نفر به ثبت نام و دو نفر به اجرای مزایده مشغول هستند .

ثبت نام :
کاربران دامین های فروشی خود را جهت شرکت در سالن مزایده , توسط فرمی معرفی کرده و طبق مراحل زیر آماده فروش می شود .
1-تحقیق بر صحت دامین و اطلاعات
2-اولویت گذاری
3-قیمت گذاری
4-وارد کردن در لیست فروش .

قیمت گذاری :
قیمت گذاری توسط تیم مزایده انجام شده و در این قیمت گذاری بر اساس پیشنهاد فروشنده , قیمت متعادل برای قیمت پایه در نظر گرفته می شود .

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون
.
اما اولویت بندیها هنوز کار داره ،نه؟
یک دامین در روز کم نیست ؟
باید شرایطی هم برای ایجاد سابقه برای خریدار و فروشنده ایجاد بشه تا به این شکل، سوابق و میزان اطمینان به هر یوزر مشخص باشه.
اسامی و تلفن و حساب بانکی واقعی افراد، حداقل برای تیم مزایده مشخص باشه.
تیم مزایده اقدام به ایجاد یک تاپیک دیگه کنه و از سالن به اونجا لینک داده بشه و در اونجا مطالب آموزشی در مورد اهمیت این بازار( مثل خرید و سرمایه گذاری روی ملک و همینطور پارک دامین و ...) قرار داده بشه و همین طور امکان اعلام نظر در مورد دامین های لیست مزایده برای افراد فراهم باشه....
اینجوری به تدریج فرهنگ خرید دامین هم بیشتر تقویت میشه.

5% ارزش معامله هم به عنوان حقوق سالن در نظر گرفته بشه.

من یه 10 دقیقه وقت پیدا کردم و گذاشتو رویه متن . اینو به عنوان نمونه نوشتم حالا میشه ادیتش کرد :

=================================
قوانین سالن مجازی مزایده
معرفی :
سالن مجازی مزایده دومین یه محیط کاملا مجازی است و جهت فروش دویمن های با ارزش ,تحت شرایط, به بالاترین قیمت و واسطه بین خریداران و فروشنده ها است .
برنامه :
1-فعالیت سالن مزایده از شنبه تا پنج شنبه , از ساعت 8 صبح تا 23 می باشد .
2-در هر روز یک دامین انتخاب و مورد فروش قرار می گیرد و راس ساعت 23 قیمت نهایی و خریدار اعلام می شود .
3-فروشنده ها در تمامی ساعات روز قادر به ثبت نام هستند .

اولویت ها :
دامین های ثبت نام شده بر اساس اولویت های زیر مرتب شده و به ترتیب به فروش گذاشته می شوند .
1-دامین های 3 حرفی , به ترتیب با معانی و بدون معنی همچنین دارای پسوند های ( به ترتیب ) .Com , .Net , .Org
2-دامین های 4 حرفی , به ترتیب با معانی و بی معنی همچنین دارای پسوند های ( به ترتیب ) .Com , .Ir , .Net , .Org
3-دامین های اسامی , به ترتیب با معنای تکنولوژی , علمی , فلسفی , عمومی , اقتصادی و ...
4-دامین های فروشگاهی , تجاری , با وجود کلمات Shop , Forooshgah و ...

تیم مزایده :
تیم مزایده شامل 4 نفر می باشد که دو نفر به ثبت نام و دو نفر به اجرای مزایده مشغول هستند .

ثبت نام :
کاربران دامین های فروشی خود را جهت شرکت در سالن مزایده , توسط فرمی معرفی کرده و طبق مراحل زیر آماده فروش می شود .
1-تحقیق بر صحت دامین و اطلاعات
2-اولویت گذاری
3-قیمت گذاری
4-وارد کردن در لیست فروش .

قیمت گذاری :
قیمت گذاری توسط تیم مزایده انجام شده و در این قیمت گذاری بر اساس پیشنهاد فروشنده , قیمت متعادل برای قیمت پایه در نظر گرفته می شود .

Shemshad

Registered User
لایک‌ها
32
و لينك سالن مزايده در امضاي تيم مزايده و در قسمت اعلانات انجمن باشه تا يوزر زيادي به اين قسمت بياد براي خريد .

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
تیم مزایده اقدام به ایجاد یک تاپیک دیگه کنه و از سالن به اونجا لینک داده بشه و در اونجا مطالب آموزشی در مورد اهمیت این بازار( مثل خرید و سرمایه گذاری روی ملک و همینطور پارک دامین و ...) قرار داده بشه و همین طور امکان اعلام نظر در مورد دامین های لیست مزایده برای افراد فراهم باشه....

واسه معرفی میشه از اطلاعیه انجمن استفاده کرد .

حال دو نفر پیش قدم بشوند برای شروع

pooyanmahdavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سپاس از مدیریت محترم
پیشنهاد خوبیه
متاسفانه جو عامیانه ای از سوی اندکی فروشندگان و خریداران بر این بخش تحمیل شده که صاحبان نامهای خوب دامنه را هم از معرفی و فروش دامنه ها در اینجا بر حذر می داره.
امیدوارم جابجایی اخیر این زیر بخش و راه اندازی سالن فروش بتونه این تجارت را در این سایت به مدل جهانی اون نزدیکتر کنه.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
پیش نویس قوانین من دوستان دیگر بیان تکمیل تر کنند.

1. فعلا در هر روز فقط یک دامنه در تالار قرار داده میشود در صورت استقبال کم تر این زمان طولانی تر میشود و در صورت استقبال زیاد این زمان کمتر میشود.

2. اگر بیش از یک دامنه برای فروش در روز ثبت نام شد. انتخواب دامنه روز با مدیران تالار خواهد بود همچین دامنه های دیگر برای روز های بعد هیچ اولویتی ندارند.

3.قیمت پایه و شرایط دامنه روز به صاحب آن اعلام میشود در صورتی که صاحب دامنه موافق شرایط بود. دامنه به مزایده گزاشته میشود و در غیر این صورت اولویت بعدی

4.کسی که دامنه را در مزایده شرکت میدهد باید پس از پایان مزایده دامنه را به گروه ما تحویل دهد و پول را مطالبه نماید در غیر این صورت اجازه فروش دامنه در سالن را از دست خواهد داد.

5. هر دامنه فقط یک بار در سالن به مزایده گزاشته میشود. فقط در شرایطی که دامنه یک بار در سالن به فروش رفته باشد میتوان بعد از گزشت 2 هفته آن را به فروش مجدد گزاشت و حد اکثر بیست درصد به قیمت پایه قبلی اضافه کرد.

6. درصورتی که دامنه به علت نداشتن پیشنهاد خرید به فروش نرسد صاحب دامنه میتواند حداقل پس از دو هفته و با کسر حداقل بیست درصد از قیمت پایه دوباره دامنه خود را به مزایده گزارد.

7. کسانی که در مزایده برای خرید دامنه شرکت میکنند موضف هستند. دو درصد از قیمت پایه را به عنوان بیعانه پیشنهاد خود به شماره حساب ------------------ بانک (سامان - پارسیان یا هر بانک الکترونیکی) واریز نمایند. و در صورت انصراف از خرید پول به حساب آنها عودت داده نخواهد شد.
اگر دامنه به اولویت دیگری فروش رود پول بقیه شرکت کنندگان برگردانده خواهد شد.

8. مسئولین سالن مزایده حق تغییر قوانین سالن را برای خود محفوض میدارند. تغییر قوانین باید از یک هفته قبل به اطلاع کاربران در سالن برسد. و پس از یک هفته قوانین جدید به اجرا در خواهند آمد.

با احترام
امیرحسین نجاری

دوستان اگه نظری در مورد این قوانین دارند لطفا این قوانین رو اصلاح کنند یا موردی به موارد اضافه کنند منتظر نظرات هستم.

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
به نظرم زمان یک روز خیلی کمه . اگه بشه 3-4 روز بهتر میشه . بزارین تو 3-4 روز چند تا دامنه همزمان تو حراج باشن . جو رقابتی هم بیشتر میشه .
ضمنا اگه تو مزایده ها مثل بعضی جاهای دیگه علاوه بر قیمت پایه ، یک قیمت پله هم در نظر گرفته شه خیلی بهتر میشه .

یعنی مثلا طرف میگه فلان دومین 50 هزار تومن . پله یا به قول خارجی ها استپ هم 2000 تومن .
فایدش اینه که اگه نفر اول پبشنهاد داد 51 هزار تومن نفر دوم نیاد بگه 51500 می خرم و نفر سوم بگه 51900 ! این کار خیلی جاها اجرا میشه . اما تو پی تی اجرا نمیشه . واسه همین گاهی ی بینی مثلا یک سیستم (کامپیوتر) رو میزارن مزایده و بعد از 10 تا آفر فقط 6 هزار تومن از قیمت پایه رفته بالاتر !
اما اگه استپ رعابت بشه نفر اول که میگه 51 هزار تومن نفر بعدی حداقل باید به اندازه استپ به قیمت قبلی اضافه کنه .

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
به نظرم زمان یک روز خیلی کمه . اگه بشه 3-4 روز بهتر میشه . بزارین تو 3-4 روز چند تا دامنه همزمان تو حراج باشن . جو رقابتی هم بیشتر میشه .
ضمنا اگه تو مزایده ها مثل بعضی جاهای دیگه علاوه بر قیمت پایه ، یک قیمت پله هم در نظر گرفته شه خیلی بهتر میشه .

یعنی مثلا طرف میگه فلان دومین 50 هزار تومن . پله یا به قول خارجی ها استپ هم 2000 تومن .
فایدش اینه که اگه نفر اول پبشنهاد داد 51 هزار تومن نفر دوم نیاد بگه 51500 می خرم و نفر سوم بگه 51900 ! این کار خیلی جاها اجرا میشه . اما تو پی تی اجرا نمیشه . واسه همین گاهی ی بینی مثلا یک سیستم (کامپیوتر) رو میزارن مزایده و بعد از 10 تا آفر فقط 6 هزار تومن از قیمت پایه رفته بالاتر !
اما اگه استپ رعابت بشه نفر اول که میگه 51 هزار تومن نفر بعدی حداقل باید به اندازه استپ به قیمت قبلی اضافه کنه .

کاملا درسته اصلا حواسم به استپ نبود. خب نظرم اینه که استپ 5 درصد قیمت پایه باشه! نظر دوستان دیگه؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538

سلام عزیز
راستی در مورد خود قوانین نظری نداشتی؟ و فقط همون استپ بود؟

khodavandbozorg

Registered User
لایک‌ها
0
امیر حسين جان !
من با قانون 6ام شما مشكل دارم !
به قول دوستان دامين مثل زمين ميمونه ، اگر هم كه فروش نرفت كه نرفت !
به زور كه نمبخواهيم دامين ها رو بفروشيم !!!

به نظر من اين قانونت رو يه كم تغييربديم بهتره :
اگر صاحب دامين خواست كه دوباره در مزایده شركت كنه قيمت پايه 20 درصد كم ميشه.
اگر هم نخواست كه نخواست...

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
امیر حسين جان !
من با قانون 6ام شما مشكل دارم !
به قول دوستان دامين مثل زمين ميمونه ، اگر هم كه فروش نرفت كه نرفت !
به زور كه نمبخواهيم دامين ها رو بفروشيم !!!

به نظر من اين قانونت رو يه كم تغييربديم بهتره :
اگر صاحب دامين خواست كه دوباره در مزایده شركت كنه قيمت پايه 20 درصد كم ميشه.
اگر هم نخواست كه نخواست...

سلام
میبخشید اشتباه توی جمله بندی های من بود. من هم منظورم این نبود که به زور مگه میشه بدون رضایت صاحبش به فروش رسوند؟؟؟
باید مینوشتم میتواند به فروش برسد. الان ادیت میکنم.
بازم اگه موردی بود خوشحال میشم

بالا