• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

عسل درمانی، خواص درمانی و دارویی عسل برای گوارش

kamyar rezaei

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 سپتامبر 2019
نوشته‌ها
28
لایک‌ها
3
محل سکونت
ایران
سلام دوستان امروز میخوایم به بیان یکی از مطالب مفید سایت هانیلی بپردازیم. اونهم چیزی نیست جز عسل درمانی، خواص درمانی و دارویی عسل برای گوارش

عسل و دستگاه گوارش
عسل در به کار انداختن دستگاه گوارشی، بسیار موثر است. همچنین بر روی هضم غذا اثرات مفیدی داشته و ملین بسیار خوبی نیز می‌باشد. خوردن عسل به صورت مداوم سبب فعالیت طبیعی جهاز هاضمه می‌گردد. برای همین موضوع است که از قدیم آن را دوست معده می‌دانند.

به کمک مشاهدات بالینی می‌توان گفت، چنانچه عسل با سایر غذاها میل گردد؛ موجب کاهش اسیدهای اضافه معده می‌شود. با توجه به نتایج بدست آمده می‌توان گفت، در هنگام عکس‌برداری ازمعده چنانچه سولفات باریم و عسل باهم استفاده شود، یک یا دو ساعت بیشتر از زمانی که سولفات باریم به تنهایی مصرف گردد، در معده باقی خواهد ماند.

عسل درمانی در برطرف کردن امراض معده مانند: زخم معده، ورم معده و روده درمان بسیار مناسبی می‌باشد. همینطور به دلیل دارا بودن املاحی چون آهن و منگنز به هضم راحت‌تر غذا کمک کرده و سبب بازگردانی ترشح شیره معده به حالت طبیعی می‌گردد. از طرفی عسل موجب از بین رفتن دردهای معده می‌شود.

عسل کنش‌های دو جانبه‌ای دارد بدین شکل که، واکنش نخست موضعی بوده، که همانند التیام زخم‌های خارجی باعث التیام زخم معده نیز می‌شود. سپس واکنش آن تقویت‌کننده‌ایست که در کل بدن و مخصوصا در دستگاه عصبی اثرگذار می‌باشد. با توجه به اهمیت کنش اخیر امروزه به این نتیجه رسیده‌اند که پدیداری زخم‌های معده و اثنی‌عشر به عدم تعادل گیرندگی این اندام‌ها مربوط می‌شود. امروزه آزمایشات پزشکی و بالینی گواهی‌دهنده این موضوع هستند که بهترین دارو برای درمان زخم‌های معده و اثنی‌عشر عسل می‌باشد.
 
بالا