منتخب بازارچه

عاداتی که شادی را از شما سلب می کنند

nazanin zahra532

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 جولای 2016
نوشته‌ها
27
لایک‌ها
3
سن
24

آنچه شما مکرر انجام می دهید، برایتان عادت خواهد شد و در صورتی که این عادت ها مفید نباشند، حتما به شما آسیب خواهند زد. در این مقاله قصد داریم نمونه هایی از این عادات که می توانند شادی را از شما بگیرند، بپردازیم.

۱ – کار کردن فقط برای دریافت حقوق ماهیانه
بدون علاقه کارکردن، مانند محبوس شدن در زندان است؛ پس توصیه می شود حتی اگر عاشق شغلتان نیستید، حداقل به آن علاقه مند باشید. هنگامی که شما زندگی خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنید که مجبورید کار کنید تا از پس مخارجتان بربیایید، عمر خود را صرف حسرت خوردن در مورد کار و شغل دیگران خواهید کرد؛ پس حتما در این خصوص بیندیشید؛ چون محور اصلی زندگی تان نباید پول و مادیات باشد. از عقاید و شعارهای اغراق آمیز نظیر (( اجازه ندهید کار و شغلتان، معرف شما باشد)) چشم پوشی کنید و پیام را این طور بازسازی کنید: (( من به شغلی خواهم پرداخت که معرف من باشد.)) هنگامی که ذات و ماهیت فردی شما، معرف حداقل بخشی از شغلی باشد که شما برای امرار معاش مشغول آن هستید، انجام آن کار احساس رضایت را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در این بخش ذکر این نکته ضروری است که علاقه مندی به کار و شغل، بازدهی کاری شما را افزایش می دهد و باعث تقویت روح، روان و افکار شما می شود. در آخر به شما توصیه می کنیم به حقوق ماهیانه کاری تان بسنده نکنید و تلاش کنید شغلی را بیابید که حتما مورد علاقه تان باشد.

۲ – نگه داشتن حس تنفر در خود
همان طور که فرزند مارتین لوتر کینگ بارها اظهار کرده است: ((تیرگی نمی تواند با تیرگی ناپدید شود؛ تنها روشنایی می تواند آن را محو سازد))؛ پس نفرت نمی تواند نفرت را از بین ببرد و فقط عشق و محبت است که می تواند آن را ناپدید سازد. هنگامی که ما حس نفرت را در خود نگه می داریم، واقعیت آشکار می شود و بیشتر وجودمان را دربر می گیرد و ما را تحت کنترل خود در می آورد. در واقع ما فراموش می کنیم به چه دلیل از یک فرد یا یک مطلب متنفر هستیم و آن گاه طبیعتا از خودمان نیز متنفر می شویم. تنفر از هر فرد یا از هرچیزی، فضایی را به طور دائمی در مغز و قلب شما اشغال می کند؛ بنابراین اگر می خواهید فرد یا چیزی را از فکر و ذهن خود پاک کنید، به جای احساس نفرت، ارتباط ذهنی خود را با آن مورد یا فرد قطع کنید، به موضوع دیگری بپردازید و هرگز به گذشته بازنگردید.

۳ – تمرکز بر وقایع و ماجراهای هر فرد، به جز خود
یادتان باشد نباید چنان فکر و توجهتان را بر وقایع و رویدادهای موفقیت آمیز دیگران متمرکز کنید که از خودتان غافل بمانید و ندانید در زندگی، به وقایع و ماجراهایی بر شما می گذرد. شما هر آنچه را که لازمه کشف شایستگی هایتان است، دارید؛ بنابراین هنگامی که تصمیم می گیرید کنترل زندگی تان را به دست بگیرید، تغییرات شگفت انگیزی را در زندگی احساس می کنید و به عبارت دیگر اجازه نمی دهید دیگران در اندیشه و تصمیم گیری تان دخالت کنند و مانع انجام آن ها شوند؛ پس فراموش نکنید اگر می خواهید زندگی تان به سطحی عالی ارتقا یابد، باید موانع را از سر راه بردارید؛ مثلا اتلاف وقت، فشارها و مسئولیت های سنگین که شما را از پا در می آورند. در زندگی برای خود بهترین آرزوها را داشته باشید و بزرگ ترین اهداف را در نظر بگیرید و هر روز زمانی را برای رسیدن به آن ها سپری کنید. اگر شما واقعا به کار و هدفتان اهمیت بدهید و برای دستیابی به آن ها تلاشتان را مضاعف کنید، بی شک به آن ها خواهید رسید.

۴ – در انتظار فرارسیدن زمان ایده آل و مطلوب
توهم فرارسیدن زمان ایده آل را فراموش کنید. لحظات، به خودی خود مطلوب نیستند، بلکه این شما هستید که لحظات را می سازید. افراد بسیاری منتظر هستند که بخت و اقبالشان همان لحظه ایده آل و فرصت مطلوب را که به دنبالش هستند، برایشان به ارمغان بیاورد، اما توصیه می کنیم از این خیالات و توهمات دست بردارید! چرا که این وضعیت مطلوب، چیزی جز خیال باطل نیست. یادتان باشد توانایی شما برای رشد و تکامل بیشتر، کاملا به میل و اشتیاق شما بستگی دارد که علی رغم کاستی ها مشتاق به اقدام و عمل باشید. در نهایت بدانید که شما در زندگی، فرد موفقی خواهید شد، اما نه از طریق یافتن زمان ایده آل و مطلوب، بلکه با آموختن و رفع نقایص زندگی تان.

منبع: ایران پروا
 
بالا