طریقه کنترل کامپیوتر توسط گوشی های آندرویدی بدون هیچ نرم افزاری

myp990i

Registered User
Unified-Remote-Control-Your-PC-with-Android-Smartphone.jpg
برای کنترل کامپیوتر از طریق پلت‌فرم‌های دیگر مثل آندروید یا آی‌اواس اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارد که البته نیاز به نصب نرم‌افزار آن در کامپیوتر مقصد نیز دارید. اما ویندوز به‌صورت توکار ابزاری به اسم Remote Desktop Connection دارد که همان‌طور که از اسم‌ش پیداست برای ارتباط به سیستم دیگری به‌صورت ریموت است.

برای استفاده از این سیستم هم کافیه Remote Desktop Connection را در ویندوز ویستا به بعد در استارت سرچ کنید و در XP هم استارت رو باز کنید و به All Programs یا Programs برید و Accessories و اون‌جا می‌تونید Remote Desktop Connection رو پیدا کنید.

اما توی آندویدتون باید اپلیکیشن Xtralogic Remote Desktop Client رو از دانلود‌ها دانلود کنید و روی گوشی‌تون نصب کنید. و در ضمن توی کامپیوتر مقصد هم به کامپیوترهای دیگه اجازه بدید که به اون کامپیوتر وصل بشن. یعنی باید System Properties رو باز کنید. توی ویندوز ویستا به بعد روی Computer کلیک راست کنید و Properties‌ رو بزنید و گوشه‌ی سمت چپ صفحه Advanced Settings رو بزنید.

RD چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.
و توی ویندوز XP هم روی My Computer راست‌کلیک کنید و Properties رو بزنید. با صفحه‌ای مثل صفحه‌ی زیر مواجه می‌شید

RD3 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.

حالا به بخش Remote برید و تیک Allow Remote Assistance connections to this computer رو فعال کنید.

RD21 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.خوب حالا اپلیکیشن رو باز کنید. با صفحه‌ای مثل صفحه‌ی زیر روبرو می‌شید (بعد از Accept کردن و Cancel کردن Google Login)

Screenshot 2013 04 03 19 56 31 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.حالا Next‌ رو بزنید و RDP رو انتخاب کنید (روش یه باز بزنید!)

خوب توی صفحه‌ی بعدی توی بخش آدرس باید آی‌پی کامپیوتری که می‌خواید بهش وصل شید رو بزنید. برای پیدا کردن آی‌پی‌ش می‌تونید صفحه‌ی Command Line رو باز کنید و ipconfig رو بزنید و توی نوشته‌هایی که نوشته می‌شه اسم آداپتوری که باهاش به اینترنت وصلید (مثلا Local area network یا Wireless Lan adapter wi0fi) رو پیدا کنید و اون نوشته که روبروی IPV4 Address هست که یه چیزی مثل ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۰۳ هست می‌شه آی‌پی اون کامپیوتر.

RD4 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.

حالا توی بخش Address توی اپلیکیشن IPای که بالا پیدا کردیم رو بنویسید. (اگر بخواهید به کامپیوترهایی که خارج از شبکه‌ی خونه‌تون هستند وصل بشید یه ذره دردسرش بیش‌تره. مثلا باید به اون کامپیوتر یه آی‌پی اختصاصی (یا یه آدرس اختصاصی) بدید تا بتونید بهش وصل بشید) و توی بخش User Name باید User Name یه اکانت توی اون کامپیوتر و تو بخش Password هم پسورد همون اکانت رو بنویسید

Screenshot 2013 04 03 20 14 26 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.

و خوب حالا Connect رو بزنید تا به اون سیستم وصل بشید.

اینم از نتیجه‌ی کارمون.

Screenshot 2013 04 03 20 19 30 چگونه بدون نیاز به هیچ نرم‌افزاری کامپیوترمان را توسط گوشی آندرویدی‌مان کنترل کنیم.


منبع: آندرویدفا
 
بالا