برگزیده های پرشین تولز

عشقولانه پرشین تولز

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
پيشنهاد حذف سربازي اجباري و گسترش نيروي مسلح حرفه‌ای از سوی مجلس

خدا کنه اجرا بشه

منبع خبر تابناک

همگی شرمنده مثل اینکه پست اشتباه زدم اینجا ولی حذفش نمیکنم چون خبر مهمیه واسه خیلی ها

پس منی که رفتم چی میشه؟ اگه پول اون 2سال منو شوما میدی باشه من مشکلی ندارم وگرنه باید برید :eek:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718

h.zarei

Registered User
لایک‌ها
106
همیشه آرزوم اینه که عشق برای خوشبختی کافی باشه.... هعی...

Last edited:

pouria_terror

Registered User
لایک‌ها
141
بچه ها ، یکی از دوستام ازم خواسته این سوالو بپرسم. ممنون میشم راهنماییش کنید. گناه داره ! (توضیحات تو عکسا هست)

9rp2buviodtqebd9f6r.png

b8ojqgcubd3pk8d3o4zt.png

منظورش اینه که چی بگه که از صاحب مغازه جواب مثبت بگیره و بتونه دوباره دختره رو ببینه
واسه اینکه کارت را بیفته میگم
خودت نرو جلو
یه دختریو بفرست بره با صاحب مغازه حرف بزنه
بگه من میشناسمش .چیزی ازم خواسته بود و ازین کارا ...

Stolen Ground

Registered User
لایک‌ها
148
بچه ها ، یکی از دوستام ازم خواسته این سوالو بپرسم. ممنون میشم راهنماییش کنید. گناه داره ! (توضیحات تو عکسا هست)

9rp2buviodtqebd9f6r.png

b8ojqgcubd3pk8d3o4zt.png

منظورش اینه که چی بگه که از صاحب مغازه جواب مثبت بگیره و بتونه دوباره دختره رو ببینه

بیخیالش بشه.نه به خاطر اینکه پیداش نمیکنه،به خاطر اینکه عاشقش شده
عشق باید 2طرفه باشد عشقی که 1 طرفه باشد عشق نیست. (گریه ی حظار) :دی

enimonte

Registered User
لایک‌ها
1,310
همیشه آرزوم اینه که عشق برای خوشبختی کافی باشه.... هعی...

متاسفانه فقط عشق کافی نیست.خیلی مسائل دیگر که آدم فکر میکنه مهم نیستند تو خوشبختی و بهم رسیدن دو نفر لازم هستند.

ما که بعد از 5 سال بهم نرسیدیم اما امیدوارم بقیه به عشقشون برسند.

ansar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
247
عشق اصیل و ماورایی فقط عشق به خدا و پیامبران و چهارده معصوم و اولیای بزرگ الهیست
پس از آن عشق مادیست که دو مرتبه دارد
اول عشق به پدر و مادر و فرزندان
دوم عشق به همسر و شغل و خانه و سایر امور مادی
که عشق مادی مخصوصا از نوع دوم می تواند مایه گمراهی و فتنه گردد
المال و البنون فتنه
واقعه کربلا آزمون انتخاب بین عشق الهی و مادی بود و خوشا به حال آنان که زن و فرزند و مال دنیا را به محبت حسین فروختند.

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

من یه سوال جدی داشتم

مثلن در خیابان یه دختری میبینی که حالا در بدو احساس میکنی این دختر خوبی هست و میتونید با هم زندگی خوبی داشته باشید
حالا ممکنه بعد از کمی آشنایی نسبی متوجه بشی اون هم نیستا ولی کلن . با مادرشم هست و شما تنهایی

به نظرتون مثلا برای ازدواج باشه زشته بری به مادرش بگی ؟
کلن در این مورد باید چکار کرد ؟ خودتم تنهایی ولی خوب از دختره هم خوشت اومده . با مادرشم هم هست
رسمی باشه چکار کنیم زشت نباشه ؟

h.zarei

Registered User
لایک‌ها
106

من یه سوال جدی داشتم

مثلن در خیابان یه دختری میبینی که حالا در بدو احساس میکنی این دختر خوبی هست و میتونید با هم زندگی خوبی داشته باشید
حالا ممکنه بعد از کمی آشنایی نسبی متوجه بشی اون هم نیستا ولی کلن . با مادرشم هست و شما تنهایی

کلن در این مورد باید چکار کرد ؟ خودتم تنهایی ولی خوب از دختره هم خوشت اومده . با مادرشم هم هست

باید یا مادر یا اگ امکانش نیس مادربزرگی خاله ای عمه ای کسی با مادرش صحبت کنه و اگر اوکی رو دادن میرید خواستگاری و جلسات آشنایی
البته این رسم معمول ایرانی ها هست حالا تو موارد خاص ممکنه تفاوت های جزئی داشته باشه

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4

differentboy1994

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
2,260

من یه سوال جدی داشتم

مطمئنی تو این وضع اقتصادی میخوای ازدواج کنی؟
خوب فکر کن بعد پشیمون نشی

Majid-Vosoughi

Registered User
لایک‌ها
2

من یه سوال جدی داشتم

نه داداش بیخیال این حرفا چیه الان که دیگه مامانا هم بایه بسربازی دختراشون شدن...
برو جلو از مامانش بخواه ی چند کلام با مامان تنها حرف بزنی بعد از مامان تعریف کن بگو شما خواهر این دخترخانم هستی؟!چقدر جوون موندی؟!بهتون نمیاد!!!خلاصه ازش تعریف کن بعد بگو من از دختر خانومتون خوشم اومده جسارتا میتونم شماره ایشون رو داشته باشم؟!
حاجی شماره اش رو بهت میده یا میگه خودت باهاش حرف بزن یا مشگه نه که تو اکثر موارد دیده شده که اوکی شده و مادره شماره بچه اش رو میده:)

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313

من یه سوال جدی داشتم

سلام،
دوست عزیز یادداشت های عجیبی می نویسی اما چون این دفعه دیدم نوشتی سئوال جدی هست خواستم بگم اگر 1% با اون دختر شانس داشته باشی اینطوری حرومش می کنی چون اگر خانواده اصیل و محترمی باشند همونجا مادرش به شما میگه "ببخشید عجله داریم..." یا "اشتباه گرفتید..." و ... که در واقع خیلی محترمانه داره میگه کاری اشتباهی کردی.

همچین کاری اونم توی خیابون دور از اخلاق اجتماعی هست. اگر مراجعه کننده به محل کار شما هستن تلفن تماس یا آدرس یا هر موردی که برام انجام درست این کار نیاز داری رو از همکارانت بگیر یا اگر با وسیله شخصی هستن، درصورتی که امکانش رو داری از روی پلاک خودرو اطلاعاتشون رو بدست بیار. هر کار می تونی بکن ولی مستقیم گفتن این موضوع توسط خودت اونم در مکان عمومی یک جور بی پروایی غیرمعمول و غیر عاقلانه هست که اگر شخص مقابل، فرد محترمی باشه قطعاً برداشت خوبی ازش نمی کنه.

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201

من یه سوال جدی داشتم

داداش هیچوقت اینکاروو نکن

اول از اینکه طرف تورو میخاد مطمئن شو بدش به مادر یا خاهر یا یه خانومی از اشناهات بگووو بره برات درخاست کنه //
خودت هیچوقت نگو چون بدا برات بد میشه /
میگن فلانی چقدر...........
درضمن بتونی یه اشنایی بفرستی که بادوستای دختره هم پرسی کنه که خیلی خوبه//

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881

من یه سوال جدی داشتم

حتما با بزرگترت مشورت کن و بهشون بگو برا آستین بالا بزنن

secreter

Registered User
لایک‌ها
683
شماها تو غار زندگی میکنید؟
کسی که نتونه خودش بره از یک دختر خواستگاری کنه باید بره بمیره:f34r:

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
شماها تو غار زندگی میکنید؟
کسی که نتونه خودش بره از یک دختر خواستگاری کنه باید بره بمیره:f34r:

ایشون میگه مثلاً مادر و دختری رو تو خیابون دیدم و احساس کردم از دختره خوشم میاد همونجا برم مسئله رو بگم. اگر دختره رو توی مجتمع محل سکونت، محل کار، دانشگاه یا ... میدید و تمایل به آشنایی بیشتر رو با خود دختره درمیون میذاشت، کاملاً کار معقول و منطقی بود چون یک آشنایی کوچیک و باریکی به واسه محلی که دارن توش کار مشترک انجام میدن وجود داشته، ولی همینطوری توی خیابون نشناخته و بدون مقدمه با یک نگاه بری همچین حرفی رو اونم به مادرش بزنی واقعاً ... نمیدونم چی بگم.

فکر می کنم این افکار و سئوالات ریشه در تلوزیون داشته باشه که داره سخیف ترین حرکات و رفتار رو بین مردم رواج میده. لودگی با شاد بودن خیلی فرق داره. مسخرگی با شیرین سخنی و بذله گویی خیلی فرق داره. متمدن بودن با حرکات سطحی و بدون فکر خیلی فرق داره. احترام به دیگران با چاپلوسی خیلی فرق داره.

دوستان جدی میگم، تلوزیون نگاه نکنید. ظاهراً بی تاثیره ولی وقتی یک رفتار غلط 10 بار و 100 بار جلوی چشم شما تکرار میشه خود به خود تاثیر بدی روی افکار و رفتار آدم میذاره. وقتی این همه فیلم و سریال خوب توی دنیا ساخته شده، به جای سریالهای ایرانی و ترکیه و کره ای، میشه اونها رو تماشا کرد.

secreter

Registered User
لایک‌ها
683
ایشون میگه مثلاً مادر و دختری رو تو خیابون دیدم و احساس کردم از دختره خوشم میاد همونجا برم مسئله رو بگم. اگر دختره رو توی مجتمع محل سکونت، محل کار، دانشگاه یا ... میدید و تمایل به آشنایی بیشتر رو با خود دختره درمیون میذاشت، کاملاً کار معقول و منطقی بود چون یک آشنایی کوچیک و باریکی به واسه محلی که دارن توش کار مشترک انجام میدن وجود داشته، ولی همینطوری توی خیابون نشناخته و بدون مقدمه با یک نگاه بری همچین حرفی رو اونم به مادرش بزنی واقعاً ... نمیدونم چی بگم.

فکر می کنم این افکار و سئوالات ریشه در تلوزیون داشته باشه که داره سخیف ترین حرکات و رفتار رو بین مردم رواج میده. لودگی با شاد بودن خیلی فرق داره. مسخرگی با شیرین سخنی و بذله گویی خیلی فرق داره. متمدن بودن با حرکات سطحی و بدون فکر خیلی فرق داره. احترام به دیگران با چاپلوسی خیلی فرق داره.

دوستان جدی میگم، تلوزیون نگاه نکنید. ظاهراً بی تاثیره ولی وقتی یک رفتار غلط 10 بار و 100 بار جلوی چشم شما تکرار میشه خود به خود تاثیر بدی روی افکار و رفتار آدم میذاره. وقتی این همه فیلم و سریال خوب توی دنیا ساخته شده، به جای سریالهای ایرانی و ترکیه و کره ای، میشه اونها رو تماشا کرد.

تو خیابون کی میره خواستگاری؟
گوسفند هم با یک نگاه با گوسفند دیگر وصلت نمیکنه:f34r:
باید بره ببینه کجا میشینن دختره چیکار میکنه و بعد از تحقیقات فراوان درخواست آشنایی بیشتر به خود دختره بده بعد اگه نظرش با نظر دختره نزدیک بود بره بگیردش

SilentStar

Registered User
لایک‌ها
230
از دوستمون نمیشه انتقاد کرد. به هر حال کار دله دیگه. شما اگه از کسی خوشتون بیاد تو خیابون که سهله تو آسمون تو هواپیما هم اگه شده باید اقدام کنید.
منتهی اینکه نتیجه چی میشه بستگی به توانایی خودتون و اخلاق اون طرف داره. اگه قصد مزاحمت نداشته باشید و بدونید چی میخواید حتی با بداخلاق ترین آدما هم میتونید ارتباط برقرار کنید. مگه اینکه طرف مقابل آمادگی ارتباط برقرار کردن با کسی رو نداشته باشه. و ممکنه حتی آمادگی صحبت کردن...
نکته اینجاست که هدف چیه. اسکل کردن, سرگرمی...یا ازدواج و از تنهایی دراومدن. هر کسی باید اول خودش تکلیفش رو با خودش مشخص کنه. اینکه حالا یه پر و پاچه دیدید جوگیر شید احساس کنید همسر رویاهاتونو پیدا کردید. نشون میده که باید رو خودتون کار کنید.
البته این هیچ عیبی نداره. طبیعت آدمه.. ولی باید روش کار شه...
خیلی از خانواده ها این سادگی و بی تجربگی شما رو ببینن خوششون میاد میگن این مورد خوبی میتونه باشه! خیلی ها هم جوگیر میشن. ممکنه جوابهای مثبتی هم اونجا بگیرید.

اما...

تجربه من میگه و انتظار ندارم شما قبول کنید. اینکه دلیلی نداره جلو برید برای شروع ارتباط با یه دختر. بذارید اونا بیان جلو... حتی الامکان و همیشه بذارید این اتفاق بیوفته. هر چی بیشتر بهتر... اگه بتونید انقدر کنترل داشته باشید رو خودتون این بهترین روشه. البته میتونید مثل من باشید که دخترا میان جلو باز هم محلشون نذارید. (یعنی واقعا نمیخواید با کسی ارتباط داشته باشید) یا میتونید یه جاهایی چراغ سبز نشون بدید که یعنی باز بیشتر بیان جلو. کم کم ازتون خواستگاری میکنن و ادامه ماجرا (...) (کلا ارتباط محکم تر و با ثبات تری برقرار میشه اگه خانومها خودشون بخوان و بیان جلو)

تو خیابون رفتن جلو با تو محل کار رفتن جلو چند تا فرق عمده داره. 1) بنظر برسه هدف درستی از این ارتباط ندارید.2) یا خیلی اسکل و غیر قابل اطمینانید یا خیلی بچه پررو و غیر قابل اطمینان. 3) شما دارید پیشنهاد میدید (این نقطه ضعفه) بد جور مستقیم هم دارید پیشنهاد میدید. تو کافی شاپ هم اگه خیلی مستقیم و بی مقدمه به کسی پیشنهاد بدید احتمالا یه کم اذیتتون میکنه. البته بازم استثاء وجود داره بعضیا کاملا برعکسن. 4) بعضی خانومها هم خیلی تو چهار چوب کلاس و پرستیژ کار میکنن نیروی دافعه دارن نسبت به این جلو اومدن شما. (چون به هر حال هر چیزی جاش باشه بهتره) کلا یه حالی بهتون میدن!

مخلص کلام اینکه به قول شاعر:

گر شوم خاک رهش دامن بیفشاند ز من

(معنیش اینه که ترمز نبرید یهو)

بالا