برگزیده های پرشین تولز

طرح پیشنهاد ایجاد سالن مزایده دومین

آیا با راه اندازی سالن مزایده دومین موافق هستید !؟

• بلی

Votes: 37 86.0%
  • خیر

Votes: 6 14.0%

• Total voters
    43

hypermatrix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1. زمان به 2 یا 3 روز و تعداد دامنه های مزایده از 1 به 5 مورد و یا 1 مورد از هر کتگوری( یه دونه کام ، یه دونه آی آر ، ... و یا 1دونه علمی ، 1دونه تجاری ، ... ) افزایش پیدا کنه بهتره.

4. برای این مورد بهتره هر فروشنده صاحب یک پروفایل بشه تا سوابقش در آینده، مبنای قضاوت دیگران باشه.

7. ضمن تکرار پیشنهاد بالا برای این مورد ، 2 درصد خیلی کمه و تا حدودی اعتبار و جایگاه مزایده رو پایین میاره.حد اقل 10 درصد ..( البته به این دلیل که مزایده در کوتاه مدت هست،امکان واریز سریع برای همه فراهم نیست ، پس بهتره اصلا از حالت درصدی خارج شده و به 2 هزار تومان تغییر پیدا کنه ) بهتره در همون قدم اول غیر حرفه ای ها کنار برن. در ضمن ، اگه دامنه به فروش نره هم باید پولها برگردونده بشه و یا برای مزایده ی بعدی ذخیره بشه. برای اینکه مشکلی هم پیش نیاد، یک شماره حساب مشترک و با سود روزشمار افتتاح بشه تا به وثیقه ها هم سود تعلق بگیره و هم امنیتش بیشتر باشه.

8. مسئولین حق تغییر قوانین رو دارند، اما حق زیر پا گذاشتن اونها رو نخواهند داشت. قانون تا پیش از تغییر ، برای همه الزام آوره....
تغییر قانون هم با 1هفته اعلام قبلی امکان پذیر باشه تا امکان آگاهی همه و تطبیق با اون فراهم باشه.

1. فعلا در هر روز فقط یک دامنه در تالار قرار داده میشود در صورت استقبال کم تر این زمان طولانی تر میشود و در صورت استقبال زیاد این زمان کمتر میشود.

4.کسی که دامنه را در مزایده شرکت میدهد باید پس از پایان مزایده دامنه را به گروه ما تحویل دهد و پول را مطالبه نماید در غیر این صورت اجازه فروش دامنه در سالن را از دست خواهد داد.

7. کسانی که در مزایده برای خرید دامنه شرکت میکنند موضف هستند. دو درصد از قیمت پایه را به عنوان بیعانه پیشنهاد خود به شماره حساب ------------------ بانک (سامان - پارسیان یا هر بانک الکترونیکی) واریز نمایند. و در صورت انصراف از خرید پول به حساب آنها عودت داده نخواهد شد.
اگر دامنه به اولویت دیگری فروش رود پول بقیه شرکت کنندگان برگردانده خواهد شد.

8. مسئولین سالن مزایده حق تغییر قوانین و رعایت نکردن آنها را برای خود محفوض میدارند.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
6. درصورتی که دامنه به علت نداشتن پیشنهاد خرید به فروش نرسد صاحب دامنه میتواند حداقل پس از دو هفته و با کسر حداقل بیست درصد از قیمت پایه دوباره دامنه خود را به مزایده گزارد.

من این قانون رو خیلی دوست داشتم .

8. مسئولین سالن مزایده حق تغییر قوانین و رعایت نکردن آنها را برای خود محفوض میدارند.

اما با این اصلا موافق نیستم . چون اینجوری عدم اعتماد رو به دنبال خواهد داشت .

به نظرم زمان یک روز خیلی کمه . اگه بشه 3-4 روز بهتر میشه . بزارین تو 3-4 روز چند تا دامنه همزمان تو حراج باشن . جو رقابتی هم بیشتر میشه .
ضمنا اگه تو مزایده ها مثل بعضی جاهای دیگه علاوه بر قیمت پایه ، یک قیمت پله هم در نظر گرفته شه خیلی بهتر میشه .

یعنی مثلا طرف میگه فلان دومین 50 هزار تومن . پله یا به قول خارجی ها استپ هم 2000 تومن .
فایدش اینه که اگه نفر اول پبشنهاد داد 51 هزار تومن نفر دوم نیاد بگه 51500 می خرم و نفر سوم بگه 51900 ! این کار خیلی جاها اجرا میشه . اما تو پی تی اجرا نمیشه . واسه همین گاهی ی بینی مثلا یک سیستم (کامپیوتر) رو میزارن مزایده و بعد از 10 تا آفر فقط 6 هزار تومن از قیمت پایه رفته بالاتر !
اما اگه استپ رعابت بشه نفر اول که میگه 51 هزار تومن نفر بعدی حداقل باید به اندازه استپ به قیمت قبلی اضافه کنه .

فوق العاده ایده قشنگی بود .
مرسی

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
1. زمان به 2 یا 3 روز و تعداد دامنه های مزایده از 1 به 5 مورد و یا 1 مورد از هر کتگوری( یه دونه کام ، یه دونه آی آر ، ... و یا 1دونه علمی ، 1دونه تجاری ، ... ) افزایش پیدا کنه بهتره.

4. برای این مورد بهتره هر فروشنده صاحب یک پروفایل بشه تا سوابقش در آینده، مبنای قضاوت دیگران باشه.

7. ضمن تکرار پیشنهاد بالا برای این مورد ، 2 درصد خیلی کمه و تا حدودی اعتبار و جایگاه مزایده رو پایین میاره.حد اقل 10 درصد ..( البته به این دلیل که مزایده در کوتاه مدت هست،امکان واریز سریع برای همه فراهم نیست ، پس بهتره اصلا از حالت درصدی خارج شده و به 2 هزار تومان تغییر پیدا کنه ) بهتره در همون قدم اول غیر حرفه ای ها کنار برن. در ضمن ، اگه دامنه به فروش نره هم باید پولها برگردونده بشه و یا برای مزایده ی بعدی ذخیره بشه. برای اینکه مشکلی هم پیش نیاد، یک شماره حساب مشترک و با سود روزشمار افتتاح بشه تا به وثیقه ها هم سود تعلق بگیره و هم امنیتش بیشتر باشه.

8. مسئولین حق تغییر قوانین رو دارند، اما حق زیر پا گذاشتن اونها رو نخواهند داشت. قانون تا پیش از تغییر ، برای همه الزام آوره....
تغییر قانون هم با 1هفته اعلام قبلی امکان پذیر باشه تا امکان آگاهی همه و تطبیق با اون فراهم باشه.

سلام
1. به بله نظرتون کاملا درسته. مزایده رو پنج روز کاری هفته میزاریم. و روی مثلا پنج دومین از پنج کتگوری به صورت مواضی اینطوری خیلی بهتره. و مشکل واریز پول و شرکت سریع در مزایده حل میشه.

2.. ایجاد پروفایل هم میسره ولی جزو قوانین نیست و بهتره برای زمانی باشه که یه مقدار دومین در تالار به فروش بره در ضمن به نظر من باید فروشنده ها به نوعی موضف به تحویل دامنه باشند

3. خب من برای این مشکل گفتم از حساب بانک هایی استفاده بشه که اینترنتی هستند. در ضمن میشه درصد رو بالا برد مثلا 5 درصد ولی نه مبلغ ثابت زیاد قشنگ نیست. در ضمن اگه دامنه فروش نره پولها برگردونده خواهد شد یا به قول شما در صورت درخواست کاربر برای مزایده های بعد در حساب نگهداری میشه. در ضمن اگه کسی در مزایده برنده بشه و از خرید انصراف بده بیانه خودش رو از دست میده. این هم به همین دلیله که غیر حرفه ای ها کنار برن و هر کسی نیاد یه پیشنهاد بده و دیگه بره.

4. بله من کاملا موافق هستم الان ادیت خواهد شد. الان که فکر میکنم میبینم باید رعایت بشه.

باز هم از همفکری دوستان ممنون اگه موردی هست لطفا بگید خوشحال خواهم شد.

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
بنده هم موافقت خودمو اعلام میکنم. طرح جالبیه ...

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
منم میگم نباشه
چون اینجوری یارو به نفع خودش بالاترین اسپ رو میگذاره .

همینطوره
طرف با استپ گزاری بالا میاد عملا قیمت پایه و خیلی چیزا رو بی اثر میکنه و البته به زیان خودش و سالن مزایده هم هست چون دامنه فروش نمیره. میشه یه فرمول گزاری کرد که باز کارو پیچیده تر میکنه. بهتره همین پنج درصد باشه یا درکل درصدی از قیمت پایه باشه و همیشه هم ثابت.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
دوستان این بخش فراموش شد؟

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
نه بابا ...

خوب شما مسئول سالن هستی دیگه .
قوانین و تثبیت کن . یه زمان هم اعلام کن برای شروع و بسم الله ...

منتطر چی هستی !؟

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
چشم من شروع میکنم ولی ظاهرا من تنها نبودم و یکی دیگه از دوستان هم بود!لطفا خود شما هم باشید چون شما مدیر هستین و برای بسیاری از کار ها به شما نیاز دارم. :)
خیلی ممنون. تا فردا صبح لطفا هر کسی اعتراضی به قوانین داره عنوان کنه از فردا یک سری از کار ها شروع میشه و سخت میشه قوانین رو تغییر داد.
با تشکر از دوستان
امیرحسین نجاری

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
چشم من شروع میکنم ولی ظاهرا من تنها نبودم و یکی دیگه از دوستان هم بود!لطفا خود شما هم باشید چون شما مدیر هستین و برای بسیاری از کار ها به شما نیاز دارم. :)
خیلی ممنون. تا فردا صبح لطفا هر کسی اعتراضی به قوانین داره عنوان کنه از فردا یک سری از کار ها شروع میشه و سخت میشه قوانین رو تغییر داد.
با تشکر از دوستان
امیرحسین نجاری

من که هستم کمکتون می کنم.

اما خوب من یکیم حوزه مسئولیت هام تو پی تی زیاده و باید به جاهای زیادی سر بزنم . اگر نکته خاصی بود پی ام بدید خودمو می رسونم

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
من که هستم کمکتون می کنم.

اما خوب من یکیم حوزه مسئولیت هام تو پی تی زیاده و باید به جاهای زیادی سر بزنم . اگر نکته خاصی بود پی ام بدید خودمو می رسونم

سلام
خیلی ممنون از لطف شما. پس من یک تاپیک برای این موضوع میزنم و لینکش رو هم میزارم این زیر. فعلا به صورت آزمایشی شروع میکنم , نظر سنجی هم گویای همه چیز هست.
با تشکر از شما

khodavandbozorg

Registered User
لایک‌ها
0
امیر حسین جان متاسفانه من یه كم درگیر نمايشگاه كامپیوتر بودم.
همونجور كه میدونید اين نمايشگاه اولین نمايشگاه دولت الكترونبك هم هيت و به خاطر فعالیت هایی كه من در این زمينه داشتم اين نمايشگاه برای ما خيلي حساس بود و غرفه شلوغی هم دارِیم...
انشاالله امروز روز اختتامیه نمايشگاه هست و من ميتونم دوباره به كارهای روزمره برسم و به شما كمك كنم.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
امیر حسین جان متاسفانه من یه كم درگیر نمايشگاه كامپیوتر بودم.
همونجور كه میدونید اين نمايشگاه اولین نمايشگاه دولت الكترونبك هم هيت و به خاطر فعالیت هایی كه من در این زمينه داشتم اين نمايشگاه برای ما خيلي حساس بود و غرفه شلوغی هم دارِیم...
انشاالله امروز روز اختتامیه نمايشگاه هست و من ميتونم دوباره به كارهای روزمره برسم و به شما كمك كنم.

سلام خوشحال شدم. امیدوارم موفق باشید

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
خوب اين طرح اگه شروع شده يكي يه دوميني رو بياره براي امتحان...

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
یه متن رو هم آماده کنید تا به عنوان اطلاعیه بچسبونیم بالای بخش بازارچه

بالا