برگزیده های پرشین تولز

طرفداران ایتالیا - لاجوردی پوشان بی همتا

united

Registered User
لایک‌ها
1
خارج از بحث :
آقایون و خانومها یه تک پا برید اینجا
http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=602303#post602303
و رای خودتونو به مدیر محترم ، با شخصیت و خوش تیپ فروم ورزشی HamedSullivan بدبد :D :D :D
تا از این راه بتونیم سرمونو در میان بقیه فروم ها بلند کنیم :) :) :)
و شاید هم به یه نون و نوایی برسیم :cool: :cool: :cool:
وعده ما پای صندوقهای رای پی تی

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از united :
زیاد باهات موافق نیستم چون فکر نکنم فوتبال ایتالیا خیلی هم دفاعی باشه
اون یه خورده هم در این چند سال گذشته کاملا از بین رفته
اصلا به دلیل همین تحوله که تیمهای ایتالیایی در این چند سال اخیر در اروپا اینقدر خوب نتیجه میگیرن
این تحولو در تیم ملی ایتالیا هم میشد در جام جهانی 2002 دید و دقیقا به دلیل همین تحولات اساسی بود که ایتالیا اون نتایجی رو که شایستش بود چه در جام جهانی و چه در یورو 2004 به دست نیاورد ( البته دلائل دیگه ای هم داشت )
اما امسال که مربیان و بازیکنان ایتالیایی کاملا با این سبک آشنا شده اند ایتالیا با قدرتی باور نکردنی در جام جهانی حاظر میشود
خود لیپی هم دیروز گفت که مردم جهان در جام جهانی فوتبال دفاعی ایتالیا را فراموش میکنند
من تو صحبتهام نگفتم فوتبال ایتالیا تدافعیه بلکه گفتم سیستم دفاع – ضد حمله به سبک هکتور کوپرودرخت کاج لیپی (سالهایی که در یووه مربی بود) رو به سیستم هجومی ترجیح میدم.همین. ...بدیهیه که الان تاکتیک ایتالیا کاتاناچیو نیستش. ولی من ایتالیای دفاعی رو بیشتر دوست دارم. در قدرت آتزوری هم که کسی شکی نداره:cool:

united

Registered User
لایک‌ها
1
این جناب roby خیلی وقته پیداش نیست
کم کم دلمون داره براش تنگ میشه
این تاپیکو ایجاد کرده و گذاشتش به امون خدا
البته میدونم بیشتر تو بخش در آمد اینترنتی پست میزنه و به ارشاد و راهنمایی ملت مشغوله
( خدایی خیلی در این زمینه استاده خودم خیلی از سایتش استفاده میکنم )
ایشا الله موفق باشی داداش

p30ct

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خراب ایتالیا هستم :D هم فوتبالش هم کشورش و مردمش هم دختراش خلاصه خراب همه چیشم و هر وقت اسم ایتالیا میاد من میپرم وسط

adi1358

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از bocelli :
من تو صحبتهام نگفتم فوتبال ایتالیا تدافعیه بلکه گفتم سیستم دفاع – ضد حمله به سبک هکتور کوپرودرخت کاج لیپی (سالهایی که در یووه مربی بود) رو به سیستم هجومی ترجیح میدم.همین. ...بدیهیه که الان تاکتیک ایتالیا کاتاناچیو نیستش. ولی من ایتالیای دفاعی رو بیشتر دوست دارم. در قدرت آتزوری هم که کسی شکی نداره:cool:
من فکر کنم کاتاناچیو سبکی دفاعی اما با حملات فراوان هست یعنی به همان اندازه که دفاعی هست حمله هم میکنه که فقط مختص ایتالیاییها بوده ومتاسفانه حالا اجرا نمیشه این سیستم رو اینتر در ده 80 به نحو ا حسن اجرا کرد با کمترین گل خورده و بیشترین گل زده.

mreza2008

Guest
لایک‌ها
0
به نقل از p30ct :
من خراب ایتالیا هستم :D هم فوتبالش هم کشورش و مردمش هم دختراش خلاصه خراب همه چیشم و هر وقت اسم ایتالیا میاد من میپرم وسط
منم خرابه ایتالیام ( چه تفاهمی!!!)
و البته کشته مرده ی فرانچسکو توتی ، من مخلص هر کی خراب ایتالیا هم هستیم
عشق یعنی لاجوردی پوش

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اتفاقا برعکس..کاتاناچیو سیستم دفاعی محضه!
تو ایتالیا یکی ازمخترعین این سبک انزو بیرزوت هستش.یه دفاع بتونی خاص آتزوری!
رواج این سبک هم از دهه 60 و 70 به بعد بود .

united

Registered User
لایک‌ها
1
ایتالیا یکی از کشورهای پیشرو فوتبال در جهان است. تیم ملی ایتالیا تاکنون سه بار در جام جهانی فوتبال به پیروزی رسیده است و باشگاههای آن 27 پیروزی بزرگ در لیگهای اروپایی داشته اند که آنها را در ردیف کشورهای موفقی چون انگلستان قرار داده است.

اواخر قرن نوزدهم بود که فوتبال از طریق انگلستان و سویس به شمال ایتالیا معرفی شد. اولین بازیها در ژنو، میلان و تورین برگزار می شد. اولین باشگاه فوتبال اینترناتسیونال تورین(Internazionale Torino) نام داشت، که در سال 1890 تاسیس شد و اکنون از بین رفته است و دیگری باشگاه کریکت و فوتبال ژنو (Genoa Cricket & Football Club) بود که در 1893 تاسیس شد.

تا قبل از 1898 که فدراسیون فوتبال ایتالیا (Federazione Italiana Giuoco Calcio - FIGC) شکل گرفت، بازیهای داخل کشوری توسط فدراسیون ژیمناستیک برگزار میشد. تیم ملی ایتالیا به علت پیراهن آبی آنان آتزوری ( Azzurri- آبی ) خوانده میشود. اولین دیدار بین المللی این تیم 15 مارس 1910 در میلان، در مقابل تیم فرانسه برگزار شد که با نتیجه 6-2 به نفع ایتالیا پایان گرفت. بعد از غیبت در جام جهانی اروگوئه در 1930، موفق به پیروزی در جامهای 1934 و 1938 که در ایتالیا و فرانسه انجام شد، گردید.

پس از جنگ جهانی دوم، تیم ملی ایتالیا دیگر نتوانست، موفقیتهای پیشین خود را تکرار کند، تا اینکه در سال 1978 مقام چهارم را کسب میکند و این مقدمه ای برای پیروزی دیگری در جام جهانی سال 1982میشود.

در سال 1990 ایتالیا میزبان جام جهانی میشود، هرچند در ابتدا همه این تیم را پیروز میدان میدانستند، اما شکست 4 بر 3 مقابل آرژانتین و 2-1 مقابل انگلستان در مرحله نیمه نهایی، آنها را در مقام سوم متوقف کرد. تیم ملی ایتالیا یکی از بداقبال ترین تیمها در زدن ضربات پنالتی بوده است و این موضوع این تیم را از سال 1994تا کنون از کسب مقام در جام جهانی بازداشته است.

از دیگر پیروزیهای مهم این تیم میتوان به کسب مدال طلای المپیک 1936 و دو مدال برنز در سالهای 1928 و 2004 اشاره کرد. تیم ملی زیر 21 سال این کشور بسیار موفق بوده است و تا کنون 5 پیروزی در هفت دوره از مسابقات فوتبال قهرمانی زیر 21 سال اخیر اروپا را بدست آورده است.

لباس تیم ملی ایتالیا در داخل کشور پیراهن و جوراب آبی با شورت سفید و در بازیهای خارج ازکشور پیراهن و جوراب سفید با شورت آبی میباشد. از سال 2004 تا کنون مارچلو لیپی مربیگری این تیم را برعهده دارد. بزرگترین پیروزی تیم ملی ایتالیا کسب نتیجه 9-0 در مقابل آمریکا سال 1948 و بزرگترین شکست وی 7-1 مقابل تیم مجارستان در سال 1924 بوده است.

از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال ایتالیا میتوان به افرادی چون آلساندرو آلتوبلی، روبرتو باجو، فرانکو بارسی، جوزفه برگونی، پائولو مالدینی،روبرتو مانچینی،پائولو روسی، آلکس دل پیرو و بسیاری دیگر اشاره کرد.

از باشگاههای مهم ایتالیا نیز میتوان به اینتر میلان، آث میلان، آث رم و یونتوس اشاره کرد، که تاریخچه این تیمها را نیز میتوانید ـو آدرسای زیر ببینید:

آث میلان:

http://www.soccerhistory.blogfa.com/84083.aspx

اینتر میلان:

http://www.soccerhistory.blogfa.com/84121.aspx

یونتوس:

http://www.soccerhistory.blogfa.com/84084.aspx

برگرفته از تاپیک "در ایتالیا"

البته فکر کنم این تاپیک به دلیل بار آموزشی فراوان به بخش فرهنگ و هنر انتقال داده بشه

Tiger...

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب اين كه سوالي نداره ايتاليا اگه بد شانسي هم بياره قهرمانه.:rolleyes:

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سری آ
از این به بعد من سعی میکنم اخبار تیم یووه و در حد امکان سایر تیمهای محبوب ایتالیایی رو تو این فوروم بذارم اگه دوستان موافق باشن یه تاپیک رو جداگانه اختصاص میدیم به اخبار ٬نتایج ٬صحبتهای مربیان ٬بازیکنان و....
(فقط در مورد اسکودتو) تا تاپیکها یه مقدار تخصصی تر پیش بره..... اگه موافقید تا من استارتشو بزنم.

adi1358

Registered User
لایک‌ها
4
داشتم تو اینترنت میچرخیدم که یه وبلاگ توپ پیدا کردم در باره یووه و ایتالیا
این هم لینکش
http://justjuve.blogfa.com/

united

Registered User
لایک‌ها
1
از این به بعد من سعی میکنم اخبار تیم یووه و در حد امکان سایر تیمهای محبوب ایتالیایی رو تو این فوروم بذارم اگه دوستان موافق باشن یه تاپیک رو جداگانه اختصاص میدیم به اخبار ٬نتایج ٬صحبتهای مربیان ٬بازیکنان و....
(فقط در مورد اسکودتو) تا تاپیکها یه مقدار تخصصی تر پیش بره..... اگه موافقید تا من استارتشو بزنم

من فکر میکنم بهتر باشه چنین بحثهایی رو همین جا بزاریم

اما مطلب اصلی من
دیشب میلان تونست به نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا سعود کنه
اما اینتر افتضاح مثل همیشه اعصاب منو خورد کرد

خدا بگم چی کارتون کنه که همیشه طرفداراتونو تو کف میزارید

در کل من هیچ وقت با این قانون گل زده در خانه حریف حال نکردم
قانون مذخرفیه
آخه یعنی چی وقتی دو تا تیم مساوی میکنند مساویند دیگه حالا چه فرقی میکنه کی در خانه حریف بیشتر گل زده
خب اون یکی تیم هم در خانه حریف کمتر گل خورده

اما یوو
هرگز نباید یوو را دست کم گرفت حتی حالا ک دو گل از آرسنال خورده
دو سال پیش هم در حالی که رئال در خانه یوو رو دو بر صفر برده بود
در دل آلپی در وقت قانونی دو گل خورد و در وقت ازافی هم یک گل خورد و در نحایت یوو به مرحله بعد سعود کرد

فایل های ضمیمه

• untitled.bmp
    2.5 KB · نمایش ها: 6
  • 4_1_72.gif
    4_1_72.gif
    34.3 KB · نمایش ها: 34

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اخبار یووه
-کامورانزی هافبک آرژانتینی الاصل یووه به احتمال زیاد ماه ژوئن از این تیم میره .جانشینش هم در بیانکونری مشخص شده... مارکو مارکیونی:(

-خبر جالب دیگه افتتاح شبکه تلویزیونی یووه هستش که قرارداد اون سه شنبه بین مدیران یووه و شبکه رای ایتالیا بسته شد.:thumbsup:

-تا روز سه شنبه بیش از ۴۰۰۰۰ بلیط بازی مقابل آرسنال به فروش رسیده و با توجه به اینکه بلیط فروشی تا آخرین ساعات قبل از بازی چهارشنبه شب هم ادامه داره ، احتمالا دل آلپی را خالی از جمعیت نخواهیم دید. :rolleyes:

-در پايان‌ مسابقه‌ با ترويزو، فابيو کاپلو با زلاتان ایبراهیموویچ مهاجم‌ سوئدى‌ این تیم مشاجره‌ کرد و مطبوعات‌ ایتالیا از احتمال‌ جريمه‌ کردن ایبرا خبر دادند.با اين‌ حال‌ تا به‌ اين‌ لحظه‌ هيچ‌ تصميمى‌ از جانب‌ سران‌ باشگاه‌ اتخاذ نشده البته‌ به نظر من بعیده این اتفاق رخ بده به خصوص قبل از بازی سنگین امشب مقابل آرسنال!

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سومین رویارویی یووه و آرسنال در دل آلپی شهر تورین

درتاريخ بازي هاي دو باشگاه یوونتوس و آرسنال،دو تيم دو بار در ورزشگاه خانگي يوونتوس به ميدان رفتن كه اولين رويارويي دو تيم ، در سال 1979 بوده كه آرسنال يك بر صفریووه رو شکست داده اما در سال 2001 اين يوونتوس بوده كه یک بر صفر در ورزشگاه دل آلپي بر آرسنالي ها چيره
شده. و جدال امشب سومين رويارويي دو تیم در ورزشگاه دل آلپي شهر تورين هستش

اماجدال مستقیم دن فابیو و آرسن ونگر

سال 1994 : ميلان (فابيو كاپلو ) 3...........موناكو ( رهبري ونگر) 0

سال 2002 : رم (فابيو كاپلو ) 1..........آرسنال (ونگر) 3

سال 2003: رم (فابيو كاپلو ) 1..........آرسنال( ونگر) 1

سال 2006 : يوونتوس (فابيو كاپلو ) 0.......... آرسنال (ونگر) 2

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اظهار نظر الکس دل پیرو :king:در مورد بازی امشب

يووه تيمي است كه تا پايان و تا زماني كه از نقطه نظر رياضي احتمال موفقيت وجود دارد، مبارزه مي‌كند. باور داريم كه مي‌توانيم اين كار را انجام بدهيم. آرسنال بايد جان بكند! تنها موضوع حتمي اين است كه نبايد اشتباه كنيم. در ديدار رفت بازي نكردم اما، براي بازي برگشت آماده هستم. نمي‌توانم بگويم كه چيزي را به تيم اضافه خواهم كرد؛ اما، بي‌ترديد از تمام توانم استفاده مي‌كنم و اميدوارم اين كافي باشد

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
t0i6ba.jpg

يووه‌ در بازى‌ چهارشنبه شب‌ با تمام‌ قدرت‌ به‌ مصاف‌ آرسنال‌ مى‌رود.
لوچیانو موجی مديرفنى‌ تورينى‌ها گفته: باقدرت‌ بازى‌ خواهيم‌ کرد اما مسلماً‌ کار سختى‌ روپيش‌ رو داريم‌ چراکه‌آرسنالیها با توجه‌ به‌ پيروزى‌ در بازى‌ رفت‌ با آسايش‌ بيشترى‌ بازى‌ مى‌کنن.

هشدارپاول ندود به یوونتوسیها
پاول‌ ندود به‌ هم‌تيمى‌هاش‌ هشدار داده تا در بازى‌ مقابل‌ آرسنال‌ حواس‌ خود شونو معطوف‌ به‌ پيروزى‌ بر حريف‌ کنن.ندود گفته نبايد دچار اشتباه‌ بشیم چون‌ دو بر صفر عقب‌ هستيم. همه‌ ما مطمئن‌ به‌ پيروزى‌ بر حریف هستیم و هنوز فرصت‌ داريم‌ تا به‌ مرحله‌ بعدى‌ راه‌ پيدا کنيم. انگيزه‌ براى‌ پيروزى‌ يک‌ امتياز مهم‌ براى‌ ما در اين‌ ديدارهستش

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
t0i45t.jpg

خیلیها فکر میکردن یووه در مقابل تیم ته جدولی ترویزو از ترکیب ذخیره استفاده کنه ولی دن فابیو این کارو نکرد.

بوفون-زامبروتا-کاناوارو-کیه لینی-امرسون- ویرا- کواچ-کامورانزی-موتو –ترزگه و ایبرا

تقریبا همه بازیکنهای اصلی به غیر از ندود و تورام!
یوونتوس خیلی بد بازی کرد مثل اکثر بازیهای نیم فصل دوم و ترویزو اکثر دقایق سوار بر بازی بود.. این کاپلو کم کم داره ما رو یاد آنچلوتی میندازه که به راحتی مسولین یووه عذرشو خواستند!

دن فابیو و مردانش در نیم فصل دوم صلابت نیم فصل اولو کم کم از دست دادن.فاصله میلان هم در صدر جدول با این تیم کم شد. بر خلاف آتزوری که بسیار زیبا بازی میکنه و اینو میشه به عینه در تفکرات هجومی لیپی جستجو کرد. یوونتوس کاپلو بازی به بازی ضعیف تر میشه کافیه به بازی در مقابل وردربرمن و توپچی های آرسنال در هایبوری و همین بازی آخر در سری آ مقابل ترویزو دقت کنیم.

پیروزی با حداقل گل این استراتژی دن فابیو در اکثر بازیهای این فصل یووه بود. چیزی که اصلا به مذاق مسولین تیم مثل لوچیانو موگی جیرائودو و بته گا خوش نمیاد!

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جام باشگاههای اروپا ! :king:
t0i2hv.jpg

مدتهاست اولتراهای یووه منتظر این جام هستند.برخلاف سری آ که بردنش برای ما یوونتوسیها تبدیل به عادت شده...

خب من فکر میکنم امشب باید شاهد یک معجزه از طرف بیانکونری باشیم چیزی که قبلا هم از این تیم دیدیم.بازی رفت ندود رو به دلیل محرومیت نداشتیم همینطور پینتوریکیو رو٬امشب براي برد 3-0آرسنال بدون ويرا ، كامورانزي ، زبینا و احتمالا الکس واقعا کار سختی پیش رو داریم ولی یوونتوس همیشه در بازیهای سخته که خودشو نشون میده... اگه دل پیرودر هایبوری بازی میکرد یووه هرگز با اون فضاحت نمیباخت:(

کاپلو قبل از بازی رفت با آرسنال گفته بودما از بازی با تیمهای انگلیسی اصلا راضی نیستیم چون می ترسیم آرسنال هم مثل لیورپول فصل قبل ما رو سورپریز کنه ما تجربه های زیادی از بازی فصل گذشته با لیورپول کسب کردیم و دوست نداریم این اتفاق دوباره امسال هم تکرار بشه.
البته دن فابیو من یونایتد رو فراموش کرده بود!

بانوی پیر ایتالیا تحقیر شدو ما اینو به نوعی مدیون دن فابیو هستیم.بازی احساسی در مقابل آرسنال و ترویزو چیزی بود که کمتر کسی از یووه انتظارشو داشت . در بازی رفت آنری ،فابرگاس و فن پرسی هر کاری خواستند با دفاع به هم ریخته یووه کردن.باید ببینیم امشب کاپلو چه اندیشه ای برای این بازی داره.

متاسفانه چند بازیکن اصلی رو نداریم ولی در دل آلپی میشه انتظار معجره از یووه رو داشت. اگه یووه بازی حساب شده همیشگیش رو به نمایش بذاره هر تیمی رو میشه در اروپا شکست داد . هر تیمی رو... اگه اسیر ضدحملات تیم ونگر نشه.اگه زامبروتا خودش باشه اگه بوفون اون دروازه بان سرپنجه ای باشه که زمانی عبور توپ از دروازه ش آرزوی مهاجمین اروپایی بود و مهمتر از اون اگه یووه تیم همیشگی باشه امشب دل آلپی جهنم توپچی های آرسنال خواهد بود.

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
الکس دل پیرو بازی حساس امشب یووه در مقابل آرسنال رو از دست داد!:(
t0i0sh.jpg

واقعا خبر وحشتناکی بود.الکس دوشنبه و سه شنبه تحت آزمایشات پزشکی قرار گرفت. اما پزشکان یووه نتونستن اظهار نظر خاصی در مورد بازی الکس در دل آلپی داشته باشن. متاسفانه الان تو سایت یوفا اومده الکس دل پیرو به علت آسیب دیدگی ران پای چپ به بازی امشب نمیرسه. نبودن دل پیرو بدترین خبر ممکن برای طرفداران بیانکونریه. بهتره دن فابیو با همون مهاجمهای گلزن خودش ترزگه و ایبرا!که تمام فصل اونارو به کاپیتان ترجیح داد با آرسنال بازی کنه .لعنت بر گلادیاتورهای وحشی جالو روسی که پینتوریکیو رو مصدوم کردن:(

BlAsCo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از united :
اما یووه
هرگز نباید یووه را دست کم گرفت حتی حالا که دو گل از آرسنال خورده
دو سال پیش هم در حالی که رئال در خانه یوو ه رو دو بر صفر برده بود
در دل آلپی در وقت قانونی دو گل خورد و در وقت اضافی هم یک گل خورد و در نهایت یوو ه به مرحله بعد صعود کرد
یادش بخیر تو اون بازی کامو بهترین بازیکن میدان بود درست برخلاف بازی رفت در مقابل آرسنال!...ایبرا هم عالی بازی کرد. فقط گل نزد.رئال لوگزامبورگو رو خرد کردیم با گل زالایتا! مهمترین گل زندگی زالا همون گل بود.

Zalayeta sends Real crashing out

Capolavoro Juve Ciao Real

باید دید کاپلو میتونه امشب همچین مهره ای رو رو کنه یا مثل بازی رفت قافیه رو به ونگر میبازه!راستش با این تیم نصفه نیمه ای که یووه داره من همه امیدم به الکس دل پیرو بود که اونم متاسفانه به بازی امشب نمیرسه.
به امید موفقیت یووه:rolleyes:

بالا