برگزیده های پرشین تولز

طرز تهیه اکبر جوجه - غذای محبوب شمالی

sayeh.a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
با ما همراه باشید با آشنایی با غذاهای محلی – مازندران:

اکبر جوجه

مواد لازم:
– جوجه مرغ: ۱ کیلو
– رب انار: ۲ پیمانه
– لیمو ترش: ۱ کیلو
– برنج: ۴ پیمانه
– روغن مایع: ۳ پیمانه
– نمک به میزان لازم

طرز تهیه:
ابتدا جوجه‌ها را در آبلیمو و نمک بخوابانید. ۲ ساعت برای خواباندن کافی است. برای تهیه این غذا باید از ماهیتابه گود و یا قابلمه استفاده شود زیرا جوجه‌ها باید به طور کامل در روغن غوطه ور شده و سرخ شوند. وقتی که روغن را در ماهیتابه ریختید و داغ شد جوجه‌ها را در روغن قرار دهید و ۲ طرف آن را سرخ کنید تا طلایی شود. معمولا این غذا را در شمال با کته زعفرانی و یا پلو زعفرانی میل می‌کنند. جوجه‌های طلایی را در ظرف مناسبی کنار برنج قرار دهید. می‌توانید رب انار را روی جوجه بمالید و یا در یک ظرف کوچک آن را کنار غذا قرار دهید تا هرکس تمایل داشت رب انار را به جوجه‌ها اضافه کند و بخورد. همانطورکه می‌بینید این غذا بسیار ساده و بسیار لذیذ است.

منبع: آشنایی با غذاهای محلی – مازندران

Last edited:

shadowir

Registered User
لایک‌ها
144
با ما همراه باشید با آشنایی با غذاهای محلی – مازندران:

%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%B1-%D8%AC%D9%88%D8%AC%D9%87.jpg

اکبر جوجه

مواد لازم:
– جوجه مرغ: ۱ کیلو
– رب انار: ۲ پیمانه
– لیمو ترش: ۱ کیلو
– برنج: ۴ پیمانه
– روغن مایع: ۳ پیمانه
– نمک به میزان لازم

طرز تهیه:
ابتدا جوجه‌ها را در آبلیمو و نمک بخوابانید. ۲ ساعت برای خواباندن کافی است. برای تهیه این غذا باید از ماهیتابه گود و یا قابلمه استفاده شود زیرا جوجه‌ها باید به طور کامل در روغن غوطه ور شده و سرخ شوند. وقتی که روغن را در ماهیتابه ریختید و داغ شد جوجه‌ها را در روغن قرار دهید و ۲ طرف آن را سرخ کنید تا طلایی شود. معمولا این غذا را در شمال با کته زعفرانی و یا پلو زعفرانی میل می‌کنند. جوجه‌های طلایی را در ظرف مناسبی کنار برنج قرار دهید. می‌توانید رب انار را روی جوجه بمالید و یا در یک ظرف کوچک آن را کنار غذا قرار دهید تا هرکس تمایل داشت رب انار را به جوجه‌ها اضافه کند و بخورد. همانطورکه می‌بینید این غذا بسیار ساده و بسیار لذیذ است.

منبع: آشنایی با غذاهای محلی – مازندران
تاحالا اینقدر تمیز و مرتب ندیده بودم :))
الان که همه زدن تو کار اکبر جوجه ، البته بگیم اکبر مرغ بهتره :))

sayeh.a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
تاحالا اینقدر تمیز و مرتب ندیده بودم :))
الان که همه زدن تو کار اکبر جوجه ، البته بگیم اکبر مرغ بهتره :))
همه زدن تو این کار ولی طعم و مزه اکبر جوجه شعبه اصلی که تو مازندران هست یه چیز دیگست :android22:
اگه اکبر جوجه شعبه اصلی رو نخوردید 1000 درصد پیشنهاد می کنم که حتما امتحانش کنید :android06::android06::android06:

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
خودم به شخصه عاشق اکبرجوجه هستم
تو شهر خودمون هم یه رستوران اکبر جوجه هست که خیلی خوشمزه تهیه میکنه
ولی اینقدر شعبه هاش تو کشور زیاد شده معلوم نیست کدوم اصلیه (یعنی زیر مجموعه اکبرجوجه اصلی هستش)
در ضمن اخیرا متوجه شدم اکبر جوجه علاوه بر رستوران، سفره خانه و ... هم تاسیس کرده و به مجموعه اش اضافه کرده.

chaning

Registered User
لایک‌ها
122
همه زدن تو این کار ولی طعم و مزه اکبر جوجه شعبه اصلی که تو مازندران هست یه چیز دیگست :android22:
اگه اکبر جوجه شعبه اصلی رو نخوردید 1000 درصد پیشنهاد می کنم که حتما امتحانش کنید :android06::android06::android06:
شعبه اصلی همونی که ساریه ؟

بالا