• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

عدم بوت شدن سیستم

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
سلام دوستان
توی سیستم من 2 تا هارد ساتا هستش که یکی هارد بوت هست . دیروز یه هارد IDE رو به عنوان اسلیو بهش وصل کردم یه پیغام داد که اگه میخوای بوت رو عوض کنی F1 رو بزن منم زدم
سیستم بالا نیومد
سیستم رو ریست کردم موقع بالا اومدن درست بعد از شناسایی هارد ها پیغام داد که یا کلید F1 رو بزن یا اگه منوی بوت رو می خوای F12 بزن منم F12 زدم هارد ساتای اولی رو که ویندوز روش بود انتخاب کردم و ویندوز بالا اومد .

امروز صبح باز هم هارد بوت رو نشناخت و دوباره مجبور شدم با استفاده از کلید F12 برم و هارد اول رو انتخاب کنم تا سیستم بالا بیاد
می خواستم ببینم ایراد کار از کجاست ؟ چی تغییر کرده که سیستم من اینطوری شده ؟ راه حلی داره که درست بشه ؟ یا بایستی ویندوز سیستم رو عوض کنم .!

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان من همچنان با زدن F12 منوی بوت و انتخاب هارد می تونم به ویندوز برم و سیستم بوت بشه .
اگه اینکار رو نکنم سیستمم بوت نمیشه .

آیا کسی راه حلی در این مورد داره یا نه ؟

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
ايرادي در كار نيست .

سيستم به صورت ديفالت ( در حال حاضر ) هارد IDE را به عنوان هارد اصلي براي بوت شدن ويندوز قرار مي دهد .

احتمالا چون روي هارد IDE شما ويندوز نصب نيست و يا ويندوزي كه نصب است مربوط به سيستم شما نمي باشد نمي تواند بوت شود .

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
یه Load Default کردم درست شد .
از دوستان خیلی خیلی ممنونم

بالا