برگزیده های پرشین تولز

عرب ها

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از ghizh :
ای که گفتی ای یعنی چه!!!!!!!!!!!عزیز من خود مسیحیام یه همچین فکری که شما میگی ندارن.شما شدی کاسه داغتر از آشا.اتفاقا اکثر جاهایی که مسیحیت رفت پشت اون زور بود.همین کشور های آفریقایی که ملتشونو به عنوان برده به اروپا میبردن یکی از قربانیان این ستمها بودند.خود ااروپاییهام سالها بر سر ***** مسیحیت با هم جنگ داشتن.بعدشم اون جریانات بوجود آمدن ارتدوکس و پروتستان و درگیری ها و جنگهایی که بر سر این جور مسایل شد خود داستانی طولانی داره.

یه چیزی که به نظرم اشتباه تو دنیا جا افتاده (یا حداقل خیلی پیاز داغشو زیاد کزدن)این قضیه ی آزادی یهودیها توسط کورشه(البته نه اینکه من این نظر رو دادمبلکه تاریخ دانان اینو گفتن).در حالی که خود یهود یه همچین طرز فکری نداره (اگه هم بعضیاشون به این قضیه دامن میزنند به خاطر مسائل سیاسیه) بطوریکه چند دهه قبل بن گوریون نخستین نخست وزیر اسرائیل گفته بود اگر یک همچین چیزی بوده چرا کورش اسمی از قوم یهود(بنی اسرائیل)در منشور خودش (منشور ملل) نیاورده.ویا حتی تاریخ نگاران یونانی (همچون هرودوت)صحبتی از این قضیه نکردند. که به نظر من این یارو با همه ی خریتش اینو راس گفته.چطور میشه یه همچین چیزی باشه اما تو هیچ جا جز چند تا از منابع یهود که اون هم بعدها نوشته شده صحبتی از این قضیه نکردند.

چون حوصله زیاد نوشتن ندارم خلاصه بگم :
1- منظور از توسعه دین مسیحیت نه در عصر حاضر بلکه در اوایل حکومت بود . برخلاف جنگهای دین اسلام
2- کدوم تاریخ دانی اعلام کرده ؟
3- کوروش یهودی ها رو ازاد نکرده بلکه هنگامی که فلسطینی ها و به ***** بخت النصر یهودی ها رو از سرزمین فلسطین بیرون کردند یهودیان به سمت ایران حرکت کردند. لذا کوروش برای اینکه این قوم وارد ایران نشوند با ارسال نمایندگان خود (( دانیال وزیر و عذرا و استر که هماکنون هرسه بعنوان پیامبر نامیده میشوند )) به سرزمین فلسطین و با ایجاد قوانینی انها را به سرزمین های خود عودت دادند.

ببین در رابطه با تاریخ اظهار نظر کردن مشکله چون منابع مختلف هستش اصل منابع در اختیار افراد عامی نیست .تنها برداشت های مختلف از منابع اصلیه که در اختیار مردمه.

یه مثال میزنم کتاب دو قرن سکوت نوشته دکتر زرین کوب رو اگه بخونی با کتاب چاپ اولش زمین تا اسمون فرق داره . خود دکتر هیچ توضیحی هم در این رابطه نمیده . در رابطه با تاریخ شاید خودش اولی رو قبول داره ولی بنا به عللی حرف از اشتباه میزنه.

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از amirhoman :
1- منظور از توسعه دین مسیحیت نه در عصر حاضر بلکه در اوایل حکومت بود . برخلاف جنگهای دین اسلام.

شما بهتره کتاب مجاهدان مسیحی رو بخونی !!!
البته به زبان اصلی

این کتاب کارنامه شهیدان مسیحی است که در قرن پنجم وششم نوشته شده است
Actes des Martyrs de la Perse

زبان کتاب فرانسوی است

farshin

Registered User
لایک‌ها
0
من باز میگم این جور مطالب رو اظهار کردن خیلی آسونه یه دو تا لینک معتبر هم بزارید که این حرفاتون رو تایید کنه

یارو این همه سال زحمت کشیده درسش رو خونده 100 سال پیش از رو ی کلی منابع تاریخی به این نتیجه رسیده که فلان قوم این کارو کرده در 1000 سال پیش خوبیت نداره ما تو یه دقیقه عوضش کنیم اگر هم میکنیم یه منبعی چیزی ارائه بدیم بد نست

البته منبع ایرانی که هر جوری تاریخ رو بخواید میتونید باهاش ارائه بدید ...این حرفهایی رو که میزنید از تو اینترنت نشون بدید

به نظر میاد شما دوست دارید تاریخ رو با توجه به شرایط سیاسی اجتماعی ایران معاصر یه جور دیگه نشون بدید مثل وضعیتش نسبت به اسرائیل و ...

اینطوری دیگه بحث هم نمیخواد خیلی راحت بنویسید به نظر من ایران اینطوری بوده اون طوری بوده مطمئن باشید یه دکتری تو ایران پیدا میکنید که با اون عقیده ای که دوست دارید کتاب نوشته باشه...

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از meshkat :
دوست عزیز

ما در ایران زندگی می کنیم و خوشحالم که مایل هستید مطالب را کپی پیست کنم و متشکرم از استفالی که کردید طبق امر شما چند مطلب تقدیم می کنم[/

خب شما چه گروهی هستین؟

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از amirhoman :
3- کوروش یهودی ها رو ازاد نکرده بلکه هنگامی که فلسطینی ها و به ***** بخت النصر یهودی ها رو از سرزمین فلسطین بیرون کردند یهودیان به سمت ایران حرکت کردند. لذا کوروش برای اینکه این قوم وارد ایران نشوند با ارسال نمایندگان خود (( دانیال وزیر و عذرا و استر که هماکنون هرسه بعنوان پیامبر نامیده میشوند )) به سرزمین فلسطین و با ایجاد قوانینی انها را به سرزمین های خود عودت دادند..

پس تورات خوده یهودی ها چرت نوشته دیگه
100.gif
100.gif

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از ghizh :
.یه چیزی که به نظرم اشتباه تو دنیا جا افتاده (یا حداقل خیلی پیاز داغشو زیاد کزدن)این قضیه ی آزادی یهودیها توسط کورشه(البته نه اینکه من این نظر رو دادمبلکه تاریخ دانان اینو گفتن).در حالی که خود یهود یه همچین طرز فکری نداره (اگه هم بعضیاشون به این قضیه دامن میزنند به خاطر مسائل سیاسیه) بطوریکه چند دهه قبل بن گوریون نخستین نخست وزیر اسرائیل گفته بود اگر یک همچین چیزی بوده چرا کورش اسمی از قوم یهود(بنی اسرائیل)در منشور خودش (منشور ملل) نیاورده.ویا حتی تاریخ نگاران یونانی (همچون هرودوت)صحبتی از این قضیه نکردند. که به نظر من این یارو با همه ی خریتش اینو راس گفته.چطور میشه یه همچین چیزی باشه اما تو هیچ جا جز چند تا از منابع یهود که اون هم بعدها نوشته شده صحبتی از این قضیه نکردند.

تو کتابهای تاریخی اسمی از سرخ پوستها نیومده پس سرخ پوستی نبوده!!

بعدش هم مگه میشه دینی منطقه ای رو در اختیار نداشته باشه و چند هزار سال دووم بیاره؟اونم آخرین دینه الهی اون موقع.

هردوت هم مثل رسانه های امروزی هر چی دوست داشته و به نفعشون بوده مینوشته یا تحریف میکرده

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به نقل از amirhoman :
شیعه شدن ایرانی هااز سر لجبازی نبود عزیز جان
بلکه ایرانی جماعت زیر بار حرف مفت نمیرفت و اون اسلام سراپا خشونت را گرفت و با عرفان و تشیع و تصوف امیخت و به خود اعراب پس داد اسلامی که بجای ترس از خدا و خشونت و کینه توزی . عشق و مهر به خدا را بنا نهاد .
اسلامی که عرفان را به خود دید و ... و همه اینها حاصل دانایی و درک صحیح ایرانی ها از فلسفه وجودی اسلام بود حاصل شد. نه تیغ شمشیر عرب وحشی که تا جایی که تیغ تیز داشت اسلام را برد . و وقتی تیغ ان از کار افتاد گسترش اسلام نیز از کار افتاد.
برخلاف دین مسیحیت که نه تیغ برداشت و نه نه جنگید و حاصل مهر و صلح و دوستی ان بود که جهانی شد.
عزیز من در رابطه با ایرانی همین بس که :
هارون الرشید اعلام میکنه ایرانی 1300 سال بدون نیاز به اعراب بزرگترین تمدن را بنا نهاد ولی ما اعراب بدون کمک ایرانی ها هرگز نمیتوانیم حکومت کنیم یعنی چه؟ عباسه اثر جرجی زیدان

جرجی زیدان رو که حتما میشناسی بزرگترین تاریخ نگار عرب . یا اونهم رو داری نفی میکنی ؟

ضمنا بهتره بجای کپی کردن مطالعه ات را بیشتر کنی و خودت مطالبت رو بنویسی.

ضمنا نظرت رو راجع به اثار باستانی هنوز اعلام نکردی که اونا هم جزو تخیلات و ساخته ذهن ایرانیست؟
البته اگه مسیحیها هم دیر میجنبیدن و قدرت رو از سلطه کلیسا خارج نمیکردن به هیچ وجه به اینجا نمیرسیدن.

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از farshin :
بابا از یه چیزی خوشتون نمیاد دلیل نمیشه تاریخ رو تحریف کنید

اصلا این مسئله احتیاج به پیاز داغ نداره هر جا search کنی همچین چیزی رو نوشتن که کوروش در آزادیه بابل یهودی ها رو آزاد کرد..

من نمیدونم این جمله خود یهود همچین اعتقادی نداره رو یکی باید بزنه که تو جامعه یهودی ها زندگی کرده باشه اینقدر دقیق بدونه ...خیلی سخت هست کسی بشینه خونه از پشت کامپیوتر بگه یهود به این اعتقاد داره یا نداره بدون مدرک..

در ضمن زیر همه چی زدن یا انکار کردن چیزهایی که قبلا بررسی شده و به نتیجه رسیده بدون ارائه مدرک کار خیلی سختی نیست

کل کتاب های تاریخی نوشتن آلمان جنگ جهانی دوم رو شروع کرد من بدون مدرک بگم نه اینا سیاسته افغانستان شروع کرد کاری نداره که

بجز اینی که در زیر هست میتونید خودتون یه سرچ بکنید در گوگل خیلی راحت پیدا میکنید که این موضوع در خیلی جاها تایید شده
بازی civilization 4 که اخیرا ساخته شده نه چیزی به اسم اسراییل رو تو بازی گزاشته نه قوم یهودی هیچی

هر چی قوم در پیت هست تو بازیه اما اسرائیل نیست
حالا این چیزیه که در مورد کوروش نوشته

انگار هر جا میریم باید اینو بگیم : گر بیان عقیده آزاد است****اعتقاد ما این است

بعدشم تموم اینایی که با یک سرچ پیدا میشن میشه تو یه سال ساخت.فقط باید یکی رو گیر بیاری پول لازم رو بهش بدی دیگه بقیش کاری نداره .تازه اینام اینطوری نیست که هر کدوم نظری از خود داده باشند یکی دو تا محقق نظریه ای رائه میکنند(چه راست چه دروغ) بقیه حرفهای اونها رو تکرار میکنند.(همون کاری که من کردم.)

نکته ی بعد اینکه دارم بهت میگم اولین نخست وزیر یهود که یکی از موسسان اسرائیله (و چند تا دیگه از مقاماتشون) این حرف رو گفتن.بنده که از روی تخ... اینا رو نمیگم.
یه چیز دیگه هم که باید بگم اینه که هیچکسی نمیتونه تاریخ ادیانی همچون یهود و زرتشتی رو تعیین کنه.یه سرچ تو همین اینترنت بزنید ببینیدقدیمیترین کتاب مقدس یهود مربوط به چه سالیه(البته اگر سایتهای معتبر تر مثل دانشگاههای معروف باشه بهتره.

بعضیام هی میان میگن یهود با ما دشمنی نداره در صورتی که به نظر من دشمنی اونها تاریخیه.برای اثبات این مساله اصلا لازم نیست راه دوری رفت تنها کافیه نگاهی به عهد عتیق فصل استر بیندازید.بنده اصلا کاری به راست یا دروغ بودن چیزهایی که در اون نوشته ندارم بلکه چیزی که مهمه یهود در این نوشته ها میگه تو عید پوریم کلی ایرانی (از جمله هامان وزیر خشایارشاه) کشتیم و یهود رو نجات دادیم واسه همین این روز رو یکی از اعیاد خود قرار دادند و هر سال جشن میگیرن.شنیدم یهودیای آمریکا به این روز روز هامان کشی و بعضیا روز ایرانی کشی میگن.(از فامیلم توی آمریکا این گفته رو شنیدم .)در ضمن بنده ادعایی ندارم و فقط سعی میکنم چیزی رو که میدونم اینجا بنویسم شاید به درد یه نفر بخوره.دم خودم غیژژژژژژژژژژ.

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از check_shark :
شما بهتره کتاب مجاهدان مسیحی رو بخونی !!!
البته به زبان اصلی

این کتاب کارنامه شهیدان مسیحی است که در قرن پنجم وششم نوشته شده است
Actes des Martyrs de la Perse

زبان کتاب فرانسوی است

مشکلی با زبان فرانسه ندارم
این کتاب نویسنده و ... نداره ؟ ازکجا میشه تهیه کرد.
نهایتا نام اصلی کتاب رو بهم بده
ضمنا تورات پر از انحراف هستش.
زمانی که خدا با یعقوب کشتی میگیره .
داوود به دختر خودش تجاوز میکنه و ...
حال ندارم برات کلا بنویسم ولی تورات رو بخونی متنفر میشی.
تورات در طول دوران نوشته شده .

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از meshkat :
- مصطفى ملكيان ، متولد ۱۳۳۵ شهرضا

- تحصيل در رشته مهندسى مكانيك دانشگاه تهران ۱۳۵۲

- كارشناس ارشد فلسفه از دانشگاه تهران ۱۳۶۵

- استاد دانشگاه تهران و تربيت مدرس

- از دين پژوهان برجسته دوران معاصر

آخه مكانيك چه ربطي داره به فلسفه
آقا گودرز چه ربطي داره به شقايق خانم :D
در ضمن خوبه ميگي فلسفه خونده آخه آدم حسابي كسي كه فلسفه همراه با مقدار متنابهي مكانيك خونده چطور تاريخ شناس شده. :blink:
در ضمن ميشه چيزه مباركو از چيز آقاي ملكيان بكشي بيرون :rolleyes: لطف كن صحبتهاي چند تا محقق ديگه رو هم بررسي كن فقط نچسب به آقاي ملكيان (نكنه قوم و خويش هستيد ؟ ;) )

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از akooo :
آخه مكانيك چه ربطي داره به فلسفه
آقا گودرز چه ربطي داره به شقايق خانم :D
در ضمن خوبه ميگي فلسفه خونده آخه آدم حسابي كسي كه فلسفه همراه با مقدار متنابهي مكانيك خونده چطور تاريخ شناس شده. :blink:
در ضمن ميشه چيزه مباركو از چيز آقاي ملكيان بكشي بيرون :rolleyes: لطف كن صحبتهاي چند تا محقق ديگه رو هم بررسي كن فقط نچسب به آقاي ملكيان (نكنه قوم و خويش هستيد ؟ ;) )
:lol: :lol: :lol:
احسنت به تو
شایدم خودشه داره برا خودش تبلیغ میکنه.

akooo

Registered User
لایک‌ها
0
واسه اينكه تنفرمو از عربها نشون بدم دوباره پستو بالا ميارم :cool: :cool:

عرب در خواب بيند پنبه دانه گهي لپ لپ خورد گه با مارمولك :D :D :D

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از akooo :
واسه اينكه تنفرمو از عربها نشون بدم دوباره پستو بالا ميارم :cool: :cool:

عرب در خواب بيند پنبه دانه گهي لپ لپ خورد گه با مارمولك :D :D :D

توام میخاره ها. خودتم اون یاروتو از تو اون چیز این عربا در بیار.:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :lol:

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از amirhoman :
مشکلی با زبان فرانسه ندارم
این کتاب نویسنده و ... نداره ؟ ازکجا میشه تهیه کرد.
نهایتا نام اصلی کتاب رو بهم بده
ضمنا تورات پر از انحراف هستش.
زمانی که خدا با یعقوب کشتی میگیره .
داوود به دختر خودش تجاوز میکنه و ...
حال ندارم برات کلا بنویسم ولی تورات رو بخونی متنفر میشی.
تورات در طول دوران نوشته شده .

اسمه کتابو که نوشتم!!

تورات هم میدونم تحریف داره و پر مزخرفات هست ولی یه چندتا دلیل بگو که چه سودی داشته که یه همچین چیزی رو به دروغ بنویسن

من یه مطلب دیگه هم خوندم که ذوالقرنینی که تو قرآن اومده همون کوروشه یه فیلسوف هندی{که خیلی ازشون بدم میاد }اینو ثابت کرده

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از check_shark :
اسمه کتابو که نوشتم!!

تورات هم میدونم تحریف داره و پر مزخرفات هست ولی یه چندتا دلیل بگو که چه سودی داشته که یه همچین چیزی رو به دروغ بنویسن

من یه مطلب دیگه هم خوندم که ذوالقرنینی که تو قرآن اومده همون کوروشه یه فیلسوف هندی{که خیلی ازشون بدم میاد }اینو ثابت کرده

اسم واقعی کتابرو میخوام . تو یه ترجمه اسم کتاب عوض میشه معمولا و مفهوم اونو مینویسن.

ببین هر دوره و زمانه شرایط خاص خودشو داشته و اخونداشون برای حکومت مطلقه بر یهودیان و حتی مسیحیان این کتابها رو تحریف کردن .
فکر میکنی اگه الان شرایط یه ذره مساعد بود این اخوندهای خودمون با قران این کارو نمیکردن؟

درمورد ذوالقرنین باهات موافقم برخلاف این که یونانیان این رو به سود اسکندر تحریف کردن.
ولی ذوالقرنین یعنی کسی که دارای کلاه دو شاخ باشه . و در طول تاریخ به خیلی ها حتی ناصرالدین شاه هم نسبت داده شده.

حضرت علی دارای یک خطبه در نهج البلاغه هستش که کلا در نهج البلاغه ها سانسور شده و میتونی فقط در نسخ خطی پیدا کنی که در اون اشاره به این مطلب میکنه . جایی که میگه انا ذوالقرنین.
متن کاملش زیاده ولی خطبه اینجوری شروع میشه

انا اول . انا اخر
من ادم و خاتم هستم
من همانم که به اذن خدا نوح را بر کشتی
اتش را بر ابراهیم
نیل را برموسی
.....

تو اون خطبه مشخص میکنه که ذوالقرنین چیه . و وجه تسمیه اون چیه.

همان کسی که سدی را بر قوم یاجوج و ماجوج میبنده و مانع نفوذ انها میشه .
تو قران سوره داوود اگه اشتباه نکنم/

راستی اسم خطبه ( خطبه البیان) هستش

بالا