برگزیده های پرشین تولز

طریقه نصب ویندوز ایکس پی در ایسر 5738 زد

ramshad

Registered User
لایک‌ها
18
سلام. روی Acer 5738z به طور پیش فرض لینوکس نصبه و من نتونستم بهش بگم که از روی سی دی ویندوز بوت شو تا بتونم ایکس پی نصب کنم. میره تو خط فرمان لینوکس و من اصلا لینوکس یادم نمونده! لطفا یکی راهنمایی کنه چه طور ویندوز نصب کنم؟ ممنون.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام ramshad عزيز
1.gif

من نتونستم بهش بگم که از روی سی دی ویندوز بوت شو تا بتونم ایکس پی نصب کنم.
. خوب دو دليل وجود داره! يا سي دي ويندوز شما خرابه يا Bootable نيست يا درايو اپتيكال شما مشكلي داره! حالت سوم كه 100% رعايت نموديد اين هست كه از BIOS تنظيم نموديد كه ابتدا سيستم از روي اپتيك Boot شود و سپس از روي هاردديسك.

. حالت اول، كافيه اون سي دي را روي يك سيستم ديگه تست كنيد تا از سالم بودنش و bootable بودنش اطمينان حاصل نماييد. در مورد حالت دوم، زير دست من لپتاپي براي تعميير آمده، كه درايو اپتيك آن در درون سيستم عامل بدون هيچ مشكلي كار مي‌كرده، ولي ديگه نمي‌تونسته چيزي را بوت كنه!! (قبلن مي‌تونسته!!!) پس اگر اون سي دي ويندوز درست بود و در BIOS هم همه چيز را درست ست كرده بوديد ولي در زمان بوت از روي اون سي دي درون لپتاپتان هيچ گزينه‌اي نديديد، پس احتمال مشكل دار شدن درايو اپتيكتان هست!

. اگر در مورد موارد بالا سوالي بود بفرماييد تا خدمتتان عرض كنم...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/24
26.gif
103.gif

ramshad

Registered User
لایک‌ها
18
سلام. خیلی ممنون از پاسخ تون. واقعیتش اینه که هم سی دی ویندوزم قابلیت بوت داشت - الان روی دسکتاپم همین ویندوز نصبه - هم دی وی دی رایترم درست کار می کنه! اتفاق سوال برانگیز اینه که فقط ویندوز ایکس پی که سازگار ارقام به همراه لپ تاپ داده روی آن قابل نصبه ( و نصب شد و الان مشکل ندارم) این در حالیه که دیروز ازشون پرسیده بودم و بهم گفته بود که هر ویندوزی روش قابل نصبه! نصب ویندوز ذکر شده خیلی سریع انجام شد و همه درایورهای لپ تاپ هم خودکار نصب شد. سوال این که به نظر دوستان چرا دیگر ویندوزهای ایکس پی نصب نمیشن؟
ممنون از توجه و محبت تون!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
اقا این لپ تاپ ها فقط روشون ویندوز 7 باید نصب بشه چون فقط درایور های ویندوز 7 رو ایسر تولید کرده. خود سازگار ارقام برداشته درایورهای لپ تاپ رو دستکاری کرده که xp هم نصب بشه روش.

منم یه 5741G خریدم هفته پیش. اونم باهاش یه دونه xp بهم داد سازگار ولی من اصلا نصب نکردم. یکسره رفتم ویندوز 7 ریختم و راحت.

Last edited:

ramshad

Registered User
لایک‌ها
18
راستش من تمایل ندارم با ویندوز 7 کار کنم. هنوز دلیل قانع کننده ای برای کار با 7 نیافتم. ایکس پی پک 3 همه نیازهامو برآورده می کنه و همه نرم افزارهای مورد نیازم روش نصب میشه. گرافیک ویندوز هم برام مهم نیست چون همیشه کامپیوتر رو تنظیم می کنم برای بهترین عملکرد؛ نه زیباترین گرافیک!
حالا دو سوال:

- این لپ تاپ چند ساعت روشن باشه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد؟
من می خوام شبها؛ با کم کردن ماکزیممی نور صفحه؛ دانلود منیجر رو بگذارم تا صبح کار کنه. لپ تاپ هیچیش نمیشه 8-9 ساعت پی در پی روشن باشه؟
ممنون
پی نوشت:
آقا بعد فقط 4 ساعت از این پست دارم ویندوز 7 نصب می کنم! چون مودم دی لینک 200 رو نشد به ویندوز ایکس پی بشناسونم.اینترنت اکسپلورر 8 ظاهرا نداشت که با آن ایستالش بشود مودم را نصب کرد؛ فایل newdev.dll جدید هم علیرغم overwrite کردن در پوشه سیستم 32 و نوشتن دستور regsrv32 "filename".dll در cmd مشکلی را حل نکرد گفتم شاید در ویندوز 7 این مشکل رو نداشته باشم. نمیدونم درایورهای سی دی سازگار جواب میده یا نه؛ باید یک درد سر جدید داشته باشم برای درایورهای لپ تاپم.

Last edited:

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
شما همون DVD که تو جعبه لپ تاپ هست رو بعد ازنصب ویندوز 7 بزار تو سیستم. تمام داریورهای بلوتوث و وب کم و هرچی که بگی توشه....همه رو ردیف میکنه.

ramshad

Registered User
لایک‌ها
18
به نحو عجیب غریبی سرعت اینترنتم کنده در ویندوز 7.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
من که مشکلی ندارم.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
به نحو عجیب غریبی سرعت اینترنتم کنده در ویندوز 7.

شما اولین نفری هستی که اینو ازش میشنوم....تا حالا برعکسشو زیاد شنیده بودم.....ویندوز 7 یکی از استیبل ترین ویندوزهایی هست که تا حالا دیدم!!!!:cool:

ramshad

Registered User
لایک‌ها
18
دوباره 7 رو اینستال کردم مشکلم حل شد الان همه چی خوبه.

Last edited:
بالا