آژانس هواپیمایی
tanki

علايم آنفلوانزاي مرغي

شروع موضوع توسط check_shark ‏22 ژانویه 2006 در انجمن گفتگوی آزاد

 1. check_shark

  check_shark کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 اکتبر 2005
  نوشته ها:
  901
  تشکر شده:
  7
  محل سکونت:
  تهران
  رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، علايم بيماري آنفلوانزاي پرندگان را اعلام و تشريح كرد.

  به نوشته «جمهوري اسلامي»، دكتر محمدمهدي گويا گفت: آنفلوانزاي پرندگان، يك بيماري عفوني است كه با گذشت زمان بيشتر مي‌شود و همچنان انسان‌ها و مناطق بيشتري از دنيا را گرفتار مي‌كند.

  وي افزود: در بسياري موارد، اسهال آبكي در مراحل اوليه بيماري ديده مي‌شود كه گاهي يك هفته قبل از علايم تنفسي اتفاق مي‌افتد و برخي بيماران درد شكمي، تهوع و سردرد نيز دارند.

  وي اظهارداشت: خوشبختانه انتقال بيماري از انسان به انسان در آنفلوانزاي پرندگان بسيار نادر بوده و منجر به زنجيره مداوم انتقال نشده است.

  وي با بيان اين‌كه ميزان مرگ‌ومير در ميان مبتلايان به اين بيماري صد درصد است، اظهار داشت: از بين بردن پرندگان مبتلا به عفونت و پرندگاني كه در تماس با موارد آلوده بوده‌اند، مهم‌ترين راه ممانعت از انتقال اين بيماري به انسان است.

  رئيس مركز مديريت بيماري‌هاي وزارت بهداشت توصيه كرد: همه كساني كه در معرض تماس با پرندگان آلوده قرار مي‌گيرند، به خصوص كارگران مرغداري‌ها، از لباس و كفش مخصوص و عينك استفاده كنند.

  دكتر گويا همچنين يادآور شد: لازم است داروهاي ضد ويروس تهيه شده نيز در دسترس كارگران باشد تا در موقع لزوم، مورد استفاده قرار بگيرند.

  وي اظهار داشت: مسافران از تماس مستقيم يا لمس كردن پرندگان زنده، بيمار يا مرده و لمس كردن سطح آلوده با مدفوع و ترشحات اين پرندگان پرهيز كرده و از حضور در مزارع رشد و تكثير پرندگان و بازارچه‌هاي فروش پرندگان زنده خودداري كنند.
  گويا، يكي از مهم‌ترين راه‌هاي پيشگيري از اين بيماري را شستن مكرر دست‌ها با آب و صابون ذكر كرد.

  وي اظهار داشت: اين بيماري ابتدا به صورت سرماخوردگي و آنفلوانزاي معمولي با علائمي همچون آبريزش بيني، اشك ريزش چشم‌ها، تب، استخوان‌درد و گاه سرفه خود را نشان مي‌دهد.

  وي افزود: پس از چند روز، علايم بيماري شدت يافته و سرفه‌هاي مكرر با دفع خلط، اسهال و گاه اسهال خوني و خونريزي از لثه‌ها در فرد مبتلا بروز مي‌كند.

  وي اظهار داشت: اين بيماري از طريق ماكيان و خوردن گوشت خام آلوده به انسان قابل انتقال است، البته گاه نيز از طريق پرندگان مهاجر به كشورهاي ديگر منتقل مي‌شود.

  وي خاطرنشان كرد: تزريق واكسن آنفلوانزا در افراد مسن، مبتلايان به بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي و مبتلايان به سرطان براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري ضروري است.
   
avanak همکاری در فروش عسل طبیعی و گرده گل ایرانی